Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.05.2014 20:23

Dziękuję, heca7 :-)
Planujemy kilka wycieczek na wyspie, a z okolic Gdinj jest jednak kawałek drogi do najciekawszych miejsc.
mariusz_77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 25.05.2014 20:32

heca7 napisał(a):Tankowaliśmy przed zjazdem z autostrady. Nie byliśmy w stanie nabić na Hvarze tylu km. aby znów zatankować- jeździmy na ropie.
Spokojnie zatankujecie w Jelsie lub Hvarze.

Oj można na Hvarze natrzaskać kilometrów ja zrobiłem ponad 800 też ropniakiem i trzeba było zatankować :D :papa:
heca7
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 25.05.2014 20:41

My trochę mniej :wink: Pamiętam , że zatankowaliśmy w drodze powrotnej w Makarskiej chyba.
Trochę Wam zazdroszczę tego Hvaru. Co prawda nie mogę się doczekać wyjazdu do Albanii ale jak tak piszecie o Hvarze to mnie kłuje w sercu :roll:
vlado vrankowic
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) vlado vrankowic » 16.06.2014 13:04

Dzień dobry,
Z góry przepraszam za "zaśmiecanie" tematu, ale moja determinacja osiągnęła swój kres.
Mam nadzieję, że tak doświadczani Cromaniacy i Pani Kasia pomogą w poniższym.
Poszukuję kwatery na 6 osób (4 dorosłe + 2 dzieci) w okresie 02.08-16.08 w miejscowości Ivan Dolac (wyspa Hvar). Piszę na wszystkie możliwe kontakty i lipa, wszędzie podobna odpowiedź :

Dear Mr
we are very sorry but in June, July and August we have no apartments available .
We wish You luck in further search.
Kind regards,
Matej Caric
Ivan Dolac,
21465, island Hvar
Croatia

Będę niezmiernie zobowiązany za pomoc, w ramach podziękowania przywiozę i dostarczę dowolny produkt z gamy (prosek, vino, rakija, ulje)

Jeżeli ktoś dysponuje wiedzą proszę pisać na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pozdrawiam
Tomek
Fanka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.06.2014 13:40

vlado vrankowic napisał(a):Dzień dobry,
Z góry przepraszam za "zaśmiecanie" tematu, ale moja determinacja osiągnęła swój kres.
Poszukuję kwatery na 6 osób (4 dorosłe + 2 dzieci) w okresie 02.08-16.08 w miejscowości Ivan Dolac (wyspa Hvar). Piszę na wszystkie możliwe kontakty i lipa, wszędzie podobna odpowiedź :

Dear Mr
we are very sorry but in June, July and August we have no apartments available .
Kind regards,
Matej Caric
Ivan Dolac,
21465, island Hvar
Croatia

Będę niezmiernie zobowiązany za pomoc, w ramach podziękowania przywiozę i dostarczę dowolny produkt z gamy (prosek, vino, rakija, ulje)

Jeżeli ktoś dysponuje wiedzą proszę pisać na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pozdrawiam
Tomek

Ja szukałam w marcu na początek sierpnia w jakiejś urokliwej zatoczki na Hvarze naprawdę ciężko było znaleźć coś dla 4+1 z dwoma łazienkami i nad samym morzem. Było trochę kwater z 1 łazienką. Kopałam na Visit Hvar, ale też na wielu innych różnojęzycznych stronach..nie było łatwo...
Teraz to już chyba mission impossible... 8O
:papa:
sweettemper
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) sweettemper » 06.07.2014 15:41

vlado vrankowic napisał(a):Dzień dobry,

Dear Mr
Kind regards,
Matej Caric
Ivan Dolac,
21465, island Hvar
Croatia

Pozdrawiam
Tomek

My od dwóch dni jesteśmy w Svietej Nedjelji i jesteśmy zachwyceni. Wybraliśmy to miejsce pod wpływem relacji na forum " :mrgreen: lawendowy miesiąc miodowy" , polecam obejrzeć.
Plaża super , trochę ludu ale jest rotacja i zawsze się miejsce znajdzie, raz jest 50 osób a raz 15 . Jest przy niej taka mini zatoczka w której można zobaczyć jeżowce , kraby i inne ciekawe stwory.
Apartament Ypsilon( już na tym forum pojawił się kilka razy) -są jeszcze wolne miejsca , nie wiem jak w sierpniu- szczegóły podeśle dla chętnych ma maila.
vlado vrankowic
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) vlado vrankowic » 06.08.2014 08:55

Witam, no i udało się ! Od soboty jesteśmy w Zavali, pierwsza linia brzegowa, pokój w budynku zaraz obok nadmorskiej knajpy do której schody bezposrednio z płazy. Pojechalismy w ciemno i znaleźliśmy kwatery w ciagu pół godziny. Za pokój 2 osoby + dostawka dla dziecka 50 €. Dodatkowo wykupujemy obiady których nie można przejesc. Stefania ma jeszcze jeden wolny pokój ale nie wiem do kiedy. Na przeciwko w budynku wolny pokój 3 osobowy do czwartku - 45 €. W budynku gdzie jest piekarnia na pietrze apartament 4 osobowy za 80 €. Pewnie jest tego więcej ale już nie szukaliśmy. Jesteśmy do soboty 16.08 i jeżeli jest ktoś zainteresowany proszę pisać - postaram się pomoc. Maile odbieram w wolnej chwili wiec może to potrwać - ożujsko, karlovačko, plaża i morze strasznie absorbują czas :) pozdrawiam !
Norbert717
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Norbert717 » 06.08.2014 17:20

Jeśli wezmę ślub we wrześniu to w październiku mogę jechać na wczasy do Chorwacji. Będzie ciepło? Na Wesele z klasą chwalą ten kraj
heca7
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 08.08.2014 00:19

Hvar jest najbardziej słoneczną wyspą więc powinno się udać. Tylko w październiku może być dość pusto. Wiele kwater zamyka się w połowie września.
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 15.10.2015 22:06

Pani Kasiu nie wiem czy jeszcze zagląda Pani do tego wątku. Jeżeli tak to proszę o radę.

W 2016r od 12 do 18.09 wybieram się na Hvar do owianego złą sławą miasta Hvar. Mam namiary na kwaterkę położoną ok.1km od centrum i 600m od plaży w zatoce Pokonj Dol oraz 1600m od plaży w zatoce Mekićevica- te 1600m spaceru na plażę nie jest dla mnie problemem a lubię też wieczorem pospacerować po klimatycznych uliczkach.
Mam pytania: jakie są te plaże, czy woda w morzu jest czysta i czy w tym czasie jest tam dużo ludzi?

I jeszcze jedno: czy w drugiej połowie września w niedzielę rano są kolejki na prom ze Starego Gradu do Splitu?
heca7
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 17.10.2015 11:58

Najlepsze zatoczki i najciekawsze życie podwodne są poza miastami. Te 1600m to "po płaskim" ? :wink: I w linii prostej? Czy już wyliczone uliczkami? Generalnie daleko. A jak pod górę to z plażowymi tobołkami może być po południu ciężko wracać.
Kolejek dużych o tej porze roku już nie będzie ale na pustkę też nie ma co liczyć.
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 17.10.2015 13:05

heca7 napisał(a):Najlepsze zatoczki i najciekawsze życie podwodne są poza miastami. Te 1600m to "po płaskim" ? :wink: I w linii prostej? Czy już wyliczone uliczkami? Generalnie daleko. A jak pod górę to z plażowymi tobołkami może być po południu ciężko wracać.
Kolejek dużych o tej porze roku już nie będzie ale na pustkę też nie ma co liczyć.

1600m wyliczone uliczkami i na pewno nie po płaskim. Lecz nie jest to dla mnie straszne , bo na co dzień robię 5km na nóżkach i nie po płaskm:D

Ale jak ktoś cały rok porusza się najczęściej samochodem to może mieć problem .

W tym roku na plażę Lucica na Murterze (1600m) też chodziliśmy piechotą ,choć dojazd był i nie było po płaskim :mrgreen:

A życie podwodne ? Na Hvarze są 2 polskie bazy nurkowe więc damy radę :D
heca7
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 17.10.2015 13:25

Pisałam o życiu podwodnym w małych zatoczkach gdzie nurkuje się przy użyciu zwykłej rurki. Pewnie, że dalej na morzu jest lepsze ale ja z dziećmi tam bym nie dotarła a do tego bez odpowiedniego przygotowania. Jeśli takie się ma to rzeczywiście niewielka to przeszkoda.
nowalijka
Croentuzjasta
Kto pomoże wybrać kierunek na rok 2016? Hvar?

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 26.01.2016 11:29

Witajcie
Jeśli spędziłam przynajmniej po tygodniu w Primostenie, Pisaku, Pjescanej Uvali pod Pulą, Zadar Diklo pod Zadarem, Zivogosce Blato na Riwierze Makarskiej , we Vrbniku na Krku, w Simuni na Pagu.

Zwiedziłam m.in. Rovinj, Pulę, Nin, Zadar, wodospady Krka, Sibenik, Primosten, Trogir, Split, Makarską, Baska Voda, Dubrovnik, zjeździłam Pag i Krk, byłam w Wenecji i Mostarze…

Dokąd jechać na wakacje w sierpniu?
Hvar mnie kusi, ale nie znalazłam apartamentu odpowiedniego…

Pierwsza opcje - mała miejscowość, apartament 2+3 (dzieci 4,9, 12) BLISKO plaży odpowiedniej do zabawy dla dzieci, ale naturalnej (a nie takiej betonowej czy innej hotelowej wytworzonej przez człowieka), miejscowość dobrze skomunikowana z miejscowościami typu Stari Grad, Hvar, Vrboska (więc wioski "zatunelowe" odpadają).

Opcja druga - apartament w obrębie Stari Grad, Vrboska, Jelsa, w odległości do centrum osiągalnej na piechtę dla 4-latka, dobra komunikacja do jakichś pięknych plażyczek.

Czy ktoś jest mi w stanie pomóc? Mile widziane rady, opisy swoich doświadczeń, konkretne namiary...

Pięknie dziękuję z góry! Pozdrawiam
K.
Janusz Bajcer
Moderator
Re: Kto pomoże wybrać kierunek na rok 2016? Hvar?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.01.2016 13:00

nowalijka napisał(a):Czy ktoś jest mi w stanie pomóc? Mile widziane rady, opisy swoich doświadczeń, konkretne namiary...

Pięknie dziękuję z góry! Pozdrawiam
K.

Rady , opisy masz w Klubie :idea:

klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne