Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Hvar czy Dalmacja ? Jednak HVAR ! Pierwsze wakacje w CRO...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 21.02.2016 23:16

15 km, sprawdziłam :) wiem zdaję sobie sprawę i nie upieram się że to idealne miejsce, ale jeśli chodzi o widoki i cenę na 4 noce tak jak planowałam wcześniej to z tego co znalazłam to najlepsze :) ale już zabrałam się za szukanie czeogś faktycznie na 10 nocy, trzeba mi było takiego kopa, że albo jedno albo 2 a nie miał mnie kto uświadomić :D
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.02.2016 23:26

Tu szukasz? Bezpośrednie ogłoszenia właścicieli.
http://www.visit-hvar.com/
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.02.2016 23:30

wiolek_lp napisał(a):... a nie miał mnie kto uświadomić :D

Miłośników Hvaru jest sporo >>> klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 21.02.2016 23:31

czytam powolutku klub miłośników :) sprawdzam i na visit hvar ale też na airbnb. Dzięki wam za wszystkie rady :)
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.02.2016 00:24

wiolek_lp napisał(a):czytam powolutku klub miłośników :) sprawdzam i na visit hvar ale też na airbnb.

noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html#p249017
Niektóre linki działają jeszcze. :wink:
I zapytaj w czeskiej Valsie czy coś mają wolnego w Twoim terminie.
Mai
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 22.02.2016 08:07

Ja osobiście nie dzieliłabym wyjazdu 5/5, bo to trochę bez sensu.
Jeśli chodzi o finanse i płyniesz na wyspę weź pod uwagę także to że płacisz za prom.
We wrześniu byliśmy na Hvarze, nocleg w Jelsie 3+1, apartament 2 sypialnie i płaciliśmy 40euro/doba. Nocleg znaleziony na stronie visit hvar, tańsze noclegi niż prze booking.
Byliśmy 10 dni, i to jest za mało, zawłaszcz z dziećmi, bo prócz zwiedzania trzeba poleżakować na plaży i odpoczywać, a nie tylko pędzić od atrakcji do atrakcji :)
Uważam Jeslą za dobra bazę wypadową do plażowania i zwiedzania. I jest też wieczorkiem co robić :)
Chorwacja cała jest piękna i gdziekolwiek nie pojedziesz będziesz zadowolona :) tylko nie warto się rozdrabniać i pędzić :)
Senegal
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Senegal » 22.02.2016 18:53

Hej

Ja po wstępnych przemyśleniach wymyśliłem sobie, że w ty roku podziele urlop : 6 dni (jako że byłem w tamtym roku) Brela / 8 Hvar. Problem polega na tym, że kompletnie nie umiem odnaleźć się na tej wyspie. Gdzie pojechać by:
- zamieszkać przy samej plaży(no w odległości 100 - 150m), (ładnej, nie betonowej)
- mieć dostęp do sklepu, kilku restauracji
- mieć dobrą bazę do zwiedzenia wyspy

?
Krzychooo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 22.02.2016 19:33

Tutaj (w połowie pierwszej strony) możesz poczytać o tym, czym się kierować przy wyborze miejscowości na Hvarze.

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):jak mam być szczera, to na Hvarze (ale nie tylko) ciężko pogodzić "architekturę do gapienia się" z plażą "pod nosem".
Plażę (rozumianą jako miejsce odpoczynku poza miastem)pod nosem można mieć na południowej stronie (jak poleca Majeczka), ale tam o "karmieniu oka architekturą" praktycznie nie ma mowy (nie licząc kilku kamiennych domów, które na palcach jednej ręki zliczyć można). Są i owszem miejsca, gdzie można coś zjeść i posiedzieć, ale oczy "głodne zostaną", ponieważ Zavala i Ivan Dolac to praktycznie w całosci wytwór lat 70-tych XXw. i zarazem odpowiedź na zapotrzebowania turyzmu. Jedynie sv.Nedjelja mogłaby może sprostać tego typu wymaganiom (choć większość apartamentów do wynajmu znajduje się w pobliżu przystani, gdzie znowu koncentracja całkiem nowych betonowych domów. Po prostu przed wiekami osad nie budowano nad samym wybrzeżem... dopiero duuużo później osady zaczęły "schodzić" nad morze (a zatem i stara część sv.Nedjelji znajduje się znacznie wyżej niż jej nowa - turystyczna dzielnica).
W miasteczkach (zwłaszcza tych baaaardzo starych, które zachwycają swą architekturą) nie ma jak się kąpać (chyba, że ktoś lubi kolektywne smażenie się na plażach miejskich czy przed hotelami). Ja nie plecam i sama nie praktykuję. Także stare dalmatyńskie wioski najczęściej znajdują sie wśród wzgórz (nie licząc osad rybackich, które na przestrzeni wieków rozrastały się w miasta - miasteczka).
Wniosek taki, że trzeba zdecydować:
- albo najważniejsze jest, by plaża (nie morze czy zatoka miejska) była przed domem (włącznie z pomostem dla "pływadełka") i wtedy faktycznie polecam południową stronę (Zavala, Ivan Dolac, Bojanić bad, Jagodna - ale pamiętamy o tym, że zwłaszcza Zavala ma kaskadową zabudowę i tylko jeden rząd apartamentowców tak naprawdę ma plażę przed nosem; reszta położona nieco i momentami nawet sporo powyżej poziomu morza). W tym wypadku "karmienie oka architekturą" wymaga przejażdzki do miasteczek na północej stronie (Jelsa, Vrboska, Stari Grad plus naturalnie Hvar, który mimo,że na południu wymaga pofatygowania się przez w/w miejscowości na północy); można za to do woli podziwiać widoki na Pelješac, Šćedro, Korčulę, Proizd, Lukavce, Vis, czasem Palagružę...).
- albo lokujemy się w uroczym miasteczku (gdy najważniejsza bliskość "klimatu", możliwość spacerów w wąskich uliczkach i popijania kawy w romantycznej atmosferze. Wtedy wybieramy jedno z miasteczek lub też jego pobliże; a na plażę dojeżdzamy i szukamy absolutnie intymnej atmosfery (czyli kawał skały- skalnej półeczki, ja i on /ona).

-Jest też wariant dla miłośników "folkloru i żywego skansenu", którzy chcą obcować z prastarą dalmatyńską tradycją w absolutnej ciszy i spokoju - wtedy stare wioski w głębi wyspy, często pośród wzgórz. Np.Pitve, Brusje, Selca, Rudina, Grablje.

-oraz opcja dla spragnionych absolutnego odludzia i robinsońskiego stylu turystyki - wtedy jakiś domek w zatoce (na totalnym wygwizdowie); może być nawet z dostępem tylko od morza
Wszystko rzecz gustu; dla każdego coś miłego.
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.02.2016 19:58

Mikromir napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):czytam powolutku klub miłośników :) sprawdzam i na visit hvar ale też na airbnb.

noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html#p249017
Niektóre linki działają jeszcze. :wink:
I zapytaj w czeskiej Valsie czy coś mają wolnego w Twoim terminie.

czeską valse sprawdziłam ( o ile to ta strona o której myślę ) i ceny są zabójcze jak za coś czego nie ma zdj :)
szukam na visit- hvar, znalazłam parę miejsc w których "teoretycznie" apartamenty są po 50e w moim terminie ( głównie w Jelsa), na razie odpisała mi 1 osoba oczywiście podbijając cenę o 75e na całości :/ nie lubię jak ktoś określa cenę, po czym okazuje się, że jest ona inna ...

Mai napisał(a):Ja osobiście nie dzieliłabym wyjazdu 5/5, bo to trochę bez sensu.
Jeśli chodzi o finanse i płyniesz na wyspę weź pod uwagę także to że płacisz za prom.
We wrześniu byliśmy na Hvarze, nocleg w Jelsie 3+1, apartament 2 sypialnie i płaciliśmy 40euro/doba. Nocleg znaleziony na stronie visit hvar, tańsze noclegi niż prze booking.
Byliśmy 10 dni, i to jest za mało, zawłaszcz z dziećmi, bo prócz zwiedzania trzeba poleżakować na plaży i odpoczywać, a nie tylko pędzić od atrakcji do atrakcji :)
Uważam Jeslą za dobra bazę wypadową do plażowania i zwiedzania. I jest też wieczorkiem co robić :)
Chorwacja cała jest piękna i gdziekolwiek nie pojedziesz będziesz zadowolona :) tylko nie warto się rozdrabniać i pędzić :)

prom to akurat najmniejsza kwota bo w 2 strony 180 zł. co do noclegów we wrześniu za 40e z tego co zauważyłam ( na visit-hvar) da się już wynająć fajne apartamenty, w lipcu jest to niemożliwe :)

moim zamysłem nie było pędzenie i zwiedzanie jak największej ilość na Hvarze :)
chyba jednak nie doprecyzowałam tego o co mi chodzi bo decydując się na Hvar myślałam właśnie o parodniowym odpoczynku na wyspie głównie na plaży w zatoczkach plus dodatkowo zwiedzenie paru miejsc ale bez spinki :)
za to tempo chciałam narzucić większe właśnie na wybrzeżu i tam więcej pozwiedzać.

jeśli znajdę odpowiedni apartament ( głównie to odpowiednio tani, nie potrzebujemy super warunków, wiadomo żeby się przespać wykąpac i ugotowac jakiś makaron ) do zdecydujemy się na 10 dni na wyspie, jeśli jednak nie uda się to w tym roku po prostu zobaczymy jaka jest piękna a kiedyś wrócimy na zwiedzanie jej :)
jolcix
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 22.02.2016 20:06

Zobacz oferty na b..g.com, wychodzi dla Waszej rodziny od 1575 zł za 9 nocy, pierwsza , która mi wyskoczyła w Stari Grad,
apartament Buratovic.

Jelsa, Apartments Dvije Palme, za 1772zł, tez za 9 nocy

Jest tego trochę, warto poszukać.
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.02.2016 20:18

jolcix napisał(a):Zobacz oferty na b..g.com, wychodzi dla Waszej rodziny od 1575 zł za 9 nocy, pierwsza , która mi wyskoczyła w Stari Grad,
apartament Buratovic.

Jelsa, Apartments Dvije Palme, za 1772zł, tez za 9 nocy

Jest tego trochę, warto poszukać.

na 10 nocy 1750, faktycznie jakoś szukając omijałam go nie wiem czemu :) Chyba dlatego, że Stari Grad zostawiłam na koniec skupiłam się bardziej na Jelsie, chodź tak na prawdę nie wiem nic o mieście ale wydało mi się bardziej "zatłoczone" :)

czy orientuje się ktoś jak traktowane jest dziecko, które w chwili pobytu za ok 3 mies skończy 4 lata ? jako 3 czy 4 latek ? chodzi mi głównie o sformułowanie "Bezpłatnie! 1 dziecko do lat 3 – pobyt bezpłatny, jeżeli śpi na obecnym łóżku".
Żeby nie okazało się na miejscu, że trzeba dopłacać nie spodziewając się tego.
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.02.2016 21:45

wiolek_lp napisał(a): czy orientuje się ktoś jak traktowane jest dziecko, które w chwili pobytu za ok 3 mies skończy 4 lata ? jako 3 czy 4 latek ? chodzi mi głównie o sformułowanie "Bezpłatnie! 1 dziecko do lat 3 – pobyt bezpłatny, jeżeli śpi na obecnym łóżku".
Żeby nie okazało się na miejscu, że trzeba dopłacać nie spodziewając się tego.

Jeśli tylko nie mieszkasz w hotelu czy też nie jedziesz z biurem podróży (tam zazwyczaj liczy się wiek w dniu powrotu), to bezpośrednio z gospodarzem ustalasz wszystko indywidualnie mailowo - ja pytając o apartament mówię ile dzieci mają lat w chwili rezerwacji i tego się trzymamy, jeszcze nie miałam problemów na miejscu, zresztą zawsze jeżdżę z wydrukowaną korespondencją mailową z zawartymi w niej ustaleniami. To po prostu indywidualna sprawa do omówienia z właścicielem na etapie rezerwacji, często są bardzo elastyczni i da się negocjować. W przypadku pośredników jest już inaczej, dlatego zawsze bukuję bezpośrednio.

Ja mówiłam o tej Valsie - taki domek Dario czy ap. Tatjana może mieszczą się w Twoim limicie (i zdjęcia też są po kliknięciu more photos), chyba że to nie ten standard, o który Ci chodzi. Zresztą i tak pewnie są już zajęte od jesieni.
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.02.2016 22:01

Chodziło mi właśnie konkretnie o booking, czasami zdarzają się fajne ceny, nawet lepsze niż bezpośrednio u właściciela, nie mówię tutaj akurat o chorwacji ;)

ten domek Tatjana widziałam i nawet sobie zapisałam, tylko zastanawiałam się czy to właśnie nie taka robinsonada :) aaa ok chodziło o apartament tatiana ;)
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.02.2016 22:11

wiolek_lp napisał(a):ten domek Tatjana widziałam i nawet sobie zapisałam, tylko zastanawiałam się czy to właśnie nie taka robinsonada :) aaa ok chodziło o apartament tatiana ;)

Ja mówię o ap. Tatjana przez j. :wink: Normalny prąd i woda.
Może napisz do Slawko123 i zapytaj u kogo mieszka co roku?
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.02.2016 23:41

Ponawiam pytanie czy ktoś orientuje się jak przestrzegany jest wiek dziecka przy rezerwacji przez booking ?
jest fajny apartament w Zavali, Apartment Zavala 8912b za 2144 tyle, że jest on 3 osobowy, a "Bezpłatnie! 1 dziecko do lat 3 – pobyt bezpłatny, jeżeli śpi na obecnym łóżku". A nasz młodszy będzie mieć 4 lata bez 3 miesięcy.
Jak dla nas nie ma problemu bo mały śpi albo ze starszym albo z nami, tylko czy dla właścicieli to nie byłby problem i nie kazali by dopłacać ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Hvar czy Dalmacja ? Jednak HVAR ! Pierwsze wakacje w CRO... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019