Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 29.05.2016 20:51

kiedyś (2012) wracałem ok. 10-go września i musiałem atakować bramki automatyczne...
może zbieg okoliczności, ale były korki w środku tygodnia...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.05.2016 10:31

Sol-Wagon napisał(a):kiedyś (2012) wracałem ok. 10-go września i musiałem atakować bramki automatyczne...
może zbieg okoliczności, ale były korki w środku tygodnia...


Pisząc automatyczne masz na myśli te do płacenia tylko kartą?

Ja już się przyzwyczaiłem i jadę tylko na te, zwłaszcza że na obwodnicy Zagrzebia zjeżdża się na nie dużo szybciej i jadąc do normalnych bramek, zobaczywszy ile jest korka mamy już barierki i zjazd na NO CASH nie jest możliwy

Tak więc szczerze namawiam aby jechać na autostradzie do bramek bezgotówkowych :)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 30.05.2016 11:27

Po co namawiac.... Ci niereformowani jada na gotowkowe a pozostali sa za max 2 przy bramce automatycznej;-)
robo111
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) robo111 » 30.05.2016 17:45

Wczoraj wracałem z Baški, bardzo długie korki. Na granicy ze Słowenią 2 godziny. Co ciekawe bramki końca autostrady były w środku tego korka. Tzn jazda na bramkę no cash nic nie dawało bo ciężko było z niej wyjechać. Krótsze korki półgodzine były w okolicach Maribora na autostradzie, na granicy w Spielfeld, 40 km przed Wiedniem, duży korek za Brnem. Może dlatego, że to koniec długiego weekendu. Koszmar.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.05.2016 18:45

No i?

Oni także mieli, katolicy, długi weekend. Ma to jakieś przełożenie na wakacje?
ŻADNE!

:roll:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 30.05.2016 18:50

Jeśli korki wynikają z prac modernizacyjnych na drogach to moim zdaniem mają lub mogą mieć przełożenie na wakacje.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.05.2016 20:37

FUX napisał(a):No i?

Oni także mieli, katolicy, długi weekend. Ma to jakieś przełożenie na wakacje?
ŻADNE!

:roll:

Takie małe sprostowanie: oni, katolicy, mieli wolne w czwartek i w niedzielę, a 3/4 Polski miało długi weekend. :)
Przełożenie na wakacje? Może niekoniecznie, ale na korki w tych dniach na pewno, bo jak podają na pewnym portalu, spośród rodaków planujących wyjazd na długi weekend, 48% zadeklarowało wyjazd zagraniczny: Bułgaria, Grecja, Hiszpania, Chorwacja
Ostatnio edytowano 30.05.2016 22:05 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 30.05.2016 22:00

48% z tych którzy w ogóle jadą na wakacje a nie 48% mieszkańców kraju. Poza tym to tylko deklaracje, szacunki itd.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.05.2016 22:06

Już skorygowałem, teraz chyba jest logicznie poprawnie.
Daras317
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daras317 » 31.05.2016 10:46

Dwa lata temu przekraczaliśmy granicę Chorwacko-Słoweńską z piątku na sobotę około 22.
Korków brak.
Następnie dwa razy bramki na autostradzie =korków brak (;
Jechaliśmy na Płwsp Paljesac więc później była drzemka parę godzin na karimacie pod chmurką i około 6 rano jazda dalej. 4 osoby plus piesior (;
Polecam takie godziny.
Pozdrawiam Cro Maniaków
zvoupumk
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zvoupumk » 31.05.2016 11:04

Witam

Planuję wybrać się pierwszy raz do Chorwacji - w ciemno na 7 dni. Dzień wyjazdu jeszcze do ustalenia, pomiędzy 19-23 czerwca (Kraków - Makarska). Wstępnie planuję jechać trasą przez Czechy i Austrię omijając autostradę w Słowenii (przez Lenart, Ptuj). Zastanawiam się jaki dzień i godzina wyjazdu będą optymalne by nie trafić na duże korki. Chciałbym uniknąć długiej jazdy w nocy.
Mój pomysł jest taki by się wyspać i jechać 19.06 (niedziela) ok 10. Patrząc na czasy z google i doliczając 3 postoje ok 10-15min oraz 1 ok godzinny przed wjazdem do Słowenii wychodzą mi teoretycznie takie czasy:
Wiedeń 14:35, zjazd z autostrady w Spielfeld 17:10, Gornji Macelj 19:20, Zagrzeb 19:55, Makarska 00:10.
Pierwszą noc zamierzam spędzić w samochodzie i rano szukać kwatery. Zakładam, że jak się coś przedłuży to jeśli nie dam rady już jechać to resztę trasy zrobię rano.
Jazda w niedziele w tych godzinach będzie ok czy lepiej zmienić czas jazdy lub dzień na inny? A może zmodyfikować nieco trasę?
Jeśli wyjadę w niedzielę to powrót będzie 27.06 w poniedziałek. Jak z korkami w taki dzień w drodze powrotnej?
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 31.05.2016 14:06

zvoupumk napisał(a):Witam

Planuję wybrać się pierwszy raz do Chorwacji - w ciemno na 7 dni. Dzień wyjazdu jeszcze do ustalenia, pomiędzy 19-23 czerwca (Kraków - Makarska). Wstępnie planuję jechać trasą przez Czechy i Austrię omijając autostradę w Słowenii (przez Lenart, Ptuj). Zastanawiam się jaki dzień i godzina wyjazdu będą optymalne by nie trafić na duże korki. Chciałbym uniknąć długiej jazdy w nocy.
Mój pomysł jest taki by się wyspać i jechać 19.06 (niedziela) ok 10. Patrząc na czasy z google i doliczając 3 postoje ok 10-15min oraz 1 ok godzinny przed wjazdem do Słowenii wychodzą mi teoretycznie takie czasy:
Wiedeń 14:35, zjazd z autostrady w Spielfeld 17:10, Gornji Macelj 19:20, Zagrzeb 19:55, Makarska 00:10.
Pierwszą noc zamierzam spędzić w samochodzie i rano szukać kwatery. Zakładam, że jak się coś przedłuży to jeśli nie dam rady już jechać to resztę trasy zrobię rano.
Jazda w niedziele w tych godzinach będzie ok czy lepiej zmienić czas jazdy lub dzień na inny? A może zmodyfikować nieco trasę?
Jeśli wyjadę w niedzielę to powrót będzie 27.06 w poniedziałek. Jak z korkami w taki dzień w drodze powrotnej?


To nie lepiej wyjechać o 6 rano i być o 20:00 na miejscu i poszukać kwater?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.05.2016 14:08

Szukanie kwater po 20-tej bardzo trudne ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2016 17:18

zvoupumk napisał(a):Pierwszą noc zamierzam spędzić w samochodzie i rano szukać kwatery.


Jedziesz sam :?:
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 31.05.2016 17:44

Janusz Bajcer napisał(a):Szukanie kwater po 20-tej bardzo trudne ...


Jak w 2011 r. pierwszy raz pojechaliśmy w ciemno do Baska Voda to na miejscu byliśmy o 21:). To było 17 czerwca. Znalezienie kwatery zajęło nam 5 min. Stali naganiacze przy ulicy :). Jak jest teraz to nie wiem, sprawdzę osobiście 10 czerwca :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 349
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone