Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar czy Dalmacja ? Jednak HVAR ! Pierwsze wakacje w CRO...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 09.08.2016 22:32

Dzień 2 poniedziałek

Wstajemy wcześnie bo coś koło 7- okazuje się, że praktycznie codziennie wstajemy o tej godzinie, szkoda czasu na spanie :)
Wita nas nasza pusta plaża :)
20160711_091906.jpg

Po porannych kąpielach wczesny obiadek i wyruszamy do Brusje starą drogą ze Stari Gradu, a w nim wcześniej szybkie lody.
Chcę zobaczyć tą cudowną lawendę, której zdjęcia wstawiał lotnikwsk parę dni wcześniej w wątku Mikromir :papa:
Znajdujemy ale coś ta lawenda taka szarobura, chyba już po prostu przekwitła- to już 11 lipiec :oops:
P1090997.JPG

P1100014.JPG


Wyciągamy mapę i zastanawiamy się, do której zatoki zjechać na kąpiel. Ciekawa wydaje nam się zatoka Lusisce, droga z Brusje. Początkowo szutrówka przez jakieś pola całkiem ok. Ale z każdą chwilą robi się co raz gorzej, droga praktycznie nie ma mijanek, jest strasznie wąsko i ogromne przepaści. W jednym momencie jest taki fragment, że Rafał chciałby jechać z zamkniętymi oczami - przepaść jest od jego strony a on ma duży lęk wysokości. No ale jakoś się udaje zjechać, w sumie to nie ma wyjścia, nie było by gdzie zawrócić nawet jakby się chciało.
Zatoczka jest piękna, oprócz nas jest 1 para ale na kolejny zjazd do niej nie zdecydowalibyśmy się chyba, że jakimś duużym autem z napędem na 4 :)
Co ciekawe jest tam do wynajęcia apartament i byłam pewna, że nazywał się on Tatjana ale nie mogę znaleźć go nigdzie w noclegach na Hvarze.
P1100029.JPG

P1100063.JPG

P1100066.JPG


W drodze powrotnej wstępujemy do Jelsy na szybkie zakupy i wymianę euro- jak się okazuje 2 banknoty są delikatnie popisane markerem i ani na poczcie ani w kantorach nie ma szans na wymianę :( Nie zwróciłam w Polsce na to uwagi bo i nie pomyślałabym, że ktoś będzie robić problemy. Musimy więc przyjechać w godzinach pracy banku czyli między 8 a 13 i odstać w kolejce dobre pół godziny :/ Ale to już w kolejne dni :papa:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 09.08.2016 22:35

no to pierwszy zasiądę do czytania... baardzo chętnie spędzę tu czas w oczekiwaniu na nasz wyjazd za 17 dni Hvar po raz trzeci
Pozdrawiam :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.08.2016 23:17

Bardzo się cieszę, że piszesz relację... :D
...bo to oznacza, że wróciliście żywi z Veprinovej. :oczko_usmiech:

:papa:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 09.08.2016 23:36

Witam
Wioletta super że piszesz :D ,( mi na razie to się nie chce pisać ) :oops: , na pewno chodziliśmy innymi drogami to sobie pooglądam
Na ładną lawendę to musimy przyjechać około 20 czerwca :roll:
Ja oczywiście Hvar mam jeszcze raz w planie , czy za rok :?: nie wiem :idea:

pozdrawiam Krzysiek :papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.08.2016 09:30

mariusz_77 napisał(a):no to pierwszy zasiądę do czytania... baardzo chętnie spędzę tu czas w oczekiwaniu na nasz wyjazd za 17 dni Hvar po raz trzeci
Pozdrawiam :papa:


Hej mariusz_77 przyznam szczerze, że Twoja relacja widziana oczami maluchów była pierwszą Hvarską, którą przeczytałam :wink:
strasznie fajnie, że dopiero się wybieracie ( po cichu zazdraszczam :( ) Udanego wypoczynku ale tylko taki może być na Hvarze :D

Mikromir napisał(a):Bardzo się cieszę, że piszesz relację... :D
...bo to oznacza, że wróciliście żywi z Veprinovej. :oczko_usmiech:

:papa:


Oj żywi i straaasznie zadowoleni :)
I właśnie Tobie należą się ogromne podziękowania bo Twoje cenne rady i informacje pomogły nam podjąć decyzję o robinsonadzie, i nie żałujemy tego :) Także dziękuję bardzo :D

lotnikwsk napisał(a):Witam
Wioletta super że piszesz :D ,( mi na razie to się nie chce pisać ) :oops: , na pewno chodziliśmy innymi drogami to sobie pooglądam
Na ładną lawendę to musimy przyjechać około 20 czerwca :roll:
Ja oczywiście Hvar mam jeszcze raz w planie , czy za rok :?: nie wiem :idea:

pozdrawiam Krzysiek :papa:


Tak, koniecznie kiedyś czerwcowy Hvar :) Ja też czuje niedosyt i wiele miejsc, których nie udało się zobaczyć będą musiały poczekać na któreś tam wakacje :papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.08.2016 20:16

Dzień 3 wtorek

Ten dzień postanawiamy cały spędzić w naszej zatoczce i nie poruszać się nigdzie autem.
W końcu "wydrapanie" się z zatoki zajmuje nam ok 15 minut a dojazd do najbliższej Jelsy ok 45.
Jak się okaże to będzie jeden, jedyny dzień spędzony w zatoce bez ruszania się, jakoś nie jestem w stanie usiedzieć dłużej niż pół dnia i męczy mnie to :)

Właściciele robinsonady i wszyscy Czesi patrzą na nas jak na nienormalnych gdy codziennie gdzieś jedziemy :)
Swoją drogą jestem zaskoczona jak odpoczywają Czesi- bo tylko oni nas otaczają :) Podczas naszego pobytu jedna rodzina pojechała gdzieś po tygodniu, a 2 przez cały nasz pobyt nie ruszyła się ani razu !! Ciekawe co oni jedzą bo lodówki na gaz są malutkie :lol:
Wiemy to stąd, że ich auta stoją jedno za drugim i żeby inni wyjechali musimy ruszyć się pierwsi, potem auto męża właścicielki- Rafał twierdzi, że on "u nas" nie nocuje tylko przyjeżdża codziennie rano a wyjeżdża w nocy.
Czasem zdarza się, że nas zastawia i wtedy Rafał wsiada do jego auta, przestawia go, wyjeżdża naszym i wstawia właściciela :) 1 raz oczywiście szedł po niego ale potem kazali nam przestawiać samemu.
Dla mnie to dalej jest nie do pomyślenia jak można zostawiać auto z kluczykami w stacyjce na cały dzień i to nie na widoku z domu, no ale jak to ktoś pisał w Chorwacji nie kradną :)

Wracając do 3 dnia pobytu korzystamy z cudnej pogody- jeszcze jest upał ok 33-35 stopni. Wieczorkiem ruszamy do "sklepu" w zatoczce Tvrdni dolac na lody i Karlovacko - całe 10 kun jeśli ma się butelkę na wymianę lub pije na miejscu :) Raz chcę kupić "na wynos" nie mając pustej butelki i pani nie sprzedaje mi mówiąc, że muszę kupić puszke za 13 kun :twisted:

P1100156.JPG

P1100182.JPG
Widok z dróżki do plaży

Załącznik P1100156.JPG nie jest już dostępny

P1100196.JPG

P1100202.JPG
obiadki z widokiem z naszego balkonu

P1100220.JPG
malowanie kamyczków interesuje tylko chwilę, jednak moje dzieci ciężko wyciągnąć z wody :)

P1100184.JPG

P1100227.JPG

P1100231.JPG

P1100247.JPG


ehh nie mogę ogarnąć zmiany zdj na pionowe, próbowałam na parę sposobów i nic :x jak dokopie się w tematach technicznych to edytuję. Próbowałam edytować parę razy i cuda mi wyskakują :/
Załączniki:
P1100313.JPG
Ostatnio edytowano 10.08.2016 21:40 przez wiolek_lp, łącznie edytowano 2 razy
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 10.08.2016 20:58

wiolek_lp napisał(a):ehh nie mogę ogarnąć zmiany zdj na pionowe, próbowałam na parę sposobów i nic :x

szkoda ,bo mój komputer długo nie wytrzyma tego przewracania :mrgreen: :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.08.2016 21:02

lotnikwsk napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):ehh nie mogę ogarnąć zmiany zdj na pionowe, próbowałam na parę sposobów i nic :x

szkoda ,bo mój komputer długo nie wytrzyma tego przewracania :mrgreen: :wink:

sorry :( kolejne wybiorę poziome :wink:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 10.08.2016 21:08

wiolek_lp napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):ehh nie mogę ogarnąć zmiany zdj na pionowe, próbowałam na parę sposobów i nic :x

szkoda ,bo mój komputer długo nie wytrzyma tego przewracania :mrgreen: :wink:

sorry :( kolejne wybiorę poziome :wink:

nie ,nie dawaj pionowe też, wolę przewracać kompa i już nie będę grymasił :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.08.2016 21:24

Przy okazji odcinka o naszej Uvali Vepriova wstawię jeszcze trochę zdjęć :)

P1110266.JPG
Widok, który codziennie podziwialiśmy zjeżdżając do nas :)

20160716_200825.jpg

P1110930.JPG

P1110801.JPG

P1110808.JPG
Pewnego dnia rybacy zarzucili sieć

P1110815.JPG
I zabronili wchodzić do wody przy wyciąganiu jej przez jakieś pół godziny

P1110981.JPG

P1120134.JPG

P1120129.JPG

P1120136.JPG

P1120161.JPG

P1120479.JPG

P1120488.JPG
nawet mój lipny aparat uchwycił ten cudowny kolor wody...

P1120282.JPG
Nasz zewnętrzny prysznic, w którym chłopaki uwielbiali się kąpać :)


yyy nie ogarniam teraz zrobiłam tak samo i też pionowe ale wskoczyło dobrze ;)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 10.08.2016 21:34

I co złowili coś :?:
fajny prysznic ,taki grecki (kolor oczywiście)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.08.2016 21:44

lotnikwsk napisał(a):I co złowili coś :?:
fajny prysznic ,taki grecki (kolor oczywiście)


Z tego co mówił mąż to praktycznie same jakieś "maluchy" z których nic nie będzie a zanim wydłubali z sieci to było pewnie po nich :/
A prysznic dobry, w nim najcieplejsza woda, chociaż ona chyba była pompowana z morza, przynajmniej tak to wyglądało jakby pompka do beczki wsadzona była do morza więc dalej słona :twisted:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 28.09.2016 14:21

Ehh troszkę czasu minęło, motywacja do pisania słaba ale spróbuję rusznyć ponownie i skończyć wszystkie dni żeby została ( głównie dla mnie :D ) pamiątka :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.09.2016 14:42

wiolek_lp napisał(a): żeby została ( głównie dla mnie :D ) pamiątka :)

Dla mnie też! :papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 28.09.2016 15:23

Dzień 4 środa

Wstajemy jak zwykle dość wcześnie i z zadowoleniem stwierdzmay, że kolejny dzień zapowiada się gorący i słoneczny :)
Chwila namysłu i po śniadanku decydujemy się Jelsę, trzeba wymienić w banku eurasy.
Po dotarciu marnujemy duuużo czasu czekając w banku na swoją kolej.
No w końcu my- cała operacja trwa z 3 minuty ale swoje trzeba odstać- nauczka na kolejny raz, sprawdzać czy nie kupuje się uszkodzonych banknotów :)

Ruszamy uliczkami Jelsy, a potem przenosimy się do Vrboski. W planach jest dotarcie do niej spacerkiem przez Vitarnjie ale jest taki ukrop, że postanawiamy jechać autem.

P1100339.JPG

P1100354.JPG

P1100360.JPG
zdjęcie z osiołkiem musi być :)

W Vrbosce spędzamy bardzo mało czasu, móżna powiedzieć, że prawie biegiem zaliczamy parę uliczek. Jest już koło południa a upał zabiera nam siły na zachwycanie się miasteczkiem. Niestety więcej tu nie wrócimy- więc na pewno kolejny punkt do powórzenia a raczej obejrzenia bo nasz obchód ciężko nazwać zwiedzaniem.
P1100414.JPG

P1100421.JPG


Szybko ewakułujemy się na jakąś plażę- pada na zatunelową część.
Chcemy trafić na Uvalę Żutica między Zavalą a Gromin Dolac ale nie do końca wiemy w którym miejscu jest zejście.
Okazuje się, że trafiamy na malutką zatoczkę a raczej dwie oddzielone skałkami. Jest to plaża FKK.
Na plaży jest 1 para, postanawiamy tam zostać.
Szczególnie nam nie przeszkadza, że to FKK - tym bardziej, że to naprawdę piękna plażyczka i mamy zamiar dostosować "stroje" :D ale zanim to robimy para zmywa się swoim kajakiem więc zostajemy sami :)

P1100431.JPG

P1100440.JPG

P1100486.JPG

P1100492.JPG

P1100508.JPG

P1100517.JPG

Do tej pory uważam, że to jedno z najlepszych plażowań- nie wiem czy uroda miejsca, czy to poczucie wolności związane z brakiem strojów :oops: czy może to, że woda jest wyjątkowo ciepła, już nie będzie nam dane pływać w tak ciepłej wodzie :evil:
Jest to też plaża, na której najwięcej czasu spędziłam w wodzie, praktycznie z niej nie wychodziłam, kolejne dni było mi już trochę za zimno.

P1100534.JPG

P1100538.JPG

P1100548.JPG
Ostatnie spojrzenie i trzeba wracać.W oddali widać Zavalę

P1100552.JPG
Świetne widoki ze ścieżki...

Po powrocie wieczorkiem pyszny grill, przy którym męża szlak trafia- trafiła nam się jakaś badziewna rozpałka, z którą męczył się biedak godzinę :lol: I kolejny dzień za nami...

P1100598.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hvar czy Dalmacja ? Jednak HVAR ! Pierwsze wakacje w CRO... - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone