Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 24.01.2016 00:06

slr napisał(a):nie jestes mam podobnie :)

gdzie jedziecie? :) czy jezeli ktos napisze ci ze np czechy austria remontuja to sprawi ze nie pojedziesz? :) Zatem pytanie... zbedne o korkach :)


Najpierw Mimice a potem Pag.
Oczywiście że pojadę, ale ja już planuję o której wyjechać i o której będę na miejscu. Gdzie może mnie złapać zatwardzenie. A wiem że są tu forumowicze którzy o przyszłych remontach na autostradach wiedzą dużo
Ale ja jestem w końcu nienormalny :D

Myślę, że wątek się ożywi w czerwcu.

Na razie na pierwszym planie uchodźcy :?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.01.2016 00:22

Z tego co zaobserwowałem pod koniec listopada, :!:
to koło Brna jeszcze nie jest skończony remont autostrady ( niedaleko Vyskova )

I zapewne ruszą na wiosnę. :roll:

A do tego będą dalej remontować ekspresówkę z Brna do Pohorelic

No i Austriacy budują autostradę w okolicach Poysdorf
I też intensywnie na wiosnę ruszą :roll:

Autostrada z Brna na Breclav również jest w remoncie

Poza tym od tego roku odcinek autostrady koło Brna jest bezpłatny, więc ruch może być większy

Czyli korki mogą być 8)
Pożyjemy zobaczymy

W czerwcu zawsze kilka razy jestem we Wiedniu, więc postaram się o świeże informacje
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 24.01.2016 00:29

O i to jest konkretna odpowiedź.
Dziękuję i czekam do czerwca. :papa:
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 24.01.2016 00:38

Ja wyjazd 25.06 ok. 3 rano jak zawsze kierunek Njivice wyspa Krk wyjazd z Katowic. W Sloweni chce jechać na Postojna nie na Zagrzeb bo do Krk to mała różnica a na granicach już różnica może być i pod Zagrzebem... Tak czy siak muszę jechać i korki czy będą czy nie muszę jechać :)
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 24.01.2016 00:41

slr napisał(a):Ja wyjazd 25.06 ok. 3 rano jak zawsze kierunek Njivice wyspa Krk wyjazd z Katowic. W Sloweni chce jechać na Postojna nie na Zagrzeb bo do Krk to mała różnica a na granicach już różnica może być i pod Zagrzebem... Tak czy siak muszę jechać i korki czy będą czy nie muszę jechać :)

Czyli celujesz 8 rano być już w Słoweni?
Ja od zawsze wyjeżdżam około 17.00, aby nad ranem być już na miejscu.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 24.01.2016 00:45

Kwaterowanie mam jakoś od 12 zatem na luzie się dojedzie :) w końcu to wakacje :)
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 24.01.2016 01:03

slr napisał(a):Ja wyjazd 25.06 ok. 3 rano jak zawsze kierunek Njivice wyspa Krk wyjazd z Katowic. W Sloweni chce jechać na Postojna nie na Zagrzeb bo do Krk to mała różnica a na granicach już różnica może być i pod Zagrzebem... Tak czy siak muszę jechać i korki czy będą czy nie muszę jechać :)

Cze Seba to ja wyjezdzam dzień po,też standardowo Drvenik mam nadzieję że się uda w końcu ruszamy z Katowic :D choć są obawy jak to będzie no jak będzie,będzie dobrze,szerokości.pozdr.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 24.01.2016 01:18

Pozdro i szerokości :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 24.01.2016 13:07

W tym roku wakacje w Cro zaczynamy 14.08 w niedzielę, czyli 13.08 w sobotę, droga z PL do Mikulova, w niedzielę cała reszta drogi na miejsce.
Jak wyglądają drogi w drugiej połowie sierpnia i w niedziele ?
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 24.01.2016 13:17

Nikt nie przewidzi tego :) jechać i tak musisz zatem co ci da info o drogach z tamtego roku :)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 24.01.2016 17:24

Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 24.01.2016 18:05

sdolas napisał(a):W tym roku wakacje w Cro zaczynamy 14.08 w niedzielę, czyli 13.08 w sobotę, droga z PL do Mikulova, w niedzielę cała reszta drogi na miejsce.
Jak wyglądają drogi w drugiej połowie sierpnia i w niedziele ?

Ja właśnie w ten sposób od kilku lat planuję trasę. Moim zdaniem kluczem jest tu właśnie niedziela. Po starcie z Mikulova Wiedeń w niedziele miniesz w godzinach przedpołudniowych bez większych problemów a i później na trasie (szczególnie do Cro) ruch mniejszy niż w soboty. Nigdy wszystkiego nie przewidzisz ale trasa raczej przebiegnie bezproblemowo.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 24.01.2016 18:22

Ja muszę jechać w sobotę to i tak nic nie będę kombinował :) Katowice wyjazd o 3 rano kierunek wyspa Krk dystans 902 km zatem na luzie 10-12h i już :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 24.01.2016 21:36

My z Mikulova startujemy ok. 6:00 rano.
Słowenia objazdem bez winiety.
W zeszłym roku na miejscu w Tribunj byliśmy ok 16:00
Całą Cro minęliśmy bardzo sprawnie.
Jechaliśmy w piątek.

Mam tylko nadzieję że ze względu na święto 15.08 ruchu na drogach w niedzielę nie będzie większego.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 24.01.2016 22:08

My pojedziemy normalnie z winietami na Sloweni ze wzgledu na to ze jadac na wyspe Krk pojedziemy przez cala slowenie i wjedziemy do cro nad Rijeka... (Rupa). Nie chce pchac sie w sobote do Macelji a pozniej obwodnica Zagrzebia i bramki na autostradzie.... zapewne beda korki w weekend tam... Zreszta ta droge juz znam i jak jezdzilismy nia w tygodniu bylo normalnie w weekendy ponoc moze byc tam ciezko... Roznica dla nas jadac na wyspe Krk to trasa przez cala Slowenie a przez Zagrzeb to jakos ~10-20 km :) zatem poswiece te 30 euro a bede wiedzial jak jedzie sie ta inna droga do cro przez slowenie do polnocnych rejonow. Wiadomo ze jadac na poludnie i srodkowa czesc trasa przez Zagrzeb to obowiazkowa bo inaczej nie ma sensu kombinowac. Oby wszystko bylo sprawnie, a wracajac mozliwe ze zwiedzimy jeszcze jaskinie w Sloweni Postojna.... i tak bedziemy przez ta miejscowosc jechac a tamtejsza jaskinia dosc spora jest i znajomi polecali... kolejka sie tam jedzie itd..... Kolejny powod by tamtedy jechac :) Zawsze cos nowego sie zobaczy i na przyszlosc wszystkie wariany beda przetestowane.... Sprawdzona mam droge do cro przez slowacje, wegry, slowenie jak i przez czechy austrie, slowenie. Wegry + Slowenia bez placenia winiet :) w drugim przypadku takze Slowenia bez winiet trasa znana :) lecz z winieta takze juz jechalem. Teraz dojdzie przejazd przez cala Slowenie w strone polnocnej Chorwacji i mysle ze beda juz wiedzial co gdzie i jak sie jezdzi na przyszle wypady do cro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 341
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone