Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.01.2019 21:48

agata26061 napisał(a):Za dużo mniejszy apartman niż Wasz, bo 2+1 płaciliśmy 55euro, więc to też nie jest jakaś wygórowana cena patrząc na to, że jest tuż przy morzu.

No właśnie. Próbowałem coś delikatnie utargować, za dwa apartmany, ale grzecznie odpowiedzieli, że to dobra cena jak za lokalizację tuż przy morzu. :wink:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 25.01.2019 21:50

lotnikwsk napisał(a):Ja teraz za 2+2 następny dom nad Slawinką płacę 52 euro,
... a warunki :roll: zobaczymy :D

A czy to może nie jest ten dom, w którym mieszkał Dr.kokos z rodziną podczas naszego pobytu? Tutaj
Może on coś ciekawego o tym miejscu powie
walp napisał(a):
agata26061 napisał(a):Za dużo mniejszy apartman niż Wasz, bo 2+1 płaciliśmy 55euro, więc to też nie jest jakaś wygórowana cena patrząc na to, że jest tuż przy morzu.

No właśnie. Próbowałem coś delikatnie utargować, za dwa apartmany, ale grzecznie odpowiedzieli, że to dobra cena jak za lokalizację tuż przy morzu. :wink:

Mnie ta cena pasowała, więc nie marudziłam. Sprawę u mnie przesądził niewątpliwie balkon w Slavince i widok z niego. Ten apartman za nami też pewnie niewiele się różnił, ale jednak taras to jest dla mnie sprawa przednia w Cro ;)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 25.01.2019 22:15

lotnikwsk napisał(a):Przez tą pralkę u Nady to teraz mam tylko problemy :evil:
.... w szukaniu kwater :lol:


Haha no u Nady to w ogóle było cudo, jak za cenę którą płaciliśmy, dlatego oczywiscie tam wrócimy, wg umowy za 3 lata :lool:

agata26061 napisał(a):Ja też jak zawsze szukam zakwaterowania, to czasem aż mnie głowa boli. Za bardzo niski standard cena jak za luksusy. Oczywiście nie wszędzie, ale często cena nie jest adekwatna do warunków. W "naszej" Slavince też standard nie rzuca na kolana... W naszym apartmanie akurat był grzyb w klimie, więc praktycznie ogóle jej nie włączaliśmy, ale oprócz tego, to warunki dla mnie do zaakceptowania. Za dużo mniejszy apartman niż Wasz, bo 2+1 płaciliśmy 55euro, więc to też nie jest jakaś wygórowana cena patrząc na to, że jest tuż przy morzu.


U nas też było pare minusów, np. bardzo dużo ręczniczków, ale wszystkie były małe, korzystaliśmy ze swoich :lol: Były też "koty" pod kanapą w salonie, ale akutar i to zdarzyło się u wyżej wspomnianej Nady :wink: Największy minut to była delikatnie kapiąca woda z rury pod umywalką, przez którą na początku było delikatnie czuć zapach stęchlizny. Zgłosiliśmy to Nikoli, spytał się czy to dla nas problem i czy przysłać fachowca, ale my to olaliśmy, nie chcieliśmy żeby ktoś właził i podstawiliśmy poprostu miskę :twisted: Także wiadomo, za 50 e nie ma co spodziewać się nie wiadomo czego, chociaż jak u Was zagrzybiona klima jest groźna dla zdrowia, więt to jest już nie do zaakceptowania.

Rozważaliśmy nawet w tym roku Wasz app. i inne w I.D, ale jednak szybko zrezygnowaliśmy. Teraz też zapłacimy 55e za zadupie, w którym nie wiem czy naładuję nawet kompa i jak nie będzie słońca to nie będzie ciepłej wody, ale wiem też, że nie będzie wiele ludzi i odetnę się od świata ( łącznie z netem i zasięgiem ) co jest dla mnie równie przerażające co wspaniałe :mrgreen:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 25.01.2019 22:28

wiolek_lp napisał(a):Były też "koty

Ale chyba oswojone, bo to pewnie moje :lool: :lool:
Alex06
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 23.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alex06 » 25.01.2019 22:52

Jej faktycznie to nie jest prosta sprawa ze znalezieniem lokum....
A Nicola wysłał jednego maila i teraz się od dwóch dni nie odzywa ... hmm
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.01.2019 22:55

wiolek_lp napisał(a): Także wiadomo, za 50 e nie ma co spodziewać się nie wiadomo czego...

A ja się spodziewam. :D
Nigdy nie płaciłem za apartman 2+2 więcej niż 50 euro, dlatego teraz, kiedy cena okazała się 55, to biorąc dwa, chciałem coś utargować. W ubiegłym roku np. na Pagu płaciliśmy 45 euro. Piszę o cenach od drugiej połowy sierpnia.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 25.01.2019 23:44

DZIEŃ 10 2.07 poniedziałek

Po nocnym odpoczynku budzimy się koło godziny 8. Tu już nie będziemy wstawać tak, jak na Korculi, nie uda się zwlec przed 8, nie będzie budzić nas rano morska bryza i szum fal :? Ale widoki też niczego sobie, kocham góry, więc dla mnie kawa z takim widokiem jest równie dobra, jak ta przy wodzie :mrgreen:

1.jpg

2.jpg

Pogoda piękna, więc zaczynamy realizować „mój plan” :D Pierwsze miejsce to plaża, na którą czailiśmy się już 3 lata temu, ale wtedy pogoda nie dopisała, więc musieliśmy zrezygnować…
Mowa o nieczęsto wspominanej na forum, a może i wspominanej, ale nie pokazywanej cliffbase w Svetej Njedjeli :wink:
Będzie dłuuuga droga i duuużo zdjęć :mrgreen:
Parkujemy w jakimś kiepskim miejscu na zakręcie i na czuja szukamy ścieżki, która doprowadzi nas na miejsce. Chwilę później udaje się i idziemy już w stronę miejskiej plaży w S.N.

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Cóż, otoczenie i woda piękna, ale nie jest już tak pusto jak dzień wcześniej u agata26061, jak dla mnie bardzo słabo, przez tą ilość ludzi. Bezludnie, plaża miała by swój urok, w tym momencie dla mnie absolutnie na nie.

Omijamy plażę i ruszamy dalej podziwiając klify, pan na skale mocno się relaksuje 8)
6.jpg

Początkowo ścieżka wygląda tak

7.jpg

By za chwilkę zmienić się na większe kamolce :D

8.jpg

Chwilami są i takie przejścia...

9.jpg

11.jpg

10.jpg

W pewnym momencie Rafał patrząc na ostre skały pod nogami, zaczyna pytać się, co ja wymyśliłam i gdzie ich prowadzę :twisted: Ale ja dobrze wiem, gdzie zmierzamy i niespełna po 15 minutach drogi od głównej plaży, docieramy do docelowego miejsca.

Jeszcze słówko co do drogi, może wydawać się wymagająca, ale w rzeczywistości taka nie jest. Wiadomo, nie jest to płaska ścieżka, ale jeżeli ktoś, kiedykolwiek chodził po jakiś górach, to tam nic bardziej ”trudnego” nie znajdzie. Z naszego punktu widzenia, droga była bardzo fajna, młodzi lubią się wspinać po skałkach, wiadomo, z 2 latkiem bym tam się nie wybrała, natomiast z dzieckiem mocno stąpającym po ziemi i oczywiście za rączkę, w moim wyobrażeniu trasa nie powinna sprawiać problemów. Nie było jakiś niebezpiecznych miejsc, w których można by spaść do wody, zwykłe zachowanie ostrożności i spokojnie dojdzie się do celu. My po takich ścieżkach zawsze chodzimy w butach do pływania, jak dla mnie ich przyczepność do podłoża bije na głowę jakiekolwiek buty sportowe (oczywiścienie nie trekkingi).

No ale wróćmy do miejsca, w które dotarliśmy :smo: Znajduje się przy wysokiej, pionowej skale, gdzie można podziwiać wyczyny miłośników wspinaczki. Od morza jest odgrodzone skałami , dlatego nazywam je basenikiem. Wspinam się na jedną ze skałek i robię pierwsze zdjęcia

12.jpg

I w 2 stronę…

13.jpg

14.jpg

Tak prezentuje się basenik z góry

15.jpg

Na szczęście nie ma tłumów, jest jedna para rozłożona na podeście w „baseniku” , oraz rodzina z Polski, z dwoma chłopcami, niewiele starszymi od naszych młodych, więc dzieci mają towarzystwo. Ich rodzice chowają się gdzieś w cieniu, pewnie z racji ciąży mamy :wink: Z rozmowy dowiadujemy się, że stacjonują w Svetej Njedjeli już 7 czy 8 raz, i bardzo często tu bywają. Zresztą znają się na wspinaniu, co widać na jednym z moich zdjęć 8O
Chwilę potem dołącza jakaś para, która rozkłada się niedaleko nas, ale kompletnie nam nie przeszkadzają. Także łącznie z nami jest 12 osób (nie liczę tych na „ścianie”), bardzo przyzwoicie jak na takie miejsce :mrgreen:

Rozkładamy się tuż przy wejściu do baseniku, młodzi sprawdzają teren, Kacper znika nam z oczu i wspina się na skałę… Po 3 sekundach i moim darciu, gdy wizualizuje sobie jak spada :evil: grzecznie schodzi na dół, i już takich numerów nam nie robi :x

16.jpg

18.jpg

19.jpg
Mają zdrowie w taki upał :D

20.jpg
Widok od tyłu na naszą "plażę"

Parę zdjęć z wody, te skały robią wielkie łał 8O

21.JPG

22.JPG

23.JPG
Na skale po prawej chłopczyk 9 czy 10 letni, który przelazł te wszystkie skałki od naszego wejścia do baseniku !

Wypływam między skałami na „pełne morze”,tu woda jest zdecydowanie zimniejsza i są fale. Szybkie fotki i wracam do naszego ciepłego, spokojnego baseniku.

24.JPG

25.JPG

26.JPG

27.JPG

Temperatura wody od razu po wyjęciu, jak pamiętam to była najwyższa temp. podczas całych wakacji :wink:

28.jpg

R. urządza sobie zabawy…

29.jpg

30.jpg

Z bąbelkiem gramy w piłkę, ale robi się późno i zaczyna nam burczeć w brzuchach, więc trzeba się zbierać.

31.jpg

32.jpg

33.jpg

Jeszcze ostatnie spojrzenie, od strony, z której przyszliśmy i czas wracać :(

34.jpg

Te widoki surowych skał wchodzących do morza są cudne :hearts:

35.jpg

36.jpg

37.jpg

38.jpg

39.jpg

Docieramy do plaży, która wcale nie jest mniej ludna niż wcześniej, tylko mniej osób przebywa w wodzie, większość chowa się między skałami, a nie chciałam chamsko robić zdjęć ludziom ;)

40.jpg

Ostatnie spojrzenie i ruszamy prosto do auta.

41.jpg

To było super plażowanie, jedno z najlepiej wspominanych, dla mojego męża chyba najlepsze miejsce, parę razy mówił, że chce tam wrócić, no ale nie było czasu, w przyszłym roku nadrobimy :mrgreen:

Ostatnio edytowano 26.01.2019 00:06 przez wiolek_lp, łącznie edytowano 2 razy
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 25.01.2019 23:56

Wiolu, miejsce zachwycające. Ścieżka na najłatwiejszą nie wygląda, ale wasze chłopaki zaprawione, więc z tym problemu nie było.

Plażka naprawdę urzekająca. Takie miejsca uwielbiam :hearts:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 25.01.2019 23:56

lotnikwsk napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Były też "koty

Ale chyba oswojone, bo to pewnie moje :lool: :lool:


:lool: :lool: :lool: A coś Ty robił, że tak się nakurzyło pod łóżkiem :mrgreen:

Alex06 napisał(a):Jej faktycznie to nie jest prosta sprawa ze znalezieniem lokum....
A Nicola wysłał jednego maila i teraz się od dwóch dni nie odzywa ... hmm


Hehe nie przejmuj się, odezwie się jutro, albo poprostu przyślij mu zapytanie czy odczytał wiadomość, on tak ma, że czasem odpisuje po dłuższym czasie :wink:

walp napisał(a):A ja się spodziewam. :D
Nigdy nie płaciłem za apartman 2+2 więcej niż 50 euro, dlatego teraz, kiedy cena okazała się 55, to biorąc dwa, chciałem coś utargować. W ubiegłym roku np. na Pagu płaciliśmy 45 euro. Piszę o cenach od drugiej połowy sierpnia.


Wiesz musisz brać pod ugawę, że jednak ceny na Pagu, a na Hvarze mocno się różnią... Widać to głównie po cenach w konobach.
Ja często hobbystycznie oglądam różne apartmany, tak jak mój mąż ogląda sobie auta :mrgreen: i z mojej obserwacji winika, że 50 e za taki apartman to naprawdę dobra cena. Tak Jak pisałam, teraz w 2 połowie sierpnia będę płacić 55 e za robinsonadę bez prądu i innych dogodności, i bardzo cieszę się z tej ceny, gdyż inne tego typu apartamenty w tym terminie wołają sobie 80-100 e 8O
Także da znaleźć się fajne miejsca w przyzwoitej cenie - jak wsponiana wyżej Nada w Povlji na Braci za 55 e od 17 sierpnia, ale trzeba się długo naszukać i tak jak pisałam nie wymagać luksusów jak w apartmanach za 100 e :wink:

Poza tym dalej mam wrażenie, że łatwiej można znaleźć te "tańsze" appy na wyspach niż na riwierze :wink:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 26.01.2019 00:08

A w tym domku nad plażą to co było?
Alex06
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 23.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alex06 » 26.01.2019 09:18

A skoro jesteśmy przy cenach - czy ktoś z Was ma porównanie gdzie ogólnie jest drożej na Hvarze czy na Peljesacu?
Pozr.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.01.2019 09:30

Myślę o powrocie do Chorwacji w tym roku, po roku przerwy, ale mam straszny mętlik jaki kierunek wybrać. Na Hvarze również trudno mi jednoznacznie określić gdzie chciałbym osiąść, ale Sv. Nedjelja ma swoje argumenty. Choć kiepsko z wyborem aparatmani.
W każdym bądź razie zachęcająco pokazana.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 26.01.2019 11:41

Bardzo urokliwa plaża. Nie sposób się na niej nudzić.
Skały, basenik , ciepła woda, ...to lubię :P
Jedno z obowiązkowych miejsc na wycieczkę kajakową :idea:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 26.01.2019 11:48

Malen napisał(a):Wiolu, miejsce zachwycające. Ścieżka na najłatwiejszą nie wygląda, ale wasze chłopaki zaprawione, więc z tym problemu nie było.

Plażka naprawdę urzekająca. Takie miejsca uwielbiam :hearts:


Nam bardzo się podobało, chociaż wiem, że gusia-s pare dni później, nie była tak zadowolona jak my :wink:
Pewnie gdyby było więcej ludzi to i dla nas nie było by tak fajnie :wink:

lotnikwsk napisał(a):A w tym domku nad plażą to co było?


Nie zaglądałam tam, ale można przeczytać, że są tam apartamenty :wink:
http://www.cliffbase.com/page/cliffbase-accommodation

Alex06 napisał(a):A skoro jesteśmy przy cenach - czy ktoś z Was ma porównanie gdzie ogólnie jest drożej na Hvarze czy na Peljesacu?
Pozr.


Na Peljesaczu jeżeli chodzi o konoby to zerknęłam tylko do tej w Zuljanie i tam ceny były fajne, ale to tylko 1 miejsce. Natomiast co do cen apartmanów, to gdy przez chwilę szukałam tam miejscówki dla nas, oczywiscie w jakimś małym miasteczku czy zadupiu omijając Orebic, mówiłam do męża, że chyba musimy liczyś się z tym, że poniżej 70e nie znajdziemy nic, niezależnie od warunków. Ale to już musieli by się wypowiedzieć Ci, którzy tam stacjonowali :wink:

te kiero napisał(a):Myślę o powrocie do Chorwacji w tym roku, po roku przerwy, ale mam straszny mętlik jaki kierunek wybrać. Na Hvarze również trudno mi jednoznacznie określić gdzie chciałbym osiąść, ale Sv. Nedjelja ma swoje argumenty. Choć kiepsko z wyborem aparatmani.
W każdym bądź razie zachęcająco pokazana.


Wiesz co jeżeli chodzi o stacjonowanie to akurat SN jak dla mnie jest beznadziejnym miejscem. Oprócz cliffbase dla mnie nie ma tam nic ciekawego, no poza szlakiem do groty i na SV. Nikole. Jest dużo apartmanów, a z plaż, to tylko ta miejska, i ta, na której my byliśmy, stąd duży tłok, już lepiej na pewno być w ID albo Zavali, jeżeli chodzi o tą stronę wyspy :wink:

Habanero napisał(a):Bardzo urokliwa plaża. Nie sposób się na niej nudzić.
Skały, basenik , ciepła woda, ...to lubię :P
Jedno z obowiązkowych miejsc na wycieczkę kajakową :idea:


Obowiązkowo, chodź trzeba uważać żeby nie zawiało na te skały, tam podobno zawsze pizga. Albo wyciągnj dziewczy od strony lądu, naprawdę tam się szybko idzie, nie tak jak na Beretnice :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.01.2019 17:18

wiolek_lp napisał(a): ... Nam bardzo się podobało, chociaż wiem, że gusia-s pare dni później, nie była tak zadowolona jak my :wink:
Pewnie gdyby było więcej ludzi to i dla nas nie było by tak fajnie :wink: ...


Ano prawda :smo:

Krople potu wylane w niesamowitym upale podczas dojścia po tych kamieniach i ilość ludzi na plaży niestety odebrały jej trochę uroku chociaż nie żałuję, że tam dotarłam :)
Marta szła w dość stabilnych sandałach i była to katorga, w duchu Wioli się tam od niej dostało :mrgreen:
Stwierdziła nawet, że Cromaniacy to niebezpieczna
sekta, która Bogu ducha winnych "normalnych" ludzi chce wykończyć :mrgreen:
Ja szłam w butach do wody, dla mnie również idealne na takie wędrówki, ale te materiałowe na gumowych podeszwach.
Po dojściu na miejsce natychmiastowe schłodzenie w baseniku, kilka fotek i odwrót. Mając w pamięci paską Beritnice to dla mnie dojście na Clffbase wydaje się być gorsze, ale widoczki piękne. Niesamowite lazury przy tych klifach. Mnie chyba bardziej od plaży urzekły klify i ta skała, którą nazwałam dziobak :)
IMG_20180707_143445-780x1040.jpg


Dorzucę jeszcze inne ujęcie :)
IMG_20180707_145608-1040x780.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone