Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.06.2016 14:51

habr71 napisał(a):Witam,

mam pytanie odnośnie omijania korków w Lucko. Do tej pory jeżdziliśmy do Cro pod koniec sierpnia i we wrzesniu i nigdy w sobotę dlatego nie mieliśmy problemów z korkami. Teraz niestety jedziemy w sobotę 25 czerwca. Jedziemy objazdem M-L-P i będziemy w Ptuju około południa i zastanawiamy się nad opcją omijania korków.

Chcemy z Ptuja pojechać na Rogatec, żeby ominąć korek przy granicy. Kolejny problem to rozumiem Lucko.
Czy jest sens zjechać z autostrady A1 węzłem Jankomir przed Lucko i wjechac do Zagrzebia a potem przejechac przez Lucko od strony miasta lub od strony Varażdina?
Kolejny pomysł to żeby zjechać z autostrady A1 węzeł przed Lucko, pojechac na Samobor a potem dojechać do A2 np węzłem Donja Zdecina? CZy takie objazdy mają sens?


Jadąc A2 najlepszym rozwiązaniem ominięcia bramek w Lučko jest taka trasa. https://goo.gl/maps/PpW8mny7Aq42
Najlepiej, będąc jeszcze w Słowenii zaloguj się do internetu, lub znajdź jakieś darmowe WiFi (stacja paliw, restauracja itp) i sprawdź na kamerach hak.hr jak wygląda ruch na granicach i bramkach.
habr71
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 30.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) habr71 » 20.06.2016 16:24

dids76 napisał(a):
habr71 napisał(a):Witam,

mam pytanie odnośnie omijania korków w Lucko. Do tej pory jeżdziliśmy do Cro pod koniec sierpnia i we wrzesniu i nigdy w sobotę dlatego nie mieliśmy problemów z korkami. Teraz niestety jedziemy w sobotę 25 czerwca. Jedziemy objazdem M-L-P i będziemy w Ptuju około południa i zastanawiamy się nad opcją omijania korków.

Chcemy z Ptuja pojechać na Rogatec, żeby ominąć korek przy granicy. Kolejny problem to rozumiem Lucko.
Czy jest sens zjechać z autostrady A1 węzłem Jankomir przed Lucko i wjechac do Zagrzebia a potem przejechac przez Lucko od strony miasta lub od strony Varażdina?
Kolejny pomysł to żeby zjechać z autostrady A1 węzeł przed Lucko, pojechac na Samobor a potem dojechać do A2 np węzłem Donja Zdecina? CZy takie objazdy mają sens?


Jadąc A2 najlepszym rozwiązaniem ominięcia bramek w Lučko jest taka trasa. https://goo.gl/maps/PpW8mny7Aq42
Najlepiej, będąc jeszcze w Słowenii zaloguj się do internetu, lub znajdź jakieś darmowe WiFi (stacja paliw, restauracja itp) i sprawdź na kamerach hak.hr jak wygląda ruch na granicach i bramkach.


super dzięki za podpowiedź dids76 :) , kamerki będziemy sprawdzać na bieżąco
zvoupumk
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zvoupumk » 22.06.2016 13:26

Mam pytanie odnośnie korków w okolicy Brna. Czy dotyczy to obu kierunków czy tylko drogi do Polski? W drodze powrotnej zamierzam skorzystać z objazdu Rousinov - Vyskov. Czy w drodze do Chorwacji też jest taka potrzeba?
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 22.06.2016 13:30

zvoupumk napisał(a):Mam pytanie odnośnie korków w okolicy Brna. Czy dotyczy to obu kierunków czy tylko drogi do Polski? W drodze powrotnej zamierzam skorzystać z objazdu Rousinov - Vyskov. Czy w drodze do Chorwacji też jest taka potrzeba?

Jechałem tą drogą ostatnio pod koniec lutego 2016 i nie było korków (jechałem w niedzielę).. Pytanie czy na tym odcinku są jakieś nowe remonty dróg czy takie jak np w lutym 2016?
baca21
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) baca21 » 22.06.2016 22:54

Czołem. Takie pytanie mam. Jedziemy pierwszy raz..(29-07). granicę Słoweńsko - Chorwacką (objeżdzamy Słoweńską autostradkę) będziemy przekraczać z piątku na sobotę koło północy. Czy należy się spodziewać korków na bramkach? Czy od razu lepiej objeżdżać Lućko proponowanym wcześniej objazdem. Ewentualnie gdzie przed granicą jest stacja z darmowym wifi żeby podejrzeć bramki? Czy za Lućko jest jakiś dobrze wyposażony parking/stacja żeby kimnąć się parę godzin? Pozdrawiam
kanapkasmalec
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanapkasmalec » 22.06.2016 23:04

baca21 napisał(a):Czołem. Takie pytanie mam. Jedziemy pierwszy raz..(29-07). granicę Słoweńsko - Chorwacką (objeżdzamy Słoweńską autostradkę) będziemy przekraczać z piątku na sobotę koło północy. Czy należy się spodziewać korków na bramkach? Czy od razu lepiej objeżdżać Lućko proponowanym wcześniej objazdem. Ewentualnie gdzie przed granicą jest stacja z darmowym wifi żeby podejrzeć bramki? Czy za Lućko jest jakiś dobrze wyposażony parking/stacja żeby kimnąć się parę godzin? Pozdrawiam


Proponuję Ci podejrzenie kamerek o takiej samej porze w inny weekend. :-)
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 22.06.2016 23:43

dids76 napisał(a):Jadąc A2 najlepszym rozwiązaniem ominięcia bramek w Lučko jest taka trasa. https://goo.gl/maps/PpW8mny7Aq42
Najlepiej, będąc jeszcze w Słowenii zaloguj się do internetu, lub znajdź jakieś darmowe WiFi (stacja paliw, restauracja itp) i sprawdź na kamerach hak.hr jak wygląda ruch na granicach i bramkach.


Najlepiej, to [o ile nie ma się tego w pakiecie abonamentowym, co jest coraz powszechniejsze] wykupić pakiet transferowy na UE na choćby 100Mb i podglądać kamerki w drodze, ja tak np. zdecydowałem, że wrócę do PL przez Lucko tylko pinowałem się, by zjechać na pas do płacenia kartą, z kolei nad morze Lucko omijałem, także po oblookaniu kamer jakieś 15 km wcześniej

No i koniecznie dr google maps i podgląd natężenia ruchu - bezcenne bo pokazuje także wypadki itp
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2016 23:45

Tytusdj napisał(a):
Najlepiej, to [o ile nie ma się tego w pakiecie abonamentowym, co jest coraz powszechniejsze] wykupić pakiet transferowy na UE na choćby 100Mb i podglądać kamerki w drodze, ja tak np. zdecydowałem, że wrócę do PL przez Lucko tylko pinowałem się, by zjechać na pas do płacenia kartą, z kolei nad morze Lucko omijałem, także po oblookaniu kamer jakieś 15 km wcześniej

No i koniecznie dr google maps i podgląd natężenia ruchu - bezcenne bo pokazuje także wypadki itp


Dokładnie :D

Bardzo mądre uwagi 8)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.06.2016 10:07

baca21 napisał(a):Czołem. Takie pytanie mam. Jedziemy pierwszy raz..(29-07). granicę Słoweńsko - Chorwacką (objeżdzamy Słoweńską autostradkę) będziemy przekraczać z piątku na sobotę koło północy. Czy należy się spodziewać korków na bramkach? Czy od razu lepiej objeżdżać Lućko proponowanym wcześniej objazdem. Ewentualnie gdzie przed granicą jest stacja z darmowym wifi żeby podejrzeć bramki? Czy za Lućko jest jakiś dobrze wyposażony parking/stacja żeby kimnąć się parę godzin? Pozdrawiam

Nigdy w weekendy nie natknęliśmy się na korki w nocy.
Nasze miejsce parkingowe zaraz za Lucko gdzie śpimy do rana :).
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 23.06.2016 21:09

Witam za dwa dni plan jest taki https://goo.gl/maps/N1HKX1xaFCp i dalej M-L-P i do Vodic. Czy ktoś coś wie o remontach korkach i innych zawalidrogach na tej trasie. Pozdrawiam. :papa:
pitheron
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 06.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitheron » 26.06.2016 09:52

Witajcie,

Planuje właśnie trasę do Cro, która wiedzie przez Bratysławę (od Żyliny) i wychodzi mi przejazd przez Bratysławę w poniedziałek około 8 rano. Czy w sierpniu spodziewać się dużo korków w okolicach Bratysławy?
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1620
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 26.06.2016 10:01

pitheron napisał(a):Witajcie,

Planuje właśnie trasę do Cro, która wiedzie przez Bratysławę (od Żyliny) i wychodzi mi przejazd przez Bratysławę w poniedziałek około 8 rano. Czy w sierpniu spodziewać się dużo korków w okolicach Bratysławy?


Trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie, bo kto może wiedzieć co będzie w sierpniu. Jedno jest pewne około 8 rano będzie duże natężenie ruchu w okolicach Bratysławy.
pitheron
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 06.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitheron » 26.06.2016 11:05

Dzięki za odpowiedź.
Chodziło o to czy w okresie wakacyjnym zwykle jest duży ruch w okolicach Bratysławy w poniedziałkowe poranki. W okolicy np. Katowic w wakacje ruch jest sporo mniejszy. Stąd moje pytanie.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 26.06.2016 13:28

Wczoraj wracałem z Porec (Tar) do Piekar Śl. przez Słowenię i Czechy. Do bramek dojechaliśmy o 11:00 stojąc w około 10-15 minutowym korku. Za bramkami do samej granicy ze Słowenią jechaliśmy 1 godzinę 40 minut. Temperatura w słońcu sięgała 45 st. Postuluję o karę śmierci dla cwaniaków omijających korek pasem awaryjnym. Reszta trasy bez żadnych korków. Gdyby nie te stracone 2 godziny, to trasa zajęłaby tyle samo co w drodze NA wakacje czyli 10,5 godziny.

Kiedy minęliśmy granicę ze Słowenią, widzieliśmy olbrzymi korek w stronę Chorwacji, sięgający prawie do centrum Koper.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 26.06.2016 13:41

SingSing74 napisał(a):Wczoraj wracałem z Porec (Tar) do Piekar Śl. przez Słowenię i Czechy. Do bramek dojechaliśmy o 11:00 stojąc w około 10-15 minutowym korku. Za bramkami do samej granicy ze Słowenią jechaliśmy 1 godzinę 40 minut. Temperatura w słońcu sięgała 45 st. Postuluję o karę śmierci dla cwaniaków omijających korek pasem awaryjnym. Reszta trasy bez żadnych korków. Gdyby nie te stracone 2 godziny, to trasa zajęłaby tyle samo co w drodze NA wakacje czyli 10,5 godziny.

Kiedy minęliśmy granicę ze Słowenią, widzieliśmy olbrzymi korek w stronę Chorwacji, sięgający prawie do centrum Koper.

A trzeba było czytać forum.., do bramek na Y jest zawsze mega korek, tak samo Koper też stoi.
Trzeba było zaraz jechać z Poreć na Buzet i dalej przez przejście Socerga i wyjazd na autostradę w Ćmi Kal. Szybko, łatwo i przyjemnie.
Tak samo warto wjechać na Istrię ze względu na korki w Koper.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 356
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone