Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15675
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.01.2019 18:09

Właśnie 7 dni...dla mnie w jednym miejscu to w czasie urlopu trochę mało...Pierwszy i ostatni dzień odpada i w sumie brekuje czasu na wiele... Ja wolę jednak w jednym miejscu stacjonować, aby choć najbliższą okolicę pozwiedzać....

Z ciekawości: nie ma połączeń Korcula-Hvar? bo jednak jak patrzę to cały dzień zejdzie na przemieszczaniu się....
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.01.2019 18:23

piekara114 napisał(a):Właśnie 7 dni...dla mnie w jednym miejscu to w czasie urlopu trochę mało...Pierwszy i ostatni dzień odpada i w sumie brekuje czasu na wiele... Ja wolę jednak w jednym miejscu stacjonować, aby choć najbliższą okolicę pozwiedzać....

Z ciekawości: nie ma połączeń Korcula-Hvar? bo jednak jak patrzę to cały dzień zejdzie na przemieszczaniu się....

Osobowe może i są, "autowe" niestety nie :|
Faktycznie tydzień to bardzo mało czasu, z tego jeszcze 2 dni były słabe pod względem pogody... No i ostatni przy wyjeździe, ale jego nie liczę do pobytu :wink:
No ale ja jestem pazerna :mrgreen: na tamten moment nie wyobrażałam sobie być tylko w 1 miejscu na wakacjach :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15675
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.01.2019 18:59

wiolek_lp napisał(a):No ale ja jestem pazerna :mrgreen: na tamten moment nie wyobrażałam sobie być tylko w 1 miejscu na wakacjach :)
A teraz już sobie wyobrażasz? :D
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1780
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 20.01.2019 19:09

Ale słabo, że nie ma promu na Hvar. Teraz patrzę i widzę, że musieliście zrobić 250km...
W Trpanj byłem tylko na chwilę przed wypłynięciem z tamtejszego portu i bardzo mi się miasteczko podobało.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.01.2019 19:36

piekara114 napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):No ale ja jestem pazerna :mrgreen: na tamten moment nie wyobrażałam sobie być tylko w 1 miejscu na wakacjach :)
A teraz już sobie wyobrażasz? :D

Hmm no wiesz, zrobiłam rezerwację na 12 nocy na Hvarze w tym roku... Pierwszy raz tak długo w 1 mejscu 8O Co prawda poprzedzone noclegami w Sarajewie, Mostarze i Kotorze, ale jednak :mrgreen:
Chodź ostatnio już zaczełam żałować, że nie wziełam tam 10 i ostatnie 2 noce w jakimś innym miejscu. Ale mąż by mnie zatłukł :lool:

Trajgul napisał(a):Ale słabo, że nie ma promu na Hvar. Teraz patrzę i widzę, że musieliście zrobić 250km...
W Trpanj byłem tylko na chwilę przed wypłynięciem z tamtejszego portu i bardzo mi się miasteczko podobało.


No jakoś tyle wyszło... Czasowo faktycznie słabo, bo wyjechaliśmy z Prizby chwilkę przed 8, a dojechaliśmy do Jelsy coś przed 17, ale tak jak pisałam, nie śpieszyliśmy się jakoś bardzo :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.01.2019 20:04

DZIEŃ 9 1.07 niedziela ciąg dalszy

W Ploce zatrzymujemy się na szybkie zakupy w Lidlu, zgrzewka gazowanej wody wychodzi tu znacznie taniej niż w Konzumach czy innych Studenacach, a mając go po drodzę, czemu by nie skorzystać :wink:
Po drodzę mijamy Bacinskie Jezera i docieramy do Drvenika w momencie gdy prom odbija od brzegu :roll:

26.jpg

27.jpg

Nie pozostaje nic innego jak ustawić się w kolejce aut.

28.jpg

29.jpg

30.jpg

31.jpg

Po raz kolejny zadziwia mnie co ludzie widzą w takich plażach... wystarczy odejść dosłownie ze 100m, do miejsa gdzie my czekamy na prom, i jest już pusto 8)
Po godzinie w końcy płyniemy :mrgreen:
Tu muszę wspomnieć, że na promie z Sucuraja jak i wcześniej na rejsie z Korculi, który trwał zaledwie 15 minut, Aleks bardzo źle się czuje… Nigdy wcześniej nie miał problemów z promami, teraz chyba ma jakieś pozostałości po nieprzyjemnym rejsie na Proizd…
Ja za promami też nie przepadam, bo po 10 minutach zwyczajnie mnie nudzą, wiem już, że na ten moment np. o takim Visie możemy zapomnieć 8)

Pogoda dalej nie dopisuje, ale co tam, zaraz będziemy „w domu”. Czuję już euforie, a w Sucuraju czyżby się przejaśniało ?

32.jpg

33.jpg

34.jpg

35.jpg

36.jpg

37.jpg

Na promie piszę sms do Nikoli, właściciela naszego apartmana, po dojeździe pod nasz nowy dom zjawia się i pokazuje nam mieszkanie. Jestem zdziwiona jego wielkością, na zdjęciach wydawał się mniejszy :wink: Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, za cenę jaką zapłaciliśmy, nie mogę wymagać nic więcej :D Wszyscy są zadowoleni, młodzi z mężem grają w grę "pamięć", ja ogarniam nasze graty. Pierwsze smakowe "piwko", które oprócz desperadoska mogę przełknąć :oczko_usmiech:

38.jpg

39.jpg

Wieczorem ruszamy na kolację do polecanej konoby Skojic w Vrboskiej. Wtedy jeszcze nie wiem, że to będzie jedyna wizyta w miasteczku, w planach miałam spacer z Jelsy, ale plany planami, a życie swoje :twisted:

Parkujemy darmowo w centrum, przy murze jakiegoś domu, pytając kręcącego się obok właściciela czy możemy :?: Nie widzi przeszkody, także minutę póżniej znajdujemy się w okolicach słynnej palmy !
Jestem w szoku, jaki w tym pochmurnym dniu niebo przygotowało dla nas spektakl. Strzelam fotę za fotą, nawet mój zwykły telefon uchwycił tą magię :mrgreen:

40.jpg

41.jpg

42.jpg

43.jpg

Jesteśmy już bardzo głodni, w konobie akurat zwalnia się stolik. Ludzi jest mnóstwo, dzisiaj jeden z meczy, zabijcie mnie, nie pamiętam kto grał, ja nie futbolowa :roll:

Młodzi raczą się pizza, my zamawiamy kalmarki grillowane i smażone. Muszę przyznać, że są przepyszne i pięknie podane, ale cena 105 kun za każdą porcję, w stosunku do jej ilości, mocno mnie zaskoczyła… W zeszłym roku przyzwyczaiłam się do porcji nie do przejedzenia, ta ledwo zaspokoiła mój pierwszy głód, jadam raz-2 razy dziennie, ale dużo i do pełna :lool:
Także pysznie, ale mało w stosunku do ceny.

46.jpg

44.jpg

45.jpg
Już nadgryziona ;)

Po kolacji rozglądamy się jeszcze chwilkę po porcie i zmęczeni całym dniem wracamy do domu, trzeba się wyspać bo jutro nowe przygodny :oczko_usmiech:

47.jpg

48.jpg

49.jpg
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.01.2019 20:32

Magiczne zdjęcia Vrboskiej :hearts:
Cena za kalmarki 8O
Pizza też tam taka droga ?

Na plażę w Drveniku zakupimy na wszelki wypadek :wink: :wink:
123.jpg
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.01.2019 20:39

Piękny ten spektakl na niebie. Cudownie Wam chmury zapozowały ;)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.01.2019 20:54

Habanero napisał(a):Magiczne zdjęcia Vrboskiej :hearts:
Cena za kalmarki 8O
Pizza też tam taka droga ?

Niestety raczej tak... Moi młodzi jadają tylko z serem, więc oszczędzamy na nich :lool:
Ta na zdjęciu to duża margherita za 55 kun :wink:
Niestety na Hvarze nie ma co liczyć na ceny jak na Pagu, ale pokażę też pyszne i cudowne miejsce w SG i troszkę tańsze :wink:
A do plaży w Drweniku się nie przyzwyczajajcie, tylko uciekajcie jak najszybciej :mrgreen:

4.jpg

3.jpg

1.jpg

2.jpg


agata26061 napisał(a):Piękny ten spektakl na niebie. Cudownie Wam chmury zapozowały ;)

Zrobiło to na nas wrażenie :hearts:
Ostatnio edytowano 20.01.2019 22:43 przez wiolek_lp, łącznie edytowano 1 raz
Ejżja
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 06.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ejżja » 20.01.2019 21:17

Ceny, że hoho... 8O jakość i smak szły z nimi w parze? :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.01.2019 21:33

wiolek_lp napisał(a):
agata26061 napisał(a):Piękny ten spektakl na niebie. Cudownie Wam chmury zapozowały ;)

Zrobiło to na nas wrażenie :hearts:


Nie dziwi nic , a jakie piękne lustereczka na Twoich zdjęciach . . . :D


Pozdrawiam
Piotr
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.01.2019 21:44

Ejżja napisał(a):Ceny, że hoho... 8O jakość i smak szły z nimi w parze? :wink:


Jak napisałam wyżej, było przepysznie, tylko mało :wink:

piotrf napisał(a):Nie dziwi nic , a jakie piękne lustereczka na Twoich zdjęciach . . . :D


Pozdrawiam
Piotr


Woda faktycznie w tym momencie zadziałała jak najlepsze lustro :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15675
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.01.2019 22:37

wiolek_lp napisał(a):Ta na zdjęciu to duża margherita za 55 e :wink:
Mam jednak nadzieję, że kun a nie euro :smo:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.01.2019 22:42

piekara114 napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Ta na zdjęciu to duża margherita za 55 e :wink:
Mam jednak nadzieję, że kun a nie euro :smo:

Haha racja już poprawiam :D Dzięki za czujność :wink:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 20.01.2019 23:29

Przywracasz wspomnienia :D
Trstenik , Żuljana ,Ston 8O
a teraz jeszcze Hvar :D :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone