Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar czy Dalmacja ? Jednak HVAR ! Pierwsze wakacje w CRO...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 25.02.2016 10:15

Krzychooo napisał(a):O drodze nad tunelem Pitve można poczytać tutaj, są też zdjęcia: tunele-na-hvarze-pytanie-szczegolowe-t8139-30.html

Wielkie dzięki, jeśli tylko będzie przejezdna to ją sprawdzę.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 26.02.2016 01:56

rany jestem straszna jeśli chodzi o podejmowanie decyzji :/ sama siebie już meczę :/

zdecydowałam się na zadoooopie, ponieważ wcześniej wybrane miejscce nie mogłam zarezerwować na 10 dni szukałam dalej.

[b]Mikromir ( i inni ) proszę doradź :oops: apartament Drago 1 (visit-hvar) w zatoczce gdzieś na lewo od Pokrivenik, zatoka z tego co sprawdzałam na mapie nie ma nazwy ( adres podany jest na Zastrazisce ) 50e ( 10 nocy ) +1 noc gratis, więc wychodzi 45e na noc super cena i ta 1 dodatkowa noc :) ale z tego co widzę na street view dość tłoczno, dużo domów.

2 opcja 50e za noc-10 nocy( APARTMENTS DVA APARTMANA) zatoka Bay Veprinova południe wyspy, gdzieś pewnie w okolicach gdzie wy nocowaliście, mniej domów, skałki pod apartamentem i parę metrów dalej plaża kamyczkowa ( zakochałam się ) ale brak zdj kuchni, łazienki itp. W sumie to zależy nam tylko żeby się przespać ale zawsze lepiej widzieć co się bierze :)


Czy lepsza północna czy południowa cześć wyspy jeśli chodzi o Gdinj ?
Jakieś uwagi ? :)
Senegal
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.05.2012
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Senegal » 26.02.2016 03:47

Także m.in dzięki waszej pomocy - postanowione: W połowie czerwca - 6 dni Brela, 8 dni Hvar okolice Zavala, Sv. Nedjelja. W Breli chyba zrobię rezerwacje, by po podróży nie musieć latać i czegoś szukać. Na Hvar mam zamiar wybrać się w ciemno, chyba znajdę coś dla dwóch osób, jak myślicie?
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 26.02.2016 08:05

Senegal napisał(a):Także m.in dzięki waszej pomocy - postanowione: W połowie czerwca - 6 dni Brela, 8 dni Hvar okolice Zavala, Sv. Nedjelja. W Breli chyba zrobię rezerwacje, by po podróży nie musieć latać i czegoś szukać. Na Hvar mam zamiar wybrać się w ciemno, chyba znajdę coś dla dwóch osób, jak myślicie?


w czerwcu znajdziesz spokojnie :papa:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.02.2016 15:03

Senegal napisał(a):
mariusz_77 napisał(a):Witaj dla mnie wybór zatunelowy z codziennym dojazdem do miasteczek jest idealny i wypróbowany dwukrotnie... w tym roku po raz trzeci sie na to decyduję.... za tunelem cisza, spokój i piekna natura a przejazd... zależy skąd, z Zavali to rzut beretem
ja dojeżdżałem ze Sv.Njedjeli i nie narzekam ruchu na drogach zatunelowych praktycznie nie ma...
Pozdrawiam :papa:


Jeżeli doajazd zajmuje około 30 min, to dla mnie żaden problem (% nie konsumuje, więc mogę jeździć w te i nazad). A powiedzcie mi jak jest w tych miejscowościach (Zavala, Sv. Nedjelja, Ivan Dolac) z wyżywieniem, bez problemu zjem jakiś poplażowy obiadek?

Przeglądając mapę w oko wpadła mi jeszcze miejscowość Milna, jak ją widzicie względem wyżej wymienionych (kwestie dojazdowe, krajobrazowe, żywieniowe)?
Jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi

Milna jest to po prostu jedna ulica przy głównej plaży z odchodzącymi uliczkami do apartmanów.
Miejscowość raczej fajna z dużą ładną plażą ale nie można jej nazwać kameralną.
Jest czysto, fajna knajpka przy plaży, wypożyczalnia rowerków wodnych, parasole i leżaki do wynajęcia.
Widziałem tam kilka przyplażowych knajpek więc gastro zapewnione, lody, napoje (jest też taki centralny kiosk z owocami, lodami, napojami).

mariusz_77 napisał(a):
Wiele już napisano o szutrówce ze Sv.NJedjeli ... oczywiście że da się przejechać lecz nie jest ona równa... i niektórych przeraża gdyż wiedzie nad przepaściami bez żadnych zabezpieczeń :) lecz widoki wynagradzają wszystko
:D :papa:

Widoki są zaiste piękne ale nie dla kierowcy.
Ja się skupiałem aby nie przebić opony i nie urwać zawiasu. Nie ma zdjęcia aby oddać nierówność i ostrość kamieni na niej.
Z drugiej strony być na Hvarze i nie zaliczyć tych widoków to tak jakby być w Krakowie i nie widzieć smoka.
Więc jak to woli.

mariusz_77 napisał(a):
a Bilo Idro


W Bilo Idro kupowałem wina na odjazd.
Jeszcze w lutym tego roku piliśmy je z żoną.
Wypasione Plavac Grand Cru.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.02.2016 16:15

wiolek_lp napisał(a):
Mikromir ( i inni ) proszę doradź

Veprinową odwiedziłam, zresztą w relacji coś pokazałam, nawet ten dom chyba. Trochę mu się przyjrzałam, bo pierwotnie tam chciałam pojechać. Ale tam solary tylko są, to wiesz? Dojazd raczej trudny szutrówką, zadoopie dość mocno, ale zatoka ładna, spokojna. Odpisali Ci już stamtąd?
tereferelacja-czyli-czarnogora-i-hvar-2014-t46682-300.html#p1474676
Drago to Vela Stiniva, odwiedziłam i opisałam w relacji, ale tam jest ruch. Stosunkowo dużo domów i ludzi, trochę przyjezdnych, masa łódek i motorówek oraz knajpa (albo i dwie, nie pamiętam) nad wodą. Mnie się nie podobało. Tzn. widokowo bardzo ładnie, ale plażowanie tam mnie męczyło. Zobaczyć, poleżeć i uciekać dalej.
tereferelacja-czyli-czarnogora-i-hvar-2014-t46682-315.html#p1476078
Nie wiem, na jaki poziom zadoopia jesteś zdecydowana.
Napisz do mnie na PW, jeśli możesz.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 26.02.2016 21:30

Senegal napisał(a):
mariusz_77 napisał(a):Witaj dla mnie wybór zatunelowy z codziennym dojazdem do miasteczek jest idealny i wypróbowany dwukrotnie... w tym roku po raz trzeci sie na to decyduję.... za tunelem cisza, spokój i piekna natura a przejazd... zależy skąd, z Zavali to rzut beretem
ja dojeżdżałem ze Sv.Njedjeli i nie narzekam ruchu na drogach zatunelowych praktycznie nie ma...
Pozdrawiam :papa:


Jeżeli doajazd zajmuje około 30 min, to dla mnie żaden problem (% nie konsumuje, więc mogę jeździć w te i nazad). A powiedzcie mi jak jest w tych miejscowościach (Zavala, Sv. Nedjelja, Ivan Dolac) z wyżywieniem, bez problemu zjem jakiś poplażowy obiadek?

Przeglądając mapę w oko wpadła mi jeszcze miejscowość Milna, jak ją widzicie względem wyżej wymienionych (kwestie dojazdowe, krajobrazowe, żywieniowe)?
Jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi


Milna to bardzo sympatyczna wioseczka. Nie za duża, ale z podstawową infrastrukturą. No i blisko Hvaru.

Sama wyspa i zatoczki widokowo piękne, ale dojazdy do nich często dość trudne i czasami niebezpieczne. Zalecane auto 4WD, no często bywa, że po wczasach konieczna wizyta u blacharza ;) Pewnym rozwiązaniem jest wypożyczenie skuterów, które łatwiej dojadą w takie miejsca. Zresztą wystarczy odwiedzić jedną/dwie, tak naprawdę wszystkie te zatoczki są podobne do siebie.

Mieszkaliśmy niedaleko Milny w Zarace. Miejscówka fajna, ale mimo wszystko zadoopie Są knajpy ale ceny dość wysokie.. Tydzień można tam przesiedzieć z towarzystwem, ale poza plażowaniem nie ma tam co robić. Po wszystko trzeba jechać do Hvaru albo Starigradu. Sam zjazd z głównej drogi też mocno stromy i wąski, a nawierzchnia kiepska. Nie daj Boże na zakręcie nadziać się na coś jadącego z naprzeciwka....
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.02.2016 00:08

wiolek_lp napisał(a): na mapie nie ma nazwy

Mapa z nazwami zatok :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.02.2016 00:38

Mikromir napisał(a):
wiolek_lp napisał(a): na mapie nie ma nazwy

Mapa z nazwami zatok :wink:

Fajna mapa :idea: pozwoliłem sobie ukraść da dysk :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.02.2016 00:57

Janusz Bajcer napisał(a):
Mikromir napisał(a):
wiolek_lp napisał(a): na mapie nie ma nazwy

Mapa z nazwami zatok :wink:

Fajna mapa :idea: pozwoliłem sobie ukraść da dysk :wink:


Ależ proszę bardzo - nie moja. Wala się po forum tu i tam od lat. :oczko_usmiech:

Czyżby Hvar w planach?... 8O :?:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.02.2016 01:00

Jaka na razie - nie, ale mapa się przyda :lol:
Jakoś nie trafiłem na nią. :roll:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.02.2016 01:02

Janusz Bajcer napisał(a):Jaka na razie - nie, ale mapa się przyda :lol:
Jakoś nie trafiłem na nią. :roll:

Bo wysp unikasz. :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.02.2016 17:19

lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 27.02.2016 23:06

Mikromir napisał(a):
wiolek_lp napisał(a): na mapie nie ma nazwy

Mapa z nazwami zatok :wink:

Ja też ukradłem :oops:
córka wydrukowała , jeszcze tylko skleić i mapa na pół dywanu :lol:
mam nadzieję że się przyda :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 28.02.2016 19:24

Mapa świetna też ukradam i będę drukować :)

Udało się :mg: zarezerwowałam Uvalę Veprinowa, apartament Mali :) Robinsonada ale niby taka "lajtowa" zobaczymy jak będzie w rzeczywistości :)

Więc teraz tylko czekać na lipiec i czytać forum, dobrze, że mam tyle czasu do przygotowania przynajmniej w teorii ;))

Dziękuję wszystkim ( zwłaszcza Mikromir ;)) za zachęcenie do Hvaru, myślę, że będzimy zachwyceni :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hvar czy Dalmacja ? Jednak HVAR ! Pierwsze wakacje w CRO... - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone