Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 09.01.2019 22:16

Popycham :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 09.01.2019 22:19

gusia-s napisał(a):Pyk :)

Edit ... Nie pomogło :(

Pomogło, kolejny byłby na nowej stronie, jak post Malen :wink:
Ejżja
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 06.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ejżja » 09.01.2019 22:31

Szkoda, że nie pozowałaś pod murami Korculi, bo z Twoją urodą wyglądałabyś jak Daenerys Targaryen pod Królewską Przystanią:D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 09.01.2019 22:57

DZIEŃ 7 29.06 piątek

Budzimy się jak zwykle koło 6, robimy kawę i wykładamy się z nią na tarasie :oczko_usmiech:
O 6.32 pogoda zapowiada się dobra…

1.jpg

Co potwierdza cudowne słońce o 9.26 :wink:

2.jpg

Ruszamy więc do Vela Luki :!:

Któregoś dnia wcześniej, już nie pamiętam którego, bo nie robiłam zdjęć, więc nie zarejestrowałam, byliśmy już w V.L sprawdzić, o której odpływają statki na Proizd.

Czytając wcześniej relacje, nie było osoby, która nie zachwycała by się tą wysepką i jej plażami.
Mówiąc szczerze, oczywiście zdjęcia były piękne, kolor wody zachwycający, ale jakoś nie robiło to na mnie wrażenia…
Wolę otoczaki czy żwirek, od półek skalnych, a najbardziej ulubione przeze mnie plaże to zatoki, po bokach otoczone zielenią :hearts: no oprócz Pagu, ale to inny klimat :mrgreen:
No, ale że Prozid jest tak bardzo must see, to i ja postanowiłam sprawdzić, jak to wygląda w rzeczywistości :D

Mamy troszkę czasu, więc punkt pierwszy, wzgórze Hum, z którego rozciąga się piękny widok na miasto i okoliczne górki. Momentami Renia dostaje w d… bo jak pamiętam jest parę ostrzejszych podjazdów, ale co to dla niej, gorsze szutry już pokonywała :hut:

3.jpg

4.jpg
Obok reni auto strażnika, który w swojej budce jarał faje za fają

5.jpg

6.jpg

Wchodzimy do fortecy, jednak nie zagłębiamy się w jej szczegóły, widać niestety „pamiątki” pewnie po młodzieży, która urządza/ła sobie tu imprezy… Puste butelki walają się po kątach :evil:

7.jpg

8.jpg

Chwilę potem w lekkim pośpiechu zjeżdżamy ze wzgórza i parkujemy w mieście pod jakimś murem, gdzie stoi pełno aut miejscowych, mamy nadzieję, że nie dostaniemy mandatu 8)
A teraz już biegiem na stateczek, wchodzimy prawie ostatni i zajmujemy miejsce z przody przy dziobie ( tak to się fachowo nazywa ? ) statku. Na początku jest fajnie, jednak nie mija 5 minut, a starszy ląduje się na podłodze z workiem, cała droga mija w jękach, na szczęście jakoś wytrzymał…

9.jpg

10.jpg

11.jpg




Nie mam żadnego porównania, pierwszy raz przemieszczam się taką maszyną, ale faktycznie buja, fale są dość duże i w twarze wieje nam mocno wiatr. Przy robieniu zdjęć i filmików musze mocno trzymać telefon, bo mam wrażenie, że zaraz spadnie mi gdzieś w otchłań…

Po przemęczonych 45 minutach w końcu docieramy.
Wrzucam pożyczone zdjęcie z relacji albo CROnikiCROpka albo tyniolka, nie pamiętam już, gdy chciałam podejść do tablicy, był tam ogromny tłum ;)

plaże proizd.jpg

Decydujemy się na Srednji bili bok, gdy tam się nie spodoba , to kawałeczek dalej jest plaża fkk Donji bili bok. Po 10 minutkach spacerku w lesie docieramy na pierwszą plażę…

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

Jest ładnie, ale ta półka skalna dla dzieci mnie przeraża, a na maleńkiej żwirkowej plażyczce są już ludzie, no nic idziemy dalej, może znajdziemy sobie jakąś dziurkę jak kiedyś tyniolek.
Chwilkę potem znajdujemy, przepiękną, ale fale są tak ogromne, że nawet nie ma mowy o wchodzeniu do wody w takim miejscu 8O

17.jpg

Nie pozostaje nam nic innego jak zaglądnąć na plażę fkk. Nigdy nie byłam na tego typu plaży, ale czytałam, że i tekstylni tam się rozkładają, a że nam nie przeszkadzają "golasy", i sami zbytnio wstydliwi nie jesteśmy to ruszamy :twisted:
Po krótkiej chwili już jesteśmy, zaskoczenie ile tu ludzi ! Ale jest otoczakowa plaża, więc da się wejść do wody. Jeszcze większe zaskoczenie, że wszyscy są ubrani.

18.jpg

19.jpg

Rozkładamy nasz grajdołek, który przenosimy parę razy bo ciągle dobijają do niego fale :twisted:

20.jpg

Na plaży jestem wraz z jeszcze tylko jedną panią topless, szczerze mówiąc nie czuję się komfortowo, ale nie na tyle, żeby narazić się na ślady stanika na opalonej skórze… Plaża fkk, a mi głupio, że zdjęłam górę stroju :x

Cała zatoka robi wrażenie… Piękny, niesamowity kolor wody i ładna plażyczka. Oglądając potem zdjęcia mam wrażenie, że lepiej wygląda DLA MNIE na tych zdjęciach, niż w rzeczywistości.
Ale jak wiadomo na odbiór miejsca wpływa wiele czynników ;)

21.jpg

22.jpg

24.jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg

28.jpg

29.jpg

Chłopaki wskakują do wody, mają dużą frajdę z fal, ja za nimi idę sprawdzić temperaturę… Pogoda zdążyła się popsuć, słońce rzadko kiedy wychodzi zza chmur, a woda jest lodowata !
Fale za to takie jak nad Bałtykiem. Parę razy robię podejście, ale nic z tego :( Nie jestem w stanie zanurzyć się w tej wodzie, tym bardziej, że po wyjściu z niej, wcale nie jest przyjemnie ciepło, ledwo 24 stopnie z tego co pamiętam :evil:
Czytam książkę, robię zdjęcia, obserwuję młodych, nudzę się :hut: Czekam, aż czas do powrotu zleci...

30.jpg

31.jpg

32.jpg

33.jpg

34.jpg






Ciąg dalszy może jutro…
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 09.01.2019 23:01

Ejżja napisał(a):Szkoda, że nie pozowałaś pod murami Korculi, bo z Twoją urodą wyglądałabyś jak Daenerys Targaryen pod Królewską Przystanią:D


Hehe już kiedyś słyszłam to porównanie, tym bardziej, że mam podobne falowane włosy gdy nie suszę ich na szczotce :wink:
Ale ani nie czytałam, ani nie olądąłam Gry o Tron, chyba muszę spróbować, chodź nie lubię fantasy 8)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.01.2019 23:44

No to będę mieć pod nosem podobne klimaty jak na Proizd :D , https://www.google.com/maps/@43.1829548 ... 000!8i2500
i golasów też :wink:
Ejżja
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 06.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ejżja » 09.01.2019 23:45

wiolek_lp napisał(a):
Ejżja napisał(a):Szkoda, że nie pozowałaś pod murami Korculi, bo z Twoją urodą wyglądałabyś jak Daenerys Targaryen pod Królewską Przystanią:D


Hehe już kiedyś słyszłam to porównanie, tym bardziej, że mam podobne falowane włosy gdy nie suszę ich na szczotce :wink:
Ale ani nie czytałam, ani nie olądąłam Gry o Tron, chyba muszę spróbować, chodź nie lubię fantasy 8)


Gorąco polecam. Można nie lubić Fantasy, ja osobiście nie przepadam, ale jeśli w grę wchodzi GOT, jest to pozycja must see :) od 2 lat planuję Dubrovnik wg planu GOT i niestety "zawsze coś".
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 10.01.2019 09:36

Fale rzeczywiście mieliście duze w czasie płynięcia.
Źle czujące sie dziecko powinniście byli posadzić jak najbliżej rufy - tam bujanie zawsze jest najmniej odczuwalne.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.01.2019 10:26

Habanero napisał(a):No to będę mieć pod nosem podobne klimaty jak na Proizd :D , https://www.google.com/maps/@43.1829548 ... 000!8i2500
i golasów też :wink:
Ja Ciebie nie chcę straszyć ... ale tak dobrze to nie wygląda :( https://goo.gl/maps/QQb9ZBP7Gir
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.01.2019 11:17

Habanero napisał(a):No to będę mieć pod nosem podobne klimaty jak na Proizd :D

Pewnie jak pisze Gosia plaża nie będzie bezludna, ale każda przydomowa plaża lepsza, niż jej brak :wink:

Ejżja napisał(a):Gorąco polecam. Można nie lubić Fantasy, ja osobiście nie przepadam, ale jeśli w grę wchodzi GOT, jest to pozycja must see :) od 2 lat planuję Dubrovnik wg planu GOT i niestety "zawsze coś".

Może się skuszę jak znajdę coś wolnego czasu :wink:

beatabm napisał(a):Fale rzeczywiście mieliście duze w czasie płynięcia.
Źle czujące sie dziecko powinniście byli posadzić jak najbliżej rufy - tam bujanie zawsze jest najmniej odczuwalne.

Kochana tak też zrobiliśmy w drodze powrotnej... I tam było jeszcze gorzej, do bujania doszedł huk silnika, smród paliwa i jarającego co chwile faje kapitana :x Oczywiście nie było gdzie się przesiąść, miejsca zapełnione na ful, pare osób musiało stać.
I oprócz młodego, mnie też bardzo zaczęło mulić, nawet teraz jak patrzę na ten filmik to mam to uczucie :evil:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 10.01.2019 11:21

wiolek_lp napisał(a):Kochana tak też zrobiliśmy w drodze powrotnej... I tam było jeszcze gorzej, do bujania doszedł huk silnika, smród paliwa i jarającego co chwile faje kapitana :x Oczywiście nie było gdzie się przesiąść, miejsca zapełnione na ful, pare osób musiało stać.
I oprócz młodego, mnie też bardzo zaczęło mulić, nawet teraz jak patrzę na ten filmik to mam to uczucie :evil:

Przy palaczu to może zmulić i bez bujania :evil:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.01.2019 21:42

DZIEŃ 7 29.06 piątek ciąg dalszy

Na Srednji bili bok spędzamy ponad 2 godziny, ja mam już dość i zarządzam powrót 8) Z plaży można wracać prosto przez las, jednak decydujemy się iść tą samą drogą, którą przyszliśmy, zobaczymy czy sytuacja na Srednjim się nie zmieniła :wink:
Młodzi uwielbiają takie wspinaczki…

35.jpg

36.jpg

Po drodze R. strzela parę fotek

37.jpg

38.jpg

Przy tym chmurzastym niebie Srednji bili bok prezentuje się jeszcze lepiej niż wcześniej, ale tu dalej wieje, a poza tym nie ma miejsca. No nic trzeba zobaczyć co słychać na Veli bili bok, chodź tu podobno najbardziej tłoczno :?

39.jpg

40.jpg

41.jpg

42.jpg

43.jpg

Plaża faktycznie nie robi takiego łał jak poprzednie, ale plusem jest to, że tak strasznie nie pizga, a ludzi wcale nie więcej jak na poprzednich :twisted:
Nawet ja wchodzę do wody i przez jakiś czas pływam, cieszę się, że chociaż tutaj, bo inaczej zaliczyłabym dzień do nieudanych…

44.jpg

45.jpg

46.jpg

47.jpg

48.jpg
Komuś tu jest zimno...

Na koniec zerkamy już tylko z ciekawości na Batalo, i pomimo wciąż pięknego koloru wody, jest tak, jak czytałam w relacjach :( Plaża jest w jakiś wstrętnych chaszczach :x

49.jpg

50.jpg

Wracamy i chwilkę czekamy na statek, okazuje się, że podpływa inny, niż ten, którym tu przypłynęliśmy. Na szczęście mieścimy się, część osób, które dotarło po nas musiało zostać na wyspie, czekając na kolejny.
Siadamy z tyłu w nadziei na mniejsze bujanie, jednak jest jak pisałam w komentarzu do Beatki :evil: , niestety nie mam dobrych wspomnień z tego rejsu.

51.jpg

I teraz moje zdanie na temat Proizd. Długo miałam poczucie, że był to najgorszy dzień na wyspie :cry:
Słaba pogoda, wielkie fale uniemożliwiające kąpiel w tym najładniejszym miejscu, dość dużo ludzi ,przynajmniej w moim odczuciu(koło nas w bardzo małej odległości były rozłożone 2 pary, których na zdjęciach nie widać), lodowata woda, nieprzyjemne przygody na statku, i sam czas poświęcony na tą wycieczkę, za którą jeszcze trzeba było zapłacić 8)
Uważałam, że mogliśmy lepiej spożytkować ten dzień.
Ale z perspektywy czasu cieszę się, że zobaczyłam wyspę, natomiast będąc drugi raz na Korculi, raczej już nie zdecydowałabym się :roll:

Do domu docieramy dość późno, bo przed 19, jesteśmy mega głodni, ale zamarzyłam sobie pyszne chorwackie mięska, które były polecane w konobie Konopica. Szybki prysznic i przed 20 ruszamy na kolację. Okazuje się, że mylą nam się drogi i dojeżdżamy do tej głównej, zawracamy, motamy się trochę, ale w końcu udaje się nam dojechać na miejsce :mrgreen:
I tu dupa, zamknięte, pogaszone, zero informacji… Według ich strony internetowej wynika, że piwinno być otwarte, widnieje tam informacja "Jun-Sept 17-24" :|
Jesteśmy wkurzeni i głodni, zastanawiamy się jeszcze nad polecaną Konopą Albert w Zavalaticy, ale nie znajduje informacji na necie czy jest otwarta, więc nie chcemy ryzykować i jedziemy na sprawdzoną już pizze do Kolendy w Korculi.
Gdy tam docieramy jest już 22, na szczęście pizze przychodzą szybko, i z przyjemnością pałaszujemy je :oczko_usmiech:

52.jpg

Ciągnę jeszcze bardzo już zmęczonych młodych, na schody. O matko jak tu pusto, pięknie i klimatycznie :hearts: Praktycznie zero ludzi :!: Jest magicznie, niestety tylko przez 5 minut…

Zdjęcia strzelane telefonem z ręki, więc jakość jest jaka jest :lool:

53.jpg

54.jpg

55.jpg

56.jpg

57.jpg

Jest prawie 23, młodzi ledwo stoją na nogach, zresztą my też. Wstaliśmy wszyscy przed 6, a cały dzień był dość męczący. Z żalem opuszczamy miasto, ale jutro tu wrócimy, szkoda, że nie w takich cudownych, spokojnych okolicznościach :)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 11.01.2019 00:39

Od 6 do 22 8O
to już nie wakacje :cry: co najwyżej nadgodziny :roll: :wink:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 11.01.2019 00:41

lotnikwsk napisał(a):Od 6 do 22 8O
to już nie wakacje :cry: co najwyżej nadgodziny :roll: :wink:

biedne dzieci :wink:
gdzie jest opieka społeczna :mrgreen:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 11.01.2019 08:20

m@rek napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):Od 6 do 22 8O
to już nie wakacje :cry: co najwyżej nadgodziny :roll: :wink:

biedne dzieci :wink:
gdzie jest opieka społeczna :mrgreen:

Hehe, no moje dzieci często są "biedne" :lool: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone