Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak nie Chorwacja to..... wtym roku MAZURY a co!!!

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 28.01.2011 07:40

consett0805, a może, wiem, że to masz pod nosem, ale wiesz, najciemniej pod latarnią, Pojezierze Brodnickie?
Pod sosnami, w Zbicznie, masz i możliwość rozbicia namiotu i domki do wynajęcia.
Na uboczu, ale blisko i Zbiczna i Brodnicy.
Maśliński, taki straszny facet 8O , który tym zarządza :lol: , dba o klientów i nie pozwala na jakieś ekscesy.

Czyste jezioro, przepiękny las, wędzona rybka w knajpie niedaleko, albo, jeszcze lepiej - pogadasz z chłopakami z obsługi, to ci świeżą codziennie podrzucą, a jak nie chcesz gotować, to masz knajpkę w Zbicznie - może pana od "dziewczyn, które lubią brąz", albo tego od Kakaja miełodia, jak będziesz miał szczęście, spotkasz ...

W każdym razie blisko na tyle, że możesz najpierw podjechać i sprawdzić.
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 28.01.2011 08:43

Ja parę lat temu byłam w Przerwankach koło Giżycka. Cicha okolica blisko jezioro, las i inne atrakcje wakacyjne. Tu masz krótką relację z tego miejsca.
forum/viewtopic.php?t=17196&highlight=przerwanki
A tu namiary na kwaterę: http://mazury.info.pl/domki/przerwanki3/
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 28.01.2011 09:12

Polecam Wilkasy Zalesie, osiedle niezależnych od siebie domków, 99% do wynajęcia, tylko 5 km od Giżycka, a cisza, spokój (chociaż to oczywiście od sąsiadów zależy), jezioro objęte strefą ciszy, jeden bar, plaża bez tłoku, idealna dla dzieci, plac zabaw, boiska do gry w siatkę, nogę, wypożyczalnia sprzętów pływających, sam środek wilekich jezior czyli świetne miejsce wypadowe zarówno na północ, jak i na południe

przez 2 lata byłem w tym domu
http://mazury.info.pl/domki/liliowa35/index.html
świetny gospodarz,dobre położenie bo na uboczu osiedla, do jeziora 200-300 m, byliśmy tam w 4+1 , ale spokojnie mogło być 6 +1

jak masz więcej pytań to śmiało
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 28.01.2011 11:59

Do Cro jeżdżę w ciemno, ale na Mazury nie radzę. Mam tam działkę, więc często bywam, widzę i rozmawiam. Jest sporo domków do wynajęcia, często z info na płocie czy ścianie budynku, niby proste, ale ...rozrzucone po sporym terenie. Do Cro wjeżdżasz do jakiegoś miasteczka i łazisz po dosyć bliskiej okolicy, a nad jeziorami...tu masz kilka domków, za lasem następne, za jeziorem kolejne..., a do tego właścicieli nie ma.
W mojej okolicy jest kilkadziesiąt domków, które właściciele wynajmują, ale obejście wszystkich zajmie nie mniej niż ok 3 godz, tak są rozrzucone.
Spychowo, Koczek, Kierwik ....
Wspomniane wcześniej Krzyże czy Karwica--mają wiele uroku, ale w sezonie ciszy tam nie ma, bardzo dużo ludzi, co prawda rozmieszczonych na sporym terenie, ale ....jadę sobie na wycieczkę rowerową i np w Karwicy mam zamiar zjeść rybkę lub inne "coś"...nie jem, brak miejsca, brak wolnych stolików...drogą przewalają się tłumy...
Cisza jest tylko w sercu puszczy, tym się rozkoszuję podziwiając piękne wysokie sosny.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 28.01.2011 12:24

A był ktoś może ostatnio w Pluskach?

Ostatnie wakacje tam, w 2000 roku - trzy tygodnie siedziałem - były niesamowitym przeżyciem.
Obawiam się, że dziś to już miejscowość wypoczynkowa pełną gębą :(

Wówczas wynajmowałem pokój w Złotym Strugu.
Dziś to już pewnie wielki hotel :D
Marcinos
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 16.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinos » 28.01.2011 12:31

Ja po zeszłorocznej Chorwacji wybrałem się na chwilkę na mazury dokładnie na 4 dni miejscowość Nowe Guty miedzy Piszem a Orzyszem.Mała wioska nad jeziorem Śniardwy jesli chodzi o wodę to naprawdę byłem pod wrażeniem czystości , plaża całkiem przyjemna ,głębokość wody jest idealna dla dzieci gdzieś po przejści 150 m dopiero zaczynało robić się głębiej,wypożyczalnia rowerków wodnych łódek a nawet sprzętu do windsurfingu zaraz przy głównej plaży.Ogólne wrażenia pozytywne.Pozdrawiam
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 28.01.2011 12:37

A mnie się bardzo podobało w Rynie....
Dwa jeziora po obu stronach miasteczka, cisza,spokój.....
Niedaleko do Giżycka (coś koło 25 km), Gierłoży (warto być).....
Mieszkaliśmy w chatce, jakieś 30 m od jeziora,z własnym pomostem.....

Byłem też w Gąsiorowie,ale nie polecam. "Jezioro" to taka trochę większa sadzawka, za to pełna...............nenufarów. Takie wakacyjne "Noce i dnie" :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.01.2011 12:45

Tylko uważaj żebyś nie wpadł do "Złotego lina" jak bedziesz jechał z powrotem...


Zatrzymuję się co roku pod Giżyckiem.
Adresu Ci nie dam bo tam tylko jedna sypialnia.
Ale inaczej.
Szczerze mówiąc co roku ichnia komercjalizacja coraz bardziej mnie męczy.
Może jednak zamiast tego "bliżej centum" warto rozważyć?
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 28.01.2011 16:28

weldon napisał(a):consett0805, a może, wiem, że to masz pod nosem, ale wiesz, najciemniej pod latarnią, Pojezierze Brodnickie?
Pod sosnami, w Zbicznie, masz i możliwość rozbicia namiotu i domki do wynajęcia.
Na uboczu, ale blisko i Zbiczna i Brodnicy.
Maśliński, taki straszny facet 8O , który tym zarządza :lol: , dba o klientów i nie pozwala na jakieś ekscesy.

Czyste jezioro, przepiękny las, wędzona rybka w knajpie niedaleko, albo, jeszcze lepiej - pogadasz z chłopakami z obsługi, to ci świeżą codziennie podrzucą, a jak nie chcesz gotować, to masz knajpkę w Zbicznie - może pana od "dziewczyn, które lubią brąz", albo tego od Kakaja miełodia, jak będziesz miał szczęście, spotkasz ...

W każdym razie blisko na tyle, że możesz najpierw podjechać i sprawdzić.

Heee dzięki za namiar, ale miło że ktoś też zna to miejsce bardzo fajne zresztą. Zbiczno znam niemal jak własną kieszeń, tam stawiałem swoje pierwsze kroki w nurkowaniu i byłem tam kilka razy już. Bazowałem tam pod namiotem tuż obok harcerzy, za czyszczenie plaży pod wodą i wyholowanie zapadłych pomostów, dostaliśmy niemal dożywotni darmowy wjazd od Pana leśniczego. Ostatnio byłem tam w zeszłe lato pojechaliśmy odwiedzić nasze miejsce z moja familią i niestety zostało już nic. Znaczy nic niema tego miejsca zostało sprywatyzowane przez jakiegoś warszawiaka i kazano nam odjechać :( .
Pana od słonecznych dziewcząt poznałem osobiście (dla nie zorientowanych Rynkowski) a i teraz też można spotkać tam Pania N. Kukulską która również chyba już w tej chwili postawiła dom i jest niemal sąsiadką Rynkowskiego.
Tak więc dzięki ale Brodnica i jej okolice odpadają usilnie chcemy te Mazury.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 28.01.2011 16:35

To może nasz jacht przyuważyłeś?

Na Zbicznie są dwa, o ile się nie mylę - nasz i harcerski.
Ten harcerski to tak na przeciwko Rytych Błot (Błót? 8O ), a nasz Pod Sosnami trzymamy.

Dawno tam nie byłem ... będzie już ze ... trzy miesiące :lol:

No i mam gdzieś zdjęcia z grudziądzkimi spichlerzami.
Byłem tam, przy okazji montażu elementów w takiej knajpie szykowanej na Euro, taka piłkarska,
na starym rynku, gdzie tramwaje sobie stoją.

Tak mi się tam spodobało, że na choć na godzinkę dziewczyny przy jakiejś okazji przywiozłem
żeby im pokazać miasto.

Mały ten świat 8O


:D
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 28.01.2011 16:45

weger napisał(a):Polecam Wilkasy Zalesie, osiedle niezależnych od siebie domków, 99% do wynajęcia, tylko 5 km od Giżycka, a cisza, spokój (chociaż to oczywiście od sąsiadów zależy), jezioro objęte strefą ciszy, jeden bar, plaża bez tłoku, idealna dla dzieci, plac zabaw, boiska do gry w siatkę, nogę, wypożyczalnia sprzętów pływających, sam środek wilekich jezior czyli świetne miejsce wypadowe zarówno na północ, jak i na południe

przez 2 lata byłem w tym domu
http://mazury.info.pl/domki/liliowa35/index.html
świetny gospodarz,dobre położenie bo na uboczu osiedla, do jeziora 200-300 m, byliśmy tam w 4+1 , ale spokojnie mogło być 6 +1

jak masz więcej pytań to śmiało

A jak z czystością tego akwenu niestety w internecie niema żadnych danych info jest po prostu zbyt małe chyba. Nie ukrywam że bardzo mi zależy na tej opinii.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 28.01.2011 16:48

weldon napisał(a):To może nasz jacht przyuważyłeś?

Na Zbicznie są dwa, o ile się nie mylę - nasz i harcerski.
Ten harcerski to tak na przeciwko Rytych Błot (Błót? 8O ), a nasz Pod Sosnami trzymamy.

Dawno tam nie byłem ... będzie już ze ... trzy miesiące :lol:

No i mam gdzieś zdjęcia z grudziądzkimi spichlerzami.
Byłem tam, przy okazji montażu elementów w takiej knajpie szykowanej na Euro, taka piłkarska,
na starym rynku, gdzie tramwaje sobie stoją.

Tak mi się tam spodobało, że na choć na godzinkę dziewczyny przy jakiejś okazji przywiozłem
żeby im pokazać miasto.

Mały ten świat 8O


:D

Ja stacjonowałem na przeciwko Rytych..
Grudziądz tak mówią że podoba się tym którzy odwiedzają po raz pierwszy te miasto, no ja jest Grudziądzanin wiec szału dla mnie niema hhhhee.
Ostro się zmienia miasto UE robi swoje i dobrze rządzone zmienia sie na lepsze.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 28.01.2011 19:32

Weldon Matko i córko 12993 posty od niespełna 2 lat? czy ty coś robisz jeszcze prócz jedzenia i pisania na forum Cro? Heee żartuje ale teraz dopiero się dopatrzyłem imponujące!!!
Rany to daje jakieś 18 postów dziennie!!!
Hheee policzymy sobie ?
18 postów po średnio 4min to 72min razy no strzelam bo nie liczę z kalendarzem 705 dni to jakieś 50760 min kurde szok!!
Pozdrawiam
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 24.02.2011 20:30

Decyzja zapadła przypieczętowane zaliczka wpłacona.
Najpierw szacunkowe dane na najbardziej czyste jezioro na Mazurach Zawężenie grona faworytów i ostateczna decyzja.
O to moje miejsce wakacyjne na ten rok
http://narty.szczytno.com.pl/
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 24.02.2011 21:13

Gdybym trafił na ten temat wcześniej to bym coś jeszcze doradził... no ale nic to :)
Jakby ktoś z forumowiczów w przyszłości szukał jakichś namiarów na agroturystykę na Warmii i Mazurach to dajcie znać mailem adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Mam w pracy trochę katalogów agroturystycznych zawierających około 700 gospodarstw z województwa warmińsko-mazurskiego, teraz pracujemy nad serwisem www z tymi samymi ofertami.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Jak nie Chorwacja to..... wtym roku MAZURY a co!!! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone