Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 17.01.2019 11:51

wiolek_lp napisał(a):
Magda O. napisał(a):Od 3 lat stacjonujemy na Pelješcu na przełomie czerwca i lipca i nic nie wiedziałam o połówkowym Sylwestrze w Korčuli :cry:
Wielka szkoda. Gdybyśmy wiedzieli, na pewno byśmy się załapali...
Świetny apartman.
Ps. właśnie sobie uświadomiłam, że moje zdjęcie profilowe zostało zrobione w Prižbie :lol:


No ja żałuję, że tak naprawdę nie skorzystaliśmy odpowiednio z tego dnia... Ale może kiedyś... Ja na ten rok intensywnie rozważałam Twoją Żuljanę, ale jednak Hvar zwyciężył znowu, może kiedyś dam szansę Peljesaczowi :wink:


Za to ja następnym razem dam szansę Twojemu Hvarowi :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1708
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.01.2019 13:17

lotnikwsk napisał(a):Za 100 zeta są dwa pokoje z balkonami, kuchnia rzeczywiście wspólna ale raz to że nikt inny z niej nie korzystał a my w Zakopanem to też gotujemy tyko kawę i herbatę :D
A żeby było ciekawiej to gospodarz po skokach zaprosił nas na drinka (takiego 0.7) :mrgreen:
Okazało się że też jeżdżą do Chorwacji...... no i tematów było że hej :mrgreen:

To wierze, że było o czym rozmawiać :wink: Jak będę kiedyś potrzebować pokoi to uśmiechnę się do Ciebie :oczko_usmiech:

Magda O. napisał(a):
Za to ja następnym razem dam szansę Twojemu Hvarowi :D

Ja bardzo polecam :mrgreen: Hvar w planach w jakiejś przyszłości, czy już konkretnie ? :oczko_usmiech:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 18.01.2019 12:27

wiolek_lp napisał(a):
Magda O. napisał(a):
Za to ja następnym razem dam szansę Twojemu Hvarowi :D

Ja bardzo polecam :mrgreen: Hvar w planach w jakiejś przyszłości, czy już konkretnie ? :oczko_usmiech:


W przyszłości, przy następnej wizycie w Cro ( mam nadzieję, że w przyszłym roku).
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 18.01.2019 12:41

wiolek_lp napisał(a):
Ale już nakręcam się na kolejne wyjazdy, także troszkę mnie tu więcej :wink:

No ja powoli też się zaczynam nakręcać na kolejny wyjazd, więc częściej na forum zaglądam. Zazdroszczę Ci tego Hvaru, ale na ten rok odpuszczam, bo jak już pisałam jedziemy ze znajomymi, więc chcę, żeby załapali bakcyla chorwackiego i być może w kolejnych latach namówię ich na wyspy :D :mrgreen:
Zazdroszczę Ci, że małżonek chce jeździć po tych wertepach chorwackich, bo mój zawału chciał dostać w Pitve, a co dopiero na jakimkolwiek szutrze. Musi się do tego przekonać, bo dzieci co raz większe, więc w końcu trzeba będzie kiedyś ten Hvar zjeździć ;) :wink: :oczko_usmiech:
Apartamencik w Prizbie bardzo fajny. Wpisuje się w moje standardy. Mimo, że żwirku dużo nie ma, to widzę, że wejście do wody łagodne, a nie prosto w głębię, więc moje dzieciaki też myślę, że dałyby radę. Jeśli kiedyś wyląduję na Korculi, to z pewnością będę tam maile wysyłać.
Ale teraz czekam już na ten Hvar ;)
P.S. Oczywiście gratuluję wygranej w konkursie. Super sprawa z tym wyjazdem :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1708
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.01.2019 16:07

Magda O. napisał(a):W przyszłości, przy następnej wizycie w Cro ( mam nadzieję, że w przyszłym roku).

A w tym roku gdzie będzie zdrada ? :wink:

agata26061 napisał(a):No ja powoli też się zaczynam nakręcać na kolejny wyjazd, więc częściej na forum zaglądam. Zazdroszczę Ci tego Hvaru, ale na ten rok odpuszczam, bo jak już pisałam jedziemy ze znajomymi, więc chcę, żeby załapali bakcyla chorwackiego i być może w kolejnych latach namówię ich na wyspy :D :mrgreen:
Zazdroszczę Ci, że małżonek chce jeździć po tych wertepach chorwackich, bo mój zawału chciał dostać w Pitve, a co dopiero na jakimkolwiek szutrze. Musi się do tego przekonać, bo dzieci co raz większe, więc w końcu trzeba będzie kiedyś ten Hvar zjeździć ;) :wink: :oczko_usmiech:
Apartamencik w Prizbie bardzo fajny. Wpisuje się w moje standardy. Mimo, że żwirku dużo nie ma, to widzę, że wejście do wody łagodne, a nie prosto w głębię, więc moje dzieciaki też myślę, że dałyby radę. Jeśli kiedyś wyląduję na Korculi, to z pewnością będę tam maile wysyłać.
Ale teraz czekam już na ten Hvar ;)
P.S. Oczywiście gratuluję wygranej w konkursie. Super sprawa z tym wyjazdem :D


Widziałam gdzieś, że jednak Tucepi :wink: Na pewni spodoba się znajomym :oczko_usmiech:
Co do dróg, to Rafałowi nie przeszkadzają dopóki nie ma przepaści, ale i do tego powoli się przyzwyczaja :wink: Pewnie wpływ ma na to też nasze stare auto, nie przejmuje się czy coś gdzieś nie przetrze, nie obije itp. żeby tylko dojechało na miejsce :mrgreen:
U nas też często pchamy się w jakieś dziury, które nie wiadomo dokąd prowadzą :lool:

Hvar będzie za troszkę, jak ogarnę gdzie zmniejszać zdjęcia... zmniejszacz.pl padł, z jakiej stronki do zmniejszania Wy korzystacie ?
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 18.01.2019 16:13

wiolek_lp napisał(a):
Hvar będzie za troszkę, jak ogarnę gdzie zmniejszać zdjęcia... zmniejszacz.pl padł, z jakiej stronki do zmniejszania Wy korzystacie ?


No właśnie, zaraz i moja relacja stanie w miejscu, jeszcze kilka dni temu normalnie działał a od wczoraj przekierowuje na zupełnie inną stronę, nie mającą ze zdjęciami nic wspólnego :evil:
Też sie podepnę pod pytanie o poleconą stronę do zmniejszania, szukam od dłuższej chwili ale na razie nic nie hula tak super jak zmniejszacz :(
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.01.2019 16:30

wszystkie fotki zmniejszam w Paint
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1708
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.01.2019 16:36

beatabm napisał(a):wszystkie fotki zmniejszam w Paint


Ale to tak każde jedno osobno ? 8O
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 18.01.2019 16:40

wiolek_lp napisał(a):
beatabm napisał(a):wszystkie fotki zmniejszam w Paint


Ale to tak każde jedno osobno ? 8O


No właśnie, nie ma tam opcji hurtowej raczej, nie wyobrażam sobie zmniejszania każdego pojedynczo :(
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 19.01.2019 17:36

corrina napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):
beatabm napisał(a):wszystkie fotki zmniejszam w Paint


Ale to tak każde jedno osobno ? 8O


No właśnie, nie ma tam opcji hurtowej raczej, nie wyobrażam sobie zmniejszania każdego pojedynczo :(


A może PhotoScape? Też się zmniejsza każde zdjęcie po kolei, ale nie trzeba ich otwierać (dużo szybciej niż w Paincie).
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.01.2019 19:52

pomorzanka zachodnia napisał(a):
corrina napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):
beatabm napisał(a):wszystkie fotki zmniejszam w Paint


Ale to tak każde jedno osobno ? 8O


No właśnie, nie ma tam opcji hurtowej raczej, nie wyobrażam sobie zmniejszania każdego pojedynczo :(


A może PhotoScape? Też się zmniejsza każde zdjęcie po kolei, ale nie trzeba ich otwierać (dużo szybciej niż w Paincie).



Używam IrfanView i nie zajmuje mi to zbyt wiele czasu


Pozdrawiam
Piotr
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1708
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.01.2019 11:23

pomorzanka zachodnia napisał(a):A może PhotoScape? Też się zmniejsza każde zdjęcie po kolei, ale nie trzeba ich otwierać (dużo szybciej niż w Paincie).


piotrf napisał(a):Używam IrfanView i nie zajmuje mi to zbyt wiele czasu


Pozdrawiam
Piotr


Dzięki śliczne, myślałam, że może jednak istnieje jakiś inny zmniejszacz.pl, do którego nie mogę się dokopać 8)
Nie pozostanie nic innego jak przerzucić się na którąś z tych opcji, niestety trochę dłąższą, bo na zmniejszaczu przerobienie 30 zdjęć schodziło z 2 minuty :wink:
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 20.01.2019 12:43

Zostawiam ślad po sobie i czekam na ciąg dalszy :)
Pozdrawiam z tyłu :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1708
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.01.2019 16:27

Roksana.concept napisał(a):Zostawiam ślad po sobie i czekam na ciąg dalszy :)
Pozdrawiam z tyłu :)


:wink: Zapraszam zaraz na kolejną część :lol:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1708
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.01.2019 16:28

DZIEŃ 9 1.07 niedziela

Rano budzimy się standardowo koło 6, tym razem, po poprzednim wieczorze awaryjnie nastawiamy budzik 8O trzeba spakować resztę rzeczy i dojechać na prom, o w miarę "wczesniej" - jak dla nas :mrgreen: godzinie.
Wszystkie zdjęcia tego dnia będą wyblakłe, mało kontrastowe, bez kolorów i słońca, do jazdy pogoda idealna, do podziwiania widoków już nie koniecznie 8)

1.jpg
Ostatnie spojrzenie :(

Mam ochotę zobaczyć jak wygląda poranna Korcula, jednak odpuszczamy, chcemy dość szybko przeprawić się na półwysep.
Czekając w kolejce aut robie pierwsze podsumowanie :wink:

Na wyspie, w ciągu tygodnia pobytu zrobiliśmy 814 km :!: Nawet przy naszym zamiłowaniu do jazdy, wydaje się to dość duża ilość, bo oprócz dojazdu do i z Prizby pierwszego i ostatniego dnia, pozostałe 740 km zostało zrobione w ciągu 6 dni.

Na pewno będę chciała jeszcze kiedyś tu wrócić, ale już wiem, że planując urlop, chciałabym być co najmniej 2 tygodnie, stacjonując w 2 różnych miejscach, po przeciwnych stronach wyspy. Bardzo żałuję, że nie udało się „wdepnąć” do Lumbardy, nie zajechaliśmy do Prigradicy, a nawet nie wstąpiliśmy do maleńkiej Grscicy, którą mieliśmy „pod nosem” :(
Oczywiście samo miasto Korcula zdecydowanie do poprawy, a także Blato, które mnie zauroczyło, a tak naprawdę brakło czasu, żeby te wszystkie miejsca nawet pobieżnie oglądnąć :x

Pakujemy się na prom i o godzinie 9 żegnamy tą piękną i na szczęście jeszcze dość „dziką” wyspę…

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg
Widoki na Peljesacz są nie do opisania...

6.jpg
Żegnaj Sveti Krsevanie ! Do następnego ;)

Nie śpieszymy się jakoś mocno, więc po drodze planujemy troszkę zerknąć na Peljesac, z myślą, że może to tu, odbędą się kolejne wakacje :wink:
Pierwszy stop, na punkcie widokowym, koło wielkiej butelki wina, miłośnicy Peljesaca znają to miejsce, my jakoś nie zrobiliśmy zdjęcia w 2 stronę 8)

7.jpg
Pomimo pochmurnej pogody, robi wrażenie !

8.jpg

Zjeźdzamy do Trpanji, bardzo podoba mi się ta „brama” do miasteczka między skałami :lol:

9.jpg

W Trpanji wychodzimy na moment z auta i rozglądamy się po okolicy. Fajne, klimatyczne miejsce, dużo ilość knajpek, nie odczuwam nawet, że to miasteczko do którego co chwilę przypływa prom :( Podoba mi się tutaj :smo:

10.jpg

11.jpg

12.jpg

Czas ruszać dalej, na poziomie Trstenika ze smutkiem oglądamy pozostałości po pożarze z przed paru lat, myślę, że wiele czasu minie zanim zieleń się tu odrodzi :cry:

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

Chwilę później zjeżdżamy do Żuljany. Ciężko przecisnąć się uliczką między domami,ale jest zabawnie :wink:
R. nie ma gdzie zostawić auta, więc w nim zostaje, a ja z młodymi wychodzimy zobaczyć otoczenie. Plaża miejska, na którą wychodzi się z najbliższych apartamentów wygląda fajnie, oczywiście traktując ją tylko w kategoriach „przydomowej plaży” :twisted:

17.jpg

18.jpg

Trochę niepokoi mnie kolor wody i wydaje mi się, że jest trochę zanieczyszczeń, ale przecież różne pływadła tu się poruszają i cumują…
Idziemy do końca ścieżką, zaglądając w menu konoby Tamaris. Jaskie mają tu przyjemne ceny ! Całkiem, całkiem ta Żuljana :mrgreen:

19.jpg

20.jpg

Zatrzymujemy się jeszcze na górze by podziwiać widoki...
W takim miejscu mogłabym mieć dom, przepięknie tu i jak cicho, oczywiście oprócz odgłosów cykad :hearts:

21.jpg

22.jpg




Dalej mijamy Ston, kolejne miejsce, które było w planach, ale jednak nikt nie ma chęci na mury :? Cóż, pozostanie na następne razy…

23.jpg

24.jpg

Tak naprawdę chcemy już dotrzeć na Hvar. Dalej droga się dłuży, w którymś momencie zaczyna kropić. Szybkie tankowanie w Neum, i w 5 minut przekraczamy granicę z Cro…

25.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone