Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15675
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.01.2019 18:24

Gratulacje. Niby kukam na fb od czasu do czasu, ale konkursu nie widziałam.... Daj linka z ciekawości...
Ciekawa jestem co na en weekend w Dubrovniku zaplanowałaś?
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 01.01.2019 19:17

pomorzanka zachodnia napisał(a):Super, gratuluję, wspaniała nagroda! :D

Dziękuję :wink: Mega się cieszę, w życiu nic nie wygrałam, a tu taka nagroda :mrgreen:

lotnikwsk napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):I tak bym się pochwaliła, jak na mnie to i tak długo wytrzymałam :oczko_usmiech:

Też mnie to dziwiło :roll:
wiolek_lp napisał(a):A na ośmornicę zapraszam :mrgreen:

Dziękuję bardzo :D na pewno z zaproszenia skorzystam :wink:


Daleko nie masz :wink:

piekara114 napisał(a):Gratulacje. Niby kukam na fb od czasu do czasu, ale konkursu nie widziałam.... Daj linka z ciekawości...
Ciekawa jestem co na en weekend w Dubrovniku zaplanowałaś?


https://www.facebook.com/croatia.poland ... =3&theater

W sumie to jeszcze bez planów, czekam na informacje o konkretach, bo tak naprawdę nic nie wiem :wink: Mają dać znać po nowym roku, także z niecierpliwością czekam na info.
I obawiam się gdzie będziemy jeść patrząc na Dubrownickie ceny :lool: bo wyżywienia chyba nie ma w ofercie, a przynajmniej nic nie było wspomniane w regulaminie :wink:

Na pewno mury, wzgórze srd pewnie z buta, chciałabym podjechać do Cavtatu, a jeśli uda się wypożyczyć auto czy skuter, to zerknąć na plażę Pasjaca. To tyle tak naprawdę, nie jesteśmy fanami muzeuów, także bardziej podziwianie widoków i spacery po mieście :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15675
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.01.2019 19:58

No jedzenie w Dubrovniku będzie wyzwaniem....
Tego na fb to nie podglądałam...

Podsuwam jeszcze na dzień na kółkach to miejsce...
lawenda80
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 12.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lawenda80 » 01.01.2019 22:12

Nareszcie ! czekałam na Twoją relacje Wiolu
cieszę się bardzo,że piszesz :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 03.01.2019 18:17

piekara114 napisał(a):No jedzenie w Dubrovniku będzie wyzwaniem....
Tego na fb to nie podglądałam...

Podsuwam jeszcze na dzień na kółkach to miejsce...

Zastanawiałam się przez chwilę nad murami w Ston, przejeżdzaliśmy i niestety nie było czasu stanąć, ale jednak chyba nie będziemy się tam zapuszczać. Nie będzie nam się chciało, zresztą nie wiem czy realnie będziemy mieć 2 czy 4 dni, zależy jak ułożą się przylot i wylot, a tego jeszcze nie wiem, chodź oczywiście gdyby to ode mnie zależało to już wyszukałam najlepszą opcję :mrgreen:

lawenda80 napisał(a):Nareszcie ! czekałam na Twoją relacje Wiolu
cieszę się bardzo,że piszesz :)

Miło mi, witaj :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.01.2019 20:40

W Dubrovniku to bym mogła o chlebie i wodzie przeciepać jakby co ;)
Kugle są też bardzo sycące :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 03.01.2019 21:27

Uvala Vaja bardzo ładna. Chyba trochę daleko mieliście do niej.
Zdjęcie z chłopakami w wodzie superowe :D
Ośmiornica robi wrażenie, a nagroda... coś pięknego.
Gratuluję i bawcie się dobrze :P
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 03.01.2019 22:41

gusia-s napisał(a):W Dubrovniku to bym mogła o chlebie i wodzie przeciepać jakby co ;)
Kugle są też bardzo sycące :D


Ciekawe czy na nas też Dubrownik zrobi takiw wrażenie, na razie to wystawiają moją cierpliwośc na duuużą próbę. Nowy rok minął i dalej zero informacji, szczerze to już zaczyna mnie to trochę irytować, no ale nie chcę wydzwaniać jak głupia z pytaniami :hut:

Habanero napisał(a):Uvala Vaja bardzo ładna. Chyba trochę daleko mieliście do niej.
Zdjęcie z chłopakami w wodzie superowe :D
Ośmiornica robi wrażenie, a nagroda... coś pięknego.
Gratuluję i bawcie się dobrze :P


Tak naprawdę to "trochę daleko" było od naszej Prizby wszędzie. To właśnie minus w porównywaniu do "centrum" Hvaru. Pisząc o centrum mam na myśli Jelsę, S.G, Vrboskę, gdzie w promieniu praktycznie 30 km są wszystkie najważniejsze miejsca.
Korcula jest jednak bardzo rozległa, dlatego tak mało jej widzieliśmy pomimo zrobie nia w tydzień ponad 800 km :!:
Do Vaji mieliśmy za 1 razem ok 55 km, potem na powrocie ok. 40 km.
A byliśmy w okolicy jeszcze 2 razy, ale nie uprzedzajmy faktów :wink:
Dziękuje za gratulację :oczko_usmiech:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 03.01.2019 23:29

wiolek_lp napisał(a):na razie to wystawiają moją cierpliwośc na duuużą próbę. Nowy rok minął i dalej zero informacji,

Spokojnie :mrgreen: na razie Oni jeszcze żyją Sylwestrem :mrgreen:
a poza tym komu w Chorwacji się śpieszy :roll: :wink:

wiolek_lp napisał(a):Tak naprawdę to "trochę daleko" było od naszej Prizby wszędzie.

I właśnie dlatego ją odpuściłem :cry: :papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 04.01.2019 18:24

lotnikwsk napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Tak naprawdę to "trochę daleko" było od naszej Prizby wszędzie.

I właśnie dlatego ją odpuściłem :cry: :papa:

Tylko żebyśmy się źle nie zrozumieli :wink: Korcula jest piękna i podobała mi się dużo bardziej niż Brać ! Tylko, żeby chociaż nawet "zaliczyć" jej najciekawsze miejsca, zatoki, to trzeba było by dłuuuugich wakacji, a że ja jestem pazerna i przez to, że szkoda było mi być tylko w 1 miejscu, więc guzik widziałam :x
Gdybym spędziła na niej 2 tygodnie możliwe, że miałabym troszkę inne odczucia :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.01.2019 18:43

wiolek_lp napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):Ten weekend to za ośmiorniczkę? :D
Bo nic się nie chwalisz :wink:


:mrgreen: No to chwalę się :wink:

Krzysiek wie z fb :wink:
Wygrałam w konkursie na fb, organizowanym przez Chowracką Wspólnotę Turystyczną weekend w Cro. A raczej wygrało moje zdjęcie ośmiorniczki, tzn. dania z niej :mrgreen:
Oczywiście mając możliwość wybieram Dubrownik. Szczegółów jeszcze nie znam, dowiem się po nowym roku, na pewno musimy wykorzystać nagrodę do końca maja, więc weekend majowy wydaje się być idealną opcją... We dwójke ( nagroda obejmuje 2 osoby, czyli dzieci muszą zostać :lool: ), nasza 5 rocznica ślubu, Dubrownik... hmm lepiej być nie może :hearts:

No to podwójne gratulacje. :idea: :idea:
Za drewnianą rocznicę i za hobotnicę
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.01.2019 18:46

Wiolu, nadrobiłam zaległości i z przyjemnością będę śledzić dalej :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 04.01.2019 19:58

Janusz Bajcer napisał(a):No to podwójne gratulacje. :idea: :idea:
Za drewnianą rocznicę i za hobotnicę


Dziękuję :oczko_usmiech:

maslinka napisał(a):Wiolu, nadrobiłam zaległości i z przyjemnością będę śledzić dalej :D

Miło mi Cię u mnie widzieć :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 04.01.2019 20:20

DZIEŃ 4 26.06 wtorek

Ten dzień zapowiada się pochmurnie. Nie zastanawiając się zbytnio i nie chcąc odkładać to miejsce na ostatni moment, ruszamy do miasta Korcula.
Bardzo dużo spodziewam się po tym miasteczku i może to mnie gubi 8)

Po drodze spojrzenie na Blato, za każdym razem przejeżdżając tą drogą, zatrzymujemy się chociaż na chwilkę :mrgreen:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Parkujemy, jak wiele innych aut na niezagospodarowanym polu obok cmentarza. Spacerkiem ruszamy w stronę Starego Miasta.

4.jpg

5.jpg

Nawet na schodach udaje się zrobić zdjęcie bez tłumów. Jednak później jest masakra :!:
Spodziewałam się wielu ludzi, ale nie aż tylu ! Teraz przeglądając zdjęcia, których wiele nie mam, aż dziwie się, że są takie „puste”, ale trochę goniliśmy żeby uciec od tłumów :?
Ciągle słychać nasz język, mam wrażenie, że naprawdę 99% turystów to nasi rodacy 8O

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

Po godzince zaczyna kropić, więc udajemy się obiadek i chowamy pod parasolami polecanej konoby Kolenda. Jako, że miasteczko jest drogie, musimy zadowolić się pizzą :D
Ale za to jaką pyszną pizzą ! Nieskromnie, jako najlepszy kucharz pizzowy, muszę przyznać, że ta w Kolendzie jest świetna. Placki znikają tak szybko, że nie zdążam zrobić im zdjęcia :D
Kelner przynosi rachunek i ze zdziwieniem patrzymy, że zapomniał doliczyć moje piwo. No nic, odpowiednio wynagradzamy mu to napiwkiem, niech przynajmniej coś z tego skorzysta ;)
Po nakarmieniu brzuchów idziemy jeszcze raz zrobić rundkę.

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg
Widać jak wieje !

16.jpg

17.jpg

18.jpg

Dochodzi 15, czas wracać do domu bo chcemy skorzystać jeszcze z kąpieli. Czuję duży niedosyt miasta, jest piękne, ale inaczej sobie go wyobrażałam i jednak w porównaniu do M. Hvar, to drugie jest wyżej na mojej prywatnej liście . ;)

Wracając do domu, zbaczamy z głównej drogi, chcę zobaczyć jak wygląda Uvala Zitna w Zavalaticy.
Przypadkiem po drodze widzę szyld polecanej konoby Konopica, zajeżdżamy, nic tam się nie dzieje, tłumaczę sobie to wczesną porą, pewnie otwierają wieczorem :lol: Będziemy chcieli tu wybrać się któregoś dnia na kolację.

Docieramy do Zavalaticy, przejaśniło się i Żitna z góry pokazuje swoje piękne kolory. Ciekawe jak na żywo wyglądała by w pełnym słońcu. Chłopaki marudzą, więc robimy szybki odwrót żeby w domu skorzystać jeszcze z wody…

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

Wieczorkiem wybieramy się na zakupy do Blato, w promieniach zachodzącego słońca ten widok mnie zachwyca :hearts:

23.jpg

24.jpg

25.jpg

Po wjeździe do tego uroczego miasteczka młodzi zauważają boisko… No to już po nas, nie ma wyjścia trzeba zostać, dać im się wyszaleć :twisted:

26.jpg

Grają jakiś czas z chorwackimi dzieciakami, szybko robimy zakupy i wracamy, gdyż zamarzyły mi się pierwsze tego roku kalmarki, i znowu jeszcze sekundowy postój :mrgreen:

27.jpg

28.jpg

Z auta jeszcze focę ostatnie promienie i piekne chmurki.

29.jpg

30.jpg

Kalmarki jem u nas w Prizbie w Riva1, Rafał wybiera crni risotto. Oba dania przepyszne, dodatkowo przy moich kalmarkach jest coś dziwnie chrupiącego, kelner mówi, że to smażona rukola. Świetny dodatek, próbuję kiedyś powtórzyć w domu, ale nic z tego dobrego nie wychodzi :twisted:
To był długi dzień, niewiele po 22 wszyscy padamy, przy cudownie kołyszącym szumie morza.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 04.01.2019 20:40

wiolek_lp napisał(a):Tylko żebyśmy się źle nie zrozumieli :wink:

Wszystko gra , wiem że Korcula jest piękna tylko właśnie tych odległości się bałem :cry:

wiolek_lp napisał(a):Nieskromnie, jako najlepszy kucharz pizzowy, muszę przyznać, że ta w Kolendzie jest świetna

Ja też chyba najlepszą pizze w Cro jadłem właśnie w Korculi (mieście ) :roll:
...i Korcula jako miasto z Hvarem(miastem) jednak wygrywa (zdecydowanie) :D ...no cóż każdy ma inne guściki :mrgreen:


PS. wczoraj nie dało mi spokoju i sprawdziłem swoją relację , na uvali Mala Stiniva jednak byliśmy (Bajka o Hvarze strona 13) :D
tylko ja tam nigdzie nie widziałem parkingu ani żadnej konoby :roll: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone