Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 26.01.2019 17:35

Gusia, czy buty do wody na dojście do Beritnicy będą ok, czy mam coś innego szykować? I co na przykład?
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 26.01.2019 17:37

DZIEŃ 10 2.07 poniedziałek ciąg dalszy

Po tak miło spędzonym dniu, plan na wieczór musi być równie fajny :mrgreen:
Wybieramy się więc na najwyższy szczyt Hvaru, czyli Svetą Nikole.
Z ciekawości wrzucamy drogę w mapę Google i oto jak prowadzi nas nawigacja…

jelsa- s.n.jpg

Droga przez Svirce odpada, podczas wcześniejszego pobytu zjeżdżaliśmy tą drogę z góry, i na pewno nie chcemy tego powtórzyć :twisted: Z ciekawości jedziemy sprawdzić jak wygląda droga przez Dol :wink:
Chwilkę po zjeździe z drogi między domami w Dolu, ukazuje się nam szuter z kamieniami wielkości pięści 8O
Śmiejemy się i zawracamy na jedyną słuszną drogę, czyli tą prowadzącą zaraz za tunelem w Dubovicy.

jelsa- dubovica- s.n.jpg

Na początku jest wygodny asfalcik. Wydaje mi się, że tego asfaltu jest więcej, niż 2 lata wcześniej.

43.jpg

42.jpg

44.jpg

45.jpg

Dalej wcale nie jest źle, szuter jest bardzo dobry, a bardziej strome kawałki wylane są miejscami asfaltem.

46.jpg

Także beż żadnych problemów docieramy do celu.
Zaraz obok konoby Konopic mija nas stado ( dzikich ? ) koni :mrgreen:
Ciekawe przeżycie, gdy tak przebiejają obok naszego auta :)
Parkujemy w miejscu gdzie 2 lata wcześniej i zostaje nam 15-sto minutowe podejście na górę.

47.jpg
Znane drzewko :)

48.jpg

To kto pierwszy ?

49.jpg


50.jpg
I już jesteśmy !

51.jpg

52.jpg

Niestety tego wieczoru na niebie jest mleko, wszystko widać jak przez mgłę, dlatego zdjęcia szału nie robią, ale i tak jest cudownie :D
Docieramy do kapliczki i chłopaki są rozczarowani, że jest zamknięta i nie wpiszemy się do księgi, jak kiedyś. Dopiero parę dni później dowiaduje się, że księga umieszczona jest gdzieś z tyłu kapliczki, wtedy nie zwróciłam na to uwagi :?
No trudno, następnym razem nadrobimy :wink:

53.jpg

54.jpg

55.jpg

56.jpg

57.jpg

58.jpg

59.jpg

Spędzamy na szczycie trochę czasu, ale trzeba się zbierać, żeby nie zjeżdżać tą drogą w kompletnych ciemnościach.

60.jpg

61.jpg

62.jpg

63.jpg

64.jpg

65.jpg
Spotkany wcześniej konik :)




Po dotarciu do Jelsy udajemy się jeszcze do parku, na małe boiska piłkarskie, które młodzi wyczaili podczas porannego spaceru do sklepu, i na których grę obiecaliśmy im już wcześniej :twisted:
Rafał zostaje z młodymi, a ja szybko udaje się na spacer po wieczornej Jelsie, jednak nie do końca komfortowo czuję się chodząc sama po nocy, więc szybko wracam do chłopaków :wink:

66.jpg

To był fajny dzień, oby kolejne też takie były ;)
Ostatnio edytowano 26.01.2019 21:26 przez wiolek_lp, łącznie edytowano 1 raz
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 26.01.2019 17:43

gusia-s napisał(a):Krople potu wylane w niesamowitym upale podczas dojścia po tych kamieniach i ilość ludzi na plaży niestety odebrały jej trochę uroku chociaż nie żałuję, że tam dotarłam :)
Marta szła w dość stabilnych sandałach i była to katorga, w duchu Wioli się tam od niej dostało :mrgreen:
Stwierdziła nawet, że Cromaniacy to niebezpieczna
sekta, która Bogu ducha winnych "normalnych" ludzi chce wykończyć :mrgreen:


:twisted: :lool:

gusia-s napisał(a): Mając w pamięci paską Beritnice to dla mnie dojście na Clffbase wydaje się być gorsze, ale widoczki piękne. Niesamowite lazury przy tych klifach. Mnie chyba bardziej od plaży urzekły klify i ta skała, którą nazwałam dziobak :)


A my właśnie odwrotnie, może takie wrażenia przez to, że dzieci już starsze ? Ujęcia piękne :mrgreen:
I buty też oczywiście tylko materiałowe, z gumowymi podeszwami, w tym roku te z decathlonu pierwszy raz pozostały na kolejny rok, we wcześniejszych latach kupione w lidlu, zawsze rozwalały się w połowie urlopu :evil:

Malen napisał(a):Gusia, czy buty do wody na dojście do Beritnicy będą ok, czy mam coś innego szykować? I co na przykład?


My na Beretnice szliśmy w sportowych, ale potem w tych do wody biegałam po obsypijących się kamyczkami pagórkach, żeby uchwycić Beretnice z góry, i bardzo dobrze mi się śmigało :wink:
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 26.01.2019 18:06

Dzięki Wiola. :smo: Ja też zawsze po wybrzeżu w tych butach zasuwam. No ale Beritnica to nie jakieś tam wybrzeże :wink:

Wielkie brawa dla was, że macie energię te wszystkie szczyty zdobywać. Widok z góry oczywiście rekompensuje trudy. Ja w upale nie nadaję się do niczego :oops:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18336
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 26.01.2019 18:10

wiolek_lp napisał(a):
gusia-s napisał(a):Krople potu wylane w niesamowitym upale podczas dojścia po tych kamieniach i ilość ludzi na plaży niestety odebrały jej trochę uroku chociaż nie żałuję, że tam dotarłam :)
Marta szła w dość stabilnych sandałach i była to katorga, w duchu Wioli się tam od niej dostało :mrgreen:
Stwierdziła nawet, że Cromaniacy to niebezpieczna
sekta, która Bogu ducha winnych "normalnych" ludzi chce wykończyć
:mrgreen:


A my właśnie odwrotnie, może takie wrażenia przez to, że dzieci już starsze ? Ujęcia piękne :mrgreen:
I buty też oczywiście tylko materiałowe, z gumowymi podeszwami, w tym roku te z decathlonu pierwszy raz pozostały na kolejny rok, we wcześniejszych latach kupione w lidlu, zawsze rozwalały się w połowie urlopu :evil:


Nie wierz nigdy kobiecie


Pozdrawiam
Piotr
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.01.2019 18:45

Wiola, księga wpisów jest tuż przy wejściu do
kapliczki, po prawej stronie w skrzyneczce na ścianie. Nie widzieliście jej 8O
Składam to na oszołomienie widokami ;)

Malen .. tak, na Beritnice szliśmy w butach do wody, które kupiłam w biedrze za 5 zł na wyprzedaży :mrgreen: Coś jak te
f-aqua-speed-buty-do-wody-aqua-shoe-model-3-5201.jpg


Beritnice zaliczaliśmy dzień po przybyciu na Pag, wytrzymały do końca pobytu używane w podobny sposób.
To był ich drugi i zarazem ostatni sezon :mrgreen:

Nie polecam jednak chodzić w takich całych plastikowych bo noga się poci i ślizga. Te nadają się wyłącznie do wody.
c000000000001198051-c000000000001198051-main_image-001198051_101_hd.jpg
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 26.01.2019 19:01

Dzięki :smo:
Oczywiście miałam na myśli szmaciaki :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 26.01.2019 19:26

piotrf napisał(a):
Nie wierz nigdy kobiecie


Pozdrawiam
Piotr


No właśnie Piotr :wink:

gusia-s napisał(a):Wiola, księga wpisów jest tuż przy wejściu do
kapliczki, po prawej stronie w skrzyneczce na ścianie. Nie widzieliście jej 8O
Składam to na oszołomienie widokami ;)


Jakieś zaćmienie nas dopadło 8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15690
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.01.2019 19:30

Pierwsza plaża mi się wcale nie spodobała, ale druga już bardzoooo. Dobrze, że u mnie bagaże plażowe w znacznej mierze niesie Pan M. i wyrośnięty syn, więc ja co najwyżej torbę chłodzącą z piciem i materac....
A buty do wody mam z Decathlon i wiernie służą mi już bodajże 6 rok... Szkoda, że te obecne wyglądają na dużo słabsze...
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 26.01.2019 19:43

piekara114 napisał(a):Pierwsza plaża mi się wcale nie spodobała, ale druga już bardzoooo. Dobrze, że u mnie bagaże plażowe w znacznej mierze niesie Pan M. i wyrośnięty syn, więc ja co najwyżej torbę chłodzącą z piciem i materac....
A buty do wody mam z Decathlon i wiernie służą mi już bodajże 6 rok... Szkoda, że te obecne wyglądają na dużo słabsze...

U nas ja niosę zazwyczaj torbę z ręcznikami z mikrofibry i maskami do pływania, więc jest lekko :lol:
Nie wiem jakie wczesniej były w decathlonie, my mamy zeszłoroczne, takie za 25 czy 30 zł i jestem zadowolona, że jeszcze w przyszłym roku posłużą :wink:

IMG_20180710_104240.jpg

IMG_20180710_115136.jpg
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 26.01.2019 20:04

agata26061 napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):Ja teraz za 2+2 następny dom nad Slawinką płacę 52 euro,
... a warunki :roll: zobaczymy :D

A czy to może nie jest ten dom, w którym mieszkał Dr.kokos z rodziną podczas naszego pobytu? Tutaj
Może on coś ciekawego o tym miejscu powie
walp napisał(a):
agata26061 napisał(a):Za dużo mniejszy apartman niż Wasz, bo 2+1 płaciliśmy 55euro, więc to też nie jest jakaś wygórowana cena patrząc na to, że jest tuż przy morzu.

No właśnie. Próbowałem coś delikatnie utargować, za dwa apartmany, ale grzecznie odpowiedzieli, że to dobra cena jak za lokalizację tuż przy morzu. :wink:

Mnie ta cena pasowała, więc nie marudziłam. Sprawę u mnie przesądził niewątpliwie balkon w Slavince i widok z niego. Ten apartman za nami też pewnie niewiele się różnił, ale jednak taras to jest dla mnie sprawa przednia w Cro ;)


Dokładnie to tutaj zarezerwowałem , ale skoro zapłaciłem zaliczkę to się chyba kokosa pytał nie będę :roll:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 26.01.2019 20:19

Alex06 napisał(a):A skoro jesteśmy przy cenach - czy ktoś z Was ma porównanie gdzie ogólnie jest drożej na Hvarze czy na Peljesacu?
Pozr.

Z tego co pamiętam to w konobach na Peljesacu były bardzo fajne ceny :D
ale noclegi to jednak taniej można poszukać na Hvarze :roll:
Ja w Żuljanie w lipcu płaciłem za 2+2 50 euro ale byłem w ciemno i trafiłem na okienko to się mogłem targować :D
ten sam apartman na stronie kosztuje około 80 euro :evil:
Wiola ma rację :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.01.2019 20:36

Zachód słońca na Sv. Nikola - fantastyczny! Chciałabym kiedyś tam być w takim momencie...
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 26.01.2019 22:29

Mikromir napisał(a):Chciałabym kiedyś tam być w takim momencie...

Wystarczy wrócić na Hvar :D
a nie włóczyć się gdzieś po Grecji :mrgreen: :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15690
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.01.2019 22:35

wiolek_lp napisał(a):Nie wiem jakie wczesniej były w decathlonie, my mamy zeszłoroczne, takie za 25 czy 30 zł i jestem zadowolona, że jeszcze w przyszłym roku posłużą :wink:
No właśnie to są dość delikatne w porównaniu do tych starszych modeli (grubsza podeszwa, mocniejsza siatka z taką jakby podszewką). Moje na zdjęciu, kolor podeszwy już wypłowiał i aktualnie ma lekkie przetarcia na boku, więc będę chyba musiała je pożegnać (nie znoszę się żegnać z moimi butami :cry: ) a służyły mi wiernie (jak sprawdziłam po zdjęciach) od 2012 roku :D
DSCF8129.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone