Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2016 23:22

Ale "Kaseb" chce mieć widocznie mapy online, i podgląd na korki po drodze.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 30.06.2016 00:56

Kaseb napisał(a):Mam pytanie. Ile mniej wiecej zuzywa google maps w trasie Polska Chorwacja. Mniej wiecej - jakiego rzedu jest to zuzycie, czy pakiet 100 mega bedzie OK? Nie chodzi mi o zadne podglądanie kamer etc., Tylko odpalony google maps

Mapy mozna zapisac na telefonie. A z transmisji korzystac tylko dla korkow itp. Wtedy nawet nie opłaca sie pakietu.. Wezmie z 10mb czyli cos kolo 2.5zl :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.06.2016 07:30

ma Ktoś pojęcie czy na początku września podobnie korkuje się A9 do granicy ze Słowenią?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5196
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.06.2016 08:18

Sol-Wagon napisał(a):
fabio007 napisał(a):Sam tego doświadczyłem prowadząc drugie auto za sobą. Kiedy ja wyprzedzałem, to moi znajomi też, mimo, że auto mieli słabe i moment do wyprzedzania nie był odpowiedni :) Obserwowałem to również wiele razy u innych, bo takie zachowania 'widać' z daleka :)

Coś w tym jest, że ci z tyłu boją się, że jak wyprzedzimy to włączymy jakiś dopalacz i im znikniemy z oczu:)

nie wiem czy ten pierwszy nie powinien wyprzedzać dopiero wtedy gdy ma pewność że ten z tyłu na pewno też zdąży...pod warunkiem że ci z tyłu totalnie zieloni...


Na zwykłej drodze to jak najbardziej słuszne choć i moim zdaniem oczywiste

Autor pisał w taki sposób, że uznałem tą poradę jako taką autostradową a to już traci sens ...

Co do korków to my również mamy CB na nasłuchu, PL zawsze słychać
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 30.06.2016 21:39

te kiero napisał(a):ma Ktoś pojęcie czy na początku września podobnie korkuje się A9 do granicy ze Słowenią?

Jak wiesz, nie da się przewidzieć co we wrześniu, ja poza sezonem (maj) stałem w korku, znajomi w czerwcu też stali. Na A9 jest spory ruch z Slo i I stąd te korki. Patrz na tablicę świetlną 1000m przed zjazdem na Bulje (dr.nr. 300) na której są wyświetlane informacje (ja przegapiłem), jeżeli coś jest, zaraz zjedź i udaj się na przejście Soćerga (Buzet), a najlepiej zaraz tam jedź.
Kaseb
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaseb » 30.06.2016 22:34

paulr napisał(a):
Kaseb napisał(a):Mam pytanie. Ile mniej wiecej zuzywa google maps w trasie Polska Chorwacja. Mniej wiecej - jakiego rzedu jest to zuzycie, czy pakiet 100 mega bedzie OK? Nie chodzi mi o zadne podglądanie kamer etc., Tylko odpalony google maps

Mapy mozna zapisac na telefonie. A z transmisji korzystac tylko dla korkow itp. Wtedy nawet nie opłaca sie pakietu.. Wezmie z 10mb czyli cos kolo 2.5zl :)


I o to mi chodziło, czyli rozumiem, ze pociągnie około 10 mega. Czyli nie tak dużo.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.06.2016 22:54

wielbiciel napisał(a):
te kiero napisał(a):ma Ktoś pojęcie czy na początku września podobnie korkuje się A9 do granicy ze Słowenią?

Na A9 jest spory ruch z Slo i I stąd te korki. Patrz na tablicę świetlną 1000m przed zjazdem na Bulje (dr.nr. 300) na której są wyświetlane informacje (ja przegapiłem), jeżeli coś jest, zaraz zjedź i udaj się na przejście Soćerga (Buzet), a najlepiej zaraz tam jedź.

dzienks, trochę to przejście jednak daleko i odbiega od głównej trasy, poza tym zamierzam granicę na A9 przekraczać kilka razy, zobaczymy zatem na miejscu i będziemy korygować
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5196
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.07.2016 09:15

te kiero napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
te kiero napisał(a):ma Ktoś pojęcie czy na początku września podobnie korkuje się A9 do granicy ze Słowenią?

Na A9 jest spory ruch z Slo i I stąd te korki. Patrz na tablicę świetlną 1000m przed zjazdem na Bulje (dr.nr. 300) na której są wyświetlane informacje (ja przegapiłem), jeżeli coś jest, zaraz zjedź i udaj się na przejście Soćerga (Buzet), a najlepiej zaraz tam jedź.

dzienks, trochę to przejście jednak daleko i odbiega od głównej trasy, poza tym zamierzam granicę na A9 przekraczać kilka razy, zobaczymy zatem na miejscu i będziemy korygować


Lub pojechać przez Buje i dojechać do standardowego przejścia drogą 21 lub 200
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.07.2016 09:42

piotrulex napisał(a):
te kiero napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
te kiero napisał(a):ma Ktoś pojęcie czy na początku września podobnie korkuje się A9 do granicy ze Słowenią?

Na A9 jest spory ruch z Slo i I stąd te korki. Patrz na tablicę świetlną 1000m przed zjazdem na Bulje (dr.nr. 300) na której są wyświetlane informacje (ja przegapiłem), jeżeli coś jest, zaraz zjedź i udaj się na przejście Soćerga (Buzet), a najlepiej zaraz tam jedź.

dzienks, trochę to przejście jednak daleko i odbiega od głównej trasy, poza tym zamierzam granicę na A9 przekraczać kilka razy, zobaczymy zatem na miejscu i będziemy korygować


Lub pojechać przez Buje i dojechać do standardowego przejścia drogą 21 lub 200


Też tak można, ale miejscowi i ci co często korzystają z tego przejścia też to robią i po chwili pozostałe dojazdy są zakorkowane. Wszystkie kierunki i tak się w jednym miejscu spotykają.
Jedynym pocieszeniem że w tygodniu powinno być luźniej.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5196
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.07.2016 09:50

wielbiciel napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Lub pojechać przez Buje i dojechać do standardowego przejścia drogą 21 lub 200


Też tak można, ale miejscowi i ci co często korzystają z tego przejścia też to robią i po chwili pozostałe dojazdy są zakorkowane. Wszystkie kierunki i tak się w jednym miejscu spotykają.
Jedynym pocieszeniem że w tygodniu powinno być luźniej.


Te 2 drogi mają różne wjazdy

Rok temu jak przegapiłem alternatywną trasę ze łzami w oczach obserwowałem puste oba wjazdy a ja byłem z godzinę w plecy ...
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 01.07.2016 14:24

Kaseb napisał(a):
paulr napisał(a):
Kaseb napisał(a):Mam pytanie. Ile mniej wiecej zuzywa google maps w trasie Polska Chorwacja. Mniej wiecej - jakiego rzedu jest to zuzycie, czy pakiet 100 mega bedzie OK? Nie chodzi mi o zadne podglądanie kamer etc., Tylko odpalony google maps

Mapy mozna zapisac na telefonie. A z transmisji korzystac tylko dla korkow itp. Wtedy nawet nie opłaca sie pakietu.. Wezmie z 10mb czyli cos kolo 2.5zl :)


I o to mi chodziło, czyli rozumiem, ze pociągnie około 10 mega. Czyli nie tak dużo.


Dokładnie Ci nie powiem, ale zeszłego roku miałem Yanosika i tomtoma działały całą trasę i nawet 10mb nie pobrało, a między czasie żona jeszcze wysłała zdjęcie przez mesengera które z 3mb miało:) tak więc tragedii nie ma..
jeden problem jest że telefon sam potrafi generować bardzo dużo danych w tle... więc na czas roamingu najlepiej całe dane w tle wyłączyć bo nie okazało się że się kilka aktualizacji pobrało i poszło np (500mb):)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5196
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.07.2016 14:31

paulr napisał(a):... zeszłego roku miałem Yanosika i ... działały całą trasę


To yanosik działa za granicą pokazując np. nateżenie ruchu?

Kurcze, pierwsze słysze ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2016 14:42

piotrulex napisał(a):
paulr napisał(a):... zeszłego roku miałem Yanosika i ... działały całą trasę


To yanosik działa za granicą pokazując np. nateżenie ruchu?

Kurcze, pierwsze słysze ...


Od roku Yanosik działa też zagranicą. Tylko na Litwie :P
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5196
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.07.2016 14:50

Pääkäyttäjä napisał(a):
piotrulex napisał(a):
paulr napisał(a):... zeszłego roku miałem Yanosika i ... działały całą trasę


To yanosik działa za granicą pokazując np. nateżenie ruchu?

Kurcze, pierwsze słysze ...


Od roku Yanosik działa też zagranicą. Tylko na Litwie :P


Ja tam przez Litwę do cro nie jeżdżę a nawet gdyby ktoś się pokusił to i tak nie będzie cała droga ...

Ktoś coś palnie, ktoś powtórzy, inny poda dalej lekko przekręcając i tak się tworzy "miejska legenda" :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2016 15:17

piotrulex napisał(a):Ktoś coś palnie, ktoś powtórzy, inny poda dalej lekko przekręcając i tak się tworzy "miejska legenda" :papa:


Ostrzeżenia działają ale nie ma map, więc nawigacja tam po prostu nie działa. Co zaś tyczy się samych ostrzeżeń - jak kogoś stać na taki non-stop roaming danych, to proszę bardzo bo przecież ostrzeżenia w Yanosiku zależą od użytkowników 8) Osobiście jednak uważam, że 90% trasy da się przejechać po znakach i spojrzeniu na mapę dzień wcześniej tudzież poszukaniu w sieci portali dla kierowców jak Dopravni Info czy Asfinag.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 358
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone