Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar czy Dalmacja ? Jednak HVAR ! Pierwsze wakacje w CRO...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 30.09.2016 00:18

wiolek_lp napisał(a): mam nadzieję, że jednak nie zniechęciło Cię to do kolejnych podróży do Cro :wink:

Tylko na parę godzin :D hasło Chorwacja nigdy więcej oczywiście było :evil:
w Dukli już chciałem wracać z powrotem :mrgreen:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 30.09.2016 10:00

Czemu jeszcze nikt tego nie napisał, wiolek_lp z przyjemnością oglądamy Twoje zdjęcia ;)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 30.09.2016 10:24

Trafiłam tutaj przez przypadek, a to taka przyjemna relacja... i do tego z Hvaru. :)
Może trzeba ją przenieść do działu Relacje z podróży? Bardzo fajne zdjęcia! ;)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 30.09.2016 15:08

lotnikwsk napisał(a):Tylko na parę godzin :D hasło Chorwacja nigdy więcej oczywiście było :evil:
w Dukli już chciałem wracać z powrotem :mrgreen:


Nie dziwię się, że takie hasło w nerwach musiało być ale biorąc pod uwagę cudowność Cro to chyba jest nierealne :)
Ja już zapowiedziałam mężowi, że dopóki nie zwiedzę tak w miarę wszystkich zaplanowanych miejsc to nie ma mowy o innych kierunkach :mrgreen:

Trajgul napisał(a):Czemu jeszcze nikt tego nie napisał, wiolek_lp z przyjemnością oglądamy Twoje zdjęcia ;)


Dziękuję, bardzo mi miło :wink:

Roxi napisał(a):Trafiłam tutaj przez przypadek, a to taka przyjemna relacja... i do tego z Hvaru. :)
Może trzeba ją przenieść do działu Relacje z podróży? Bardzo fajne zdjęcia! ;)


Nie zakładałam nowego wątku w "Relacjach" bo planowałam wstawić parę zdjęć i tylo, ale jadnak się rozwlekłam 8)
Nie wiem czy prosić, któregoś moderatora o przeniesienie bo w sumie pierwsze 7 stron nie nadaje się na relacje a nie wiem czy mogą to jakoś rozdzielić ;)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 02.10.2016 14:19

Dzień 11- ostatni, środa

No i musiał przyjść ten okropny dzień wyjazdu :(
Pakujemy się, ogarniamy robinsonade ostatnie spojrzenie i wyruszamy :(

P1120490.JPG

P1120497.JPG

P1120503.JPG

P1120506.JPG

P1120536.JPG

W Sucuraj jesteśmy coś koło 10.30, ustawiamy się w kolejce, idziemy po bilety- prom będzie o 11.45.
Jeszcze chwilka na spacer po miasteczku- na pewno nie chcielibyśmy tu stacjonować głównie dlatego, że daleko do wszystkiego ale miasteczko nie jest tak złe jak się spodziewałam czytając opisy :)
Jest już prom, pakujemy się i płyniemy.

P1120544.JPG

P1120555.JPG

P1120563.JPG

P1120566.JPG

P1120574.JPG

P1120576.JPG

P1120590.JPG


Już rano zaplanowaliśmy, że nie jedziemy autostradą tylko ponownie Jadranką robiąc po drodze przerwę na ostatnią kąpiel.
Miałam ochotę na Tucepi ale młodszy zasypia więc kolejne miejsce, które podobało mi się podczas drogi był Primosten.
Miasteczko z drogi robi super wrażenie, zjeżdżamy do centrum chcąc zaparkować.
Przy promenadzie gdzie godzina kosztuje 10 kun ciężko znaleźć jakiekolwiek miejsce :/ Jak już się udaje wychodzimy rozglądnąć się za miejscen na plażowanie a R. idzie do parkomatu. Wchodząć na plażę dostaje zawału- dosłownie nie ma gdzie swobodnie położyć koca. Pierwszy raz widzę dmuchańce wodne i moje dzieci przez sekundę wykazują entuzjazm "Mamo mamo możemy ?" Na moje "NIE!" nawet się nie wykłucają tylko ze spokojem stwierdzają " no dobraaa ".
Lecę za Rafałem i mówią, że nie ma mowy żebym tu się kapała. Żałuję, że nie zrobiłam zdj tej plaży, po wyspie jest to dla mnie naprawdę duży szok.
Wracamy do auta i znajdujemy jakąś plażyczke zaraz za znakiem Primosten. Tu już jest lepiej ale dalej jest o wiele więcej ludzi niż na Hvarskich plażach.
Jestem wkurzona, nic mi się nie podoba. Woda nie taka- duże fale, które podtapiają dzieci, mimo strasznego upału woda lodowata, kamyki nie takie jak na "naszym" Hvarze :evil:
Ogólnie nie mam nastroju i po godzinie plażowania zawijamy się z powrotem.

P1120638.JPG

P1120662.JPG

P1120685.JPG

P1120699.JPG

W Szybeniku skręcamy na autostradę i ze smutkiem wracamy do domu :?

P1120722.JPG


KONIEC
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.10.2016 14:45

wiolek_lp napisał(a): nie ma mowy żebym tu się kapała.

:lool:
To mi przypomina wakacje 2013, gdy po plażach Pagu trafiłam do Podacy na Makarskiej Riwierze. Ja do tej wody nie wejdę! :x
:oczko_usmiech:

Szkoda, że już koniec - fajnie było śledzić Wasze wakacje, a wcześniej jeszcze skrupulatne przygotowania. :wink:
Cieszę się, że zarówno samochód, jak i małżonek wytrzymali wyprawę... :oczko_usmiech:

Dziękuję za relację!

Czy plan wakacji 2017 już obmyślony? :mrgreen:
:papa: :papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 02.10.2016 16:30

Mikromir noo jesteśmy dumni z autka, wiele przeszło i nie zawiodło nas :lol:

Noo i niech będzie, z męża też jestem dumna, że bez marudzenia spełniał moje pomysły :twisted:

Co do planów na 2017 to kiepsko :( :( :(
Już wiem, że z Cro nic nie będzie bo aktualnie jestem do marca bezrobotna :| Więc będziemy musieli zadowolić się MONowskimi "tanimi wczasami" czyli 2 tyg chyba w Zakopanym w sezonie. Tatry super, w sezonie już pewnie nie bardzo ale lepsze to niż nic.

Za to 2018 to już chodźby nie wiem co Chorwacja. I na pewno 4-5 dni na Pag ( w zależności na ile dni uda się pojechać ) a kolejne albo Korcula albo Brać albo Peljastic tu jeszcze nie zdecydowałam ;) Chociaż powiem, że już tęsknie za Hvar i mam trochę obawy czy w innych miejscach znajdziemy to czego oczekujemy i co dostaliśmy na Hvarze :mrgreen:

:papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 02.10.2016 16:51

A i jeszcze małe PODSUMOWANIE

W ciągu 10 dni pobytu zrobiliśmy 3626 km z czego na wyspie 864.
"Zaliczyliśmy" myślę, że z 85-90 % zaplanowanych przeze mnie miejsc, jedne bardziej, inne mniej ale ogólnie jestem strasznie zadowolona. Nie mam poczucia, że coś straciłam czy coś o czym marzyłam nie widziałam.

Oczywiście wiele miejsc chciałabym oglądać ponownie w większym spokoju i bez pośpiechu ale patrząc na całość to 100 % zadowolenia.

Jeżeli chodzi o fundusze mieliśmy niestety mniejsze niż początkowo zakłądaliśmy :/
Uważam, że nie wydaliśmy dużo jak na takie wakacje - opisałam to w wątku o kosztach.
Ale dało radę i jedyne co było by fajniej przy większych funduszach to częstsze jedzenie w konobach- bo byliśmy tylko 2 razy na pizzy . Ale i tak było idealnie :) :)

Na koniec jeszcze jeśli ktoś ma ochotę taki nasz skrót wakacyjny- jakość słaba ale ważne, że są wspomnienia :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=UPvwnUphRqc
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 02.10.2016 19:37

Dzięki za miłe wspomnienia

:D
wiolek_lp napisał(a):Jestem wkurzona, nic mi się nie podoba. Woda nie taka- duże fale, które podtapiają dzieci, mimo strasznego upału woda lodowata, kamyki nie takie jak na "naszym" Hvarze :evil:

tego nie trzeba było pisać bo wszyscy pojadą na Hvar i zrobi się druga Makarska :mrgreen:
pozdrawiam Krzysiek :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.10.2016 21:58

wiolek_lp napisał(a): Na koniec jeszcze jeśli ktoś ma ochotę taki nasz skrót wakacyjny- jakość słaba ale ważne, że są wspomnienia :lol:

Aż poczułam tęsknotę za Hvarem... 8)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 03.10.2016 09:14

Dzięki za relację. :)
Filmik super, taki jaki najlepiej się ogląda w zimowe wieczory przy grzanym winie. :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.10.2016 10:25

wiolek_lp napisał(a):A i jeszcze małe PODSUMOWANIE

W ciągu 10 dni pobytu zrobiliśmy 3626 km z czego na wyspie 864.
"Zaliczyliśmy" myślę, że z 85-90 % zaplanowanych przeze mnie miejsc, jedne bardziej, inne mniej ale ogólnie jestem strasznie zadowolona. Nie mam poczucia, że coś straciłam czy coś o czym marzyłam nie widziałam.

Oczywiście wiele miejsc chciałabym oglądać ponownie w większym spokoju i bez pośpiechu ale patrząc na całość to 100 % zadowolenia.

No to chyba pora na przeniesienie wątku do działu"Nasze relacje ..." :wink: :?:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 03.10.2016 11:52

lotnikwsk napisał(a):tego nie trzeba było pisać bo wszyscy pojadą na Hvar i zrobi się druga Makarska :mrgreen:
pozdrawiam Krzysiek :papa:


Mam nadzieję, że jednak nie :lol:
Teraz kolej na Twoją relację :wink:

Mikromir napisał(a):Aż poczułam tęsknotę za Hvarem... 8)


Ja czuję codziennie :(
I szczerze to po powrocie dochodziłam do siebie dobrze ponad tydzień :o

Roxi napisał(a):Dzięki za relację. :)
Filmik super, taki jaki najlepiej się ogląda w zimowe wieczory przy grzanym winie. :oczko_usmiech:


O tak a sezon grzańców już niedługo...

Janusz Bajcer napisał(a):No to chyba pora na przeniesienie wątku do działu"Nasze relacje ..." :wink: :?:


Nie zgłaszam sprzeciwu :smo:
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 03.10.2016 19:26

No i fajnie :)
...relacja na swoim miejscu.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Hvar + Środkowa Dalmacja 5/5 dni czy inaczej ? / + Relac

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 03.10.2016 19:36

wiolek_lp napisał(a):Teraz kolej na Twoją relację :wink:

jest nadzieja , :D
tylko trzeba poczekać na sezon grzańców aby wyobraźnia była bardziej bujna :mrgreen: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hvar czy Dalmacja ? Jednak HVAR ! Pierwsze wakacje w CRO... - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone