Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga do Grecji

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
EWAZOFIA
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 06.02.2010
Droga do Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) EWAZOFIA » 06.02.2010 18:47

czy ktoś mi odpowie na wcześniejsze moje pytania?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 06.02.2010 18:51

Jakie pytania :?: 8O :D Na razie masz tylko jeden post .... więc nie bardzo rozumiem... 8O :D

Jednakże może to Ci pomoże

:arrow: forum/viewtopic.php?t=17260

Opisuję tam drogę do Grecji własnym samochodem, ale również jest to cała relacja z wakacji ;)

Pozdrav :papa:
EWAZOFIA
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 06.02.2010
droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) EWAZOFIA » 06.02.2010 18:57

wybieramy się z rodzinką (5 osób) latem do grecji (chalkidiki). Trasę planujemy pokonać w 2 dni. Nocleg wypada nam w Serbii lub w Macedonii. Mam pytanie - jak wygląda baza noclegowa w tych krajach. Będziemy jechać autostradą, więc myslimy o motelach. Jak tam jest cenowo (chodzi mi o noclegi) i w ogóle opłaty na autostradzie - wyczytuję na forum zupełnie sprzeczne informacje.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 06.02.2010 19:03

My nocowaliśmy w Serbii w samochodzie ;) o motelach to raczej zapomnij - koczujące hordy Turków co nie zachęca do pozostawania w ich towarzystwie. Motel Stari Hrast jeśli go w internecie namierzysz możesz od razu skreślić ;) - katastrofa. Ceny za autostrady podałem w relacji - są na pierwszej stronie. Teraz ich nie pamiętam a nie mam czasu na sprawdzanie. Idę do domu - jestem w pracy - o 18 kończę ;)

Pozdrav :papa:

Leszek Skupin napisał(a):W sumie przejazd przez Serbię kosztował nas 26 eurasów.

Ceny winiet i opłat
Użytkownik usunięty
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2010 19:07

EWAZOFIA napisał(a):Nocleg wypada nam w Serbii lub w Macedonii. Mam pytanie - jak wygląda baza noclegowa w tych krajach. Będziemy jechać autostradą, więc myslimy o motelach. Jak tam jest cenowo (chodzi mi o noclegi) .....

EWAZOFIA napisał(a):.... w ogóle opłaty na autostradzie.....

Ale o które autostrady pytasz wszystkie po drodze czy Serbskie ?
Nie napisałas skąd jedziecie więc: Austria, Czechy, Słowacja i Wegry są tu: www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17828

Natomiast w Serbskie autostrady masz tu: www.amss.org.yu/index.html (smochody osobowe kat I) klikasz na "Korisne informacije" i dalej na "Putarine"
Aktualny kurs dinara do euro = ok. 98 DIN/1 EURO

O noclegach w Serbii pisałem w swojej relacji: www.cro.pl/forum/viewtopic.php?p=443699#443699
czyli:
NOCLEGI TRANZYTOWE
SERBIA- przy autostradach dość duży problem.
W zasadzie na samej autostradzie jest tylko jeden motel STARI HRAST www.motelstarihrast.com
Fotki na www ładniejsze niż w rzeczywistości.
Poza tym dość wysoka cena.
Oprócz tego nie ma NIC.
Trzeba zjeżdżać z autostrady w poszukiwaniu.
W Belgradzie przy drodze tranzytowej są tabliczki reklamowe z motelami tranzytowymi (bez konieczności wjeżdżania do centrum) ceny od 39 EUR/za 2 osoby.
Za Belgradem VELIKA PLANA (trzeba zjechać z autostrady) www.motelvelikaplana.com
W Serbii najpopularniejszym miejscem noclegowym jest HOTEL POD GWIAZDAMI :lol: co widać w sezonie wieczorową porą na każdej stacji paliw.
W tym roku wracając w nocy był nawet wyraźny BRAK WOLNYCH MIEJSC :wink:
I to nawet o spaniu nie mówię, problemem było znaleźć miejsce, żeby się na chwile zatrzymać i rozprostować nogi.
Choć taka sytuacja ma miejsce zazwyczaj do Belgradu.
Za Belgradem jest już luźniej.
Trochę miejsc noclegowych jest po zjeździe z autostrady w Niszu.
Mniej więcej od Pirotu do granicy SRB/BG są ogłoszenia typu "SOBE" ale to taki lekki syf w garażach przerobionych na potrzeby noclegowe, ceny też kosmiczne jak za warunki bo od 10 EUR w górę za osobę w baraku.
EWAZOFIA
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 06.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) EWAZOFIA » 06.02.2010 19:18

my będziemy jechać samochodem w lipcu od granicy w Barwinku, przez Słowację, Węgry (granica w szegedzie) i potem Serbia - autostrada na Belgrad, Nis, potem c.d. Macedonia i Saloniki. Gdzie proponujesz zanocować? Czy bezpiecznie jest w Serbii na stacji CPN? Czy może lepiej w Macedonii (skoro nie polecacie moteli).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2010 19:27

EWAZOFIA napisał(a):my będziemy jechać samochodem w lipcu od granicy w Barwinku, przez Słowację, Węgry (granica w szegedzie) i potem Serbia - autostrada na Belgrad, Nis,....

Ten odcinek masz opisany w mojej relacji z trasy do Turcji - link masz piętro wyżej. Leszka link również jest przydatny :wink:
Kilka słów o Serbii jest jeszcze w mojej relacji z 2008 roku - trasa do Istanbulu: www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=20707
EWAZOFIA napisał(a):....Czy może lepiej w Macedonii (skoro nie polecacie moteli).

Nie tyle nie polecamy co przy autostradzie ich NIE MA- trzeba zjeżdzać z autostrady, żeby coś znaleźć (również masz to w linku piętro wyżej)
EWAZOFIA napisał(a):....Czy bezpiecznie jest w Serbii na stacji CPN? ....

Sami tam nie będziecie - czasami nawet trzeba się pokręcić po autobanie, żeby wolne miejsca na parkingach znaleźć :lol:

Opis trasy Gdańsk - Ateny via Chalkidiki z ubiegłych wakacji: www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=25196&highlight=
Tolmen
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 08.04.2009
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tolmen » 07.02.2010 14:05

Piotrek_B napisał(a):W zasadzie na samej autostradzie jest tylko jeden motel STARI HRAST www.motelstarihrast.com
Fotki na www ładniejsze niż w rzeczywistości.
Poza tym dość wysoka cena.
Oprócz tego nie ma NIC.


8O

Czy te motele już zlikwidowali?

http://www.srbija.011info.com/en/podaci ... D=4&gID=54


http://www.motel-predejane.com/indexe.htm

Jeszcze dwa lata temu stały.

Ponadto pomiędzy Szegedem a Belgradem widziałem co najmniej dwa "obiekty noclegowe". Wyboru rzeczywiscie wielkiego nie było.

Co do motelu Jerina, jest on położony kilkadziesiąt kilometrów za Belgradem po zachodniej stronie autostrady. Cena za dwójke okrutna - 62 Eur. Standard póżny Gierek, śniadanie żadne, jednakże pokój był czysty, dało się przespać. Nie polecam, ale dla będących "na musiku" jest to rozwiązanie. Żadnej hordy Turków nie zaobserwowałem, natomiast spało tam sporo Polaków.

Motel Predejane jest dość odległy, jednak dla wprawnych kierowców wyjeżdzających z południowej Polski jest osiągalny. Oczywiście, o ile nie trafi się na kolejkę w Szeged (w zeszłym roku sporo o tym tu napisano, warto poszukać). Czytałem dużo dobrego o tym motelu w necie, a i ceny są podobno bardziej przystępne.

Czy na Chalkidiki można jechać w ciemno (sierpień - 4 osoby) ?
Użytkownik usunięty
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2010 18:08

Tolmen napisał(a):Czy te motele już zlikwidowali?

http://www.srbija.011info.com/en/podaci ... D=4&gID=54


http://www.motel-predejane.com/indexe.htm

Jeszcze dwa lata temu stały.

Jerina niby stała tylko coś pusto wokół niej było - za pusto jak na lokal otwarty. Nie wiem, może jakiś remont był.

Natomiast o tym w Predejane nic Ci nie powiem bo to jest na południe od Niszu a ja w 2008 i 2009 odbijałem w Niszu na wschód.

Poza tym to co wyżej czy w swoich relacjach pisałem - te lokale przy autobanie w Serbii to jeden wielki syf, nie warty nawet połowy tej kasy, która sobie życzą.
Żeby coś trafić fajnego trzeba, niestety, zjechać z autostrady
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 07.02.2010 18:47

Czytałem pochlebne opinie o hotelu w Jagodinie - trzeba zjechać z autostrady do centrum miasta. POdobno duży i nie trudno o miejsce. Sam natomiast korzystałem w sierpniu z noclegów przy granicy HU/SRB. Raz w Morahalom (Hu) - nocleg na 4-, a raz w Palic (Srb) - bardzo polecam, nocleg na 5. W obu przypadkach 0k.35 E za 3 os z tym że w Serbii mieliśmy w cenie klimatyzację i śniadanko z widokiem na jezioro .

W Macedonii, niedaleko od granicy z Serbią jest przy drodze spory motel i tam już Turków nie widziałem :) .
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 07.02.2010 19:05

W Pozarevacu, to jest kilkanaście km od autostrady jest hotel Dunav - stary komunistyczny obiekt, bez szału ale za 35 euro za 2 os. się prześpisz i zjesz śniadanie. Weź tylko pokój nie od ulicy bo będzie głośno, serbskie miasta żyją całą noc.
Jeżeli pojedziesz dalej w stronę Golubaca, tam jest hotel który za podobną cenę oferuje lepsze warunki i piękne położenie. Wcześniej jest resort Srebrne Jezioro który nie ustępuje w niczym tym zachodnioeuropejskim. Może warto spędzić tam 1-2 dni, zobaczyć okolice Golubaca i się wygodnie przespać.
Pozdrawiam
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.02.2010 12:45

"Radio pożeracz" hahahaha tyle mój syn zapamiętał z przejazdu tamtędy :D aleśmy się z tego ubawili :D
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 08.02.2010 13:49

My, podobnie jak Leszek, również kimamy zawsze w autku pod chmurką.
Nam serbskie CPN raczej kojarzą się z bezpieczeństwem, pomimo rzeczonych hord tureckich.. :). Nigdy nas nie spotkało nic przykrego (może czasem poza niezbyt miłą obsługą buraczano-młodzieńczą!). A jeździmy tamtędy już kilka lat z rzędu.

Wydaje się, że dość sensowne rozwiązanie poleca Gospodarz, czyli Morahalom (blisko do przejścia granicznego) lub Palic.
Poza tym kilka km za Novi Sad, po prawej stronie jakiś kilometr lub dwa od autostrady jest fajny motelik (niedrogi). Nie znam nazwy. Był tam znajomy 2 lata temu i polecał.
Słyszałem też, że Jagodina jest spoko. To jest najczęściej polecany nocleg na innych forach.

EwaZofia, musisz pogrzebać w sieci w okolicach Seged-Subotica, Novi Sad, Nis, ewentualnie Kumanowo.

W zeszłym roku zatrzymaliśmy się niedaleko macedońskiej granicy po stronie Serbii w Bujanovac na obiad. Jedliśmy tam przepyszną pljeskavicę. Widzieliśmy w centrum tego miasteczka i motel i hotel.

Generalnie kieruj się zasadą "ciutkę odbić od autostrady". Wtedy znajdziesz coś w zupełnie przyzwoitej cenie.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 08.02.2010 14:53

Alo,
w Serbii motele są.

Stari Hrast też jest - z muchą w zupie ;@)

Podobnie w Macedonii - można natrafić na przydrożne hotele i motele.

Jasne, że w necie ich nie ma, ale w necie jest zapewne z 20% max bazy noclegowej.

Ja bym jechał w ciemno z noclegiem na Węgrzech, bo:
- na Węgrzech jest sympatycznie i smacznie,
- do Szeged masz lajtową drogę z Barwinka - 500 kilometrów i wypoczęci dojżdżacie do granicy z Serbią (warto zarezerwować jakiś konkret w Szeged, bo baza noclegowa tam kuleje)
- powyższy punkt jest istotny - jesteście rano przed korkami na granicy Unii - w dobrym razie stoicie godzinę, a nie 5 na przejściu
- drugi dzień to 800 - 900 kilometrów do Salonków po bardzo dobrych drogach - spokojnie dojedziecie choćby tutaj: http://www.assemblyhotel.gr/?p=1
- trzeci dzień, to dojazd na któryś z palców na śniadanie :@)

Proponowany wariant jest, według mnie:
- mało męczący
- bezpieczny
- idealny, bo sam taki przerobiłem :@)

Pozdrawiam, Krystof

jakby co, zapraszam do relacji: forum/viewtopic.php?t=25196&highlight=
:@)
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 08.02.2010 15:42

Krystof napisał(a):... jesteście rano przed korkami na granicy Unii - w dobrym razie stoicie godzinę, a nie 5 na przejściu ...

Akurat te korki można ominąć, jadąc na przejście Tompa, które jest ok. 20 km od Morahalom, na zachód.
:P
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone