Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy kartą można płacić za paliwo w Serbii i Czarnogórze

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Czy kartą można płacić za paliwo w Serbii i Czarnogórze

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 25.08.2012 16:41

Po przeczytaniu kilku publikacji na internecie oraz wypowiedzi uzytkowników forum do końca nie jestem przekonany czy można w Serbii czy Czarnogórze płacić za paliwo kartami bankowymi. Z oficjalnych informacji ze strony róznych biur podróży czy stron dotyczacych tych krajów wyczytałem, że płaci się tylko w gotówce. Czy jest to prawda ????? 8O 8O 8O Czy mogę zapłacić kartą ?????
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 25.08.2012 17:30

Odpowiadając najkrócej - w Serbii można. Sam tak płaciłem. Czarnogóry nie znam.
Polecam korzystać w tym względzie ze stacji OMV.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 25.08.2012 17:41

Dziękuję za odpowiedż. Pozostało mi się zatem dowiedzieć czy w Czarnogórze można za Paliwo zapłacić kartą.
crono
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) crono » 25.08.2012 17:56

Serbia i Czarnogóra to nie kraje trzeciego świata i można płacić plastikiem jak w całej Europie ,ja osobiście tam nie byłem ,ale z relacji znajomych wiem że nie ma problemu z płaceniem kartą.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 25.08.2012 18:03

crono napisał(a):Serbia i Czarnogóra to nie kraje trzeciego świata i można płacić plastikiem jak w całej Europie ,ja osobiście tam nie byłem ,ale z relacji znajomych wiem że nie ma problemu z płaceniem kartą.



Tu piszą,że płaci się gotówką. http://podroze.auto-swiat.pl/kraj/czarnogora/

Może ktoś wypowie się ktokupowałpaliwo w Czarnogórze???
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 25.08.2012 18:04

darek1 napisał(a):
crono napisał(a):Serbia i Czarnogóra to nie kraje trzeciego świata i można płacić plastikiem jak w całej Europie ,ja osobiście tam nie byłem ,ale z relacji znajomych wiem że nie ma problemu z płaceniem kartą.



Tu piszą,że płaci się tylko gotówką. http://podroze.auto-swiat.pl/kraj/czarnogora/

Może ktoś wypowie się ktokupowałpaliwo w Czarnogórze???
krissdevallnor
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissdevallnor » 25.08.2012 18:49

Bez problemu zapłacisz kartą na stacjach benzynowych. Jeszcze nie trafiłem na taką, w której odmówiliby tego rodzaju płatności.
W tym roku sprawdzone w Serbii i Czarnogórze ;)
Uważaj tylko, żeby nie doliczyli ci czegoś do rachunku - w tym roku zafundowałem nieświadomie obsłudze 5 marsów ;)
Sprzedawcy często zagadują cię pięknie po angielsku i doliczają jakieś batoniki. Proponuję zawsze brać raczun i sprawdzać.
Poza tym miło i bezproblemowo ;)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 25.08.2012 20:28

Dziękuję za odpowiedż.Będę miał oko na łobuzów. Kontrola najwyższą formą zaufania społecznego. :papa:
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 29.08.2012 14:44

W Serbii za paliwo na stacjach benzynowych, a także na bramkach autostradowych bez problemu płatność kartą. Do Czarnogóry jeszcze nie dojechałem.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 29.08.2012 16:04

Dziękuję Stefciu.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 29.08.2012 16:34

krissdevallnor napisał(a):Uważaj tylko, żeby nie doliczyli ci czegoś do rachunku - w tym roku zafundowałem nieświadomie obsłudze 5 marsów ;)

W Słowenii na stacji benzynowej w Ptuju zafundowałem w ten sposób obsłudze rogalik 7-days. Niby drobna kwota ale mam nadzieję że odbiło się to panu straszliwą sraczką albo rogalik utknął mu w gardle sztorcem :wink:
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 02.09.2012 12:20

Niby można,ale nie powinno się.....Chyba?
Apartmani
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 21.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Apartmani » 30.11.2014 14:38

eStefan napisał(a):W Serbii za paliwo na stacjach benzynowych, a także na bramkach autostradowych bez problemu płatność kartą. Do Czarnogóry jeszcze nie dojechałem.


Witam

Potwierdzam że w Serbii można na stacjach paliwowych i bramkach na autostradzie płacić kartą. W Czarnogórze nie spotkałem stacji gdzie odmówiliby płatności kartą a zjeździłem ten kraj wszerz i wzdłuż i to parę razy. Jedynie na promie Lepetane - Kamenari i w tunelu do Szkoderskiego tego nie próbowałem.
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 30.11.2014 18:58

potwierdzam odnosnie Czarnogory, placilem za paliwo , w marketach na zakupach karta bez problemu :)
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 04.12.2014 21:23

Dwa lata temu jechaliśmy dwoma samochodami przez Serbię, na pewnej sieciowej stacji benzynowej ja nie miałem problemu płacąc swoja Visą, natomiast kolega z Master Card nie mógł zapłacić, chociaż znaczek na drzwiach był. Zapłaciłem za niego. Nie mówię że to typowe ale nastawiając się na płacenie kartami warto chyba mieć dwie różne.

Pzdr

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czy kartą można płacić za paliwo w Serbii i Czarnogórze
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone