Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.12.2015 12:08

Austriacy już budują płot..... w miejscu gdzie najczęściej się przekracza ze Słowenią
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 09.12.2015 12:10

Tylko co nam kierowca ten plot zrobi :) do puki schengen normalnie jest to mamy z glowy :) Jak wprowadza kontrole na granicach to bedzie problem :(
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 09.12.2015 18:34

nie będzie problemu, dłużej się pojedzie:)
więcej osób pomyśli o tranzytowym noclegu:)
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 09.12.2015 20:19

Sol-Wagon napisał(a):nie będzie problemu, dłużej się pojedzie:)...)

Zgadzam się w pełni, że ewentualne zawieszenie Schengen lub (co bardziej prawdopodobne) dokładniejsze kontrole tylko trochę utrudnią podróż do Cro. Może być także skutek pozytywny bo mniej zdecydowani wybiorą inny kierunek a przez to korki na przejściach granicznych wcale tak bardzo nie wydłużą się. Do lata jeszcze trochę czasu więc nie ma co się na zapas "napinać".
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.12.2015 22:36

slr napisał(a):do puki schengen normalnie jest to mamy z glowy :) Jak wprowadza kontrole na granicach to bedzie problem :(


Kontrole już są :roll:

Na granicy Austrii i Słowenii, Austrii i Niemiec, Austrii i Węgier, są wyrywkowe, ale są.

Bardziej bym się martwił o kontrole na zewnętrznej granicy Schengen, czyli między Słowenią i Chorwacją.
Słoweńcy dostali rozkaz z Brukseli, że mają dokładnie kontrolować papiery podróżnych.
Nie tyle chodzi o imigrantów, ale o terrorystów próbujących się dostać do strefy Schengen.
Raczej typowa rodzina jadąca nad Jadran średnio terrorystów przypomina, ale skoro rozkaz jest, to będą dokładnie kontrolować :wink:

Ale nie ma co martwić się na zapas. Do lata 2016 albo się to wszystko skończy uspokojeniem. Albo będzie koniec świata.
I tak na to nie mamy wpływu :roll:
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 22.12.2015 10:23

Otóż to. Do wakacji sytuacja albo się nasili, jak tylko morze przestanie być tak groźne, albo w jakiś sposób sytuacja się względnie ustabilizuje.

Pamiętajmy, że UE wcale nie równa się Schengen. Można być cwanym i nie być w Unii, a być w Schengen (Szwajcaria) i na odwrót (Chorwacja). Nawet jeśli UE, która się chwieje w podstawach, posypie się, ciągle można mieć jakiś nikły płomień nadziei na ułatwione podróżowanie. Trudno wyobrazić sobie powrót do "starego porządku" granicznego... choć jak tak myślę, to z drugiej strony wielu z Was jeździło do Cro przed nastaniem ułatwień i też jakoś człowiek dawał radę, prawda? ;)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 15.01.2016 03:29

Dawał. Tylko kiedys tez ludzie jezdzili maluchami. A podejrzewam ze dzis wielu wybralo by tramwaj czy bus niz gdzies cisnac sie w maluchu. A juz napewno procent ludzi ktorzy zdecydowali by sie na wyjazd do cro jest praktycznie zerowy. Pamietam czas gdzie jadac do niemiec 1/3 czasu to korek w Olszynie. A w ze mieszkam blisko Cieszyna to jadac na wycieczke do czech stalo sie i stalo i zero zainteresowania celnikow dopiero jak sie kilka aut nazbieralo to puscili.wprowadzajac kontrole na kazdej granicy czas dojazdu dla wielu moze stac sie nieakceptowalny.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 15.01.2016 07:23

Myślę że Chorwacja nie pozwoli sobie na coś takiego bo to tylko właśnie odstraszy turystów. Wątpię że wróci coś takiego. Ruch imigrantów też w tym roku pewnie będzie mniejszy pi tym co np stało się w Koloni w Niemczech. Oby to wszystko się uspokoiło i by każdy z nas dojechał na urlop do cro bez stresu :)
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 23.01.2016 22:23

Mam pytanko. Czy ktoś wie jak w tym roku wygląda plan remontów na autostradach w Czechach i Austrii?
Wyjeżdżam koniec sierpnia z Gliwic na Mikulov.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 23.01.2016 22:34

Ja z Katowic ale jakoś się tym nie martwię :) hmmm może google pomoże :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 23.01.2016 23:38

Jackar napisał(a):Mam pytanko. Czy ktoś wie jak w tym roku wygląda plan remontów na autostradach w Czechach i Austrii?
Wyjeżdżam koniec sierpnia z Gliwic na Mikulov.

Zadaj to pytanie w lipcu lub w sierpniu :)
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 23.01.2016 23:45

Bea.ta napisał(a):
Jackar napisał(a):Mam pytanko. Czy ktoś wie jak w tym roku wygląda plan remontów na autostradach w Czechach i Austrii?
Wyjeżdżam koniec sierpnia z Gliwic na Mikulov.

Zadaj to pytanie w lipcu lub w sierpniu :)


Wiem, że strasznie wcześnie.
Ale dzisiaj zarezerwowałem kwaterę i już najchętniej bym się pakował.
Czy ja jestem nienormalny? :(
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 23.01.2016 23:46

Jackar napisał(a):
Wiem, że strasznie wcześnie.
Ale dzisiaj zarezerwowałem kwaterę i już najchętniej bym się pakował.
Czy ja jestem nienormalny? :(

Jesteś :)
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 23.01.2016 23:50

Bea.ta napisał(a):
Jackar napisał(a):
Wiem, że strasznie wcześnie.
Ale dzisiaj zarezerwowałem kwaterę i już najchętniej bym się pakował.
Czy ja jestem nienormalny? :(

Jesteś :)


Ale dobrze mi z tym :D
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 23.01.2016 23:51

nie jestes mam podobnie :)

gdzie jedziecie? :) czy jezeli ktos napisze ci ze np czechy austria remontuja to sprawi ze nie pojedziesz? :) Zatem pytanie... zbedne o korkach :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 340
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone