Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja leniwie...

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.06.2017 09:11

ajdadi napisał(a):Ciekawe po co się musieliście cofać :papa:

Też jestem ciekawa :oczko_usmiech: ,
więc Beata, koniec lenienia się :!:
wrzucaj wyższy bieg, bo niedługo znowu jedziesz i jak będziesz się pakować w pośpiechu, to zaś czegoś zapomniesz :smo:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 16.06.2017 09:46

-

Napięcie rośnie :mrgreen:
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 16.06.2017 13:49

My wracaliśmy się ze Słowacji, bo mąż zapomniał całego osprzętu foto i apteczki :? 5 godzin w plecy na początku objazdówki po Bałkanach :roll: mieliśmy w drodze do Albanii spać w Skopie, ale daliśmy radę tylko do Nisiu dojechać :?

a Wy czego zapomnieliście? :wink:
Aga P.
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 29.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga P. » 16.06.2017 15:12

ajdadi napisał(a):
piekara114 napisał(a): Dla mnie Skopje (jako całość) wyżej niż Belgrad...


U mnie na odwrót...ale Skopje też fajne :papa:


Mi bardziej podobało się w Skopje...też jedliśmy w restauracji ,,Destan'' w starej cz. Skopje..., polecam :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.06.2017 18:46

Aga P. napisał(a):
ajdadi napisał(a):
piekara114 napisał(a):Dla mnie Skopje (jako całość) wyżej niż Belgrad...
U mnie na odwrót...ale Skopje też fajne :papa:
Mi bardziej podobało się w Skopje...
Czyli Skopje wygrywa :mrgreen:

Aga P. napisał(a):.też jedliśmy w restauracji ,,Destan'' w starej cz. Skopje..., polecam :lol:
My w Destanie nie jedliśmy, kelner po ang nie mówił i miejsc nie było...

Beata W. napisał(a):Z tym Skopje to masz rację, widzę, że to dobry wybór na spacer. Mam nadzieję, że wypali :lol:
Gorąco polecam na spacer :D

mysza73 napisał(a):wrzucaj wyższy bieg, bo niedługo znowu jedziesz i jak będziesz się pakować w pośpiechu, to zaś czegoś zapomniesz
Niektórzy pracują.... a zapomnieć, nie zapomnę....

piotrf napisał(a):Znam Twój ból , wracałem się kiedyś prawie 250 km drogami , które z autostradą miały niewiele wspólnego , straciłem cały dzień urlopu , bo kamera została w motelu a etui jechało z nami . . . nasz pokój sprzątany był jako ostatni , wyjechaliśmy przed świtem - stąd taka odległość spora . Gdy pani recepcjonistka zadzwoniła , przekonałem się że znam nowych słów których wstyd przytaczać bo mało cenzuralne , :oops: około mnóstwa :roll:
Tak źle u nas na szczęście nie było... sms odczytałam jakoś 40 km od Skopje....


piotrf napisał(a):Gdy pani recepcjonistka zadzwoniła , przekonałem się że znam nowych słów których wstyd przytaczać bo mało cenzuralne , :oops: około mnóstwa :roll:
:mrgreen: :mrgreen: Jak to pewne wiadomości wzbogacają nas słownik :mrgreen:

elka21 napisał(a):
piekara114 napisał(a):- Wszystko mamy?
- Chyba tak…

No i okazało się, że nie :roll:
Ciekawe, czego zapomnieliście zabrać :?:

Beata W. napisał(a):Czyli bez przygód się nie obyło.

ajdadi napisał(a):Ciekawe po co się musieliście cofać :papa:

mysza73 napisał(a):Też jestem ciekawa :oczko_usmiech:

Mai napisał(a):My wracaliśmy się ze Słowacji, bo mąż zapomniał całego osprzętu foto i apteczki :? 5 godzin w plecy na początku objazdówki po Bałkanach :roll: mieliśmy w drodze do Albanii spać w Skopie, ale daliśmy radę tylko do Nisiu dojechać :?
a Wy czego zapomnieliście? :wink:
Wszyscy jednego ciekawi...a gdzie fajne/brzydkie to Skopje.... no gdzie ja się pytam :?:

Darkos napisał(a):Napięcie rośnie :mrgreen:
Skopje mało kogo przyciągnęły do ujawnienia się, ale parę słów na k. i ile komentarzy :oczko_usmiech:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 16.06.2017 19:08

Panowie na M chyba tak mają, mój też jest niezniszczalny :hearts:


Oczywiście ciekawość mnie zżera, czego tam zapomnieliście :>
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 16.06.2017 19:30

O mały włos a bym przegapiła relację. Nadrabiam i czekam na więcej, bo Grecja w planach. Co prawda na razie odległych ale kto wie
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.06.2017 19:54

elfik44 napisał(a):O mały włos a bym przegapiła relację. Nadrabiam i czekam na więcej, bo Grecja w planach. Co prawda na razie odległych ale kto wie
Cześć. siadaj wygodnie. Wyjeżdżamy ze Skopje....

tyniolek napisał(a):Panowie na M chyba tak mają, mój też jest niezniszczalny :hearts:
:hearts: :hearts:


tyniolek napisał(a):Oczywiście ciekawość mnie zżera, czego tam zapomnieliście :>
Wszyscy ciekawi, a jakoś nikt nie zgadywał co mogliśmy zostawić.....





10 lipca 2016, niedziela, ku Grecji


40 km od Skopje na drodze szumnie zwanej autostradą suniemy jednym pasem za 40 DEN, po lewej skały, za skałami druga nitka autostrady… Wygrzebuję spod cukierków, przewodników i innych niezbędnych w trasie rzeczy z dna torebki komórkę… i co ja widzę ObrazekObrazek : dwa połączenia od właściciela app. ze Skopje i sms…. Czytam i k.k.mać…
You forgot the passport

Przeszukuję torebkę, schowek, teczkę z dokumentami...k.mać nie ma ich :!: :!: .... Nie ma gdzie się zatrzymać, nie ma gdzie zawrócić….. Wczoraj wieczorem idąc na spacer schowaliśmy je w sypialni, aby na mieście ich nie zgubić…… Okazuje się, że schowek był dobrym schowkiem…. Po kolejnych jakiś 20 km możemy zjechać z drogi (oczywiście płacąc kolejne 80 DEN) i nawrócić do Skopje…. Kontaktuję się z właścicielem, ze zawracamy i jedziemy. Łzy to mi z oczu nie kapią, one lecą jak woda w Niagarze, aż do samego Skopje :cry: :cry: (oczywiście ponownie płacimy 40+80 DEN)……… Wyskakuję z samochodu i lecę do domku, otwarte i prosto do sypialni…tu już posprzątane, ale paszportów nie ma… to do ogródka… są na stoliku… Właściciela nie ma, zabieram paszporty i do rodzinki…. Sprawdzamy wszystko jeszcze raz dokładnie, tak jak zwykle to mieliśmy (czemu rano nie chciało nam się całej listy wymienić :idea: :?: ):
- paszporty
- zielona karta
- dokumenty
- kasa
- telefony
- syn
Teraz wszystko jest, ruszamy ponownie. Na liczniku mamy 1489 km, godz. 10:50. 112 km i 1,5 h w plecy….. Chyba nie muszę pisać, że zdjęć nie robię…..

Nie lubię Macedonii, choć Skopje tak….
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 16.06.2017 20:05

Hej, Zapoznałam się z tytułem, ale proszę przyśpieszyć z relacją, bo za tydzień wyruszamy do Grecji i wszelkie informacje mile widziane :lol: Nie muszę dodawać, że bardzo mi się podoba :papa: Oczywiście relacja, bo przygody nie zazdroszczę.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.06.2017 20:10

piekara114 napisał(a): You forgot the passport
(...)
- paszporty
- zielona karta
- dokumenty
- kasa
- telefony
- syn


Qrcze, nie zazdroszczę... :? Niemiło, ale cóż, w zamieszaniu się zdarza... Mimo wszystko dobrze, że to pierwszy punkt z listy, a nie ostatni... :roll: :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.06.2017 20:15

beagm napisał(a):Hej, Zapoznałam się z tytułem, ale proszę przyśpieszyć z relacją, bo za tydzień wyruszamy do Grecji i wszelkie informacje mile widziane :lol: Nie muszę dodawać, że bardzo mi się podoba :papa: Oczywiście relacja, bo przygody nie zazdroszczę.

Cześć. Postaram się coś codziennie dodawać, ale nie obiecuję... Choć teraz to już mniej pisania będzie, bo to leniwy pobyt był....


Mikromir napisał(a): Mimo wszystko dobrze, że to pierwszy punkt z listy, a nie ostatni... :roll: :wink:

W sumie to zależy jak na to popatrzeć... Ostatni punkt z listy nie pozwoliłby o sobie zapomnieć, byłby głośny alarm :mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: ...a tak to pojeździliśmy sobie po autostradzie Aleksandra Macedońskiego :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.06.2017 20:20

piekara114 napisał(a): dwa połączenia od właściciela app. ze Skopje i sms…. Czytam i k.k.mać…
You forgot the passport

Przeszukuję torebkę, schowek, teczkę z dokumentami...k.mać nie ma ich :!: :!: ....

Eeeeee, w sumie fajnie, że to nie tylko ja tak mam :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.06.2017 20:21

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a): dwa połączenia od właściciela app. ze Skopje i sms…. Czytam i k.k.mać…
You forgot the passportPrzeszukuję torebkę, schowek, teczkę z dokumentami...k.mać nie ma ich :!: :!: ....

Eeeeee, w sumie fajnie, że to nie tylko ja tak mam :smo:

Ty tylko z wycieczki musiałaś zrezygnować....
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.06.2017 20:35

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a): dwa połączenia od właściciela app. ze Skopje i sms…. Czytam i k.k.mać…
You forgot the passportPrzeszukuję torebkę, schowek, teczkę z dokumentami...k.mać nie ma ich :!: :!: ....

Eeeeee, w sumie fajnie, że to nie tylko ja tak mam :smo:

Ty tylko z wycieczki musiałaś zrezygnować....

Ja zapomniałam paszportów z domu jak do Cro jechaliśmy :roll: ,
ale tylko ze 20 km zdążyliśmy ujechać :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 16.06.2017 20:57

A ja kiedyś zgubiłem paszporty w Roszke (na szczęście w drodze powrotnej :mrgreen: ), wyrobiliśmy nowe i ... po pół roku znalazły się te stare, gdzieś koło silnika samochodu (wpadły w szczelinę w schowku pasażera 8O ).
Fajna relacja, znajome miejsca, czekam na Grecję :) .
pzdr. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja leniwie... - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone