Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga do Grecji

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 12.02.2010 18:12

Leszek Skupin napisał(a):
EWAZOFIA napisał(a):No i co, dojechaliście panowie do tego lotniska??? :lol: :lol: :lol:
Leszku, to chyba nie Ty jesteś na tym zdjęciu...ale zapewne Polak...poznaję po ...białych skarpetkach... :wink:

Chyba :?: 8O
Tu mnie masz w sandałach. Ale że to Polak to bardzo prawdopodobne :D

Leszku!
Bardzo miło zaskoczył mnie twój link 8O :D :D
yahhoo
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 24.06.2009
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) yahhoo » 29.07.2016 12:00

Witam
W tym roku wybieram się do Grecji i w związku z tym chciałem odnowić zapomniany wątek. Jak w tym roku wygląda drogą przez Serbię, jakie ceny autostrad? Czy można płacić w euro? Czy można płacić kartą? Jak długo czeka się na granicy Węgiersko Serbskiej? A jak na Serbsko Macedońskiej?
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21042
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 29.07.2016 15:03

yahhoo napisał(a):Witam
W tym roku wybieram się do Grecji i w związku z tym chciałem odnowić zapomniany wątek. Jak w tym roku wygląda drogą przez Serbię, jakie ceny autostrad? Czy można płacić w euro? Czy można płacić kartą? Jak długo czeka się na granicy Węgiersko Serbskiej? A jak na Serbsko Macedońskiej?


Wszystko można powiedzieć ,że było dopiero co wałkowane...ale euro jak najbardziej...a granice to ruletka :wink:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21042
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 29.07.2016 16:03

Prawie wszystko znajdziesz w wątku Grecja strony 170-172... :wink:
Użytkownik usunięty
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.08.2016 09:57

yahhoo napisał(a):Witam
W tym roku wybieram się do Grecji i w związku z tym chciałem odnowić zapomniany wątek. Jak w tym roku wygląda drogą przez Serbię, jakie ceny autostrad? Czy można płacić w euro? Czy można płacić kartą? Jak długo czeka się na granicy Węgiersko Serbskiej? A jak na Serbsko Macedońskiej?

W tym roku stanialo.Cala Serbia 10 euro.(2,5+6+1,5)
Co do płatności euro to minimalna moneta to 0,5.Drobniejszych nie chca.Korki na bramkach,radze wziąć pod uwagę przy planowaniu podroży ,szczególnie powrotnej.Zmarnowałem z 1,5 godziny
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.08.2016 13:30

dabecja napisał(a):Co do płatności euro to minimalna moneta to 0,5.Drobniejszych nie chca.Korki na bramkach,radze wziąć pod uwagę przy planowaniu podroży ,szczególnie powrotnej.Zmarnowałem z 1,5 godziny
My na powrotnej nic nie straciliśmy czasu, ale na kierunku do... to i bramki w Belgradzie i granica serb-mac. Po prostu jak się trafi...
Ale wszystko w wśtku greckim jest.
yahhoo
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 24.06.2009
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) yahhoo » 28.08.2016 20:18

Wróciłem! Korki na granicy macedońsko- serbskiej 2 godziny, na bramkach w serbii po godzinie. Turków chmaryyyyyyy o 24 trudno było znaleść miejsce na parkingu w Serbii. Podróż dała mi po d.... jest ciężko. W Grecji byłem w Kokino Nero, w sumie to Polska miejscowość :D w sklepach po Polsku, w knajpach menu i kelnerzy po Polsku. Miejscówkę miałem świetną u Polki okajtanej z Grekiem dwa pokoje, kuchnia łazienka za 60 euro + 6 za klimę
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 25.09.2016 09:38

To slabo tak ciasno na granicach... jak to najlepiej zaplanowac? :-)
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 25.09.2016 10:56

Bosm@n napisał(a):To slabo tak ciasno na granicach... jak to najlepiej zaplanowac? :-)



Unikać granicy węgiersko-serbskiej w weekendy od piątku po południu do niedzieli rano. Poza tym przejazd w zasadzie lajtowy. przenocować w Serbii, zielona karta na Macedonię, tam też zatankować pod korek przed wjazdem do Grecji.
Kacper1978
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 21.03.2016
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper1978 » 18.02.2017 18:11

valdemar napisał(a):
Bosm@n napisał(a):To slabo tak ciasno na granicach... jak to najlepiej zaplanowac? :-)



Unikać granicy węgiersko-serbskiej w weekendy od piątku po południu do niedzieli rano. Poza tym przejazd w zasadzie lajtowy. przenocować w Serbii, zielona karta na Macedonię, tam też zatankować pod korek przed wjazdem do Grecji.



Witaj.
Jak w Grecji wygląda kwestia kwater???
Ceny,dostępność itp.
Wszelkie informacje się przydadzą
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 18.02.2017 19:13

Kacper1978 napisał(a):Witaj.
Jak w Grecji wygląda kwestia kwater???
Ceny,dostępność itp.
Wszelkie informacje się przydadzą


Taniej niż w Cro, lepszy standard bo o klime to już w zasadzie nie pytam.
W lipcu łatwo a w sierpniu już jest drożej i słabsza dostępność.
Gastronomia jest mocno osłabiona z uwagi na fakt, że mniej Greków z niej korzysta.
Czyli jest tanio i dobrze. Klient jest bardzo mile widziany.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.02.2017 20:26

Trochę mam inne odczucie w stosunku do noclegów. Może i jest taniej (zwłaszcza przy szukaniu na miejscu), ale przy rezerwacji, ceny w 2 i 3 tyg. lipca były zbliżone do tych z Cro, ale oferty były dla studio. W Cro za tą ceną miałam zawsze apartament, a to jednak różnica. Standard wyposażenia w Gr. wyższy. To moje spostrzeżenia po pierwszym razie w Gr i 9 w Cro.
Na pierwszy raz poszedł najbliższy region czyli Pół. Chalkidiki. Za 2+1 (13 lat) oferty były średnio po 50-55 eur, udało mi się znaleźć za 45 eur (w Cro zawsze po tyle płaciłam). Były też oferty po 37 i 40 eur, ale była to Riwiera Olimpijska lub na Sithoni kwatery w miejscach, gdzie nie ma co wieczorem robić.

Plus dla Grecji taki, że początkiem maja przy rezerwowaniu przez maila mogłam w ofertach przebierać jeszcze, w Cro musiałbym brać co jest.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 19.02.2017 20:40

A mnie interesuje Agios Nikitas , najlepiej coś sprawdzonego :D
Trochę czasu jest ,bo to na 2018 :mrgreen:
Za marzenia się nie placi :oczko_usmiech:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 19.02.2017 21:10

lotnikwsk napisał(a):A mnie interesuje Agios Nikitas , najlepiej coś sprawdzonego :D
Trochę czasu jest ,bo to na 2018 :mrgreen:
Za marzenia się nie placi :oczko_usmiech:


chodzi o Lefkadę?
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 19.02.2017 21:18

piekara114 napisał(a):Trochę mam inne odczucie w stosunku do noclegów. Może i jest taniej (zwłaszcza przy szukaniu na miejscu), ale przy rezerwacji, ceny w 2 i 3 tyg. lipca były zbliżone do tych z Cro, ale oferty były dla studio. W Cro za tą ceną miałam zawsze apartament, a to jednak różnica. Standard wyposażenia w Gr. wyższy. To moje spostrzeżenia po pierwszym razie w Gr i 9 w Cro.
Na pierwszy raz poszedł najbliższy region czyli Pół. Chalkidiki. Za 2+1 (13 lat) oferty były średnio po 50-55 eur, udało mi się znaleźć za 45 eur (w Cro zawsze po tyle płaciłam). Były też oferty po 37 i 40 eur, ale była to Riwiera Olimpijska lub na Sithoni kwatery w miejscach, gdzie nie ma co wieczorem robić.


Tak sobie dzisiaj odświeżałem pamięć, dywagując z innym cro/grekomaniakiem i spojrzałem za ile miałem kwaterę przy morzu na Peloponezie i wyszło... 7,6e za osobę przy wczesnej rezerwacji (zima) i przy ofercie bezzwrotnej (kasa ściągnięta w momencie rezerwacji przy pośredniku) oferta dla 4+1 !
Sithonia jest średnio droższa od reszty Grecji bo oprócz Saloniczan jest zasilana turystami z prawi całej Europy.
Podobnie jest na wybrzeżu Epiru - Sivota, Parga - dużo Greków spędza tam wakacje i ceny są relatywnie droższe. Płaciłem 55E za 4+1 ale krótki wynajem którego Chorwaci bardzo nie lubią.
Na rok 2017 eksploruję Naxos i też to wygląda optymistycznie, za 20E/osoba jest standard w zasadzie nie występujący w Cro a jak występujący to dostępny dla 5% turystów.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Droga do Grecji - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone