Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tereferelacja ;-) czyli Czarnogóra i Hvar 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 16.09.2014 16:02

Byliśmy w kilku, ale do tej naszej, to mała wyprawa.

:hut:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.09.2014 16:15

kaszubskiexpress napisał(a): do tej naszej, to mała wyprawa.

Ale mnie ciekawość zżera... Podasz chociaż rejon mniej więcej? I czy ta wyprawa to tylko samochodem, czy też kawał drogi pieszo? :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.09.2014 16:16

Bea.ta napisał(a):wszystko zależy od wszystkiego

No tak, za dużo czynników wpływa na osobiste wrażenia. My tu sobie oglądamy zdjęcia i na nich chyba głównie opieramy opinie wybierając wakacyjne miejsce. A one najczęściej pokazują tylko kawałek rzeczywistości.

Zupełnie nie umiem wyjaśnić, dlaczego na przykład Skozanje podobała mi się ostatecznie bardziej niż Torac. Może bardziej dziki był las tuż przy plaży? Może mniej asfaltu i betonu? Może inaczej pachniało? Może inne były dochodzące odgłosy? Nie umiem tego uzasadnić. Jednak to co widać - to tylko niewielka część ostatecznego wrażenia.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 16.09.2014 16:27

Mikromir napisał(a):
kaszubskiexpress napisał(a): do tej naszej, to mała wyprawa.

Ale mnie ciekawość zżera... Podasz chociaż rejon mniej więcej? I czy ta wyprawa to tylko samochodem, czy też kawał drogi pieszo? :)

Żukova.
Tutaj

Mieszkaliśmy w Starim Gradzie, więc kawałek samochodem a potem 15 minut z buta. :hut:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.09.2014 16:31

Żukova :)
Nie dotarłam, choć chciałam. Nawet instrukcje Kasi G-B miałam już wydrukowane. Niestety, czas nie jest z gumy :(
To sobie chociaż u Ciebie pooglądam. :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 16.09.2014 16:43

Mikromir napisał(a):Zupełnie nie umiem wyjaśnić, dlaczego na przykład Skozanje podobała mi się ostatecznie bardziej niż Torac. Może bardziej dziki był las tuż przy plaży? Może mniej asfaltu i betonu? Może inaczej pachniało? Może inne były dochodzące odgłosy? Nie umiem tego uzasadnić. Jednak to co widać - to tylko niewielka część ostatecznego wrażenia.

spodobało Ci się bo tak ma być i już :)
nie ma co drążyć :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.09.2014 19:50

W Tvrdi Dolac są dwie zatoczki - niestety nie mam zdjęć z tej drugiej, ale znajdziecie je na visit-hvar. Idę dalej na wschód - asfalt pojawia się jeszcze na dość stromym podjeździe...

Obrazek

...ale za nim już tylko szuter, i to miejscami nie najlepszy.

Dalsze zatoczki są trochę mniejsze, bardziej kameralne, brak w nich jakby tej odrobiny otwartej przestrzeni, którą widać w Toracu czy Skozanje. Mijam Mali Rapak i Rapak, który Aldonka pięknie przedstawiła w ubiegłym roku. Zobaczcie sobie jej zdjęcia :mrgreen: . Uvala Bočac zlewa mi się jakoś z otoczeniem, właściwie sama już nie wiem, gdzie jestem. Wreszcie jednak docieram do zatoki, którą bardzo chciałam zobaczyć i od razu ją rozpoznaję.

Obrazek

To Uvala Veprinova. Zastanawiałam się tu nad jednym domem trochę dłużej, ale i tak okazał się zajęty w moim terminie. Pytałam w październiku. :roll:

Obrazek

W Veprinovej mają bazę rybacy. Nie wiem, jakby się tu mieszkało, ale pewnie byłaby szansa na świeżą rybę. :) Tylko dojazd do zatoki jakby ciut trudniejszy niż do Skozanje i chyba z parkowaniem gorzej.

Obrazek

Obrazek

Wędruję dokoła zatoczki. Są jacyś goście oczywiście, ale generalnie widać, że toczy się tu także inne życie niż tylko turystyczno-wakacyjne. Trochę zaniedbanych, kamiennych budynków, jakiś schowek na rybackie narzędzia, nawet zaparkowana gdzieś karkołomnie półciężarówka - to wszystko robi wrażenie swojskości. Nie jest tu elegancko, domy raczej niezbyt wycacane, ale podoba mi się ta uvala.

Obrazek

Obrazek

Marzyło mi się jeszcze odwiedzenie następnej uvali Kozja. Niestety, nie udało mi się wyjść rano o 4.00 jak Staśkowi... :roll: Robi się coraz cieplej, a ja muszę jeszcze przejść kilka kilometrów z powrotem do mojej zatoczki.

Wracam powoli, zajadając figi prosto z drzew i podziwiając krajobrazy tej części wyspy.

Obrazek

Następna wycieczka będzie do zatoczek na zachód od Skozanje, do końca tamtego kawałka szutrówki.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 16.09.2014 20:20

echhhhhhhhh ..... :roll:
wrócę na Hvar ... 8)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.09.2014 21:08

Bea.ta napisał(a):
wrócę na Hvar ... 8)

Ale tam przecież tak jakoś za zielono i wogle... :roll:

:wink:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 16.09.2014 21:11

Mikromir napisał(a):Ale tam przecież tak jakoś za zielono i wogle... :roll:

:wink:

a to ja na chwilkę szybko i w okularach ciemnych :)
a potem .... do siebie odreagować :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.09.2014 15:38

Bea.ta napisał(a):a to ja na chwilkę szybko i w okularach ciemnych :)

Żeby Cię nikt nie rozpoznał? 8O A co Ty tam nabroiłaś na Hvarze ostatnio, że chcesz się tak maskować, hę?... :roll: :boss:

Jednak kiedy już zajrzysz, może dasz się z Twoją ekipą skusić na uvalę Jedra - w sam raz dla większej grupy.

Do Uvali Jedra można nawet dojechać samochodem ze Skozanje - niedawno dobudowano kawałek drogi łączący obie zatoki.

W tę stronę - na zachód - wybraliśmy się na wieczorny spacer, więc ostrzegam, że nie będzie kolorowo i słonecznie, tylko ciemno i szaro. Kolorki i słoneczko trzeba sobie wyobrazić czytając między zdjęciami.

Jedra jest interesująca, gdy jest się ze swoimi - plaża, wprawdzie niewielka, jest jakby otoczona jednym większym domem z dużą ilością apartmanów (obok stoi jeszcze drugi mniejszy dom), co daje pewnie mieszkańcom poczucie prywatności. Obcych tu brak - gdy tylko zbliżyliśmy się do budynku, zauważyła nas gospodyni. Wprawdzie bardzo miło i uprzejmie pozwoliła zajrzeć na plażę (pustą wieczorem) to jednak widać było, że takie odwiedziny są tu zaskoczeniem. Szybko się więc zmyliśmy, zaspokoiwszy swoją ciekawość.

W Jedrze musi być chyba miło: dom raczej nowy i ładny, otoczenie dobrze zagospodarowane, jest nawet boisko do siatkówki i mała trampolina dla dzieci. Na dużym parkingu większość polskich rejestracji - no to zeznawać, którzy z forumowiczów byli tam w sierpniu? :wink:

Obrazek

Obrazek

Z własną dużą ekipą - super miejsce. Gdy jedzie się tylko jedną rodziną, inni są jakby za blisko jak na mój gust.
No i oczywiście raczej nie ma mowy o cenie 10E na głowę. :wink:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 17.09.2014 15:46

Iiii co dalej?
(chciałem pisać, ale mnie wyprzedziłaś)

Pisz i wklejaj dalej :) :D :lol:
P.S
A co do nr one to może ta zatoczka, moja odkryta w 2001 i powtórzona w 2006
a Twoja z awatarka ???
Załączniki:
CHORWACJA-2006 (508).jpg
Ostatnio edytowano 17.09.2014 15:56 przez Darkos, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.09.2014 15:56

Darkos napisał(a):A co do nr one to może ta zatoczka, moja odkryta w 2001 i powtórzona w 2006
a Twoja z awatarka

Bingo! :D
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 17.09.2014 16:07

Mikromir napisał(a):Żeby Cię nikt nie rozpoznał? 8O A co Ty tam nabroiłaś na Hvarze ostatnio, że chcesz się tak maskować, hę?... :roll: :boss:

nie, no co Ty :roll: ja??? nabroić??? :roll: ranisz mnie :?
:)
o to zielone mi chodziło ... dla oczu, wiesz, że ja nie przywykłam :roll:
:)

Mikromir napisał(a):Jednak kiedy już zajrzysz, może dasz się z Twoją ekipą skusić na uvalę Jedra - w sam raz dla większej grupy.

wszędzie mi się tam podoba, byleby pusto i daleko od tłumów :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.09.2014 16:54

Bea.ta napisał(a): ja??? nabroić??? :roll: ranisz mnie :?

A to przepraszam, ja tak niechcący... :oops: :wink:


Bea.ta napisał(a):o to zielone mi chodziło ... dla oczu, wiesz, że ja nie przywykłam :roll:

Wiem, wiem. :wink:
Do dzisiaj mnie oczy bolą po tym całym Hvarze... na zielone patrzeć nie mogę... za dużo tego, po prostu... :roll:

:mrgreen: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tereferelacja ;-) czyli Czarnogóra i Hvar 2014 - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone