Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.04.2014 21:15

wpoldo5tak napisał(a):Witam!
Planuję w wakacje przyjechać do Zavali samochodem z Polski. Zastanawiam się, którą opcję dotarcia na miejsce wybrać - promem ze Splitu, czy promem z Drvenika (ok 3x taniej). Pytam, bo droga na Hvarze wydaje mi się pokręcona i zastanawiam się, czy warto. Proszę podzielcie się doświadczeniem :)

Dyskusji na ten temat było już na forum kilka.
klik, klik i wiele innych...
Hireneusz75
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hireneusz75 » 06.04.2014 22:36

[quote="wpoldo5tak"]Witam!
Planuję w wakacje przyjechać do Zavali samochodem z Polski. Zastanawiam się, którą opcję dotarcia na miejsce wybrać - promem ze Splitu, czy promem z Drvenika (ok 3x taniej). Pytam, bo droga na Hvarze wydaje mi się pokręcona i zastanawiam się, czy warto. Proszę podzielcie się doświadczeniem :)[/quote


Witam!
W zeszłym roku w Boże Ciało, wybraliśmy się w podobną trasę na Hvar, na prom ze Splitu spóźniliśmy się kilka minut, tak czy inaczej warto być godzine/pół godzinki wcześniej żeby zorientować się do której kolejki się ustawić.
Następny prom mieliśmy za 4godziny,szybka decyzja;jedziemy do Drvenika i atakujemy Hvar od drugiej strony :wink:
Niecałe dwie godzinki i jesteśmy; ale prom dopiero na drugi dzień :oczko_usmiech:
Ruszamy rano o 10 (z tego co pamiętam), kilkadziesiąt kilometrów malowniczej trasy wąską drogą z remontami nie odebrało mi chęci parcia przed siebie, Stari Grad,i z powrotem- Jelsa, , Pitve i zepsute światła w tunelu :wink: i Zavala :wink: Droga pokręcona, ale dla nas najfajniejsza wycieczka na wyspe :wink:
kerut
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kerut » 07.04.2014 15:40

Słyszałem dużo dobrego o wyspie Hvar ,może w tym roku uda mi sie zrealizować moje plany co do pobytu na Hvarze :D
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 07.04.2014 16:27

Witanko :)

Jak wszystko dobrze pójdzie znowu jadę na Hvar. Tym razem na cel mam wziętą zatokę Pribinja. Próbowałam coś znaleźć na forum o tej zatoczce i najbliższej okolicy. Niestety zero info, nikt tam nie był ? Nie wierzę, że Cromaniacy tam nie dotarli. Blisko jest piękny Hvar,miałam okazje go już zwiedzać, na tym jednak kończy się moja wiedza. Z góry dzięki za informacje.

Pozdrav.
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 07.04.2014 19:15

Fanka napisał(a):Witanko :)

Jak wszystko dobrze pójdzie znowu jadę na Hvar. Tym razem na cel mam wziętą zatokę Pribinja. Próbowałam coś znaleźć na forum o tej zatoczce i najbliższej okolicy. Niestety zero info, nikt tam nie był ? Nie wierzę, że Cromaniacy tam nie dotarli. Blisko jest piękny Hvar,miałam okazje go już zwiedzać, na tym jednak kończy się moja wiedza. Z góry dzięki za informacje.

Pozdrav.


Plaża w zatoce jest żwirowa, są też betonowe płyty. Znajduje się tam kilka domów i restauracja rybna, słynąca z owoców morza - ponoć serwują tam pysznie zrobione rybki :wink: Niedaleko zatoki znajduje się camp (Vira?).

http://www.otok-hvar.hr/destinations/hvar/pribinja

Pozdrav! :papa:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 07.04.2014 19:32

Dzięki minimartini za chęci, na Visit Hvar między innymi spędziłam ostatni miesiąc, szukając kwaterki, także info o Pribinje mam obcykane dokładnie z tego portalu;). Też słyszałam ,że blisko mojego apartamentu jest jakaś kanoba, ciesze się że ma dobrą reputację, no i owoce morza mmmmm, znowu nic nie schudnę ;). Najbardziej ciekawi mnie jaka tam pogoda, jaka temperatura wody, jakie warunki do snoorkovania i czy gdzieś w pobliżu można kupić świeżą rybkę od rybaka. Co oprócz Hvaru jest ciekawego w okolicy.

Pozdrav :)
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 07.04.2014 19:48

Fanka napisał(a): Najbardziej ciekawi mnie jaka tam pogoda, jaka temperatura wody (...) Co oprócz Hvaru jest ciekawego w okolicy.

Pozdrav :)


Jaka pogoda i temperatura wody, w dużej mierze zależne od okresu, w którym się wybierasz :wink: :?:
Co warto zobaczyć 'nieopodal'? Akurat tego na forum ogrom - osobiście w tych okolicach polecam Velo i Malo Grablje - miasteczka, w których czas się zatrzymał, Brusje i jego okolice (pola lawendowe), Babina spilja (jaskinia) i sam przejazd starą drogą do Hvaru :mrgreen:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 07.04.2014 20:06

O dzięki minimartini, ile miejsc do odwiedzenia ! Nawet pewnie wszystkich nie dam rady obskoczyć :)

Jadę w Sierpniu na początku, w zeszłym roku też byłam w tym okresie na Hvarze, ale od południowej strony, było super pogodowo i woda też miodzio. Ciekawe czy w Pribinji jest podobnie ?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.04.2014 20:14

Fanka napisał(a):Jadę w Sierpniu na początku, w zeszłym roku też byłam w tym okresie na Hvarze, ale od południowej strony, było super pogodowo i woda też miodzio.


Cześć :)
Właśnie z ulgą przeczytałam o tej miodzio-wodzie na południowej stronie Hvaru - wybieram się w sierpniu.
A gdzie konkretnie byłaś w ubiegłym roku?
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 07.04.2014 20:18

Mikromir napisał(a):
Fanka napisał(a):Cześć :)
Właśnie z ulgą przeczytałam o tej miodzio-wodzie na południowej stronie Hvaru - wybieram się w sierpniu.
A gdzie konkretnie byłaś w ubiegłym roku?


Byłam w Zatoce Medvidina. :)

Pozdrav
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 07.04.2014 20:21

Fanka napisał(a):O dzięki minimartini, ile miejsc do odwiedzenia ! Nawet pewnie wszystkich nie dam rady obskoczyć :)

Jadę w Sierpniu na początku, w zeszłym roku też byłam w tym okresie na Hvarze, ale od południowej strony, było super pogodowo i woda też miodzio. Ciekawe czy w Pribinji jest podobnie ?


Bywaliśmy na Hvarze w drugiej połowie sierpnia - woda była zawsze super - temperatura w poszczególnych zatokach nie różniła się znacznie (mówię o części południowej wyspy) :wink: Co do północnej ciężko mi się wypowiedzieć, bo tam odwiedziliśmy zaledwie dwie zatoki (zdecydowanie wolimy południową część)...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.04.2014 20:30

No to mnie uspokoiłyście :D
Będę w Uvali Skozanje - to nie tak daleko od Medvidiny.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 07.04.2014 20:49

Mikromir napisał(a):No to mnie uspokoiłyście :D
Będę w Uvali Skozanje - to nie tak daleko od Medvidiny.


Pogoda naprawdę spoko, Hvar z tego słynie, nawet bywało za ciepło, ale wtedy do wody która ma 25 stopni i do wieczora można było przetrwać ;)
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 08.04.2014 09:40

Fanka napisał(a):
Mikromir napisał(a):
Fanka napisał(a):Cześć :)
Właśnie z ulgą przeczytałam o tej miodzio-wodzie na południowej stronie Hvaru - wybieram się w sierpniu.
A gdzie konkretnie byłaś w ubiegłym roku?


Byłam w Zatoce Medvidina. :)

Pozdrav

Ja też byłam w Medvidinie :papa: W drugiej połowie sierpnia. Tzn ostatni tydzień sierpnia i pierwszy września.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 08.04.2014 11:09

heca7 napisała:
Ja też byłam w Medvidinie :papa: W drugiej połowie sierpnia. Tzn ostatni tydzień sierpnia i pierwszy września.

Wiem, wiem, czytałam Twoją relacje z przed 2 lat, która mnie zainspirowała i za to dziękuję :). Ja byłam tam wcześniej,początek sierpnia. Jure wspominał miło o Tobie :)

Pozdrav
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone