Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
croslawek1
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) croslawek1 » 20.05.2014 17:41

mariusz_77 napisał(a):
croslawek1 napisał(a):Witam
Do Pani Kasi. Będę w tym roku na Hvar w sierpniu na 3 tygodnie. Chciałbym zadać Pani Kilka pytań na priv na które nie mogę znaleźć odpowiedzi, ale nie chcę śmiecić na forum. Czy mogę prosić Panią o e-maila.
Mój email: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Zadawaj pytania... myślę, że po to jest forum :D ... a inni też mogą skorzystać...
ja bardzo chętnie :D :D :papa:

Witam
OK może innym też się przyda. Jak pisałem wybieram się na Hvar w sierpniu od 2 do 23-ego. Wybór padł na Ivan Dolac i trochę mnie niepokoi to co czytam, że w sierpniu nie znajdę nic w ciemno (jadę z żoną i 3 dzieci).
Ale podchodzę do tego z wiarą że tak nie będzie.
Druga sprawa to wynajęcie jakiejś łódki z silnikiem i sternikiem na cały dzień. Czy ludzie prywatni którzy mają taki sprzęt świadczą takie usługi. Wiem o Taxi Boat ale oni mają chyba określone trasy. Chodzi mi o to żeby wsadzić całą rodzinkę na łódkę i żeby ten taksówkarz popłynął z nami tam gdzie ja chce, np: Blue cave na Bisevo, zachaczając o Stinava Bay na Vis, zatrzymując się na 2-3 h. Może ktoś wie ile to kosztuje?
Pozdrawiam
mariusz_77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 20.05.2014 18:24

To ja też się podłączę do pytania o łódkę :D
tylko mnie by interesowało wypożyczenie łódki z silnikiem bez sternika :D łatwej w obsłudze aby można było dzień spędzić z rodzinka pływając łódeczką wzdłuż wybrzeży Hvaru...
Czy i za ile jest taka możliwość ? Ja będę stacjonował w SN.
Pozdrawiam :papa:
croslawek1
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) croslawek1 » 20.05.2014 18:38

mariusz_77 napisał(a):To ja też się podłączę do pytania o łódkę :D
tylko mnie by interesowało wypożyczenie łódki z silnikiem bez sternika :D łatwej w obsłudze aby można było dzień spędzić z rodzinka pływając łódeczką wzdłuż wybrzeży Hvaru...
Czy i za ile jest taka możliwość ? Ja będę stacjonował w SN.
Pozdrawiam :papa:

Ja też bym wolał bez sternika ale na to to chyba trzeba mieć jakiś patent.
Pozdrawiam
mariusz_77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 20.05.2014 18:43

właśnie z tego co czytałem to do pewnej pojemności niekoniecznie, a ktoś pisał, że gdzieś wynajmował za około 400KN... ale może Pani Kasia ma bardziej konkretną wiedzę :D ... liczę na to :papa:
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.05.2014 19:19

Od razu powiem, że nie jestem znawcą przepisów dot. żeglowania, ale z tego, co się orientuję, to nawet "łupinka z silniczkiem" tak naprawdę wymaga uprawnień, ale naturalnie przymyka się na to oko.. i wynajmuje turystom takowe z zastrzeżeniem, żeby poruszali się tylko wzdłuż linii brzegowej (w niewielkiej od brzegu odległości). Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o suche przepisy, ale i o bezpieczeństwo! Morze to żywioł potężny i kapryśny; warunki przy brzegu a stan na pełnym morzu czasami to ogromna różnica, że o gwałtownych zmianach kierunku i siły wiatru nie wspomnę.
Łupinki takie mają małe zbiorniki na paliwo.. także i z tego powodu "dalekomorskie eskapady" nie są możliwe.
Cena wynajmu "łupinki" to faktycznie ok 300 - 400 kn na dzień. Nie mam pojęcia, czy po południowej stronie jest jakaś wypożyczalnia, ale to całkiem możliwe (dzikie tłumy turystów za tunelem gwarantują popyt na takie usługi); nawet jeśli nie, można wypożyczyć w m. Hvar.
Kiedy natomiast mowa o "wyprawach" z Hvaru na Vis, to to zdecydowanie nie na samodzielne pływanie łupiną, ale na łódkę ze skiperem (wbrew pozorom to nie taki rzut beretem; liniowy katamaran płynie ponad 60 min.) - i to raczej droga impreza ok. 2 tys kn jak nic i to minimum (w zależności od czasu wynajmu, rodzaju jednostki, momentu w sezonie, ilości osób itp.) Zdecydowanie taniej będzie wybrać się na imprezę zorganizowaną (całodniowa wycieczka na Vis w tym Modra špilja i Biševo) - ofert do wyboru i do koloru od małych miejscowych agencji poczynając (imprezy w stylu fish picknic) po duże agencje oferujące całodniowe imprezy.. wystarczy zajrzeć do któregokolwiek z miast czy dużych miejscowości (St.Grad, Jelsa, Hvar) żeby znaleźć jakieś oferty.
lillylive
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lillylive » 20.05.2014 20:10

W ubiegłym roku wypożyczyliśmy małą łajbę z silnikiem z zadaszeniem we Vrboskiej tam stacjonowaliśmy,super sprawa nie trzeba miec zadnych umiejętności dostajesz mapkę pływasz po okolicznych wysepkach jest bosko koszt chyba ok 200zł doba,ale nie pamiętam dokładnie pływaliśmy w 3os było super!
mariusz_77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 20.05.2014 20:19

lillylive napisał(a):W ubiegłym roku wypożyczyliśmy małą łajbę z silnikiem z zadaszeniem we Vrboskiej tam stacjonowaliśmy,super sprawa nie trzeba miec zadnych umiejętności dostajesz mapkę pływasz po okolicznych wysepkach jest bosko koszt chyba ok 200zł doba,ale nie pamiętam dokładnie pływaliśmy w 3os było super!

a jak znaleźliście tą łajbę, namiar na właściciela itp? :papa:
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.05.2014 20:20

W każdej z większych miejscowości rent a boat same Was znajdą...
barizd
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) barizd » 21.05.2014 13:13

Witam.
Katarzyno wracając do kalendarza imprez w 2014 na wyspie,
mogłabyś podesłać takowe linki bo te ze strony 3 (bodajże) dotyczą lat poprzednich
a aktualnych nie mogę namierzyć. Będę wdzięczny. :hut:
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.05.2014 15:36

barizd napisał(a):Witam.
Katarzyno wracając do kalendarza imprez w 2014 na wyspie,
mogłabyś podesłać takowe linki bo te ze strony 3 (bodajże) dotyczą lat poprzednich
a aktualnych nie mogę namierzyć. Będę wdzięczny. :hut:

Na stronie nr. 3 tego wątku nie widzę żadnych linków. Zawsze podstawą są strony miejscowych TZ... Jest jeszcze wcześnie. Kalendarze zapełniają się na bieżąco... Póki co, nie ma dla kogo....Pojedyncze wydarzenia raczej w zakładkach "novosti".
barizd
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) barizd » 22.05.2014 06:59

I wszystko jasne (niech i będą novosti), a linki TZ faktycznie są ale na stronie 5... 8)
Ej, jak to nie ma dla kogo? Niektórzy zaczynają urlop w czerwcu :D
Dzięki.
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.05.2014 09:42

barizd napisał(a):I wszystko jasne (niech i będą novosti), a linki TZ faktycznie są ale na stronie 5... 8)
Ej, jak to nie ma dla kogo? Niektórzy zaczynają urlop w czerwcu :D
Dzięki.

novosti ewentualnie aktualni događaji (događaj - wydarzenie)
Jak już będziecie na miejscu, zaglądajcie na strony T.Z regularnie .. poza tym o każdym wydarzeniu informują plakaty. W czerwcu coś już się zacznie dziać;póki co ciągle jeszcze jest maj.... Z większym wyprzedzeniem planowane są tylko jakieś wielkie jubileusze itp... oraz to, co wiadomo, że odbywa się cyklicznie; cała reszta to raczej z tygodniowym lub kilkudniowym wyprzedzeniem.
Pozdrawiam
Cmok_Wawelski
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cmok_Wawelski » 22.05.2014 10:22

Informacyjnie
Jechać na Hvar, super sprawa, ale trzeba też wrócić i tu ku przestrodze dla wracających promem z Drvenika.
Warto wliczyć w czas podróży godziny oczekiwania w kolejce na prom.
W zeszłym roku znajomi wyjechali z Ivan Dolac około 8 rano i utknęli w kolejce na prom na ponad 6 godzin. :?
Mnie się udało odstać tylko godzinę, ale z Zavali wyruszyłem przed 6.00
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.05.2014 10:36

Cmok_Wawelski napisał(a):Informacyjnie
Jechać na Hvar, super sprawa, ale trzeba też wrócić i tu ku przestrodze dla wracających promem z Drvenika.
W zeszłym roku znajomi wyjechali z Ivan Dolac około 8 rano i utknęli w kolejce na prom na ponad 6 godzin. :?

To dotyczy szczytu sezonu czyli lipca i sierpnia oraz weekendów (szczególnie sobót- sobota jest dniem "zmiany gości"). Wyjątkowe pod tym względem są soboty przełomu lipca i sierpnia oraz ostatnia sobota sierpnia (tzw. "wielkie powroty"). Należy unikać i już po problemie. Oczywiście to reguła przydatna na całym wybrzeżu Chorwacji oraz na autostradach, bramkach itd.
Cmok_Wawelski
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cmok_Wawelski » 22.05.2014 20:29

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Cmok_Wawelski napisał(a):Informacyjnie

To dotyczy szczytu sezonu czyli lipca i sierpnia oraz weekendów (szczególnie sobót- sobota jest dniem "zmiany gości"). Wyjątkowe pod tym względem są soboty przełomu lipca i sierpnia oraz ostatnia sobota sierpnia (tzw. "wielkie powroty"). Należy unikać i już po problemie. Oczywiście to reguła przydatna na całym wybrzeżu Chorwacji oraz na autostradach, bramkach itd.

Niestety sezon wakacyjny w Polsce to właśnie lipiec-sierpień i wtedy właśnie większość jeździ na wakacje i z nich powraca. Tak więc nie jest "po problemie" tylko problem się powiększa z każdą godziną stania w kolejce do promu, gdy jeszcze przed nami 1300 km do domu, urlop się kończy, dzieci płaczą a do promu godziny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne