Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 29.07.2013 18:54

Dziekuje Kasiu I chyba skorzystam z twojej podpowiedzi wybor podejme na miejscu. St.Grad wydaje sie bardzo klimatyczny jedynie martwi mnie plaza gdzie jest fajna I gdzie szukac apartamentu :?: . Najprawdopodobniej przyplyniemy ze Splitu do St.Gradu wiec moze mezowi przypadnie do gustu ta miejscowosc. :D :D
Dreq
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dreq » 29.07.2013 22:48

wczoraj wrócilismy ze Starego Gradu... miasteczko może i klimatyczne, ale plaża... porażka. W pierwszy dzień zachwyciliśmy się czystą wodą na plaży kamienistej 400 m od kwatery. Na drugi dzień pojechaliśmy na plażę ok. 3-4 km za Jelsą w stronę Sucuraja i już wiedziliśmy, że w Starim Gradzie woda czysta nie była... z kolej dnia trzeciego pojechaliśmy na plażę pomiędzy miejscowościami Ivan Dolac i Sveta Nedjelja, gdzie ze zdumieniem odkryliśmy, że woda na plaży za Jelsą również nie była czysta... :lol:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 30.07.2013 07:53

agnes128 napisał(a):Dziekuje Kasiu I chyba skorzystam z twojej podpowiedzi wybor podejme na miejscu. St.Grad wydaje sie bardzo klimatyczny jedynie martwi mnie plaza gdzie jest fajna I gdzie szukac apartamentu :?: . Najprawdopodobniej przyplyniemy ze Splitu do St.Gradu wiec moze mezowi przypadnie do gustu ta miejscowosc. :D :D
Dreq napisał(a):wczoraj wrócilismy ze Starego Gradu... miasteczko może i klimatyczne, ale plaża... porażka. W pierwszy dzień zachwyciliśmy się czystą wodą na plaży kamienistej 400 m od kwatery. Na drugi dzień pojechaliśmy na plażę ok. 3-4 km za Jelsą w stronę Sucuraja i już wiedziliśmy, że w Starim Gradzie woda czysta nie była... z kolej dnia trzeciego pojechaliśmy na plażę pomiędzy miejscowościami Ivan Dolac i Sveta Nedjelja, gdzie ze zdumieniem odkryliśmy, że woda na plaży za Jelsą również nie była czysta... :lol:

A tyle razy pisałam: w miasteczkach się nie kąpać! Miejscowi tego nie robią, co uważniejsi turyści muszą to zauważyć. W miasteczkach kąpią się tylko goście hotelowi, bo nie mają wyjścia, jeśli są bez własnego transportu. Zresztą i nie mała ich część idzie wtedy na zalesiony cypel Baba za hotelem, bo zdają sobie sprawę, że im dalej od miasteczka, tym lepiej.
Napiszę po raz sto i któryś: zakwaterowanie w miasteczku to wariant dla tych, którzy lubią mieć blisko klimat małego miasteczka i wąskie uliczki, przysłowiowe 2 kroki na lody i do klimatycznych kafejek i restauracji, a na plażę jeżdżą tych parę kilometrów- może nawet, jak zawsze polecam- codziennie gdzie indziej.
o wyborze miejsca na wyspie - mój post do Dariusza mniej więcej w połowie strony...
Dopisane: Co do Jelsy we wrześniu: Jelsa jest otwarta na burę; latem to fajne, bo jest tam zawsze 2-4 mniej niż na przykład w St.Gradzie, ale im bliżej jesieni może to być dokuczliwe, o ile oczywiście bura będzie wiała.
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 30.07.2013 14:36

Tak czy inaczej w wrzesniu zawitam na Hvar . Za podpowiedzi Droga Kasiu wielkie dzieki . Pozdrawiam I moze spotkamy sie na wyspie :papa: .
kaz32420
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 781
Dołączył(a): 21.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaz32420 » 30.07.2013 15:34

witam polecam-- Basina--cisza spokój - tylko sklepów brak -
Załączniki:
IMG_2786.JPG
IMG_2474.JPG
Jarek841104
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 20.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek841104 » 28.08.2013 13:55

Straszny dylemat!!! Nie wiem co mam wybrać. Jest tyle informacji na tym forum, że chciałoby się zwiedzić całą Chorwację za jednym zamachem :D Jak myślicie co wybrać 15 dniowy odpoczynek na stałym lądzie w Makarskiej np. (Baśka Voda) czy też zacumować na wyspie Hvar w Vrbosko, a w trakcie urlopu zrobić ze 5 wypadów na stały ląd pozwiedzać?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.08.2013 14:42

Jarek841104 napisał(a):Straszny dylemat!!! Nie wiem co mam wybrać. Jest tyle informacji na tym forum, że chciałoby się zwiedzić całą Chorwację za jednym zamachem :D Jak myślicie co wybrać 15 dniowy odpoczynek na stałym lądzie w Makarskiej np. (Baśka Voda) czy też zacumować na wyspie Hvar w Vrbosko, a w trakcie urlopu zrobić ze 5 wypadów na stały ląd pozwiedzać?

5 wypadów na stały ląd będzie Cię troszkę kosztowało, no ale może kasa ważna nie jest w tym przypadku.
Ja bym wybrała Hvar (wybrałam zresztą, będę tam za 3-4 dni) i "znając" wyspę z opowiadań cromaniaków wiem, że na zwiedzanie stałego lądu to raczej czasu nie będzie, wiele pięknych i urokliwych miejsc jest na wyspie.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 05.09.2013 13:34

Jarek841104 napisał(a):Straszny dylemat!!! Nie wiem co mam wybrać. Jest tyle informacji na tym forum, że chciałoby się zwiedzić całą Chorwację za jednym zamachem :D Jak myślicie co wybrać 15 dniowy odpoczynek na stałym lądzie w Makarskiej np. (Baśka Voda) czy też zacumować na wyspie Hvar w Vrbosko, a w trakcie urlopu zrobić ze 5 wypadów na stały ląd pozwiedzać?

Myślę, że na Hvarze na 15 dni jest co zwiedzać... raczej sie nie wyrobicie.
My w ubiegłym roku byliśmy 2tygodnie na Hwarze planowaliśmy tez wypad na sv.Jure, Scedro, pakleni Otoci ale nic z tego nie wyszło... nie zdążyliśmy :lol: ... lecz nic straconego :papa:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 05.09.2013 13:35

A ja mam inne pytanko do Pani Kasi G-B Czy na Hvarze jest szansa na wypożyczenie auta i jaki mniej więcej byłby koszt na 2 tygodnie?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.09.2013 22:17

mariusz_77 napisał(a):A ja mam inne pytanko do Pani Kasi G-B Czy na Hvarze jest szansa na wypożyczenie auta i jaki mniej więcej byłby koszt na 2 tygodnie?


Zależy w jakim okresie, ale na 14 dni trzeba liczyć ok 300 kn za dzień; znaczy ok 4000 tys. kn jak nic.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 05.09.2013 22:42

dziękuję bardzo... ale chyba zapomniałem, że mam dwójkę dzieci i raczej samolotem z bagażami byłoby ciężko więc zostaje transport własny :D :papa:

Pozdrawiam serdecznie :papa:
alienrlkp
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 05.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) alienrlkp » 24.09.2013 08:40

Witam

Od wczoraj wraz z moją kobietą jesteśmy na Hvarze, w samym centrum miasta Hvar. Dopiero się aklimatyzujemy, ale już zdążyliśmy przejść się po brzegu miasta Hvar aż do samego centrum. Po drodze widzieliśmy kilka plaż niezbyt obleganych, ale woda jakaś taka mętna była.... Gdzie według was pojechać na plażę o krystalicznie czystej wodzie tutaj w okolicy. No i gdzie jest ta słynna restauracja w której był makłowicz?

To jest ta restauracja? http://www.konoba-vrisnik.com/hr/contacts

Pozdrawiamy :))
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 02.10.2013 11:03

Dzieki droga Kasiu :papa: . Spedzilam wspanialy tydzien w Jelsie miasteczko ma nie powtarzalny klimat dla mojego meza troche bylo za cicho wiec kolejne 5 dni zakotwiczylismy w Makarskiej droga kompromisu :D . Jelsa ma cos w sobie a ze byla to druga polowa wrzesnia turystow nie bylo za wielu :D . Mialas racje co do Hvaru dobre miasto do zwiedzania , piekny widok z twierdzy ale na pobyt to nie moja bajka . Szkoda ze nie moglam podziekowac ci osobiscie wiec robie to teraz dzieki :D :D
wpoldo5tak
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wpoldo5tak » 06.04.2014 20:56

Witam!
Planuję w wakacje przyjechać do Zavali samochodem z Polski. Zastanawiam się, którą opcję dotarcia na miejsce wybrać - promem ze Splitu, czy promem z Drvenika (ok 3x taniej). Pytam, bo droga na Hvarze wydaje mi się pokręcona i zastanawiam się, czy warto. Proszę podzielcie się doświadczeniem :)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 06.04.2014 21:13

Ja płynąłem na Hvar z Drvenika a spowrotem wracałem do Splitu... myślę, że warto przejechać się drogą Split - Drvenik no i tą na Hvarze... niezapomniane widoki... w tym roku też planuję na Hvar przez Drvenik z obiadkiem w Makarskiej lub zahaczymy o wodospady Kravica...
Pozdrawiam :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone