Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.01.2019 23:50

wiolek_lp napisał(a):Na wyspie, w ciągu tygodnia pobytu zrobiliśmy 814 km :!: Nawet przy naszym zamiłowaniu do jazdy, wydaje się to dość duża ilość, bo oprócz dojazdu do i z Prizby pierwszego i ostatniego dnia, pozostałe 740 km zostało zrobione w ciągu 6 dni.

Imponujący wynik.
My na Pagu, przez 9 dni zrobiliśmy ok. 460 km. Biorąc pod uwagę zbliżoną powierzchnię wysp - jestem pod wrażeniem.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 21.01.2019 16:19

Aaaa czyli byliście w mojej Žuljanie? :D nie wiem, o której godzinie, ale jeśli w godzinach między 9 a 14.30 to tego dnia plażowaliśmy właśnie na głównej plaży, ale na samym jej końcu, prawie pod boiskiem. Tam woda jest czyściutka i jest bardzo przyjemne zejście do wody.
Nie pamiętam, żeby tego dnia było tak pochmurno... za to pamiętam doskonale, co nas spotkało po południu - to był nasz ostatni dzień w Žuljanie i postanowił nas pożegnać delfin :hearts: widzieliśmy go właśnie na głównej plaży, skakał sobie dłuższą chwilę przy kajakarzach (ci to dopiero mieli widok :lol: 0)
wiolek_lp napisał(a):
Magda O. napisał(a):W przyszłości, przy następnej wizycie w Cro ( mam nadzieję, że w przyszłym roku).

A w tym roku gdzie będzie zdrada ? :wink:

Wszystko na to wskazuje :oczko_usmiech:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 21.01.2019 20:58

lotnikwsk napisał(a):Przywracasz wspomnienia :D
Trstenik , Żuljana ,Ston 8O
a teraz jeszcze Hvar :D :wink:

Po to właśnie są relacje :smo:

walp napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Na wyspie, w ciągu tygodnia pobytu zrobiliśmy 814 km :!: Nawet przy naszym zamiłowaniu do jazdy, wydaje się to dość duża ilość, bo oprócz dojazdu do i z Prizby pierwszego i ostatniego dnia, pozostałe 740 km zostało zrobione w ciągu 6 dni.

Imponujący wynik.
My na Pagu, przez 9 dni zrobiliśmy ok. 460 km. Biorąc pod uwagę zbliżoną powierzchnię wysp - jestem pod wrażeniem.


No właśnie ten wynik sprawił, że mam takie duże poczucie, że nic nie zobaczyłam, pomimo ilości przejechanych km :roll:
No ale z Prizby do samej Korculi 3 razy- to już ok. 240 km, plus kolejne 240 podczas trzykrotnego przejechania do Vaja i Samograd i się uskładało...

Magda O. napisał(a):Aaaa czyli byliście w mojej Žuljanie? :D nie wiem, o której godzinie, ale jeśli w godzinach między 9 a 14.30 to tego dnia plażowaliśmy właśnie na głównej plaży, ale na samym jej końcu, prawie pod boiskiem. Tam woda jest czyściutka i jest bardzo przyjemne zejście do wody.
Nie pamiętam, żeby tego dnia było tak pochmurno... za to pamiętam doskonale, co nas spotkało po południu - to był nasz ostatni dzień w Žuljanie i postanowił nas pożegnać delfin :hearts: widzieliśmy go właśnie na głównej plaży, skakał sobie dłuższą chwilę przy kajakarzach (ci to dopiero mieli widok :lol: 0)
wiolek_lp napisał(a):
Magda O. napisał(a):W przyszłości, przy następnej wizycie w Cro ( mam nadzieję, że w przyszłym roku).

A w tym roku gdzie będzie zdrada ? :wink:

Wszystko na to wskazuje :oczko_usmiech:


Zdjęcia mi mówią, że była to ok. godziny 10.50 :wink: także gdzieś tam pewnie Ty plumkałaś się :smo: No to piękne wam pożegnianie zrobiły delfiny :mrgreen:
Alex06
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 23.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alex06 » 23.01.2019 21:15

Oj wiolek- no i czytam tą twoją relację :D
I widzę moje ukochane Trpanj...
Super relacja - czekam na Hvar ;-) mam nadzieję też się zarazić..
Ostatnio edytowano 23.01.2019 23:32 przez Alex06, łącznie edytowano 1 raz
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.01.2019 21:34

Zapraszam, pewnie koło week pojawi się kolejna część, trochę czasu pochłania segregacja zdjęć, zmniejszanie, pisanie :wink:

PS. Malutka rada :wink: Nie cytuj całego postu, jak chcesz zacytować coś konkretnie, to resztę po prostu usuń :wink: Dobrze, że nie zacytowały się zdjęcia bo by była mała masakra :twisted:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.01.2019 21:48

wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.01.2019 22:07

Janusz super,dzięki :wink: Sama pocztytam jak wstawiać linki pod wyrazy :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.01.2019 22:30

DOM

Rozpakowaliśmy się w Jelsie, więc dla formalności pokażę nasz apartament, w którym zostaliśmy na kolejny tydzień. Co prawda zdjęcia zostały zrobione ostatniego dnia, ale nie będę z tym zwlekać, bo to nic ciekawego...

https://www.visit-hvar.com/apartments-belic/10438

Zdecydowaliśmy się na app nr 1 u Nikoli ze względu na dobrą cenę- 1 tydzień lipca 2+2 za 50 e, fajną, czyli cichą i spokojną okolicę, jednocześnie blisko centrum, no i jak dla nas fajny standard w stosunku do ceny.
Jak się okazało był to świetny wybór, i długo biłam się z myślami, czy wrócić do niego w tym roku, czy jednak wybrać robinsonadę przy wodzie, problem rozwiazał się sam, bo w termininie pobytu "nasz" app był już zajęty. Jeśli jednak wrócę kiedyś do Jelsy, na pewno będę celowac w to miejsce. Było parę minusów, ale za tą cenę nie spowiedziewałam nie wiadomo jakich luksusów, było nam tam bardzo wgodnie, także ogólnie na plus i polecam :mrgreen:

Pare zdjęć, znowu to moje głupie pstrykanie w pionie :? i filmik.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg


W małym budyneczku przy domu znajduje się pomieszczenie gospodarcze z pralką, z której oczywiście można korzystać. Są też środki czystości, jak czegoś braknie można sobie dobrać.

7.jpg

0.jpg

8.jpg

Po lewej app mój, po prawej corriny :wink:

10.jpg

Schodki do grilla, który niestety znajduje się na dole i brak przy nim jakiś krzeseł, trzeba zgrillować i iść do apartamentu, my korzystaliśmy raz, także nie było to dla nas bardzo uciążliwe :wink:

9.jpg

Widoki z app przy okazji innych odcinków, ale wiele zdjęć nie posiadam, polecam zaglądnąć do relacji corriny, u niej można idealnie podglądnąć widoki jakie miałyśmy z tarasów :hearts:



A w kolejnym odcinku plażowanie w miejscu, które było planowane już 3 lata temu, a niestety nie doszło do skutku :wink:
Alex06
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 23.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alex06 » 23.01.2019 23:33

Dziękuję za pomoc ;-)
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 24.01.2019 11:03

wiolek_lp napisał(a):DOM
Rozpakowaliśmy się w Jelsie, więc dla formalności pokażę nasz apartament, w którym zostaliśmy na kolejny tydzień. Co prawda zdjęcia zostały zrobione ostatniego dnia, ale nie będę z tym zwlekać, bo to nic ciekawego...

Zdecydowaliśmy się na app nr 1 u Nikoli ze względu na dobrą cenę- 1 tydzień lipca 2+2 za 50 e, fajną, czyli cichą i spokojną okolicę, jednocześnie blisko centrum, no i jak dla nas fajny standard w stosunku do ceny.


Cena faktycznie super, aczkolwiek ja po raz kolejny dałabym to moje 65 EUR za nasz apartman, bo był absolutnie wart swojej ceny :)

wiolek_lp napisał(a): W małym budyneczku przy domu znajduje się pomieszczenie gospodarcze z pralką, z której oczywiście można korzystać. Są też środki czystości, jak czegoś braknie można sobie dobrać.


I to była właśnie super opcja (mieliśmy tą pralnię praktycznie na przeciwko naszych drzwi ;) Teraz już wiem, że ciuchów można zabrać naprawdę na lekarstwo i prać choćby codziennie, bo wyschną i tak w 5 minut (w pokojach są suszarki na balkon).

wiolek_lp napisał(a):Po lewej app mój, po prawej corriny :wink:

10.jpg


Dobrze znane drzwi :lol: Szkoda że dzieliło nas 1,5 miesiąca, mogłyśmy być sąsiadkami :mrgreen: [/quote]

wiolek_lp napisał(a):Widoki z app przy okazji innych odcinków, ale wiele zdjęć nie posiadam, polecam zaglądnąć do relacji corriny, u niej można idealnie podglądnąć widoki jakie miałyśmy z tarasów :hearts:


A zapraszam, zapraszam, te widoczki jeszcze pewnie kilka razy wrzucę, o każdej porze dnia i nocy :lol: Aż do znudzenia :smo:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 25.01.2019 18:35

Fajnie ten apartament się prezentuje. No i pralka na wakacjach fajna rzecz, bo bez przerwy wszystko w soli, więc przydałoby się przeprać garderobę ;)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 25.01.2019 20:40

agata26061 napisał(a):Fajnie ten apartament się prezentuje. No i pralka na wakacjach fajna rzecz, bo bez przerwy wszystko w soli, więc przydałoby się przeprać garderobę ;)


Jak tak patrzę na zdjecia, to szału jakiegoś wielkiego nie robi, ale naprawdę było nam tam wygodnie i wystarczająco, a biorąc pod uwagę cenę to całkowicie super... Nie raz widywałam dużo droższe "rudery" :lol:

A pralka to faktyczie super sprawa :wink: Ostatnie 2 lata mieliśmy, teraz w robinsonadzie znowu pozostaną ręce :mrgreen:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 25.01.2019 21:28

Przez tą pralkę u Nady to teraz mam tylko problemy :evil:
.... w szukaniu kwater :lol:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 25.01.2019 21:31

Ja też jak zawsze szukam zakwaterowania, to czasem aż mnie głowa boli. Za bardzo niski standard cena jak za luksusy. Oczywiście nie wszędzie, ale często cena nie jest adekwatna do warunków. W "naszej" Slavince też standard nie rzuca na kolana... W naszym apartmanie akurat był grzyb w klimie, więc praktycznie ogóle jej nie włączaliśmy, ale oprócz tego, to warunki dla mnie do zaakceptowania. Za dużo mniejszy apartman niż Wasz, bo 2+1 płaciliśmy 55euro, więc to też nie jest jakaś wygórowana cena patrząc na to, że jest tuż przy morzu.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 25.01.2019 21:40

Ja teraz za 2+2 następny dom nad Slawinką płacę 52 euro,
... a warunki :roll: zobaczymy :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone