Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar czy Dalmacja ? Jednak HVAR ! Pierwsze wakacje w CRO...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 21.02.2016 23:16

15 km, sprawdziłam :) wiem zdaję sobie sprawę i nie upieram się że to idealne miejsce, ale jeśli chodzi o widoki i cenę na 4 noce tak jak planowałam wcześniej to z tego co znalazłam to najlepsze :) ale już zabrałam się za szukanie czeogś faktycznie na 10 nocy, trzeba mi było takiego kopa, że albo jedno albo 2 a nie miał mnie kto uświadomić :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.02.2016 23:26

Tu szukasz? Bezpośrednie ogłoszenia właścicieli.
http://www.visit-hvar.com/
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.02.2016 23:30

wiolek_lp napisał(a):... a nie miał mnie kto uświadomić :D


Miłośników Hvaru jest sporo >>> klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 21.02.2016 23:31

czytam powolutku klub miłośników :) sprawdzam i na visit hvar ale też na airbnb. Dzięki wam za wszystkie rady :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.02.2016 00:24

wiolek_lp napisał(a):czytam powolutku klub miłośników :) sprawdzam i na visit hvar ale też na airbnb.

noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html#p249017
Niektóre linki działają jeszcze. :wink:
I zapytaj w czeskiej Valsie czy coś mają wolnego w Twoim terminie.
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 22.02.2016 08:07

Ja osobiście nie dzieliłabym wyjazdu 5/5, bo to trochę bez sensu.
Jeśli chodzi o finanse i płyniesz na wyspę weź pod uwagę także to że płacisz za prom.
We wrześniu byliśmy na Hvarze, nocleg w Jelsie 3+1, apartament 2 sypialnie i płaciliśmy 40euro/doba. Nocleg znaleziony na stronie visit hvar, tańsze noclegi niż prze booking.
Byliśmy 10 dni, i to jest za mało, zawłaszcz z dziećmi, bo prócz zwiedzania trzeba poleżakować na plaży i odpoczywać, a nie tylko pędzić od atrakcji do atrakcji :)
Uważam Jeslą za dobra bazę wypadową do plażowania i zwiedzania. I jest też wieczorkiem co robić :)
Chorwacja cała jest piękna i gdziekolwiek nie pojedziesz będziesz zadowolona :) tylko nie warto się rozdrabniać i pędzić :)
Senegal
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.05.2012
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Senegal » 22.02.2016 18:53

Hej

Ja po wstępnych przemyśleniach wymyśliłem sobie, że w ty roku podziele urlop : 6 dni (jako że byłem w tamtym roku) Brela / 8 Hvar. Problem polega na tym, że kompletnie nie umiem odnaleźć się na tej wyspie. Gdzie pojechać by:
- zamieszkać przy samej plaży(no w odległości 100 - 150m), (ładnej, nie betonowej)
- mieć dostęp do sklepu, kilku restauracji
- mieć dobrą bazę do zwiedzenia wyspy

?
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 22.02.2016 19:33

Tutaj (w połowie pierwszej strony) możesz poczytać o tym, czym się kierować przy wyborze miejscowości na Hvarze.

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):jak mam być szczera, to na Hvarze (ale nie tylko) ciężko pogodzić "architekturę do gapienia się" z plażą "pod nosem".
Plażę (rozumianą jako miejsce odpoczynku poza miastem)pod nosem można mieć na południowej stronie (jak poleca Majeczka), ale tam o "karmieniu oka architekturą" praktycznie nie ma mowy (nie licząc kilku kamiennych domów, które na palcach jednej ręki zliczyć można). Są i owszem miejsca, gdzie można coś zjeść i posiedzieć, ale oczy "głodne zostaną", ponieważ Zavala i Ivan Dolac to praktycznie w całosci wytwór lat 70-tych XXw. i zarazem odpowiedź na zapotrzebowania turyzmu. Jedynie sv.Nedjelja mogłaby może sprostać tego typu wymaganiom (choć większość apartamentów do wynajmu znajduje się w pobliżu przystani, gdzie znowu koncentracja całkiem nowych betonowych domów. Po prostu przed wiekami osad nie budowano nad samym wybrzeżem... dopiero duuużo później osady zaczęły "schodzić" nad morze (a zatem i stara część sv.Nedjelji znajduje się znacznie wyżej niż jej nowa - turystyczna dzielnica).
W miasteczkach (zwłaszcza tych baaaardzo starych, które zachwycają swą architekturą) nie ma jak się kąpać (chyba, że ktoś lubi kolektywne smażenie się na plażach miejskich czy przed hotelami). Ja nie plecam i sama nie praktykuję. Także stare dalmatyńskie wioski najczęściej znajdują sie wśród wzgórz (nie licząc osad rybackich, które na przestrzeni wieków rozrastały się w miasta - miasteczka).
Wniosek taki, że trzeba zdecydować:
- albo najważniejsze jest, by plaża (nie morze czy zatoka miejska) była przed domem (włącznie z pomostem dla "pływadełka") i wtedy faktycznie polecam południową stronę (Zavala, Ivan Dolac, Bojanić bad, Jagodna - ale pamiętamy o tym, że zwłaszcza Zavala ma kaskadową zabudowę i tylko jeden rząd apartamentowców tak naprawdę ma plażę przed nosem; reszta położona nieco i momentami nawet sporo powyżej poziomu morza). W tym wypadku "karmienie oka architekturą" wymaga przejażdzki do miasteczek na północej stronie (Jelsa, Vrboska, Stari Grad plus naturalnie Hvar, który mimo,że na południu wymaga pofatygowania się przez w/w miejscowości na północy); można za to do woli podziwiać widoki na Pelješac, Šćedro, Korčulę, Proizd, Lukavce, Vis, czasem Palagružę...).
- albo lokujemy się w uroczym miasteczku (gdy najważniejsza bliskość "klimatu", możliwość spacerów w wąskich uliczkach i popijania kawy w romantycznej atmosferze. Wtedy wybieramy jedno z miasteczek lub też jego pobliże; a na plażę dojeżdzamy i szukamy absolutnie intymnej atmosfery (czyli kawał skały- skalnej półeczki, ja i on /ona).

-Jest też wariant dla miłośników "folkloru i żywego skansenu", którzy chcą obcować z prastarą dalmatyńską tradycją w absolutnej ciszy i spokoju - wtedy stare wioski w głębi wyspy, często pośród wzgórz. Np.Pitve, Brusje, Selca, Rudina, Grablje.

-oraz opcja dla spragnionych absolutnego odludzia i robinsońskiego stylu turystyki - wtedy jakiś domek w zatoce (na totalnym wygwizdowie); może być nawet z dostępem tylko od morza
Wszystko rzecz gustu; dla każdego coś miłego.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.02.2016 19:58

Mikromir napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):czytam powolutku klub miłośników :) sprawdzam i na visit hvar ale też na airbnb.

noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html#p249017
Niektóre linki działają jeszcze. :wink:
I zapytaj w czeskiej Valsie czy coś mają wolnego w Twoim terminie.


czeską valse sprawdziłam ( o ile to ta strona o której myślę ) i ceny są zabójcze jak za coś czego nie ma zdj :)
szukam na visit- hvar, znalazłam parę miejsc w których "teoretycznie" apartamenty są po 50e w moim terminie ( głównie w Jelsa), na razie odpisała mi 1 osoba oczywiście podbijając cenę o 75e na całości :/ nie lubię jak ktoś określa cenę, po czym okazuje się, że jest ona inna ...


Mai napisał(a):Ja osobiście nie dzieliłabym wyjazdu 5/5, bo to trochę bez sensu.
Jeśli chodzi o finanse i płyniesz na wyspę weź pod uwagę także to że płacisz za prom.
We wrześniu byliśmy na Hvarze, nocleg w Jelsie 3+1, apartament 2 sypialnie i płaciliśmy 40euro/doba. Nocleg znaleziony na stronie visit hvar, tańsze noclegi niż prze booking.
Byliśmy 10 dni, i to jest za mało, zawłaszcz z dziećmi, bo prócz zwiedzania trzeba poleżakować na plaży i odpoczywać, a nie tylko pędzić od atrakcji do atrakcji :)
Uważam Jeslą za dobra bazę wypadową do plażowania i zwiedzania. I jest też wieczorkiem co robić :)
Chorwacja cała jest piękna i gdziekolwiek nie pojedziesz będziesz zadowolona :) tylko nie warto się rozdrabniać i pędzić :)


prom to akurat najmniejsza kwota bo w 2 strony 180 zł. co do noclegów we wrześniu za 40e z tego co zauważyłam ( na visit-hvar) da się już wynająć fajne apartamenty, w lipcu jest to niemożliwe :)

moim zamysłem nie było pędzenie i zwiedzanie jak największej ilość na Hvarze :)
chyba jednak nie doprecyzowałam tego o co mi chodzi bo decydując się na Hvar myślałam właśnie o parodniowym odpoczynku na wyspie głównie na plaży w zatoczkach plus dodatkowo zwiedzenie paru miejsc ale bez spinki :)
za to tempo chciałam narzucić większe właśnie na wybrzeżu i tam więcej pozwiedzać.

jeśli znajdę odpowiedni apartament ( głównie to odpowiednio tani, nie potrzebujemy super warunków, wiadomo żeby się przespać wykąpac i ugotowac jakiś makaron ) do zdecydujemy się na 10 dni na wyspie, jeśli jednak nie uda się to w tym roku po prostu zobaczymy jaka jest piękna a kiedyś wrócimy na zwiedzanie jej :)
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 417
Dołączył(a): 11.12.2011
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 22.02.2016 20:06

Zobacz oferty na b..g.com, wychodzi dla Waszej rodziny od 1575 zł za 9 nocy, pierwsza , która mi wyskoczyła w Stari Grad,
apartament Buratovic.

Jelsa, Apartments Dvije Palme, za 1772zł, tez za 9 nocy

Jest tego trochę, warto poszukać.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.02.2016 20:18

jolcix napisał(a):Zobacz oferty na b..g.com, wychodzi dla Waszej rodziny od 1575 zł za 9 nocy, pierwsza , która mi wyskoczyła w Stari Grad,
apartament Buratovic.

Jelsa, Apartments Dvije Palme, za 1772zł, tez za 9 nocy

Jest tego trochę, warto poszukać.


na 10 nocy 1750, faktycznie jakoś szukając omijałam go nie wiem czemu :) Chyba dlatego, że Stari Grad zostawiłam na koniec skupiłam się bardziej na Jelsie, chodź tak na prawdę nie wiem nic o mieście ale wydało mi się bardziej "zatłoczone" :)

czy orientuje się ktoś jak traktowane jest dziecko, które w chwili pobytu za ok 3 mies skończy 4 lata ? jako 3 czy 4 latek ? chodzi mi głównie o sformułowanie "Bezpłatnie! 1 dziecko do lat 3 – pobyt bezpłatny, jeżeli śpi na obecnym łóżku".
Żeby nie okazało się na miejscu, że trzeba dopłacać nie spodziewając się tego.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.02.2016 21:45

wiolek_lp napisał(a): czy orientuje się ktoś jak traktowane jest dziecko, które w chwili pobytu za ok 3 mies skończy 4 lata ? jako 3 czy 4 latek ? chodzi mi głównie o sformułowanie "Bezpłatnie! 1 dziecko do lat 3 – pobyt bezpłatny, jeżeli śpi na obecnym łóżku".
Żeby nie okazało się na miejscu, że trzeba dopłacać nie spodziewając się tego.

Jeśli tylko nie mieszkasz w hotelu czy też nie jedziesz z biurem podróży (tam zazwyczaj liczy się wiek w dniu powrotu), to bezpośrednio z gospodarzem ustalasz wszystko indywidualnie mailowo - ja pytając o apartament mówię ile dzieci mają lat w chwili rezerwacji i tego się trzymamy, jeszcze nie miałam problemów na miejscu, zresztą zawsze jeżdżę z wydrukowaną korespondencją mailową z zawartymi w niej ustaleniami. To po prostu indywidualna sprawa do omówienia z właścicielem na etapie rezerwacji, często są bardzo elastyczni i da się negocjować. W przypadku pośredników jest już inaczej, dlatego zawsze bukuję bezpośrednio.

Ja mówiłam o tej Valsie - taki domek Dario czy ap. Tatjana może mieszczą się w Twoim limicie (i zdjęcia też są po kliknięciu more photos), chyba że to nie ten standard, o który Ci chodzi. Zresztą i tak pewnie są już zajęte od jesieni.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.02.2016 22:01

Chodziło mi właśnie konkretnie o booking, czasami zdarzają się fajne ceny, nawet lepsze niż bezpośrednio u właściciela, nie mówię tutaj akurat o chorwacji ;)

ten domek Tatjana widziałam i nawet sobie zapisałam, tylko zastanawiałam się czy to właśnie nie taka robinsonada :) aaa ok chodziło o apartament tatiana ;)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.02.2016 22:11

wiolek_lp napisał(a):ten domek Tatjana widziałam i nawet sobie zapisałam, tylko zastanawiałam się czy to właśnie nie taka robinsonada :) aaa ok chodziło o apartament tatiana ;)

Ja mówię o ap. Tatjana przez j. :wink: Normalny prąd i woda.
Może napisz do Slawko123 i zapytaj u kogo mieszka co roku?
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.02.2016 23:41

Ponawiam pytanie czy ktoś orientuje się jak przestrzegany jest wiek dziecka przy rezerwacji przez booking ?
jest fajny apartament w Zavali, Apartment Zavala 8912b za 2144 tyle, że jest on 3 osobowy, a "Bezpłatnie! 1 dziecko do lat 3 – pobyt bezpłatny, jeżeli śpi na obecnym łóżku". A nasz młodszy będzie mieć 4 lata bez 3 miesięcy.
Jak dla nas nie ma problemu bo mały śpi albo ze starszym albo z nami, tylko czy dla właścicieli to nie byłby problem i nie kazali by dopłacać ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Hvar czy Dalmacja ? Jednak HVAR ! Pierwsze wakacje w CRO... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone