Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Uwaga na korki za Brnem w kierunku do Polski

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 04.06.2016 11:37

Lednice napisał(a):Zgadzam się z przedmówcą :!: :roll:

Od 1 czerwca do 16 sierpnia jest bardzo korkogenne zwężenie na czeskiej autostradzie D1, między 220 a 229 kilometrem, w kierunku z Brna do Polski. :!: :!: :!: :evil:

Jest zwężenie do jednego pasa :!: Powoduje to gigantyczne korki w dni robocze, szczególnie po południu :!:
http://www.dopravniinfo.cz/

Można stracić przeszło godzinę i się nieźle zdenerwować :twisted:




Trzeba zjechać z autostrady na zjeździe nr 216 za Rousinov, przejechać starą drogą i wjechać na ekspresówkę do Ołomuńca na wjeździe nr 2 w Vyskovie :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Oczywiście ma to sens, jak widzimy, że na autostradzie przy zjeździe 216 już są korki :!:

Jadąc autostradą stracimy na pewno godzinę więcej :!: :!: :!:


Rachunek jest prosty, no tak myślę :roll:

Zeszlego roku w wakacje korek byl juz na autostradzie z Bratyslawy. Ci co jechali od Mikolowa tez pewnie szybko na niego trafili. Wiec zjazd na Rusinov (ja pojechalem) wiele nie dawal bo tam tez az do wjazdu w Vyskovie korek. Moze jedzie sie troszeczke szybciej ale zyskiwalo sie minimalnie. By to ominac i zyskac sporo czasu nawigacja podpowoadala mi by zjechac jeszcze przed Brenm na autostradzie z Bratyslawy (jechalem przez Breclav) i dojechac do Vyskova od "dołu" ale niestety ja tak nie zrobilem. Natomias w vyskovie wiedzialem juz ze go był błąd. Bo tam na wjezdzie od dołu byly pojedyncze samochody wiec co niby sugerowala nawigacja zyskiwalo sie tam ponad godzine w porownaniu z normalna trasą.
gaspar84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 27.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaspar84 » 04.06.2016 12:10

Witam i proszę o poradę
Wybieram sie do Chorwacji 19 sierpnia czyli w piątek po południu z woj. łódzkiego. Do Chorwacji, a dokładnie na wyspę Brać planuję dotrzeć w sobotę rano. Jadę trasą CZ-AUS-SLO-HR. Czy muszę sie wtedy liczyć z korkami po drodze? W sumie to już jest taka końcówka największego sezonu. Pytam ponieważ jadę z rocznym dzieckiem i muszę to jakoś sensownie rozplanować:)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.06.2016 12:23

Tak.

Promów jest sporo, kolejki także moga być w Splicie.
Użytkownik usunięty
Re: Uwaga na korki za Brnem w kierunku do Polski

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2016 12:44

paulr napisał(a):Zeszlego roku w wakacje korek byl juz na autostradzie z Bratyslawy. Ci co jechali od Mikolowa tez pewnie szybko na niego trafili. Wiec zjazd na Rusinov (ja pojechalem) wiele nie dawal bo tam tez az do wjazdu w Vyskovie korek. Moze jedzie sie troszeczke szybciej ale zyskiwalo sie minimalnie. By to ominac i zyskac sporo czasu nawigacja podpowoadala mi by zjechac jeszcze przed Brenm na autostradzie z Bratyslawy (jechalem przez Breclav) i dojechac do Vyskova od "dołu" ale niestety ja tak nie zrobilem. Natomias w vyskovie wiedzialem juz ze go był błąd. Bo tam na wjezdzie od dołu byly pojedyncze samochody wiec co niby sugerowala nawigacja zyskiwalo sie tam ponad godzine w porownaniu z normalna trasą.


Wczoraj jak zjechałem do Rousinova, to postałem 5 minut na rondzie i potem aż do Vyskova przejazd był płynny, nie licząc kilku świateł po drodze 8)
Na 100% jechało się o wiele szybciej niż stojąc w korku na 10 kilometrów na autostradzie :wink:

Nawigacja może czasem wprowadzać w błąd :twisted:
Np. 1 czerwca zamknęli ten wjazd na autostradę:
https://www.google.pl/maps/place/683+01 ... 16.8821522
A w nawigacjach droga jest otwarta :!:

Poza tym nie każda nawigacja ma informacje o korkach, a jak już ma to szacunki stania w korkach są bardzo różniące się.
Np. raz szacują, że traci się 1,5 godziny, raz że 40 minut :roll:


Jeśli w tym miejscu, na tym zjeździe nr 216 w Rousinovie, zobaczymy korek to za bardzo nie ma co kombinować i wypadałoby zjechać z autostrady i dalej starą drogą na Vyskov :roll:
https://www.google.pl/maps/place/683+01 ... 16.8821522

Oczywiście, jak ktoś lubi stać w korkach albo boi się bocznych dróg, jego sprawa :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.06.2016 15:52

jurow napisał(a):Czy na autostradzie z Budapesztu do Bratysławy nie ma korków...

jak coś się wydarzy to będą...
w przeszłości i obecnie najczęściej spowolnienie lub przestój dotyczy łącznika M15 w okolicy przejścia Rajka
bieżące info o drogach H
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 04.06.2016 23:46

jurow napisał(a):Czy na autostradzie z Budapesztu do Bratysławy nie ma korków...


Wyjeżdżaliśmy z Budapesztu o 13:20 w Bratysławie byliśmy ok. 16:00. Na autostradzie korków nie było. Remontów na tym odcinku nie ma. Nawet w Bratysławie było luźno. Jedynie na M15 trafiliśmy na zgrupowanie tirów. Jechali jednak dopuszczalne na tej drodze 90 km/h.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Uwaga na korki za Brnem w kierunku do Polski

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 05.06.2016 09:42

Lednice napisał(a):
paulr napisał(a):Zeszlego roku w wakacje korek byl juz na autostradzie z Bratyslawy. Ci co jechali od Mikolowa tez pewnie szybko na niego trafili. Wiec zjazd na Rusinov (ja pojechalem) wiele nie dawal bo tam tez az do wjazdu w Vyskovie korek. Moze jedzie sie troszeczke szybciej ale zyskiwalo sie minimalnie. By to ominac i zyskac sporo czasu nawigacja podpowoadala mi by zjechac jeszcze przed Brenm na autostradzie z Bratyslawy (jechalem przez Breclav) i dojechac do Vyskova od "dołu" ale niestety ja tak nie zrobilem. Natomias w vyskovie wiedzialem juz ze go był błąd. Bo tam na wjezdzie od dołu byly pojedyncze samochody wiec co niby sugerowala nawigacja zyskiwalo sie tam ponad godzine w porownaniu z normalna trasą.


Wczoraj jak zjechałem do Rousinova, to postałem 5 minut na rondzie i potem aż do Vyskova przejazd był płynny, nie licząc kilku świateł po drodze 8)
Na 100% jechało się o wiele szybciej niż stojąc w korku na 10 kilometrów na autostradzie :wink:

Nawigacja może czasem wprowadzać w błąd :twisted:
Np. 1 czerwca zamknęli ten wjazd na autostradę:
https://www.google.pl/maps/place/683+01 ... 16.8821522
A w nawigacjach droga jest otwarta :!:

Poza tym nie każda nawigacja ma informacje o korkach, a jak już ma to szacunki stania w korkach są bardzo różniące się.
Np. raz szacują, że traci się 1,5 godziny, raz że 40 minut :roll:


Jeśli w tym miejscu, na tym zjeździe nr 216 w Rousinovie, zobaczymy korek to za bardzo nie ma co kombinować i wypadałoby zjechać z autostrady i dalej starą drogą na Vyskov :roll:
https://www.google.pl/maps/place/683+01 ... 16.8821522

Oczywiście, jak ktoś lubi stać w korkach albo boi się bocznych dróg, jego sprawa :wink:


Ja tam ze względu na dzieci wole jechać. Czasem dalej wolniej ale by pojazd był w ruchu bo po zatrzymaniu włącza się im funkcja marudzenia :) ale zeszłego roku mimo iż pojechałem tak jak napisałeś niewiele to dało bo korek był już na zjeździe i praktycznie aż do wjazdu w slimaczym tempie. Tego roku będę wracał o tej samej porze w tym samym dniu po prostu jak nawi zasugeruje już wcześniej zjechać zrobię to bo wiem że dalej będzie tylko gorzej;) a co do tt to w obie strony praktycznie do 50 m wskazywał koniec i początek korka. W Polsce też działa to mniej więcej tak samo dobrze. Czy czas się pokrywa nie wiem ale odległości już tak;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.06.2016 10:08

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2016 19:05

Misioł
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misioł » 06.06.2016 10:38

Kochani,
Zapewne podpowiecie, widziałem też kilka postów wyżej że już ktoś wcześniej pytał ale mi chodzi o troszkę więcej szczegółów. Wyjazd z północnej Polski w godzinach popołudniowych (piątek), czyli jazda na noc z ambicją dojazdu do celu (Split) w sobotę w okolicach południa. Trasa Polska/Czechy/Austria/Słowenia/Chorwacja... Czy są miejsca gdzie mogę spodziewać się większych korków? Jak wygląda sytuacja na granicy w nocy?
Jeszcze dodam, że jazda non stop na dwóch kierowców. Z góry dziękuję za podpowiedzi!
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.06.2016 11:02

Misioł napisał(a):Kochani,
Zapewne podpowiecie, widziałem też kilka postów wyżej że już ktoś wcześniej pytał ale mi chodzi o troszkę więcej szczegółów. Wyjazd z północnej Polski w godzinach popołudniowych (piątek), czyli jazda na noc z ambicją dojazdu do celu (Split) w sobotę w okolicach południa. Trasa Polska/Czechy/Austria/Słowenia/Chorwacja... Czy są miejsca gdzie mogę spodziewać się większych korków? Jak wygląda sytuacja na granicy w nocy?
Jeszcze dodam, że jazda non stop na dwóch kierowców. Z góry dziękuję za podpowiedzi!


My wyjeżdżamy z Torunia w piątki koło 15, trasa jak Twoja do Baski na Krk gdzie jesteśmy koło 8 rano. Jak nic losowego się nie przytrafi to jest mocno znośnie
tomasz1510
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 24.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz1510 » 07.06.2016 00:32

"Misioł" - Jak dobrze widzisz (z całym szacunkiem)to jest to 351 strona na ten temat i jak byś przeczytał co najmniej połowę tych stron to było mnóstwo na temat kiedy wyjechać i o której godzinie, z którego miejsca w Polsce itd., itp
Przy okazji ja jechałem trzy razy w okolice Splitu w tym raz z piątku na sobotę. Z okolicy Łodzi. Najważniejsze to być na Lućko do godz. ok. 8:00 bo tam w weekendy jest najgorzej, reszta trasy jest uwarunkowana pogodą lub jakimś wypadkiem po drodze.
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 07.06.2016 00:36

gaspar84 napisał(a):Witam i proszę o poradę
Wybieram sie do Chorwacji 19 sierpnia czyli w piątek po południu z woj. łódzkiego. Do Chorwacji, a dokładnie na wyspę Brać planuję dotrzeć w sobotę rano. Jadę trasą CZ-AUS-SLO-HR. Czy muszę sie wtedy liczyć z korkami po drodze? W sumie to już jest taka końcówka największego sezonu. Pytam ponieważ jadę z rocznym dzieckiem i muszę to jakoś sensownie rozplanować:)

My z wln lecimy ok 15 , 16 .08.2016 hehe
kozlos
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.05.2015
Druga połowa czerwca - wyjazd do CRO w piątek

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozlos » 08.06.2016 22:43

Jak w temacie.

Czy wyjeżdżając w piątek wieczorem (ok 20.00) istnieje duże ryzyko napotkania zatorów po drodze? Dużo większe niż np. wyjeżdzając w czwartek o tej samej godzinie?
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Druga połowa czerwca - wyjazd do CRO w piątek

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 08.06.2016 23:30

kozlos napisał(a):Jak w temacie.

Czy wyjeżdżając w piątek wieczorem (ok 20.00) istnieje duże ryzyko napotkania zatorów po drodze? Dużo większe niż np. wyjeżdzając w czwartek o tej samej godzinie?

W czerwcu raczej nie. :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 351
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone