Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ZEN- karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 06.08.2022 23:07

skrzys napisał(a):Pozdrawiam wszystkich aktualnie przebywających w CRO. Jak tam używanie ZENa? Porównywał ktoś wybieranie z bankomatu kun z Zena i Revoluta?


Jeszcze dziesiąt godzin, dam znać, na razie winiety poszły gładko, drobne zakupy w Polsce też bez problemu. Będzie test Zen kontra Mbank, oraz CreditAgricole. :papa:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 07.08.2022 00:31

Kerad n napisał(a):
skrzys napisał(a):Pozdrawiam wszystkich aktualnie przebywających w CRO. Jak tam używanie ZENa? Porównywał ktoś wybieranie z bankomatu kun z Zena i Revoluta?


Jeszcze dziesiąt godzin, dam znać, na razie winiety poszły gładko, drobne zakupy w Polsce też bez problemu. Będzie test Zen kontra Mbank, oraz CreditAgricole. :papa:


Do karty Credit Agricole za granicą nawet bym się nie dotykał. Wiem, bo mam i raz spróbowałem. Beznadzieja.
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 07.08.2022 08:29

Bravik napisał(a):
Kerad n napisał(a):
skrzys napisał(a):Pozdrawiam wszystkich aktualnie przebywających w CRO. Jak tam używanie ZENa? Porównywał ktoś wybieranie z bankomatu kun z Zena i Revoluta?


Jeszcze dziesiąt godzin, dam znać, na razie winiety poszły gładko, drobne zakupy w Polsce też bez problemu. Będzie test Zen kontra Mbank, oraz CreditAgricole. :papa:


Do karty Credit Agricole za granicą nawet bym się nie dotykał. Wiem, bo mam i raz spróbowałem. Beznadzieja.


Używam w Cro i nie tylko od 2010, fakt nie zawsze jest kolorowo. W 2020 było naprawdę przyzwoicie. Euro, Korony i Kuny lepiej wychodziło, niż kantor. Dlatego nie używałem Revolut, czy Zen. Zobaczymy jak w tym.
Dziękuję za informację :papa:
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 07.08.2022 10:23

Kerad n napisał(a):
skrzys napisał(a):Pozdrawiam wszystkich aktualnie przebywających w CRO. Jak tam używanie ZENa? Porównywał ktoś wybieranie z bankomatu kun z Zena i Revoluta?


Jeszcze dziesiąt godzin, dam znać, na razie winiety poszły gładko, drobne zakupy w Polsce też bez problemu. Będzie test Zen kontra Mbank, oraz CreditAgricole. :papa:



Czekam z niecierpliwością na wieści bo w niedzielę sam ruszam :papa: 14.08
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 09.08.2022 07:44

Kerad n napisał(a):
skrzys napisał(a):Pozdrawiam wszystkich aktualnie przebywających w CRO. Jak tam używanie ZENa? Porównywał ktoś wybieranie z bankomatu kun z Zena i Revoluta?


Jeszcze dziesiąt godzin, dam znać, na razie winiety poszły gładko, drobne zakupy w Polsce też bez problemu. Będzie test Zen kontra Mbank, oraz CreditAgricole. :papa:

Jak wypadł test między kartami? :papa:
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 09.08.2022 08:55

skrzys napisał(a):
Kerad n napisał(a):
skrzys napisał(a):Pozdrawiam wszystkich aktualnie przebywających w CRO. Jak tam używanie ZENa? Porównywał ktoś wybieranie z bankomatu kun z Zena i Revoluta?


Jeszcze dziesiąt godzin, dam znać, na razie winiety poszły gładko, drobne zakupy w Polsce też bez problemu. Będzie test Zen kontra Mbank, oraz CreditAgricole. :papa:

Jak wypadł test między kartami? :papa:


Przepraszam za opóźnienie ale wczoraj dojazd na miejsce, kolacja wino...
Wicie, rozumiecie :D
Wypłata z bankomatu w Jasterbarsko wczoraj opłata identyczna 36 kun bez względu na kartę. Bankomat PBZ. Bez względu na kwotę. Jak nie masz kun tylko złotówki w Zen to przelicznik w tym banku masakra. Sam Zen przy płatności kartą bez kun na koncie z Euro na Kuny 7,5 wczoraj. Mbank opłata taka sama. Generalnie działa Zen wszędzie, z Euro na Kuny też. Z PLN na Kuny 6.2 . Pierwsza wypłata z bankomat przy tej prowizji, nie opłacalna. Ale dotyczy wszystkich kart. M bank Kuny na PLN wczoraj 6.35.Credit przy płatności 6.51.
Tak to wygląda. Jak masz inne pytania, lub sugestie, sprawdzę, napisze.
:papa:
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 09.08.2022 14:21

Witaj, odpoczynek i relaks po podróży jak najbardziej wskazany :D Ja mam kuny na ZEN i tak myślę że będę płacił ale"żywa" gotówka też jest potrzebna. czyli inny bankomat i wybierać kuny, wtedy wyjdzie najtaniej, chyba. Jeśli będziesz wybierał w innym bankomacie to dawaj znać jakie koszty. Czyli więcej opłaca się wybierać na raz, bo skoro raz koszty wypłaty niezależnie od wysokości wypłaty to lepiej raz 1000 niż 2x po 500. Dzięki za info i czekam na inne bankomaty i info od innych ZEN-kowiczów
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 10.08.2022 09:45

skrzys napisał(a):Witaj, odpoczynek i relaks po podróży jak najbardziej wskazany :D Ja mam kuny na ZEN i tak myślę że będę płacił ale"żywa" gotówka też jest potrzebna. czyli inny bankomat i wybierać kuny, wtedy wyjdzie najtaniej, chyba. Jeśli będziesz wybierał w innym bankomacie to dawaj znać jakie koszty. Czyli więcej opłaca się wybierać na raz, bo skoro raz koszty wypłaty niezależnie od wysokości wypłaty to lepiej raz 1000 niż 2x po 500. Dzięki za info i czekam na inne bankomaty i info od innych ZEN-kowiczów


Pozdrawiam, życzę dobrej podróży, z tego co pamiętam, coraz bliżej. Trzymam kciuki. Dokładnie tak jak piszesz. Prowizja stała. Będę testował jeszcze inne bankomaty. Dam znać oczywiście. Trzeba się wspierać i pomagać wzajemnie. :D :papa:
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 10.08.2022 10:10

Super, mam nadzieję że skorzystam nie tylko ja ale i inne osoby. Pozdrawiam :papa:
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 10.08.2022 12:13

Kupowałem właśnie winiety i chciałem to dokładnie sprawdzić korzystając z przeróżnych kalkulatorów.
Oczywiście przy takiej kwocie różnicę są minimalne więc to bardziej jako rozeznanie.

Opcje miałem dwie

Karta Zen
Karta kredytowa Banku Millenium - ( darmowe przewalutowanie po kursie Visa )

Austriacka winieta 9,6 Eur


Zen - pokazywał, że zapłacę 45,19 ( płatność w euro po wcześniejszej wymianie )
Kalkulator Visa - pokazywał, że za zapłacę 44,99

Zdecydowałem się na zakup kartą kredytową i na razie zablokowało mi 45,23.
Dopiero po kilku dniach okaże się ile rzeczywiście mi pobiorą za tę operacje.
W Zen od razu to wiemy.

W moim przypadku różnice są niewielkie ale na karcie mam limity. Mogę je zdjąć za 9,99 na tydzień.
Zapewne ZEN będzie głównym środkiem płatniczym na tych wakacjach ale karta bankowa będzie też w użyciu.
Oczywiście trochę gotówki musi również być.
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 10.08.2022 12:25

Cóż ja powiem że płaciłem Zen-em za winiety wcześniej wymieniając je po ich kursie który był korzystneijszy od mojego banku i poszło to za każdym razem bezproblemowo, czy to za Czechy czy Austrię czy Słowenię a że na zenie miałem wcześniej kupione odpowiednie waluty tj. i korony i euro to opłacało się. W Cro też planuję głównie używać Zen, gotówkę trzeba mieć w razie czego a w jeszcze gorszym razie to żona będzie płacić swoją kartą :D
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 10.08.2022 12:39

skrzys napisał(a):Cóż ja powiem że płaciłem Zen-em za winiety wcześniej wymieniając je po ich kursie który był korzystneijszy od mojego banku i poszło to za każdym razem bezproblemowo, czy to za Czechy czy Austrię czy Słowenię a że na zenie miałem wcześniej kupione odpowiednie waluty tj. i korony i euro to opłacało się. W Cro też planuję głównie używać Zen, gotówkę trzeba mieć w razie czego a w jeszcze gorszym razie to żona będzie płacić swoją kartą :D



Oczywiście nie ma co porównywać kursu Zen do kursu standardowego banku bo to jest przepaść.

Ja chciałem to porównać z płatnością kartą kredytową ( teraz wprowadzili lepsze warunki ) na co namawiał mnie konsultant.
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 10.08.2022 22:02

W którym bankomacie można wybrać z ZEN kuny bez prowizji?
opet
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 03.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) opet » 11.08.2022 00:07

skrzys napisał(a):W którym bankomacie można wybrać z ZEN kuny bez prowizji?


W żadnym.

I limit wypłat na koncie za 99 centów to 300 e/miesiąc.
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 11.08.2022 09:18

A w Revolucie do 800 zł/m-c
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
ZEN- karta wielowalutowa - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone