Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 09.07.2008 16:31

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
sylvi napisał(a):Witam! mam pytanie do Ksi- czy z Gradcu jest jakieś połączenie z Hvar, które pozwoli mi skorzystać z trasy o której pisałaś na początku tematu-łącznie z wypożyczeniem skutera, ale też powrotem do Gradacu w godzinach wieczornych?? A ile kosztuje wypożyczenie skutera-jesli się orientujesz?? Dziękuję za odpowiedz!!!


Z Gradca masz "rzut beretem" do Drvenika i prom do Sućurja. Wypożyczenie skutera to przeważnie koszt rzędu 200 - 250 kn/1 dzień. Z tym, że... nie jestem pewna, czy Sućurju jest wypożyczalnia skuterów (nie znalazłam info na stronie miasteczka); poza tym tzreba pamiętać, że droga Sućuraj - Jelsa jest w sezonie dość ruchliwa (kampery!), zatem jesli ktoś nie czuje się pewnie na jednośladach, odradzam (skutery w hr wypozyczalniach nie mają full casco!!!, tylko O.C, a zatem za uszkodzenia na skuterze powstałe z winy użytkownika finansowo odpowiada użytkownik!!!). Nie ma stacji benzynowaj w Sućurju (dopiero w Jelsie - ok 50 km = ok 2 h jazdy skuterem), więc jeśli wypożyczycie skuter w Gradcu lub Drveniku trzeba mieć to na uwadze (najlepiej mieć ze sobą mały kanisterek z paliwem "w zapasie").
Generalnie nie łatwa sprawa; jeśli macie własne autko to będzie to o wiele lepsze rozwiązanie.
Opcja: autobus wyklucza jednodniową wycieczkę, ponieważ nie da rady tego samego dnia autobusem wrócić do Sućurja z zachodniej częśći wyspy...

http://www.stari-grad-faros.hr/info/bus.htm

Ines napisał(a):Kasiu to rozumiem,że obojętne czy będziemy na Hvarze czy Brac będziemy musieli dostać się do Splitu aby udać się na kolejną wyspę..
Chyba, że z Brac do Makarskiej, a tam już z Drvenika na Hvar?


Dokładnie tak, jeśli przeprawa z autem.
Pozdrawiam


Mozesz podac GG n priv..chcialem troszke popisac i pare rzeczy zapytac, a tu nie chce smiecic :) dzieki!
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 10.07.2008 00:46

W profilu jest mój mail (priv na tym forum nie ma), albo łap mnie na skype...
Pozdrawiam

P.S. dla Sylvi...
o skuterkach pisałam też tu
forum/viewtopic.php?p=288275&highlight=#288275
Może się przyda...
sylvi
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 28.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylvi » 12.07.2008 14:59

Dziękuję za odpowiedz!! Coś będę kombinować-pozdrawiam!!!
sedi
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sedi » 30.06.2009 18:22

Odświeżam temacik :D
Wybieram się na Hvar w tym roku w okresie ostatni tydzień lipca i pierwszy tydzień sierpnia.
Może ktoś z doświadczenia powie czy jest szansa w tym okresie znaleść jakies kwaterki w ciemno jadąc? Ile kosztuje prom z Drvenika do Sucoraja?(oczywiscie z samochodem),i jak sam urok wysepki,choc juz duzo sie naczytałem o ty ;)
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 30.06.2009 18:54

sedi napisał(a):Odświeżam temacik :D
Wybieram się na Hvar w tym roku w okresie ostatni tydzień lipca i pierwszy tydzień sierpnia.
Może ktoś z doświadczenia powie czy jest szansa w tym okresie znaleść jakies kwaterki w ciemno jadąc? Ile kosztuje prom z Drvenika do Sucoraja?(oczywiscie z samochodem),i jak sam urok wysepki,choc juz duzo sie naczytałem o ty ;)

Wpisałam w Google: Prom Drvenik Sucuraj
pierwszy wynik...
sedi
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sedi » 30.06.2009 19:37

Dzięki :D
Może ktoś z doświadczenia powie czy jest szansa w tym okresie znaleść jakies kwaterki w ciemno jadąc?Czy warto pchać się do samego Hvar czy lepiej szukać coś w okolicy?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 30.06.2009 21:26

sedi napisał(a):Dzięki :D
Może ktoś z doświadczenia powie czy jest szansa w tym okresie znaleść jakies kwaterki w ciemno jadąc?Czy warto pchać się do samego Hvar czy lepiej szukać coś w okolicy?


Zawsze "coś" znajdziesz. Hvar sobie daruj: snobistycznie, drogo, tłocznie; na plaże i tak musi pojechac lub popłynąć.
A o promach (cennik i rozdkład rejsów) nalepiej czytać na stronach przewoźnika
Jadrolinija


P.S. Przejrzyj "hvarskie" forumowe tematy... jest ich od groma.
Pozdrawiam
raw
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 08.06.2003
Sucuraj /Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) raw » 30.06.2009 21:34

Jeśli mogę radzić to nie jedź przez Sucuraj - droga hardcore dla zaprawionych driverów ok 50 km ,nie warto (wąsko i kiepska jakość nawierzchni) .Piszę bo przejechaliśmy nią 3 dni(27.06.2009) temu.Płyń promem do Stari Grad.
raw
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 08.06.2003
Hvar kwatery

Nieprzeczytany postnapisał(a) raw » 30.06.2009 21:46

Na pewno coś znajdziecie tak jak my ! Spokojnie ....
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 30.06.2009 22:45

Rzeczywiście daruj sobie sam Hvar i poszukaj czegokolwiek w okolicy. Wszak będąc na Hvarze naprawdę warto poznać jego inne nie mniej urokliwe miasta... :papa:
Małgosiczka
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 29.06.2009
wyspa vir

Nieprzeczytany postnapisał(a) Małgosiczka » 30.06.2009 23:03

No to gdzie można pojechać. Dajcie konkretny namiar od 12.07 na dwa tyg. rodzinka 2+1. coś uczciwego i piękną Cro. w półn. lub środk. Cro
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: wyspa vir

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 30.06.2009 23:12

Małgosiczka napisał(a):No to gdzie można pojechać. Dajcie konkretny namiar od 12.07 na dwa tyg. rodzinka 2+1. coś uczciwego i piękną Cro. w półn. lub środk. Cro


Obawiam się, że źle zrozumiałaś Majeczkę. Miała na myśli miasto Hvar (że lepiej darować sobie szukanie noclegu w mieście Hvar), a nie wyspę....
Małgosiczka
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 29.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Małgosiczka » 30.06.2009 23:21

Może niepotrzebnie włączyłam się w wątek ale mam nie mały problem ponieważ oczytałam się tyle "złego" o wyspie VIR, że odechciało mi się wyjazdu, wię już chyba z desperacji wcisnęłam się z tą wyspą...
To nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji i chciałm dobrze a wychodzi jak zwykle...
Mam zbyt mało czasu na wysłanie wszędzie meili a od wczoraj wysłałam ich sporo - to termin, to kasa (niestety...)!
Gdyb ktoś miał pewne namiary to bardzo proszę (córka ma 4 lata i boję się jechać w ciemno)
Dziękuję!
sedi
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sedi » 30.06.2009 23:58

Troszkę się pogubiłem i teraz się zastanawiam co wybrać wyspę Hvar ,Korcule czy Brac? Ogólnie chciałem jakąś najbardziej słoneczną i z klimatem śródziemnomorskim wysepkę,co w takim razie polecacie?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 01.07.2009 07:45

sedi napisał(a):Troszkę się pogubiłem i teraz się zastanawiam co wybrać wyspę Hvar ,Korcule czy Brac? Ogólnie chciałem jakąś najbardziej słoneczną i z klimatem śródziemnomorskim wysepkę,co w takim razie polecacie?


Wszystkie 3 są piękne, którąkolwiek z nich wybierzesz, będziesz zadowolona. Moja rada: jeśli nie jesteś miłośnikiem zgiełku i "lansu", kwater szukaj raczej poza "stolicami" wysp (Hvar - Hvar, Korčula - Korčula), ale obowiązkowo zajrzyj tam i w ciągu dnia i wieczorkiem kilka razy w ciągu pobytu. Poza tym odradzam miejscowości: na Korčuli -Vela Luka, na Braču - Supetar i Bol, na Hvarze - Jelsa i Sućuraj.

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone