Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 19.06.2016 10:20

ogi napisał(a):Dzięki za podpowiedz. Obawiałem się, że przekraczanie granicy SLO - CRO w piątek to może być bardzo zły pomysł i żeby w związku z tym spać gdzieś w SLO niedaleko granicy. Wtedy (podobnie jak w zeszłym roku) w Maceli byłbym około 8:00 i chyba jakoś by to poszło.


Chyba lepiej piątek o 20:00 niż sobota o 08:00 w pierwszy weekend sierpnia.
Do sierpnia masz daleko więc włącz sobie kamerki na hak.hr i obserwuj w piątki i soboty w tych godzinach co masz zamiar przejechać. W lipcowe wieczory i poranki będziesz miał pełny obraz sytuacji.
jurow
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurow » 19.06.2016 13:48

A jak się to ma do powrotu z CRO w sobotę...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.06.2016 13:55

jurow napisał(a):A jak się to ma do powrotu z CRO w sobotę...

Bardzo podobnie. Po prostu najczęściej apartamenty są wynajmowane od soboty do soboty i w drodze powrotnej też tworzą się korki. Dlatego dobrze w Lucko korzystać z bramek automatycznych i ewentualnie ominąć przejscie w Macelj np przez Rogatec
JOKA78
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 04.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) JOKA78 » 19.06.2016 16:52

Witam,

droga z Rybnika do Makarskiej :
czt - START Rybnik g. 10:10 - trasa Olomouc, Brno, Wiedeń, Graz (dalej niepłatną drogą przez Slowenię na Mureck, Lenart, Ptuj) i koniec w Zagrzebiu - 19:40 - płynnie bez żadnych korków i remontów.
pt - Zagrzeb - Makarska - start 11:00 - dojazd 16:30
Razem wyszło jadąc spokojnie max. 130 na autostradzie ok. 15 h
Polecam podróż w tygodniu, nie ma korków i zatorów co znacznie poprawia komfoert podróży.
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 19.06.2016 17:31

dids76 napisał(a):
jurow napisał(a):A jak się to ma do powrotu z CRO w sobotę...

Bardzo podobnie. Po prostu najczęściej apartamenty są wynajmowane od soboty do soboty i w drodze powrotnej też tworzą się korki. Dlatego dobrze w Lucko korzystać z bramek automatycznych i ewentualnie ominąć przejscie w Macelj np przez Rogatec


Te sztywne turnusy sobota-sobota chyba już przemijają, coraz więcej ludzi rezerwuje w terminach im pasujących. W tym roku rezerwowałem niedziela-niedziela, a w zasadzie niedziela-poniedziałek, bo właściciele mieli kolejną rezerwację od wtorku i dostaliśmy poniedziałek gratis. Nie znam nikogo kto ma rezerwację od soboty.

Dwa lat temu jechaliśmy w piątek/sobotę. Połowa sierpnia. Na granicy HU-HR byliśmy w piątek po południu godzinę później na obwodnicy Zagrzebia. Na granicy stało kilka aut, na obwodnicy spoty ruch, ale bez korków na bramkach. Na drugi dzień w sobotę na bramkach koło Splitu pięć minut stania, trochę się tylko przykorkowało przed Omisem.
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 19.06.2016 18:02

valdemar napisał(a):Nie znam nikogo kto ma rezerwację od soboty.


A ile znasz osób co mają w innym terminie?
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 19.06.2016 18:08

razpol napisał(a):
valdemar napisał(a):Nie znam nikogo kto ma rezerwację od soboty.


A ile znasz osób co mają w innym terminie?


Ja mam od poniedziałku do niedzieli :mrgreen: i liczę, że znacznie usprawni to dojazd i powrót :papa:
Ostatnio edytowano 19.06.2016 18:12 przez słoma79, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.06.2016 18:10

razpol napisał(a):
valdemar napisał(a):Nie znam nikogo kto ma rezerwację od soboty.


A ile znasz osób co mają w innym terminie?

Ja też nie znam, każdemu radzę by w sobotę nie jechał. Ale po tym co widać w soboty na kamerach hak.hr. qrewnie dużo moich nieznajomych jedzie do i z Chorwacji w sobotę :oczko_usmiech: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2016 18:16

Ja mam rezerwację od soboty, do soboty :D
A wyjeżdżam z czwartku na piątek :wink: :oczko_usmiech:

Pozdrawiam
Krzysiek
jurow
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurow » 19.06.2016 18:37

Jeżli z Luco pojadę na granice Węgierską ..czy będą tam korki w sobotę...
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 19.06.2016 19:13

Ja mam rezerwacje od poniedziałku powrót również w tygodniu dwa razy miałem od soboty i że względu na korki nigdy więcej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2016 19:14

jurow napisał(a):Jeżli z Luco pojadę na granice Węgierską ..czy będą tam korki w sobotę...

Nie, ja tak jeżdżę, jadąc przez Węgry masz luzik .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2016 19:19

Ja niestety jestem zmuszony jechać na turnus od soboty, po prostu właściciele inaczej nie rezerwują jak sobota-sobota dla własnej wygody oczywiście, ale to już ostatni raz u nich. A żeby być w Lucko wcześnie rano nocuję w Zagrzebiu i z Hotelu mam 4 km do bramek. Na następne lata będę szukać czegoś innego
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 20.06.2016 12:08

Ja jadę we wtorek 19 lipca, powrót w czwartek 28, mam nadzieję, że korków uniknę. Przynajmniej tych standardowych, bo na loseowe nie mamy wpływu. Natomiast martwi mnie budowa autostrady od Ptuj do granicy, zapewne będę tam gdzieś około godziny 14-15 i nie wiem czego się mogę spodziewać o tej porze.
habr71
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 30.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) habr71 » 20.06.2016 14:28

Witam,

mam pytanie odnośnie omijania korków w Lucko. Do tej pory jeżdziliśmy do Cro pod koniec sierpnia i we wrzesniu i nigdy w sobotę dlatego nie mieliśmy problemów z korkami. Teraz niestety jedziemy w sobotę 25 czerwca. Jedziemy objazdem M-L-P i będziemy w Ptuju około południa i zastanawiamy się nad opcją omijania korków.

Chcemy z Ptuja pojechać na Rogatec, żeby ominąć korek przy granicy. Kolejny problem to rozumiem Lucko.
Czy jest sens zjechać z autostrady A1 węzłem Jankomir przed Lucko i wjechac do Zagrzebia a potem przejechac przez Lucko od strony miasta lub od strony Varażdina?
Kolejny pomysł to żeby zjechać z autostrady A1 węzeł przed Lucko, pojechac na Samobor a potem dojechać do A2 np węzłem Donja Zdecina? CZy takie objazdy mają sens?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 355
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone