Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 23.05.2016 20:31

sebu napisał(a):Dzięki wielkie za świeże informacje . Jechałem 4 razy na cro i tylko ta samą drogą ,czyli Cz, A, Sł . Zawsze w Wiedniu jestem w oklicach 17godziny więc pewnie trzeba by trochę postać . Przejadę w tym roku przez Zwoleń , Budapeszt itd . Zawsze to będzie odmiana i pare zł w kieszeni :D . Pod warunkiem że mnie Słowaccy struże prawa nie złapią . :D


Jeśli planujesz być w Wiedniu około 17, to rzeczywiście może być ciężko. No i za Wiedniem ten section control :roll:
Mój chłop akurat dzisiaj tam będzie przyjeżdżał, to dam znać, co i jak :)
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 24.05.2016 09:59

Trzymając się ostatnich postów w tym wątku mam pytanie, która trasa będzie mniej problematyczna biorąc pod uwagę aktualną modernizację/remonty dróg. ????

1. Brno-Wiedeń przez Mikulov
2. Brno -Wiedeń przez Brzecław
kosanostra
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kosanostra » 24.05.2016 12:21

Wybieramy się 3 czerwca do Lopar. Jedziemy na noc z noclegiem koło Graz, czyli 4 czerwca (sobota) będziemy około 10-11 wyruszać do Lopar. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie czy w tym okresie w sobotę jest problem z korkami i promem ? To jeszcze przed sezonem, ale mamy możliwość przesunięcie całego wyjazdu o jeden dzień do tyłu i zastanawiamy się czy to zrobić.

Z góry wielkie dzięki!
OneDayStop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) OneDayStop » 24.05.2016 12:42

A ktoś testował, jak działa Google Maps w Chorwacji z informacjami o ruchu? Czy są aktualne remonty pokazywane?
Bo o korkach info jest zawsze aktualne (dokładniej o przepustowości lub jej braku). Tak - wiem... roaming i internet w roamingu są potrzebne. W Europie to chyba teraz najlepsze źródło informacji?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.05.2016 13:53

kosanostra napisał(a):Wybieramy się 3 czerwca do Lopar. Jedziemy na noc z noclegiem koło Graz, czyli 4 czerwca (sobota) będziemy około 10-11 wyruszać do Lopar. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie czy w tym okresie w sobotę jest problem z korkami i promem ? To jeszcze przed sezonem, ale mamy możliwość przesunięcie całego wyjazdu o jeden dzień do tyłu i zastanawiamy się czy to zrobić.

Z góry wielkie dzięki!


W tym terminie raczej na żadne korki nie trafisz.
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 24.05.2016 14:48

Czesi się obudzili i w Ołomuńcu zaczęli roboty drogowe :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.05.2016 15:51

histe napisał(a):Trzymając się ostatnich postów w tym wątku mam pytanie, która trasa będzie mniej problematyczna biorąc pod uwagę aktualną modernizację/remonty dróg. ????

1. Brno-Wiedeń przez Mikulov
2. Brno -Wiedeń przez Brzecław


Nie ma odpowiedzi na to pytanie :!: :roll:
Tu i tam są remonty :roll:

Wszystko zależy od:
- czasu podróży ( np. godziny szczytu kontra noc )
- gustów kierowcy ( betonowe płyty na autostradzie do Brzecławia :roll: )

Generalnie jak trasa przez Mikulov jest zakorkowana, to jechać na Brzecław :roll:
Jak nie jest, to czasowo wychodzi na to samo, ale przez Mikulov nie betonowych płyt :roll:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 24.05.2016 16:06

Lednice napisał(a):
histe napisał(a):Trzymając się ostatnich postów w tym wątku mam pytanie, która trasa będzie mniej problematyczna biorąc pod uwagę aktualną modernizację/remonty dróg. ????

1. Brno-Wiedeń przez Mikulov
2. Brno -Wiedeń przez Brzecław


Nie ma odpowiedzi na to pytanie :!: :roll:
Tu i tam są remonty :roll:

Wszystko zależy od:
- czasu podróży ( np. godziny szczytu kontra noc )
- gustów kierowcy ( betonowe płyty na autostradzie do Brzecławia :roll: )

Generalnie jak trasa przez Mikulov jest zakorkowana, to jechać na Brzecław :roll:
Jak nie jest, to czasowo wychodzi na to samo, ale przez Mikulov nie betonowych płyt :roll:


Bezpośrednio przed wyjazdem warto spojrzeć na znaną już na forum czeską mapkę i podejrzeć gdzie i ile jest remontów, itd. http://www.dopravniinfo.cz/
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 24.05.2016 18:17

kosanostra napisał(a):Wybieramy się 3 czerwca do Lopar. Jedziemy na noc z noclegiem koło Graz, czyli 4 czerwca (sobota) będziemy około 10-11 wyruszać do Lopar. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie czy w tym okresie w sobotę jest problem z korkami i promem ? To jeszcze przed sezonem, ale mamy możliwość przesunięcie całego wyjazdu o jeden dzień do tyłu i zastanawiamy się czy to zrobić.

Z góry wielkie dzięki!

Jechałem ta trasą rok temu 24 czerwca, też sobota. Korek był na przejściu granicznym Słowenii i Chorwacji. Dość spory, jakieś 5km. Pojechaliśmy na objazd przez Varaždin. Do przeprawy promowej dojechaliśmy ok. 13 i było pusto.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.05.2016 18:57

Proszę pamiętać o terminach ferii letnich w różnych krajach :!:
Zwykle początek ferii to spory ruch na drogach i możliwe korki :roll:

W Austrii zaczynają się 2 lipca ( Wiedeń i 2 sąsiednie kraje ) i 7 lipca ( reszta kraju ).
W Czechach i na Słowacji zaczynają się 1 lipca
We Włoszech zaczynają się już w połowie czerwca :!:
W Niemczech w niektórych krajach zaczynają się już 23 czerwca, następna grupa zaczyna 27 czerwca
W Chorwacji ferie zaczynają się 13 czerwca, w Słowenii 27 czerwca

Tak więc koniec czerwca to już prawie sezon, bo sporo dzieci ma już ferie :!:
I ruch na drogach może być już bardzo ożywiony :!:
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 25.05.2016 11:05

Lednice napisał(a):
histe napisał(a):Trzymając się ostatnich postów w tym wątku mam pytanie, która trasa będzie mniej problematyczna biorąc pod uwagę aktualną modernizację/remonty dróg. ????

1. Brno-Wiedeń przez Mikulov
2. Brno -Wiedeń przez Brzecław


Nie ma odpowiedzi na to pytanie :!: :roll:
Tu i tam są remonty :roll:

Wszystko zależy od:
- czasu podróży ( np. godziny szczytu kontra noc )
- gustów kierowcy ( betonowe płyty na autostradzie do Brzecławia :roll: )

Generalnie jak trasa przez Mikulov jest zakorkowana, to jechać na Brzecław :roll:
Jak nie jest, to czasowo wychodzi na to samo, ale przez Mikulov nie betonowych płyt :roll:




Dziękuję wszystkim za odpowiedz planuje być w tych okolicach ok 5 rano w niedzielę, liczę że korków nie będzie i nieliczne utrudnienia pokonam z marszu
A jadąc w 2015 r trasą Wiedeń-Mikulov widziałem, że austriacy robią/modernizują drogę do granicy. Udało im się skończyć ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2016 15:16

Nie udało się, bo zaplanowali prace na kilka lat
waldekp
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldekp » 26.05.2016 20:22

Witam mam na imię Waldek jestem przerażony tym co piszecie o dojeździe . Zanim trafiłem na tą stronę internetową miałem zamówione wakacje w Chorwacji . Jadę do Razanij z Kujawsko Pomorskiego na miejscu będę w sobotę jak mnie korki nie zjedzą . Na trasie mam nocleg w Mönichkirchen (Austria 80 km za Wiedniem ) z piątku na sobotę , po noclegu przede mną Słowenia i cała Chorwacja ok 800 km . Mam kilka pytań do Cromaniaków .
1.Korzystam z Automapy , jak się sprawdza .
2.Przeraża mnie jazda z piątku na sobotę , czy wyjechać lepiej w nocy czy normalnie rano.
Znam jazdę po drogach Niemiec Austrii (pełna kultura)no i Włochy . Jak wygląda to w Słowenii i w Chorwacji . 8O
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.05.2016 20:34

waldekp napisał(a):Witam mam na imię Waldek jestem przerażony tym co piszecie o dojeździe . Zanim trafiłem na tą stronę internetową miałem zamówione wakacje w Chorwacji . Jadę do Razanij z Kujawsko Pomorskiego na miejscu będę w sobotę jak mnie korki nie zjedzą . Na trasie mam nocleg w Mönichkirchen (Austria 80 km za Wiedniem ) z piątku na sobotę , po noclegu przede mną Słowenia i cała Chorwacja ok 800 km . Mam kilka pytań do Cromaniaków .
1.Korzystam z Automapy , jak się sprawdza .
2.Przeraża mnie jazda z piątku na sobotę , czy wyjechać lepiej w nocy czy normalnie rano.
Znam jazdę po drogach Niemiec Austrii (pełna kultura)no i Włochy . Jak wygląda to w Słowenii i w Chorwacji . 8O


Co by nie mówić jazda z piątku na sobotę to największe korki. Zaczynają się już od wczesnych godzin porannych, granicą a potem bramki w Lučko, więc nie spiesz się, wyślij pożądnie a potem jedź może korków już nie będzie. Nie piszesz w jakim terminie jedziecie. Od 2007 roku jeżdżę z Automapyi jak dla mnie jest bardzo ok. W Słowenii na autostradzie jeszcze nie byłem
;) ale jeśli chodzi o kulturę jazdy w CRO to na autostradzie jest ok
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.05.2016 20:40

Z piątku na sobotę, to ma być nocleg w Austrii. :roll:

W sobotę ma być podróż przez Słowenię i Chorwację.

Jak zauważył dids, nie napisano, w jakim terminie jest wyjazd :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 347
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone