Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W pogoni za słońcem i ptakami - Mazury 2021

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.04.2022 08:48

pavlo napisał(a):Żeglarz ma: żagle,ster, miecz i porusza się w wymiarze 2D i jak wiemy dzięki halsowaniu może przemieszczać się do zamierzonego celu, mimo że ten cel jest pod wiatr
No a jak jest z balonem? Pewnie leci zawsze w jedną stronę i jest na to skazany 8O Przewalone co nie? :mrgreen: :oczko_usmiech:
Otóż mili moi, tak jak żeglarz lubi wiatr i ma do dyspozycji 2D, to baloniarz też lubi wiatr (tyle że woli malutki :D ) i wykorzystuje przestrzeń 3D :mrgreen: :oczko_usmiech:
Baloniarz też halsuje :mrgreen: :oczko_usmiech: korzystając z tego: https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Coriolisa
W bardzo bardzo ograniczonym zakresie_ to prawda, ale jednak halsuje :mrgreen:
Da w palnik, to wznosi się do góry, uchyli klapę i upuści ciepłe powietrze to opada w dół.
W wielkim skrócie: wiatr blisko ziemi i wiatr na wysokości 100,.... 200,.... czy 300 metrów może mieć odchyłkę nawet 30 stopni :!:
Tym samym baloniarz może w jakimś małym zakresie zmieniać kierunek lotu wiedząc,że istnieje Efekt Coriolisa :mrgreen: :oczko_usmiech:


O proszę 8O Jak się wznieść lub opaść balonem niby wiedziałam ale zawsze byłam przekonana, że balon leci w kierunku w jakim sam chce :oops: Nie pomyślałam, że zmieniając wysokość możemy przecież wpaść w inaczej wiejący wiatr :oops: Popatrz jak dobrze, że tu jesteś - troszkę więcej teraz wiem o lotach balonem :smo:
Choć - muszę się przyznać - nie wiem czy miałabym odwagę wejść do tego kosza i pozwolić się tak ponieść wysoko, wysoko :oops:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.04.2022 08:51

"pavlo"]
Fotka zdradza przesłanie: Ewa mówi tak: Teraz ja tutaj rządzę, wszystko pod moją kontrolą. Tato, Mamo możecie spokojnie zjeść obiad i wypić lamkę wina :mrgreen:


I rozszyfrowałeś mi dziecko :mrgreen:

No i nie dam się wyprzedzić temu gościowi w czerwonych gaciach za mną :mrgreen: :oczko_usmiech:


W życiu by się nie dała, najwyzej znowu skorzystałaby z nożno-płetwowego dopalacza :mrgreen:

W razie czego odpalę starą Hondę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech:


I tu bunt!!! To by Jej nie przyszło na szczęście do głowy :roll: :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.04.2022 08:53

pavlo napisał(a):Ani to mądre, ani bezpieczne. Wręcz idiotyczne i głupawe zachowanie.
Jak widać na fotce to nie są postojowe wygłupy.


Niestety pełna zgoda :cry: :cry: :cry:
Takie wygibasy w trakcie płynięcia aż proszą się o nieszczęście :cry:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.04.2022 08:55

pavlo napisał(a):Wszystkie kobiety kobiety kochają mARJAn'a, a jedna bardziej,.... aż go pogłaskała :mrgreen: :oczko_usmiech:


Bo nasz Maniek to dobry facet był :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.04.2022 08:58

pavlo napisał(a):Achhhh jak fajnie rzucić ten ster i chociaż na chwilę i oddać się błogiemu lenistwu :D

Czasem nawet taka zawzięta na ster baba jak ja musi odpocząć :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.04.2022 09:39

Dziś pobudka bardzo wcześnie.

Czeka nas ostatnie śniadanie i ostatnia prosta do mariny.

Ten kosz chyba jest bardzo ważny skoro mu ktoś specjalnie daszek zbudował.

DSC_9191.JPG


DSC_9192.JPG


DSC_9193.JPG


DSC_9194.JPG


DSC_9195.JPG


Płyniemy przez Łabędzi Szlak.

DSC_9197.JPG


Czaple też na nim są.

DSC_9199.JPG


Trochę jak w Splitskich Wrotach.

DSC_9200.JPG


DSC_9201.JPG


DSC_9202.JPG


DSC_9204.JPG


DSC_9205.JPG


I już pora kłaść maszt.

20210620_083601.jpg


20210620_083920.jpg


Tradycyjny autoportret.

20210620_084038(0).jpg


Ostatnie cumowanie.

Stoimy.

Zdajemy jacht.

Tradycyjnie informujemy właściciela o zlokalizowanych usterkach na Marianie - zwłaszcza o śrubach trzymających silnik, muszą być koniecznie wymienione bo istnieje ogromne ryzyko, ze któraś z nich znowu nie wytrzyma i silnik wpadnie do wody.

Armator zwraca nam kaucję za butlę gazową wiec nie musimy jechać do Sztynortu – telefonicznie tylko informuję, żeby zabrali zostawione przez nas pieniądze i opłacili nimi butlę.

Wrzucamy torby do auta i w drogę.

Gorąco...

20210620_103115.jpg


Ale później będzie jeszcze cieplej...

20210620_184628.jpg


Żeby tradycji stało się zadość – mamy oczywiście przystanek w Przygodach!

Tylko z tego wszystkiego ani ja ani Gusia – nikt z nas nie zrobił pamiątkowego zdjęcia :oops: .

Po prostu było nam Gusiu za dobrze u Ciebie i zapomnieliśmy!!! :hearts:

Późnym wieczorem meldujemy się we własnym domu – zmęczeni i baaardzo szczęśliwi, że udało nam się kolejny raz spędzić cudowny tydzień w Mazurskim Raju!!!

To już koniec – dziękuję wszystkim Czytelnikom za obecność na ptasim rejsie, za komentarze, za miłe słowa i do zobaczenia na kolejnym pokładzie! :papa:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 04.04.2022 15:08

Miło było popatrzeć na mazurską przyrodę :) . Dzięki :) .
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 04.04.2022 16:34

Kapitańska Baba napisał(a):
I już pora kłaść maszt.
Obrazek

.....powiedziała mama do Ewy...... :mrgreen: :oczko_usmiech:
Najważniejsze, że obie dziewczyny są zadowolne. Może dlatego, że to już ostatnia gimnastyka z tym masztem :mrgreen: :oczko_usmiech:


Pięknie dziękuję Beato za podróż z Wami po Mazurach.Piękne zdjęcia! Niektóre ptaszory to chyba Ci prawie w obiektyw trzasnęły :mrgreen: :oczko_usmiech:

Chciałem namówić rodzinkę na rejs takim pływadłem(ale nie na takie parkowanie :mrgreen: )
Obrazek
ale pozostałem w mniejszości. Każdy by chciał mieć swoją sypialnię i dwie łazienki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech:
Pozostaje mi więc tylko tratwa blues :wink:
Pozdrowienia serdeczne :D
Paweł
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.04.2022 20:44

Dzięki za ptaszyska i kaczuszki (osobna kategoria:)
Mazury tęsknię!
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.04.2022 09:14

Nefer napisał(a):Miło było popatrzeć na mazurską przyrodę :) . Dzięki :) .


Dzięki, że byłeś tu z nami :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.04.2022 09:25

"pavlo"][
Najważniejsze, że obie dziewczyny są zadowolne. Może dlatego, że to już ostatnia gimnastyka z tym masztem :mrgreen: :oczko_usmiech:


To był chyba uśmiech przez łzy :oops:

Pięknie dziękuję Beato za podróż z Wami po Mazurach.Piękne zdjęcia! Niektóre ptaszory to chyba Ci prawie w obiektyw trzasnęły :mrgreen: :oczko_usmiech:


Dzięki, że tu byłeś i dziękuję za ogrom wiedzy i ciekawostek które ubogacały moją ptasią opowieść :smo:
A ptaszory....mówiłam już że je kocham? One mnie też :wink:

Chciałem namówić rodzinkę na rejs takim pływadłem(ale nie na takie parkowanie :mrgreen: )

ale pozostałem w mniejszości. Każdy by chciał mieć swoją sypialnię i dwie łazienki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech:
Pozostaje mi więc tylko tratwa blues :wink:
Pozdrowienia serdeczne :D
Paweł


Nie wiedzą co tracą :cry: Nie poddawaj się, wszak kropla drąży skałę. Nie w te wakacje to może w następne. Może najpierw nie tydzień a dwa, trzy dni przy okazji? Poza sezonem czartery są na dowolny okres czasu. A nuż wtedy zdobędziesz większość? Trzymam kciuki!!! :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.04.2022 09:27

"croktoś"]Dzięki za ptaszyska i kaczuszki (osobna kategoria:)


Polecam się na przyszłość w tym aspekcie :wink: Na pewno w mazurskich relacjach nigdy ich nie zabraknie :hearts:

Mazury tęsknię!


My też :idea: Jeszcze troszkę..... :wink:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2496
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 05.04.2022 18:45

Miałam trochę do nadrobienia, bo byliśmy na kilkudniowej wycieczce :D . Czytam, czytam, oglądam , a tu koniec. Nie spodziewałam się, że tak szybko.
Dziękuję za pięknie i zachęcająco pokazane Mazury :hearts: .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.04.2022 21:05

Dziękuję za relację , była jak zawsze piękna i ciekawa , działała jak balsam w tych stresujących czasach
Już się cieszę na kolejną , bo wiem , że będzie :D

DSC_9195.JPG


Czy te oczy mogą kłamać . . . :mrgreen:

Ptaszory - super


Pozdrawiam serdecznie
Piotr
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.04.2022 09:13

wiola2012 napisał(a):Miałam trochę do nadrobienia, bo byliśmy na kilkudniowej wycieczce :D . Czytam, czytam, oglądam , a tu koniec. Nie spodziewałam się, że tak szybko.
Dziękuję za pięknie i zachęcająco pokazane Mazury :hearts: .


Daleko Was poniosło? Mam nadzieję, że wycieczka była bardzo udana :wink:
Rejsy zawsze kończą się......za szybko :cry: . Jak każdy urlop :wink:
Dziękuję Ci za aktywną obecność, każde dobre słowo i motywację do dalszego pisania :hearts:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
W pogoni za słońcem i ptakami - Mazury 2021 - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone