Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Hvar czy Dalmacja ? Jednak HVAR ! Pierwsze wakacje w CRO...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Cromaniak
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.02.2016 13:00

mariusz_77 napisał(a):nigdy późniejszym popołudniem nie czekałem na wjazd do tunelu dłużej niż 5 minut

Cóż, może miałam pecha - jechałam późnym popołudniem w sierpniu 2014.
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.02.2016 15:20

To nie booking sprawdza wiek dziecka, tylko właściciel kwatery :!:

W bookingu podaje się wiek dziecka przy rezerwacji i koniec.
Skoro będzie mieć 4 lat bez 3 miesięcy, to będzie mieć 3 lata :!:
Miesiące nikt nie liczy w żadnym systemie rezerwacyjnym.
Dobry obyczaj i zdrowy rozsądek oraz prawo nakazują traktować zawsze wiek dzieci WŁĄCZNIE,
czyli np. do 3 lat = dziecko ma prawo do bezpłatnego pobytu, zanim ukończy 4 lata
Liczy się wiek dziecka w dniu wyjazdu.

Dzieki ! Tak mi sie wydawało, ale wolałam się upewnić :)

Do wiolek.
5/5 to mocno stresujący pomysł. Tzn. wszystko jest możliwe do ogarnięcia w Twoim planie ale są dwie niewiadome. Czy Twoja rodzina tak chce (szczególnie dzieci) i czy już nigdy nie wrócisz do Chorwacji ?
Ja planując urlopy w 2014 i 2015 też mocno zagęściłem plan i niektórzy odradzali takie maltretowanie rodziny ale okazało się, że były to nasze najlepsze wakacje ever. Z tą różnicą, że ja byłem po 14 dni.
Poczytaj tutaj - Hvar 2015 - plan-wakacji-2015-hvar-t48371.html
Ten szczególnie był napięty - Dubrovnik 2014 - plan-wakacji-2014-t45236.html
Moja rodzina się nadaje do takich wojaży. Nikt nie narzeka i każdy bawi się świetnie.
Jednak 5 dni na Hvar to o jakieś 3x za mało.

Czy nie wrócę do Chorwacji to ciężko przewidzieć :) co do napiętego grafiku już zdecydowałam ,że zostaje tylko Hvar i na spokojnie będziemy zwiedzać tyle ile nam siły pozwolą i dzieci :)
Ale myślę, że na spokojnie,chłopaki przyzwyczajeni że ciągle gdzieś ich "ciągniemy" a połowę weekendów spędzamy w aucie na dojazdach :)
Plan wyjazdu przeczytam na pewno w wolnej chwili, zresztą nic innego nie robię ostatnio jak tylko mam czasu trochę :D

Znalazłam 2 kwatery praktycznie dla nas idealne ( zwłaszcza cenowo 40e za noc) 1 w Jelskie na visit-hvar - Apartments Carić ( apartament nr 2, 2+2), 2 w Stari Grad Apartments Moskatelo (3+1). Oba są troszkę na uboczu ale wszędzie poruszamy się autem, plaże planujemy też zwiedzać różne więc nie ma problemu. Stwierdziliśmy, że wolimy wydać na nocleg maksymalnie najmniej a więcej mieć kaski na wyjazd :) I ciężko mi się zdecydować bo z tego co czytam jedni wychwalają Jelse inni Stari Grad :)

Z 2 stroni dalej kusi mnie Gdinj bo widziałam parę apartamentów po 50e za noc, zaraz nad samym morzem z przecudownym widokiem i jakąś małą plażyczką ( skałkami ) pod apartamentem. I nie są to robinsonady. Czy ktokolwiek spał gdzieś w Gdinj ?
Bo cudownie było by pić sobie rano kawę na tarasie z taaakim widokiem a z 2 strony codzienne dojazdy do których w sumie jesteśmy przyzwyczajeni ( rok spędzania codziennie w aucie ok półtorej godziny na dojazdach do i z pracy/ przedszkola )

I oczywiście znowu jestem nie zdecydowana a mąż mi nie pomaga, jemu obojętne, dla niego wszędzie będzie ok 8)
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.02.2016 15:53

No coś za coś z tą Gdinj. Spokój ale wszędzie daleko. Blisko byście mieli do Pokrivenika (mój nr 1 jeżeli chodzi o plażę).
Tamte rejony zwiedziłem tylko po to aby zjechać na plaże Torac i Trvdni Dolac. Świat się tam kończy.
Czy tam jakieś sklepy, lodziarnie czy knajpy są to już nie wiem. Ja osobiście nie widziałem.
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.02.2016 16:35

wiolek_lp napisał(a): Czy ktokolwiek spał gdzieś w Gdinj ?

Gdinj to jest baaardzo szerokie pojęcie :wink: - oznacza zarówno wioskę przy drodze przelotowej jak i wszystkie zatoczki na północ i południe od niej. Rozumiem, że nie pytasz, czy ktoś spał w hostelu, który znajduje się w samej wiosce? Jak masz na myśli zatoki, to podaj nazwę o którą z nich chodzi.
W klubie:
klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html
masz relacje z różnych gdinskich zatok, np:
czy-odkryjemy-milosc-nieznana-hvar-wrzesien-2013-t43708.html#p1270885
hvar-nr2-tym-razem-strzal-w-10-tke-t38946.html#p1018476
tereferelacja-czyli-czarnogora-i-hvar-2014-t46682-225.html#p1470151
to akurat same południowe...
Maslinka się snuła kajakiem po zatokach tu i tam i to nie raz, może się czegoś dowiesz:
kajakiem-dookola-hvaru-t43420.html#p1255416
Spotkałam na Hvarze parę osób mieszkających w Zarace (tych koło Pokrivenika), co roku przyjeżdżają to chyba zadowoleni.
Tylko pamiętaj - stamtąd naprawdę jest wszędzie daleko, mam na myśli główne punkty hvarskiego zwiedzania.
Wyszukaj sobie w kalendarzach wyjazdowych z poprzednich lat nazwy interesujących Cię zatok - znajdziesz może osoby, które tam jeżdżą i zapytasz bepośrednio. Ktoś często odwiedza np. Mali Rapak, chyba widziałam też inne zatoki w kalendarzu.
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.02.2016 17:14

kaeres to właśnie dzięki plaży w Pokrivenik, której zdj gdzieś przypadkiem na forum zobaczyłam zaczęłam się interesować Hvarem :) To mój 1 punkt do zaliczenia :D

Mikromir no właśnie ale ze mnie :oops: : zwróciłam uwagę tylko, że w lokalizacji pisze Gdinj a nie pomyślałam o zatokach :) ale głównie chodziło mi o prawą stronę zatoki pokrivenik gdzie na mapach google zaznaczony jest hotel Timun. Chociaż akurat do plaży pokrivenik jest z tamtąd 15 km ale to tam widziałam kilka fajnych noclegów :)

Zabieram się za czytanie, czemu to muszą być takie trudne decyzje :)
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.02.2016 17:40

W samej centralnej, pięknej części Pokrivenika też masz nieliczne kwatery zaraz przy morzu - ale te, które widziałam (Bepin) kosztują w sezonie przynajmniej 80E za 2+2. :roll:
Może zainwestuj w porządny namiot i sprzęt kempingowy i zatrzymaj się na bardzo kameralnym campie Ivan w zatoce. :wink:
To był żart. :mrgreen: :smo:
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.02.2016 19:27

Właśnie w tej części jest ten apartament(2+2) o którym pisałam wcześniej i 6 nocy kosztowałby nas 1250 zł więc nawet nie 50e za noc :D tyle, że niestety jest dostępny tylko 7 dni, później już zarezerwowany, ale widoki kuszą i zastanawiam się czy nie zarezerwować go np na 4 noce a potem przenieść się do Jelsy :)

znaleźć go można w google Apartamenty Igor Gdinj i jest jedyny za taką cenę reszta 100 % droższa
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.02.2016 19:58

Ja mówię o tej plaży najbardziej w głębi. Ale może przywieziecie sobie jakiś mały pontonik, dobre wiosła i będziecie mogli sobie tam dopływać - dzieci w kamizelki dmuchane i jazda. Atrakcja dodatkowa będzie. :wink: W ostatnim sezonie na forum bardzo popularny był ten. :oczko_usmiech:

Wynajmą Ci tylko na 4 dni jeśli mają wolny tydzień?... :roll:
No i będziecie tęsknić za spokojem uvali... Szkoda też trochę dnia na urządzanie przeprowadzki...
Sama bym miała dylemat... :lol: ...i pewnie swoim zwyczajem wybrałabym raczej zadoopie ile się da i dojazdy, a potem ewentualnie z konieczności miasto... :oczko_usmiech:
lotnikwsk
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 24.02.2016 23:40

Mikromir napisał(a):
mariusz_77 napisał(a):z Zavali to rzut beretem
ja dojeżdżałem ze Sv.Njedjeli i nie narzekam ruchu na drogach zatunelowych praktycznie nie ma...
Pozdrawiam :papa:

W sezonie, zwłaszcza popołudniami, na światłach przed tunelem trochę się stoi... :roll: Ja musiałam odczekać przynajmniej 2 zmiany świateł. Poza tym ok.

Mi się wydaje że tam jest szutrowa droga górą omijająca tunel z pięknymi widokami 8O
jechał ktoś :?: i czy da się przejechać octavką :?: 8)
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 25.02.2016 00:34

Mikromir napisał(a):Ja mówię o tej plaży najbardziej w głębi. Ale może przywieziecie sobie jakiś mały pontonik, dobre wiosła i będziecie mogli sobie tam dopływać - dzieci w kamizelki dmuchane i jazda. Atrakcja dodatkowa będzie. :wink: W ostatnim sezonie na forum bardzo popularny był ten. :oczko_usmiech:

Wynajmą Ci tylko na 4 dni jeśli mają wolny tydzień?... :roll:
No i będziecie tęsknić za spokojem uvali... Szkoda też trochę dnia na urządzanie przeprowadzki...
Sama bym miała dylemat... :lol: ...i pewnie swoim zwyczajem wybrałabym raczej zadoopie ile się da i dojazdy, a potem ewentualnie z konieczności miasto... :oczko_usmiech:

Wynajmą bez prolemu, to jest jakiś pośrednik adriagate, już pani chciała potwierdzać moją rezerwację ale kazałam się wstrzymać :) równie dobrze mogłabym zarezerwować 6 i w miasteczkach szukać 4 ale mógłby być większy problem :)
właśnie czytam Twoje wspomnienia :hearts: i chyba jutro napiszę do planowanych noclegów w jelsie czy wynajmą mi za tą samą kwotę ( 40e) na 6 dni a nie na 10 i jeśli tak to biorę 4 dni na zadooopiu :)
Senegal
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Senegal » 25.02.2016 04:01

mariusz_77 napisał(a):Witaj dla mnie wybór zatunelowy z codziennym dojazdem do miasteczek jest idealny i wypróbowany dwukrotnie... w tym roku po raz trzeci sie na to decyduję.... za tunelem cisza, spokój i piekna natura a przejazd... zależy skąd, z Zavali to rzut beretem
ja dojeżdżałem ze Sv.Njedjeli i nie narzekam ruchu na drogach zatunelowych praktycznie nie ma...
Pozdrawiam :papa:

Jeżeli doajazd zajmuje około 30 min, to dla mnie żaden problem (% nie konsumuje, więc mogę jeździć w te i nazad). A powiedzcie mi jak jest w tych miejscowościach (Zavala, Sv. Nedjelja, Ivan Dolac) z wyżywieniem, bez problemu zjem jakiś poplażowy obiadek?

Przeglądając mapę w oko wpadła mi jeszcze miejscowość Milna, jak ją widzicie względem wyżej wymienionych (kwestie dojazdowe, krajobrazowe, żywieniowe)?
Jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi
mariusz_77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 25.02.2016 07:14

lotnikwsk napisał(a):Mi się wydaje że tam jest szutrowa droga górą omijająca tunel z pięknymi widokami 8O
jechał ktoś :?: i czy da się przejechać octavką :?: 8)

Wiele już napisano o szutrówce ze Sv.NJedjeli ... oczywiście że da się przejechać lecz nie jest ona równa... i niektórych przeraża gdyż wiedzie nad przepaściami bez żadnych zabezpieczeń :) lecz widoki wynagradzają wszystko

S1010017.jpg

S1010025.jpg

S1010057.jpg

:D :papa:
mariusz_77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 25.02.2016 07:21

Senegal napisał(a):
Jeżeli doajazd zajmuje około 30 min, to dla mnie żaden problem (% nie konsumuje, więc mogę jeździć w te i nazad). A powiedzcie mi jak jest w tych miejscowościach (Zavala, Sv. Nedjelja, Ivan Dolac) z wyżywieniem, bez problemu zjem jakiś poplażowy obiadek?

Przeglądając mapę w oko wpadła mi jeszcze miejscowość Milna, jak ją widzicie względem wyżej wymienionych (kwestie dojazdowe, krajobrazowe, żywieniowe)?
Jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi

W SN nie ma problemu z obiadkiem są 2 restauracje Bilo Idro w Marinie i Tamaris

DSCF0190a.jpg
W Tamaris jesz w takich okolicznościach przyrody

a Bilo Idro

DSCF0236a.jpg
to te okrągłe : )

DSCF0026a.jpg

O milnie nie wiem za dużo bo jakoś mnie nie zauroczyła i nie pociąga, na pewno więcej ludzi bo nie należy do wiosek zatunelowych i jest w pobliżu Hvaru więc gwar na pewno większy :papa:
lotnikwsk
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 25.02.2016 08:01

Mariusz o starej drodze ze Sw. Niedieli to ja już poczytałem,
chodziło mi o dróżkę która w Pitwe leci do Humac a później odbija w prawo do Zawali i za tunelem łączy się z asfaltówką.
O niej to nic nie znalazłem, jak coś wiesz to napisz. Dzięki.
Krzychooo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 25.02.2016 08:46

O drodze nad tunelem Pitve można poczytać tutaj, są też zdjęcia: tunele-na-hvarze-pytanie-szczegolowe-t8139-30.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Hvar czy Dalmacja ? Jednak HVAR ! Pierwsze wakacje w CRO... - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019