Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 10.06.2016 17:44

Andrzej-Szczecin napisał(a):Witam wszystkich.
Na wstępie od razu powiem ze nie będę pytał jak dojechać tu i tam ponieważ na forum jest tego b.dużo.
Chcę ostrzec wszystkich wybierających się na urlop Autostradą A9 i A10 czyli bardzo popularną z północy na południe ąz do Chorwacji przed korkami.Wracając już z urlopu w tym roku zauważyłem ze nasi sąsiedzi rozpoczęli bardzo dużo remontów ,napraw itp.

Więc przed wyjazdem sprawcie jak wygląda wasza droga bo zapowiadają się potężne "ształy"
Pozdrawiam


Chodzi o A9 i A10 w Czechach?
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 10.06.2016 17:58

paw_el napisał(a):
Andrzej-Szczecin napisał(a):Witam wszystkich.

Chcę ostrzec wszystkich wybierających się na urlop Autostradą A9 i A10 czyli bardzo popularną z północy na południe ąz do Chorwacji przed korkami.


Chodzi o A9 i A10 w Czechach?


Sądzę, że paw_el pisał raczej o autostradach w niemczech.
Andrzej-Szczecin
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej-Szczecin » 10.06.2016 19:46

corsarz napisał(a):
paw_el napisał(a):
Andrzej-Szczecin napisał(a):Witam wszystkich.

Chcę ostrzec wszystkich wybierających się na urlop Autostradą A9 i A10 czyli bardzo popularną z północy na południe ąz do Chorwacji przed korkami.


Chodzi o A9 i A10 w Czechach?


Sądzę, że paw_el pisał raczej o autostradach w niemczech.


Trochę niejasno napisałem,ale tak chodzi o autostrady w Niemczech i Austrii.
Użytkownik usunięty
Re: Uwaga na korki za Brnem w kierunku do Polski

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2016 23:25

Lednice napisał(a):
paulr napisał(a):Zeszlego roku w wakacje korek byl juz na autostradzie z Bratyslawy. Ci co jechali od Mikolowa tez pewnie szybko na niego trafili. Wiec zjazd na Rusinov (ja pojechalem) wiele nie dawal bo tam tez az do wjazdu w Vyskovie korek. Moze jedzie sie troszeczke szybciej ale zyskiwalo sie minimalnie. By to ominac i zyskac sporo czasu nawigacja podpowoadala mi by zjechac jeszcze przed Brenm na autostradzie z Bratyslawy (jechalem przez Breclav) i dojechac do Vyskova od "dołu" ale niestety ja tak nie zrobilem. Natomias w vyskovie wiedzialem juz ze go był błąd. Bo tam na wjezdzie od dołu byly pojedyncze samochody wiec co niby sugerowala nawigacja zyskiwalo sie tam ponad godzine w porownaniu z normalna trasą.


Wczoraj jak zjechałem do Rousinova, to postałem 5 minut na rondzie i potem aż do Vyskova przejazd był płynny, nie licząc kilku świateł po drodze 8)
Na 100% jechało się o wiele szybciej niż stojąc w korku na 10 kilometrów na autostradzie :wink:

Nawigacja może czasem wprowadzać w błąd :twisted:
Np. 1 czerwca zamknęli ten wjazd na autostradę:
https://www.google.pl/maps/place/683+01 ... 16.8821522
A w nawigacjach droga jest otwarta :!:

Poza tym nie każda nawigacja ma informacje o korkach, a jak już ma to szacunki stania w korkach są bardzo różniące się.
Np. raz szacują, że traci się 1,5 godziny, raz że 40 minut :roll:


Jeśli w tym miejscu, na tym zjeździe nr 216 w Rousinovie, zobaczymy korek to za bardzo nie ma co kombinować i wypadałoby zjechać z autostrady i dalej starą drogą na Vyskov :roll:
https://www.google.pl/maps/place/683+01 ... 16.8821522

Oczywiście, jak ktoś lubi stać w korkach albo boi się bocznych dróg, jego sprawa :wink:


o 10 wieczór byłem w domu po powrocie z Wiednia :evil:
Pierwsza połowa meczu poszła się.... :twisted:

Cóż, zjechałem w Rousinovie, bo korek był już przy zjeździe 216

Tyle, że miejscowi Czesi wpadli na ten sam pomysł i aż do Vyskova się wlokłem okrutnie :roll:
Z prędkością 20-30 km/h
Tydzień temu to było zaskoczenie, ten remont autostrady, teraz Czesi o nim wiedzą i masowo zjeżdżają na Rousinov, i się wloką

Nawigację można śmiało tam wy... w kosmos, bo bredzi od rzeczy :twisted:

Po prostu navi szacuje ŚREDNIE natężenie ruchu, a nie szacuje, że na zwykłej drodze Czech-tubylec potrafi przepuścić 10 aut z bocznej drogi, a sam stoi jak sierota :roll:
Albo miejscowy dziadek reaguje na zielone światło po 5 sekundach :roll:
Albo jakiś Czech postawi auto tak, że blokuje pas ruchu, a sam w tym czasie gada z kolegę :roll:
I dlatego na starej drodze równolegle do autostrady navi podaje, że jest szybciej o 40 minut, a w praktyce jest szybciej o 10 minut :roll:

Kiedy wreszcie wjechaliśmy w Vyskowie na ekspresówkę do Ołomuńca, to początkowo było fajnie, ale w Ołomuńcu polski tir roz... motocykl, który na zwężce wciskał się między auta... :evil:
Tym z motocykla nic się nie stało, ale korek na pół godziny był :evil:
Navi też można było wystrzelić w kosmos :twisted:
Tam są świeże zwężki i po prostu żadna navi tego nie uwzględnia, navi pokazuje skręt w prawo do Polski, a faktycznie przejeżdża się przez kilka ślimaków :twisted:

Wniosek jest jeden i dość prosty :
w dni robocze nie jedzie się po południu przez Czechy do Polski :!:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 11.06.2016 00:00

A sam Wiedeń oraz Wiedeń-Brno jak wygląda, mamy tam po drodze budowę autostrady.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2016 00:09

Jak nie jedzie się po południu przez Wiedeń, od Brna na Graz, w dni robocze,
kiedy są godziny szczytu, tak gdzieś od 15 do 19, to przejazd przez miasto jest bezproblemowy :D

Wiedeń ma 1 850 000 mieszkańców, a jedzie się lepiej niż przez Vyskov, który ma kilkanaście tysięcy mieszkańców :roll:

Jest płynny ruch, są radary, trzeba przestrzegać ograniczeń prędkości i to koniec 8)

W Poysdorf można postać kilka minut na światłach, w obu kierunkach,
autostrada jest budowana,
póki co żadnych problemów to nie powoduje :!:

Przy wjeździe do Czech w Mikulovie stoi czeska policja i wyrywkowo kontroluje auta, a raczej ich zawartość, szukając nielegalnych imigranów :roll:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Uwaga na korki za Brnem w kierunku do Polski

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 11.06.2016 00:17

Lednice napisał(a):
Lednice napisał(a):
paulr napisał(a):Zeszlego roku w wakacje korek byl juz na autostradzie z Bratyslawy. Ci co jechali od Mikolowa tez pewnie szybko na niego trafili. Wiec zjazd na Rusinov (ja pojechalem) wiele nie dawal bo tam tez az do wjazdu w Vyskovie korek. Moze jedzie sie troszeczke szybciej ale zyskiwalo sie minimalnie. By to ominac i zyskac sporo czasu nawigacja podpowoadala mi by zjechac jeszcze przed Brenm na autostradzie z Bratyslawy (jechalem przez Breclav) i dojechac do Vyskova od "dołu" ale niestety ja tak nie zrobilem. Natomias w vyskovie wiedzialem juz ze go był błąd. Bo tam na wjezdzie od dołu byly pojedyncze samochody wiec co niby sugerowala nawigacja zyskiwalo sie tam ponad godzine w porownaniu z normalna trasą.


Wczoraj jak zjechałem do Rousinova, to postałem 5 minut na rondzie i potem aż do Vyskova przejazd był płynny, nie licząc kilku świateł po drodze 8)
Na 100% jechało się o wiele szybciej niż stojąc w korku na 10 kilometrów na autostradzie :wink:

Nawigacja może czasem wprowadzać w błąd :twisted:
Np. 1 czerwca zamknęli ten wjazd na autostradę:
https://www.google.pl/maps/place/683+01 ... 16.8821522
A w nawigacjach droga jest otwarta :!:

Poza tym nie każda nawigacja ma informacje o korkach, a jak już ma to szacunki stania w korkach są bardzo różniące się.
Np. raz szacują, że traci się 1,5 godziny, raz że 40 minut :roll:


Jeśli w tym miejscu, na tym zjeździe nr 216 w Rousinovie, zobaczymy korek to za bardzo nie ma co kombinować i wypadałoby zjechać z autostrady i dalej starą drogą na Vyskov :roll:
https://www.google.pl/maps/place/683+01 ... 16.8821522

Oczywiście, jak ktoś lubi stać w korkach albo boi się bocznych dróg, jego sprawa :wink:


o 10 wieczór byłem w domu po powrocie z Wiednia :evil:
Pierwsza połowa meczu poszła się.... :twisted:

Cóż, zjechałem w Rousinovie, bo korek był już przy zjeździe 216

Tyle, że miejscowi Czesi wpadli na ten sam pomysł i aż do Vyskova się wlokłem okrutnie :roll:
Z prędkością 20-30 km/h
Tydzień temu to było zaskoczenie, ten remont autostrady, teraz Czesi o nim wiedzą i masowo zjeżdżają na Rousinov, i się wloką

Nawigację można śmiało tam wy... w kosmos, bo bredzi od rzeczy :twisted:

Po prostu navi szacuje ŚREDNIE natężenie ruchu, a nie szacuje, że na zwykłej drodze Czech-tubylec potrafi przepuścić 10 aut z bocznej drogi, a sam stoi jak sierota :roll:
Albo miejscowy dziadek reaguje na zielone światło po 5 sekundach :roll:
Albo jakiś Czech postawi auto tak, że blokuje pas ruchu, a sam w tym czasie gada z kolegę :roll:
I dlatego na starej drodze równolegle do autostrady navi podaje, że jest szybciej o 40 minut, a w praktyce jest szybciej o 10 minut :roll:

Kiedy wreszcie wjechaliśmy w Vyskowie na ekspresówkę do Ołomuńca, to początkowo było fajnie, ale w Ołomuńcu polski tir roz... motocykl, który na zwężce wciskał się między auta... :evil:
Tym z motocykla nic się nie stało, ale korek na pół godziny był :evil:
Navi też można było wystrzelić w kosmos :twisted:
Tam są świeże zwężki i po prostu żadna navi tego nie uwzględnia, navi pokazuje skręt w prawo do Polski, a faktycznie przejeżdża się przez kilka ślimaków :twisted:

Wniosek jest jeden i dość prosty :
w dni robocze nie jedzie się po południu przez Czechy do Polski :!:

Pisałem:
Ze ten zjazd na Rousinow nic nie dał. Bardziej daje objechanie tego znacznie dluzej poza autostrada i wjechanie w vyskovie ale od strony Slowacji ( na mapie od dolu) a bynajmniej tak bylo rok temu bo nikt z tamtad nie jechał. Liczac ze w wakacje bedzie wiecej ludzi jechalo to i korek bedzie wiekszy. Ale jak np ja mam z Zyliny az do Zabrza jechalc lokanymi wolnymi drogami to za bardzo nie ma w czym wybierac... Tym bardziej ze tam tez ronie bywa..:(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2016 00:36

Wiem, że pisałeś, miałeś rację :roll:

Najgorsze, że TAM PO PROSTU nie ma żadnych normalnych objazdów,
przez te pipidówki to jest parodia objazdów :roll:
tomasz1510
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 24.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz1510 » 11.06.2016 23:33

Witam wszystkich.
Ktoś wcześniej napisał o odcinkowym pomiarze prędkości w Wiedniu. Czy mógłby ktoś wstawić mapkę albo wskazać lub opisać jakoś to miejsce gdzie to jest, byłbym wdzięczny.
Z góry dzięki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2016 23:43

Miejsce :?: :!: :D 8) :wink:

Tam jest co kilka kilometrów fotoradar i mierzą na wielu odcinkach :!:
Na całej długości tej trasy:
https://www.google.pl/maps/dir/48.35854 ... 390042,11z


Widzisz znak drogowy z ograniczeniem prędkości, to się do niego stosujesz i koniec, kropka :!:

Przeważnie robią fotki z tyłu :roll:
Które potem mogą przyjść do Polski 8)
tomasz1510
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 24.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz1510 » 11.06.2016 23:49

Wiem o fotoradarach i sam widziałem, są przeważnie przy wiaduktach i celują w tył auta. Chodziło mi o takie co mierzą średnią prędkość przejechania z punktu A do punktu B
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2016 23:56

No, musisz napisać do policji we Wiedniu, gdzie mierzą :roll:

Ale skoro nie chcą powiedzieć stałym mieszkańcom, to tobie też zapewne nie powiedzą :roll:

Zmieniają często miejsca pomiarów, to wiem na pewno :roll:
Czasem w radiu austriackim są ostrzeżenia o pomiarach :roll:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.06.2016 07:58

Jedź zgodnie z przepisami i nie będziesz żył w stresie.
Kilka dni temu byłem w Berlinie i tam napinki na rumakowanie nie ma.
Tam sie wolniej żyje. Tego się trzymaj; na wakacje jedziesz a nie do klienta. :lol:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 13.06.2016 00:05

FUX napisał(a):Jedź zgodnie z przepisami i nie będziesz żył w stresie.
Kilka dni temu byłem w Berlinie i tam napinki na rumakowanie nie ma.
Tam sie wolniej żyje. Tego się trzymaj; na wakacje jedziesz a nie do klienta. :lol:

Dokładnie, jak pisze FUX.
Jak masz tempomat-widzisz ograniczenie prędkości-ustawiasz taką prędkość i z głowy. Jak Cię lokalersi będą wyprzedzać to ich sprawa. Albo wiedzą, gdzie są fotopstryki albo jeszcze się nie nauczyli, że trzeba się pilnować ;)
Poza tym: Ty masz do pokonania niemal 1000km, a oni wracają do domu. Co się będziesz napinał na jakimś kawałku przejazdu przez miasto, co może dać kilka minut oszczędności czasu, skoro masz przed sobą taki kawał drogi? Warto? Moim zdaniem: nie.
Ale jak Ty zrobisz to już Twoja decyzja.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 13.06.2016 10:49

wielbiciel napisał(a):A sam Wiedeń oraz Wiedeń-Brno jak wygląda, mamy tam po drodze budowę autostrady.

Budowa autostrady w niczym nie przeszkadza bo B7 biegnie już nowym śladem na pewnym odcinku .
Przejazd płynny .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 353
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone