Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sedi
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sedi » 23.07.2009 19:42

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
sedi napisał(a):Troszkę się pogubiłem i teraz się zastanawiam co wybrać wyspę Hvar ,Korcule czy Brac? Ogólnie chciałem jakąś najbardziej słoneczną i z klimatem śródziemnomorskim wysepkę,co w takim razie polecacie?


Wszystkie 3 są piękne, którąkolwiek z nich wybierzesz, będziesz zadowolona. Moja rada: jeśli nie jesteś miłośnikiem zgiełku i "lansu", kwater szukaj raczej poza "stolicami" wysp (Hvar - Hvar, Korčula - Korčula), ale obowiązkowo zajrzyj tam i w ciągu dnia i wieczorkiem kilka razy w ciągu pobytu. Poza tym odradzam miejscowości: na Korčuli -Vela Luka, na Braču - Supetar i Bol, na Hvarze - Jelsa i Sućuraj.

Pozdrawiam


A jakie miasteczka polecasz na tych wysepkach: Korčuli, Braču, Hvarze?
Pozdrawiam :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.07.2009 21:17

Polecam w jakim sensie? By szukać kwatery?
Prześledź ten hvarski wątek (mój post pod koniec pierwszej strony jest o ogólnych zasadzch doboru miejsca na Hvarze).
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 23.07.2009 22:35 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
sedi
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sedi » 23.07.2009 22:33

klikam w ten wątek i nie wiem czemu wchodze do tego wątku w ktorym aktualnie się znajdujemy :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.07.2009 22:37

sedi napisał(a):klikam w ten wątek i nie wiem czemu wchodze do tego wątku w ktorym aktualnie się znajdujemy :)


Up, przepraszam :oops: .. faktycznie to ten sam temat..., co nie zmiania faktu, że na 1. stronie (pod koniec pierwszej strony) jest to, co ważne, by ustalić miejsce pobytu.

Trzeba też wiedzieć dokładnie czego się szuka (jak ma wyglądać "to" miejsce, w którym spędzisz urlop dokładnie taki, jak to sobie wymarzyłeś). Nie napisałeś, jakie warunki ma spełniać to miejsce (jakie są Twoje oczekiwania; jaki typ wypoczynku preferujesz itp.)
Pozdrawiam
Elfik83
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elfik83 » 24.07.2009 15:12

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
sedi napisał(a):Troszkę się pogubiłem i teraz się zastanawiam co wybrać wyspę Hvar ,Korcule czy Brac? Ogólnie chciałem jakąś najbardziej słoneczną i z klimatem śródziemnomorskim wysepkę,co w takim razie polecacie?


Wszystkie 3 są piękne, którąkolwiek z nich wybierzesz, będziesz zadowolona. Moja rada: jeśli nie jesteś miłośnikiem zgiełku i "lansu", kwater szukaj raczej poza "stolicami" wysp (Hvar - Hvar, Korčula - Korčula), ale obowiązkowo zajrzyj tam i w ciągu dnia i wieczorkiem kilka razy w ciągu pobytu. Poza tym odradzam miejscowości: na Korčuli -Vela Luka, na Braču - Supetar i Bol, na Hvarze - Jelsa i Sućuraj.

Pozdrawiam


Witam mam pytanie - dlaczego odradzasz Supetar - czy ze względu na kwatrey czy może chodzi o coś zupełnie innego. Ja tam akurat jadę w sierpniu, czytałam troszkę na forum na ten temat i widziałam praktycznie same pozytywne opinie. Chciałabym poznać również Twoją opinię nawet jeśli miałaby być negatywna...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.07.2009 16:23

Elfik83 napisał(a):
Witam mam pytanie - dlaczego odradzasz Supetar - czy ze względu na kwatrey czy może chodzi o coś zupełnie innego. Ja tam akurat jadę w sierpniu, czytałam troszkę na forum na ten temat i widziałam praktycznie same pozytywne opinie. Chciałabym poznać również Twoją opinię nawet jeśli miałaby być negatywna...


Ilu ludzi, tyle opinii; gusta są różne.
Supetar jest zupełnie nie w moim stylu, ponieważ to właśnie stylu i klimatu,! moim zdaniem podkreślam!, w porównaniu do innych bračkich miasteczek czy osad, mu brak. Według mnie na Braču jest całe mnóstwo innych, mniejszych i bardziej "klimatycznych" miejsc. To, co w Supetrze mi nie odpowiada to przede wszystkim to, że to główny port na wyspie, a niestety przystań umieszczona jest prawie w centrum... a ruch tam naprawdę spory; poza tym stosunkowo sporo stałych mieszkańców (bliskość i łatwa dostępność z lądu); dużo turystów zwłaszcza tych, którzy mają inne niż ja spojrzenie na odpoczynek choćby przez sam fakt, że wybieraja takie miejsce - trochę z lenistwa, bo zjadą z promu i już...
Wszystko to składa się na to, że ja nigdy nie wybrałabym tego miejsca.
Co naturalnie nie znaczy, że Tobie się nie spodoba.
Pozdrawiam
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 24.07.2009 22:10

Ale już parę kilometrów w prawo albo szczególnie w lewo od Supetaru , zupełnie inny klimat miasteczkowy :D
Elfik83
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elfik83 » 26.07.2009 21:37

Dzięki za odpowiedź. Zamierzamy wypożyczyć skuter i pozwiedzać te małe miasteczka, nie chcemy ograniczać się jedynie do samego Supetaru więc myślę że uda nam się poznać ich styl i klimat.
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 11.07.2010 14:35

A jeżeli chciałbym się wybrać na Hvar będąc z Breli, to jak to najlepiej zrobić ?

z góry dzięki za rady :)
beata15
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) beata15 » 12.07.2010 16:17

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
victoo napisał(a):Ja byłem rok temu na Hvarze, pierwszy tydzień września. Cały tydzień lało, wiało i było 15 stopni. Nie było możliwości opalania się ani pływania więc jeździłem po wyspie. I z moich obserwacji wynika, że najsensowniejszym miejscem do wypoczynku jest Jelsa. Są w miare dobre plaże w okolicy, miasteczko sympatyczne.

Oj, rzeczywiscie... rok temu pierwszy tydzień września był tragiczny ( w nocy tem. spadała do 10 st, a takie warunki na Hvarze charakterystyczne są dla ... grudnia...); chociaż to nie tylko tu tak się porobiło, a praktycznie na całym wybrzeżu...dopiero ok. 10 pogoda wróciła.
A co do Jelsy, to rzeczywiscie jednym miasteczko się podoba, drugim nie, i o tym trudno dyskutować, ale powtórzę raz jeszcze: Jelsa ma bardzo niekorzystną "wystawę" na morze, co czyni ją najchłodniejszą i najbardziej wietrzną wśród miasteczek na wyspie... Zdecydowanie lepiej "zakotwiczyć" w pobliskiej Vrboskiej na przykład.
Pozdrawiam




Błagam pocieszcie chociaż, że w tym roku końcem sierpnia tam tak nie będzie, bo najprawdopodobniej jedziemy na Hvar :P Wiem..że nie przepowie nikt pogody...( niestety ) :? Bo gdyby przepowiedzieli pogodę to bym już sobie wakacje "ODPOWIEDNIO" zaplanowałam :twisted:
Pawcio&Monia
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 17.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawcio&Monia » 12.07.2010 22:20

Myślę że w tych czasach tylko ośmiornica Paul potrafi przewidziec co będzie :)

pzdr
Hollywood
Croentuzjasta
Posty: 161
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hollywood » 12.07.2010 23:14

[qu pamiętamy o tym, że zwłaszcza Zavala ma kaskadową zabudowę
sic!
Hollywood
Croentuzjasta
Posty: 161
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hollywood » 12.07.2010 23:19

grax napisał(a):A jeżeli chciałbym się wybrać na Hvar będąc z Breli, to jak to najlepiej zrobić ?

z góry dzięki za rady :)

daj sobie spokój
cappek
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cappek » 22.04.2011 12:16

W którym rejonie Hvaru można poobserwować najbardziej bujne podwodne życie?
Cały czas zastanawiamy się nad wyborem miasteczka na kwaterę i może to byłby decydujący czynnik? Póki co najbardziej kuszące jest południowe wybrzeże wyspy :)
cappek
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cappek » 23.06.2011 17:06

Mam pytanie dotyczące w zasadzie plaż w zatunelowej części Hvaru... czy wychodząc z każdego domku i idąc w stronę morza plaże nadają się do plażowania? Pytam pod kątem wyboru kwatery, czy trzeba sprawdzić, jak wygląda plaża czy raczej nie ma to sensu, bo zawsze jest fajna?
Chcielibyśmy (pobożne życzenie...;) ) znaleźć kwaterę w pierwszej linii brzegowej i ideałem byłoby, gdyby można było się te 20 metrów od domu opalać i pływać :)) hehhh
może to zależy od miejscowości? Czy moglibyście coś doradzić w tej kwestii? Pod uwagę biorę wszystkie miejscowości na południu wyspy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone