Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.07.2008 07:19

mtomala napisał(a):Witam,
poszukuję ciekawego miejsca na wyspie dla rodzinki z dziećmi. Dla dzieci - najważniejszy jest oczywiście kawałek plaży z łagodnym zejściem do morza, dla męża jakieś ciekawe obiekty do fotografowania (o krajobrazy jestem spokojna :-) ), ze mną nie będzie problemu (bardzo lubię pływać), ale zostaje jeszcze Mamusia (czyli teściowa) która uwielbia rybki :-) Mogą być świeże od rybaków do samodzielnego przyrządzenia....
Pomóż Katarzyno!!!
:?

Cześć, Twój opis tak naprawdę pasuje do każdego miejsca na wyspie.. jest zbyt ogólny. Przeczytaj proszę uważnie mój post skierowany do Dariusza, troszkę wyżej... Na tej podstawie skonkretyzuj jeszcze swoje preferencje (nieco odcięty od reszty wyspy południowy brzeg, czy raczej miasteczka, czy też osady "pomiędzy" - typu Milna, Zaraće). Dokonamy w ten sposób wstępnej selekcji i zabierzemy się do "drugiej tury wyborów".
Pozdrawiam serdecznie
mtomala
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mtomala » 03.07.2008 16:53

Bardzo interesują mnie miasteczka na północy wyspy, ale z tego co wyczytałam w przewodnikach to nie ma tam plaż o łagodnym brzegu, a z małymi dziećmi na skały się nie piszę.. Ale może mam niedokładne dane, co? Może jest jakieś ciekawe miejsce blisko któregoś z miast (Jelsa, Vrboska, Stari Grad, albo Hvar) z plażą odpowiednią dla dzieci?
Pozdrawiam.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 03.07.2008 19:33

Kasiu podłącze się pod temat:mam pytanie co do Milny, dlaczego Formowicze tak na nią narzekają?
Na zdjęciach wygląda sensownie, a przynajmniej jej plaże :D
Czy na początku września w Zavali, Ivan Dolac znajdziemy miejscówki w ciemno przy plaży?
Te miejscowości na rozważamy :?
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 03.07.2008 22:06

Poprzeglądajcie sobie najciekawsze miejsca na Hvarze :D
- http://ihvar.cz/mista/mista_z.html
- http://ihvar.cz/mista/mista_v.html
Nad samą wodą ciężko będzie w ciemno , nawet we wrześniu :? To jest w końcu Hvar :wink:
Pozdrav.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.07.2008 23:24

mtomala napisał(a):Bardzo interesują mnie miasteczka na północy wyspy, ale z tego co wyczytałam w przewodnikach to nie ma tam plaż o łagodnym brzegu, a z małymi dziećmi na skały się nie piszę.. Ale może mam niedokładne dane, co? Może jest jakieś ciekawe miejsce blisko któregoś z miast (Jelsa, Vrboska, Stari Grad, albo Hvar) z plażą odpowiednią dla dzieci?
Pozdrawiam.


W takim razie poleciłabym Vrboską... Blisko miasteczka uvala Maslinica
http://www.island-hvar.info/vrboska_ima ... linica.jpg

A i w okolicach tamtajszego kompleksu hotelowego plaże na cyplu Glavica (między innymi uvala Soline)
http://www.island-hvar.info/vrboska_images/soline.jpg

W "grafice" googla na pewno znajdziesz więcej fot.

ines napisał(a):Kasiu podłącze się pod temat:mam pytanie co do Milny, dlaczego Formowicze tak na nią narzekają?
Na zdjęciach wygląda sensownie, a przynajmniej jej plaże
Czy na początku września w Zavali, Ivan Dolac znajdziemy miejscówki w ciemno przy plaży?
Te miejscowości na rozważamy .


Ja, muszę przyznać, też za Milną nie przepadam.. Zbyt dużo knajpek (jedna na drugiej).. tamtejszy klimacik mi nie odpowiada. Dla mnie lepsze jest już Zaraće.
A czy na początku września będzie coś można "upolować w ciemno" w Zavali czy Ivan Dolcu ...hm.. pewnie można, ale nie podejrzewam, żeby było "do wyboru, do koloru" zwłaszcza w pierwszych rzędach domów na samym brzegu. Myślę jednak, że jesli już ktoś jest zdecydowany na południowy brzeg Hvaru, to zawsze coś znajdzie, nawet jeśli nie w Zavali czy Ivan Dolcu, to przecież jest jeszcze Bojanić Bad, sv.Nedjelja i Jagodna.
Pozdrawiam
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 03.07.2008 23:36

Dzięki :D
Wyjazd wstępnie to wyspa Brac , Hvar i może na kilka dni okolice Gradac.
Zobaczymy jak się ułoży, gdzie nam się bardziej spodoba.Może Hvar przełożymy na 2tydzień września i wtedy będzie lepiej z miejscówkami:)Zastanawiam się też tam nad zarezerwowaniem apartamentu..eh..będę musiała się jeszcze zastanowić :?
Jeszcze jedno pytanko może głupie: jak najlepiej się dostać z Brac na Hvar(z autem) czy są jakieś specjalne połączenia promowe, czy prom który np.płynie ze Splitu zawija po kolei..? 8O :?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.07.2008 07:24

Niestety z Brača na Hvar tylko transport katamaranem (zatem dla pieszych) - to linia Split - Bol - Jelsa. Z autkiem trzeba wrócić się do Splitu i ze Splitu rejs do St.Gradu...
A co do jazdy "w ciemno", to myślę, że już koło 6 września znacznie luźniej (pierwsze 2, 3 dni miesiąca jeszcze ludzie powoli "się zbierają", ale ok. końca pierwszego tyg. juz widać, że sezon wchodzi w fazę schyłkową i wtedy myślę, że nawet w Zavali i Ivan Dolcu łatwiej upolować coś atrakcyjnego).
Pozdrawiam serdecznie
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 04.07.2008 07:39

Ja byłem rok temu na Hvarze, pierwszy tydzień września. Cały tydzień lało, wiało i było 15 stopni. Nie było możliwości opalania się ani pływania więc jeździłem po wyspie. I z moich obserwacji wynika, że najsensowniejszym miejscem do wypoczynku jest Jelsa. Są w miare dobre plaże w okolicy, miasteczko sympatyczne.
Nie wiem czy było to spowodowane pogodą, ale w ubiegłym roku w pierwszym tygodniu września w Jelsie prawie wszystkie apartamenty puste, pola kempingowe puste, knajpy puste/zamknięte a jeżeli były otwarte to Menu było dostępne tak w 50%...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.07.2008 07:47

victoo napisał(a):Ja byłem rok temu na Hvarze, pierwszy tydzień września. Cały tydzień lało, wiało i było 15 stopni. Nie było możliwości opalania się ani pływania więc jeździłem po wyspie. I z moich obserwacji wynika, że najsensowniejszym miejscem do wypoczynku jest Jelsa. Są w miare dobre plaże w okolicy, miasteczko sympatyczne.

Oj, rzeczywiscie... rok temu pierwszy tydzień września był tragiczny ( w nocy tem. spadała do 10 st, a takie warunki na Hvarze charakterystyczne są dla ... grudnia...); chociaż to nie tylko tu tak się porobiło, a praktycznie na całym wybrzeżu...dopiero ok. 10 pogoda wróciła.
A co do Jelsy, to rzeczywiscie jednym miasteczko się podoba, drugim nie, i o tym trudno dyskutować, ale powtórzę raz jeszcze: Jelsa ma bardzo niekorzystną "wystawę" na morze, co czyni ją najchłodniejszą i najbardziej wietrzną wśród miasteczek na wyspie... Zdecydowanie lepiej "zakotwiczyć" w pobliskiej Vrboskiej na przykład.
Pozdrawiam
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 04.07.2008 14:18

Rzeczywiście rok temu pogoda była okropna na początku września..Kolo Zadaru wiatr nas nieomal zwial z autostrady :?
Okolice Primosten płonęły.
W czasie drogi do Dubrovnika i Zupy Dubrovackiej padał grad..jednak to trwało jakoś kilka dni i później gdy byliśmy już na Peljesacu była piękna pogoda do 30st.
Zresztą zauważyłam, że zawsze na początku września jest załamanie pogody..co prawda 2-3dniowe, pada i ostro wieje..ale później znów jest pięknie..mi to nie straszne :D

Kasiu to rozumiem,że obojętne czy będziemy na Hvarze czy Brac będziemy musieli dostać się do Splitu aby udać się na kolejną wyspę..
Chyba, że z Brac do Makarskiej, a tam już z Drvenika na Hvar?
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 04.07.2008 18:02

Można też zakotwiczyć w Jagodnej :D
http://www.pansion-matijevic.hr/hrvatski.html
Pozdrav.
lusia
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lusia » 05.07.2008 17:00

Witam
Mam pytanko czy dużym ryzykiem jest wyjazd w "ciemno" na Hvar ok. 15 lipca (planujemy przyjazd na początku tygodnia wczesnym rankiem) grupą 8osobową tj. 7 osób dorosłych i jedno dziecko (preferujemy małe miejscowości). Byliśmy już kilka razy taką grupa ale na lądzie i problemów nie mieliśmy ze znalezieniem kwatery jednak po przeglądzie forum mamy duże wątpliwości czy coś znajdziemy na wyspie czy nie zmienić planów. :?
Pozdrowionka
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 05.07.2008 19:36

Na wyspie z reguły można szybciej coś znależć niż na lądzie :D
Z tym że , proszę nie liczyć na cuda :wink: Te już dawno są zarezerwowane :wink: Największe szanse na dobry apartament w ciemno , oczywiście nad samym brzegiem morza są na południowym brzegu Korculi ( Prizba , Karbuni , Zaglav , Potirna ) :D Jednak mogę się też mylić :wink:
sylvi
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 28.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylvi » 08.07.2008 23:52

Witam! mam pytanie do Ksi- czy z Gradcu jest jakieś połączenie z Hvar, które pozwoli mi skorzystać z trasy o której pisałaś na początku tematu-łącznie z wypożyczeniem skutera, ale też powrotem do Gradacu w godzinach wieczornych?? A ile kosztuje wypożyczenie skutera-jesli się orientujesz?? Dziękuję za odpowiedz!!!
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 09.07.2008 08:01

sylvi napisał(a):Witam! mam pytanie do Ksi- czy z Gradcu jest jakieś połączenie z Hvar, które pozwoli mi skorzystać z trasy o której pisałaś na początku tematu-łącznie z wypożyczeniem skutera, ale też powrotem do Gradacu w godzinach wieczornych?? A ile kosztuje wypożyczenie skutera-jesli się orientujesz?? Dziękuję za odpowiedz!!!


Z Gradca masz "rzut beretem" do Drvenika i prom do Sućurja. Wypożyczenie skutera to przeważnie koszt rzędu 200 - 250 kn/1 dzień. Z tym, że... nie jestem pewna, czy Sućurju jest wypożyczalnia skuterów (nie znalazłam info na stronie miasteczka); poza tym tzreba pamiętać, że droga Sućuraj - Jelsa jest w sezonie dość ruchliwa (kampery!), zatem jesli ktoś nie czuje się pewnie na jednośladach, odradzam (skutery w hr wypozyczalniach nie mają full casco!!!, tylko O.C, a zatem za uszkodzenia na skuterze powstałe z winy użytkownika finansowo odpowiada użytkownik!!!). Nie ma stacji benzynowaj w Sućurju (dopiero w Jelsie - ok 50 km = ok 2 h jazdy skuterem), więc jeśli wypożyczycie skuter w Gradcu lub Drveniku trzeba mieć to na uwadze (najlepiej mieć ze sobą mały kanisterek z paliwem "w zapasie").
Generalnie nie łatwa sprawa; jeśli macie własne autko to będzie to o wiele lepsze rozwiązanie.
Opcja: autobus wyklucza jednodniową wycieczkę, ponieważ nie da rady tego samego dnia autobusem wrócić do Sućurja z zachodniej częśći wyspy...

http://www.stari-grad-faros.hr/info/bus.htm

Ines napisał(a):Kasiu to rozumiem,że obojętne czy będziemy na Hvarze czy Brac będziemy musieli dostać się do Splitu aby udać się na kolejną wyspę..
Chyba, że z Brac do Makarskiej, a tam już z Drvenika na Hvar?


Dokładnie tak, jeśli przeprawa z autem.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone