Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 23.06.2011 17:40

... będę się powtarzać, ale ze swojej strony mogę polecić Ci kilka miejscowości od strony południowej z widokiem na otwarte morze; np. Ivan Dolac, Zavala, Sveta Nedelija, Suplja stina, Luciśće w pobliżu Sv. Nedjelji, Jagodna, Paklina i Petarcica, czy Bojanic Bad.
Niektóre plaże żwirkowe, z reguły jednak bardzo spokojne i kameralne, z dala od miejskiego tłumu i hałasu :D
cappek
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cappek » 23.06.2011 17:45

majeczka, dziękuję za szybką odpowiedź :)

niektóre z tych miejscowości biorę pod uwagę, o niektórych jeszcze nie słyszałam ;)

i jest rzeczywiście tak, że bez obaw wybrzeża mają w porządku? Żeby się nie okazało, że urwisko na 2 metry, a do najbliższej przyjaznej plaży 2 kilometry... tylko o to mi w sumie chodzi :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 23.06.2011 17:53

cappek napisał(a):
i jest rzeczywiście tak, że bez obaw wybrzeża mają w porządku? Żeby się nie okazało, że urwisko na 2 metry, a do najbliższej przyjaznej plaży 2 kilometry...

...pocieszę Cię w pobliżu Sv. Nedjelji urwisko jest na ok. 30 m, ale obok całkiem fajne plaże... :D
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 23.06.2011 17:56

Majeczka pisze samą prawdę :lol:

Zobacz sobie tu: http://ihvar.cz/zavala/zavala.html

Ta strona dotyczy Zavali, ale możesz tam sobie pooglądac tez i inne miejscowości, a zobaczysz podobne widoki. Ogólnie jest tak, że gdyby była przepaść i nic, to nikt tam nie przyjedzie i koniec.
cappek
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cappek » 23.06.2011 18:09

o, dzięki! bardzo fajna strona :)

już nie mogę się doczekać tych wakacji! Chorwacja wygląda na przepiękną, a wakacje zapowiadają się wspaniałe! A do września jeszcze tyle czasu......
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 23.06.2011 18:36

mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 23.06.2011 23:10

Ja już dokonalem wyboru na następny Hvar ... Gromin Dolac :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 23.06.2011 23:27

mkm napisał(a):Ja już dokonalem wyboru na następny Hvar ... Gromin Dolac :D

o, ...a myślałam, że może wpadniesz na Korculę :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.06.2011 23:51

cappek napisał(a):majeczka, dziękuję za szybką odpowiedź :)
niektóre z tych miejscowości biorę pod uwagę, o niektórych jeszcze nie słyszałam ;)

Nic dziwnego, ponieważ nie licząc wioski Sv.Nedjelja i osiedli Jagodna, Zavala, Ivan Dolac, Bojanić Bad, Majeczka wymieniła nazwy zatok...
Pozdrawiam
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 24.06.2011 21:42

majeczka napisał(a):
mkm napisał(a):Ja już dokonalem wyboru na następny Hvar ... Gromin Dolac :D

o, ...a myślałam, że może wpadniesz na Korculę :D


Ojjj , zdecydowanie tak :!: Następny Hvar poczeka ładnych parę lat :wink:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 24.06.2011 23:11

mkm napisał(a):
majeczka napisał(a):
mkm napisał(a):Ja już dokonalem wyboru na następny Hvar ... Gromin Dolac :D

o, ...a myślałam, że może wpadniesz na Korculę :D


Ojjj , zdecydowanie tak :!: Następny Hvar poczeka ładnych parę lat :wink:

...super :D ...sam przyznasz jednak, że ta lawendowa wyspa jest bardzo pociągająca :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 25.06.2011 23:39

Majeczko , przyznaję Ci rację ... jest pociągająca :D
qwqwq
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 22.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) qwqwq » 19.07.2011 11:44

Witam,

W tym roku wybieram się także na Hvar, a konkretnie naszym celem jest Sv. Nedelja. Całą paczką chcielibyśmy zwiedzić wyspę. Dzięki temu cudownemu forum ustaliłam sobie już plan zwiedzania zakątków lawendowego raju. Jednak chcielibyśmy poznać także trochę kultury chorwackiej. Czy orientujecie się może, czy na Hvarze będą odbywać się jakieś pokazy, festiwale coś na wzór np. Dni Dioklecjana w Splicie? Udało mi się ustalić, że 16.08.jest dzień Sv. Roca w Starym Gradzie. Może ktoś z was uczestniczył w tym i mógłby przedstawić swoją opinię na forum.
Wybieramy się w terminie 07-24.08.2011r.
qwqwq
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 22.02.2010
droga Sveta Nedelja- Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) qwqwq » 19.07.2011 11:51

Jeszcze mam jedno krótkie pytanko. Czytałam na forum, że na trasie szutrowej pomiędzy Sv Nedelja a Hvar miał mieli wylać asfalt. Jak wygląda aktualnie ta droga. Nadal kamyczki i kurz?
Chcielibyśmy chociaż raz przejechać się tą trasą, a nie jestem pewna czy zawieszenie naszego autka troszkę się nie zniszczy.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.07.2011 12:54

Absolutna podstawa to zawsze strony miejscowych TZ... Tam zawsze wszystkie podstawowe informacje..także kalendarz wydarzeń..

T.Z Hvar
http://www.tzhvar.hr/hr/hvar/kalendar/
T.Z. St.Grad
http://www.stari-grad-faros.hr/25-ljetn ... gradu.aspx
http://www.stari-grad-faros.hr/novosti.aspx
T.Z. Jelsa
http://www.tzjelsa.hr/hr/dogadanja/aktu ... a-u-jelsi/

Sveti Roko.. standardowo.. msza, procesja, po procesji festyn (jakaś muzyka na żywo)... i pewnie pokaz fajerwerków.

qwqwq napisał(a):Jeszcze mam jedno krótkie pytanko. Czytałam na forum, że na trasie szutrowej pomiędzy Sv Nedelja a Hvar miał mieli wylać asfalt. Jak wygląda aktualnie ta droga. Nadal kamyczki i kurz?
Chcielibyśmy chociaż raz przejechać się tą trasą, a nie jestem pewna czy zawieszenie naszego autka troszkę się nie zniszczy.

Bez zmian (asfaltu nie ma; najgorsze podjazdy są wybetonowane), ale o ile nie jeździsz sportowym Porsche itp., to na pewno dasz radę.. tylko powoli.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone