Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 28.02.2016 19:05

Jeśli chodzi o aktualną sytuację drogową to tak:

Czechy - remonty na drodze Ostrawa-Brno zakończone; na granicach nic się nie zmieniło, jedynie na granicy czesko-austriackiej zatrzymują, ale wyrywkowo - busy, szczególnie "podejrzanie wyglądające", z przyciemnianymi szybami itp. ;) osobówkami, tym bardziej z Polski, nie interesują się

Austria - na granicy nic, natomiast cały Wiedeń rozkopany i ta sytuacja się raczej za szybko nie zmieni...

Słowenia - tutaj informacja dla jadących autostradą - przy granicy słoweńsko-austriackiej, od strony Słowenii, jest znak STOP, ale strażnicy siedzą sobie tylko w budkach i leniwie spoglądają na przejeżdżające samochody... Aczkolwiek jak tak będzie do lata, to mogą się tam tworzyć niezłe korki. Jeśli chodzi o sytuację przy granicy słoweńsko-chorwackiej, to niestety nie wiem.

:)
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 28.02.2016 19:24

Uwaga!

W Wiedniu na jednym ze zwężeń jest odcinkowy pomiar prędkości!

Za Wiedniem (trasa Wiedeń-Graz) na autostradzie, zazwyczaj przy polach, ustawiane są fotoradary pilnowane przez policjantów w nieoznakowanych radiowozach. Fotoradary cykają fotki "od tyłu" :P Zwracam uwagę, bo często ciężko je zauważyć :?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.02.2016 19:59

tyniolek napisał(a):
Czechy - remonty na drodze Ostrawa-Brno zakończone....
Austria - ...cały Wiedeń rozkopany i ta sytuacja się raczej za szybko nie zmieni...



Remonty na czeskich autostradach NIGDY nie zostaną zakończone, tak jak na autostradzie Katowice-Kraków, po prostu w zimie zrobili sobie pauzę, bo źle się robi, jak jest zimno :!: :roll:

Koło Ołomuńca i Brna jest kilka odcinków w złym stanie i remonty ruszą na wiosnę

Cały Wiedeń na pewno nie jest rozkopany, jest budowa nowego mostu autstradowego Erdberg, co w godzinach szczytu może być uciążliwe :roll:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 28.02.2016 21:30

Tak, w Czechach to pewnie tak jest jak mówisz :) Źle się wyraziłam, pisząc zakończone. Ktoś prosił, żeby napisać jaka jest aktualnie sytuacja.

Co do Wiednia, to za tym mostem jest jeszcze jedno zwężenie i tam właśnie jest ten odcinkowy pomiar prędkości. Korki tam są prawie zawsze :( Może zakończą to do wakacji (ktoś wie?)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.02.2016 22:09

Zapewne zakończą, a w innym miejscu zaczną :roll:
W Wiedniu na autostradzie jest bardzo dużo odcinków z radarami, nie ma co dziczeć, mandaty wysyłają do Polski :roll:

Natomiast poza terenami zabudowanymi przeważnie policja organizuje łapanki, co kilka dni w innym miejscu.
Czasem radio austriackie o nich ostrzega
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 29.02.2016 14:32

Po przyjeździe.
Granica Cze/Aut bez kontroli i bez korków w obie strony czyli jest OK jak gdyby nigdy nic...
Większych grup uchodźców w Austrii nie widziałem.
czyzo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzo » 02.03.2016 11:18

Może to nie temat na dojazd ale z powrotem też bywa różnie.

Bardzo miło wspominam powrót dość krętą i wąską drogą:

https://goo.gl/maps/xBQc9tge5L62

Stałem w korku już dobrą godzinę a do granicy było jeszcze z 1,5 km no ty hyc! w prawo :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.03.2016 11:38

czyzo napisał(a):Może to nie temat na dojazd ale z powrotem też bywa różnie.

Bardzo miło wspominam powrót dość krętą i wąską drogą:

https://goo.gl/maps/xBQc9tge5L62

Stałem w korku już dobrą godzinę a do granicy było jeszcze z 1,5 km no ty hyc! w prawo :)


Korkuje się często przed ostatnimi tunelami na A2 (po prostu je zamykają żeby auta nie stały w środku) i wtedy można skorzystać z takiego objazdu: https://goo.gl/maps/GvMaogdYKnm
czyzo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzo » 02.03.2016 11:42

dids76 napisał(a):
czyzo napisał(a):Może to nie temat na dojazd ale z powrotem też bywa różnie.

Bardzo miło wspominam powrót dość krętą i wąską drogą:

https://goo.gl/maps/xBQc9tge5L62

Stałem w korku już dobrą godzinę a do granicy było jeszcze z 1,5 km no ty hyc! w prawo :)


Korkuje się często przed ostatnimi tunelami na A2 (po prostu je zamykają żeby auta nie stały w środku) i wtedy można skorzystać z takiego objazdu: https://goo.gl/maps/GvMaogdYKnm



Zgadza się, zgadza. Tylko już byłem w takim miejscu, że nie brałem pod uwagę wcześniej objazdu :)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 03.03.2016 10:47

dids76 napisał(a):
czyzo napisał(a):Może to nie temat na dojazd ale z powrotem też bywa różnie.

Bardzo miło wspominam powrót dość krętą i wąską drogą:

https://goo.gl/maps/xBQc9tge5L62

Stałem w korku już dobrą godzinę a do granicy było jeszcze z 1,5 km no ty hyc! w prawo :)


Korkuje się często przed ostatnimi tunelami na A2 (po prostu je zamykają żeby auta nie stały w środku) i wtedy można skorzystać z takiego objazdu: https://goo.gl/maps/GvMaogdYKnm

A po co jechać takim kółkiem a nie skręcić w prawo w Rogatecu na drogę 432?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.03.2016 10:50

kojacek napisał(a):A po co jechać takim kółkiem a nie skręcić w prawo w Rogatecu na drogę 432?


Sorry mój błąd, za bardzo "przeciągnąłem" trasę. Powinno być tak https://goo.gl/maps/TL4b6nR88YK2
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 03.03.2016 11:01

dids76 napisał(a):
kojacek napisał(a):A po co jechać takim kółkiem a nie skręcić w prawo w Rogatecu na drogę 432?


Sorry mój błąd, za bardzo "przeciągnąłem" trasę. Powinno być tak https://goo.gl/maps/TL4b6nR88YK2

Spoko :)
A już myślałem, że jest w tym jakaś "głębsza" myśl ;)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 04.03.2016 09:34

W kwestii korkow. Wczoraj podawali ze Polska w zwiazku z .... w praktycznie całym lipcu wprowadza kontrole na granicach... niby takie same jak z okazji euro 2012. Czy bedzie to w jakis sposob spowalniac ruch .. przekanają sie tacy jak ja... jadący na urlop w dniach kontroli:-)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 04.03.2016 23:45

paulr napisał(a):W kwestii korkow. Wczoraj podawali ze Polska w zwiazku z .... w praktycznie całym lipcu wprowadza kontrole na granicach... niby takie same jak z okazji euro 2012. Czy bedzie to w jakis sposob spowalniac ruch .. przekanają sie tacy jak ja... jadący na urlop w dniach kontroli:-)

Ciekawi mnie jak to będzie robione na A1... przekierują cały ruch w Czechach na stację benzynową? ;)
I czy kontrolom będą poddawane samochody wjeżdżające i wyjeżdżające?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.03.2016 01:37

Nie jestem prorokiem, jak będzie w 2016 :roll:

Ale w Cieszynie-Boguszowicach przywrócenie kontroli z okazji euro polegało na tym, że przy wjeździe do Polski stał samochód SG i kontrolowali co setne auto, reszta jechała jak zwykle 8)

W Gorzyczkach było tak samo :roll:

Po prostu SG nie ma ludzi do częstszych kontroli, bo nie ma etatów w SG :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 344
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone