Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja leniwie...

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 16.06.2017 21:24

Oj przygodę to Wy mieliście. :lol:
Ale zdarza się. :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.06.2017 22:25

mysza73 napisał(a):Ja zapomniałam paszportów z domu jak do Cro jechaliśmy :roll: ,
ale tylko ze 20 km zdążyliśmy ujechać :wink:
To ja myślałam o wycieczce z Mlini, chyba do Czarnogóry?? Chyba, że to nie Ty.... :?

tiwa napisał(a):A ja kiedyś zgubiłem paszporty w Roszke (na szczęście w drodze powrotnej :mrgreen: ), wyrobiliśmy nowe i ... po pół roku znalazły się te stare, gdzieś koło silnika samochodu (wpadły w szczelinę w schowku pasażera 8O ).

8O 8O Zapamiętam sobie, gdzie w razie czego ich szukać :roll:

tiwa napisał(a):Fajna relacja, znajome miejsca, czekam na Grecję :)
Dzięki :D


21monika napisał(a):Oj przygodę to Wy mieliście. :lol:
Nerwy chwilę były, ale dobrze, że do granicy nie dojechaliśmy, bo dopiero wtedy nerwy byłyby....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.06.2017 22:30

10 lipca 2016, niedziela, ku Grecji

No to jedziemy tą płatną pseudo-autostradą z powrotem na południe…i znowu płacę 40 i 80 DEN…. A potem jeszcze 60 DEN…. Jedziemy i jedziemy, droga dość nudna, ale już spokojna i zatopienie łzami już nam nie grozi :lol: … Tankujemy jeszcze na stacji tanie macedońskie paliwo, 36,8 ON za 1800 DEN (a dokładnie zabrakło nam 20 DEN i dopłaciłam 50 centów, fajny kraj :D )… Jakby nie jeżdżenie w kółko to waluty by wystarczyło, bo w sumie to wyliczona była…..
Po przejechaniu 1622 km (od domu, od Skopje nr 2 133 km) o godz. 12:46 meldujemy się na granicy macedońsko-greckiej. Na szczęście na TEJ granicy jest pustko, tylko kilka samochodów. O godz. 13:56 wjeżdżamy do GRECJI… Niby 10 minut na granicy, ale doba nam się o godzinę skróciła….

To witaj Hellado :D :D
Obrazek

Teraz darmową szeroką autostradą na Saloniki…. Pola z lewej, pola z prawej…nudno… Saloniki jakąś autostradą na wschód omijamy, ale w pewnym momencie jesteśmy dość wysoko i w dole mamy cały port w Salonikach….. OGROMNY…. Ale nie ma się gdzie zatrzymać, więc tylko przez szybę możemy popatrzeć…. Za Salonikami droga robi się węższa, a my zjeżdżamy ku Halkidiki… Mijamy skręt na pierwszy palec Kassandrę, za oknem mamy morze, a my jedziemy dalej.... Koło 14 rozmawiamy z Fotini z hotelu i umawiamy się, że jak dojedziemy to zadzwonimy, a ona podjedzie (wybiera się na obiad i sjestę :roll: )…..

W końcu i my skręcamy – na środkowy palec Sithonię…. Robimy jeszcze postój w Nikiti w Lidu na zakupy (w sumie to tylko wędlinę z domu wzięliśmy, mleko, chleb, wodę i inne trzeba dokupić) i kupuję tu słoik oliwek takich fioletowych…. (jak się okazało pyszne, chyba najlepsze jakie jadłam)…
Po godzinie dojeżdżamy do celu...do miejsca naszego noclegu w Grecji…..
Obrazek
Ostatnio edytowano 03.09.2017 18:20 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 17.06.2017 00:04

Od teraz to już śledzę uważnie :D
Bo Skopie mi się nie podobało :? można byle co zostawić :evil: :wink:
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 17.06.2017 18:49

...ale akcja :!:
Nie zazdroszczę stresu i straconego czasu, ale dobrze, że gospodarz je znalazł i dał znać :D
My wracaliśmy raz 15 km od domu, bo zapomniałam całego portfela z dokumentami i kasą :mrgreen: :smo:

Dawaj fotki z tej słonecznej Grecji :!:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21047
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 18.06.2017 10:25

piekara114 napisał(a):Tankujemy...fajny kraj


Z paszportami nie zazdroszczę...
W końcu dobrze o Macedonii napisałaś :wink:
Widzę ,że DUTY FREE na granicy cały czas czynny :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.06.2017 11:20

lotnikwsk napisał(a):Od teraz to już śledzę uważnie :D

Cześć

trinity napisał(a):...ale akcja :!:
Nie zazdroszczę stresu i straconego czasu, ale dobrze, że gospodarz je znalazł i dał znać :D
Dziś wiadomo na myśl o tym jest już spokój, ale wtedy spokój był dopiero jak miałam paszporty w ręce i dojechaliśmy do miejsca, w którym musieliśmy nawrócić..... No i fajnie, że właściciel się odezwał...

ajdadi napisał(a):
piekara114 napisał(a):Tankujemy...fajny kraj

W końcu dobrze o Macedonii napisałaś :wink:
Skopje mi sie podobało i jak będziemy kolejny raz jechać do Grecji to na pewno będzie postój w Skopje

ajdadi napisał(a):Widzę ,że DUTY FREE na granicy cały czas czynny :papa:
Piszesz o tych serbsko-maced.? Sklepiki były, ale na towar nie zwracałam uwagi, chciałam walutę...


:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.06.2017 11:24

Trzeba tu uzupełnić….
Jadąc przez Macedonię, od granicy i potem od Skopje kila razy mówimy: Nigdy więcej Grecji, nigdy więcej… potem dochodzi Nidy więcej Grecji samochodem, tylko samolotem..…. A potem Za rok do Chorwacji, na Hvar…., no i za 18 dni o tej porze będziemy ku Jelsie pomykać :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.06.2017 11:48

piekara114 napisał(a):Trzeba tu uzupełnić….
Jadąc przez Macedonię, od granicy i potem od Skopje kila razy mówimy: Nigdy więcej Grecji, nigdy więcej… potem dochodzi Nidy więcej Grecji samochodem, tylko samolotem..…. A potem Za rok do Chorwacji, na Hvar…., no i za 18 dni o tej porze będziemy ku Jelsie pomykać :mrgreen:

Nigdzie nie będziesz pomykać jak tej relacji nie skończysz :evil: :smo:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21047
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 18.06.2017 12:19

piekara114 napisał(a):Sklepiki były, ale na towar nie zwracałam uwagi, chciałam walutę...


Piszę o tym w Evzoni...na fotce po lewej...za tablicą Grecji :) :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.06.2017 13:13

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):T.. no i za 18 dni o tej porze będziemy ku Jelsie pomykać :mrgreen:

Nigdzie nie będziesz pomykać jak tej relacji nie skończysz :evil: :smo:
Ty się nic nie martw :mrgreen:

ajdadi napisał(a):
piekara114 napisał(a):Sklepiki były, ale na towar nie zwracałam uwagi, chciałam walutę...
Piszę o tym w Evzoni...na fotce po lewej...za tablicą Grecji :) :papa:
Aaaa, w tym miejscu to nawet na te sklepiki nie zwróciliśmy uwagi...cieszyliśmy się, że szybko nam się udało wjechać do UE i że jesteśmy już w Grecji :D
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21047
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 18.06.2017 13:16

piekara114 napisał(a):...cieszyliśmy się,że jesteśmy już w Grecji :D


Wiadoma sprawa... :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.06.2017 20:49

10 lipca 2016, niedziela, Sarti-hotel Barracuda

Obrazek

Jesteśmy na miejscu…w końcu…. Nasza foczka ma fajną miejscówkę w cieniu palm….
Obrazek

Na naszą grecką miejscówkę wybraliśmy hotel http://barracuda-hotel.gr/ - pierwszy raz na wakacjach będziemy mieszkać w obiekcie z tyloma pokojami 8O , do tej pory zawsze były ville z max 4 apartamentami….
Cena za pobyt to 40 EUR do 15 lipca, po 55 eur/dobę, razem 420 eur (10-19.07). Zaliczka przelewem 85 EUR. W tym roku ceny zbliżone, jeden z forumowiczów z greckiego forum płaci 75 eur za 2+2 (nastolatki) w terminie 16-29.07.

Dzwonię do Fotini, która w ciągu 10 min. przyjeżdża.. Mówi biegle po angielsku, więc bez problemów się dogadujemy :D Mieszka w centrum Sarti i tam pracuje, tata pracuje w Salonikach, a mama prowadzi hotelik – jest na miejscu rano, od południa nikogo z właścicieli tu nie ma, jak się coś dzieje lub będzie trzeba coś pomóc, podpowiedzieć to prosi, żeby do niej dzwonić…
Na dziedzicu są stoliki i leżaki, fontanna i basenik ogrodowy. Wszystko idealnie wysprzątane...
Obrazek

Obrazek

Idziemy na piętro do naszego studio…wejście do pokoi jest od strony długiego balkonu, skąd mamy widok na górę Atos na kolejnym palcu Halkidiki…
Obrazek

Obrazek

Fotoni opowiada, gdzie co jest w miasteczku, jakie plaże warto w okolicy odwiedzić...wszystko już mamy rozeznane :mrgreen:

Pokój zgodny z opisem i ze zdjęciami na ich stronie. Niewielka wnęka kuchenna, łazienka (jakoś się zdjęcia nie dorobiła, prysznic bez zasłonki – podobno to dość popularne w Gr. ale duży plus za mopa) i sypialnia z wyjściem na balkon, który wychodzi na dziedziniec na ulicę…. Na balkonie stolik, krzesełka, a za barierką sznurki na pranie i to z klamerkami….
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z tyłu hotelu są stoliki z krzesełkami, parasolami, prysznice zewnętrzne oraz dostępny jest duży betonowy grill, ale komu by się chciało w tej temperaturze stać przy ogniu….
Obrazek

Trochę obawiałam się huku z ulicy, w końcu to główna ulica przez półwysep, ale w nocy było cichutko, a przejeżdżające auta należały do rzadkości…
Obrazek


Pokoje sprzątane są co 4 dni, podobnie wymiana pościeli… Mieliśmy w trakcie pobytu awarię TV, po powrocie z plaży się nie włączył… kolejnego dnia rano porozmawiałam z mamą Fotini (przy okazji zapłaciłam za pobyt, to jakoś w połowie pobytu było), rozmowa w stylu TV problem, no power, no pictures… zwykła rozmowa była za skomplikowana dla mamy… Wieczorem tata montuje nam w pokoju nowy TV...miło..... TV ma satelitę, ale polskie kanały były oczywiście niedostępne… zamach w Nicei oglądaliśmy na słowackim kanale….

Jednego dnia odwiedził podwórko hotelu żółwik :hearts: pochodził sobie, pooglądałam go sobie, dzieci się zbiegły i żółwik powoli sobie przez furtkę tylną (w kierunku plaży) odszedł w sobie znanym kierunku….
Obrazek

Obrazek

Hotelik polecam :D
Ostatnio edytowano 03.09.2017 18:55 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.06.2017 20:59

piekara114 napisał(a):Hotelik polecam :D
Nooo baaaa, żółwik przesądza sprawę 8)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 20.06.2017 07:53

No nareszcie dojechałaś :).
Szacun, bo na taką trasę autem bym się jednak nie porwała :roll: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Grecja leniwie... - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone