Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

na ZANZI w BARZE można odpocząć

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014
na ZANZI w BARZE można odpocząć

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 31.01.2024 21:28

Nie wszędzie jest zima i mrozy, a ciepłe ubrania nie są problemem. Życie jest zbyt krótkie, aby nie dać się skusić, o ile są możliwości na kolejny wyjazd. Tym razem padło na małą wysepkę w granicach Tanzanii. Co i jak być może w miarę możliwości czasowych pokażę w kolejnych wpisach.

paje.jpg
piwo Safari było poza kadrem ;)
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 01.02.2024 21:59

Tytułem właściwego wstępu, pomysłów, aby na choć na chwilę uwolnić się od mrozów było kilka. W końcu padło na tę wysepkę. Przed wyjazdem zakup niezbędnych przydasi – świeczki, żele, spraje przeciw komarom i innym stworom latającym i pełzającym w pokoju. Styczeń to niby pora sucha i powinno być w miarę bezpiecznie. Do tego doszły woreczki nie z plastiku, bo tam jest podobno zakaz, ale nikt tego nie sprawdzał.

Wycieczka kupiona poprzez biuro podroży i lot z Katowic. Wszystkie loty z Polski oprócz Okęcia mają międzylądowanie w Hurghadzie na tankowanie. (tak to się przedstawiało w styczniu tego roku)

Wylot z Katowic mieliśmy rano. Jakimś dziwnym trafem udało się uzyskać przy odprawie miejsca w pierwszym rzędzie, czyli z większą ilością miejsca na nogi i to bez dopłaty. W dzień, kiedy trwa ten 11 godzinny lot, można przetrwać z takimi widokami:
wschód słońca ponad chmurami
01-lot-wschod.jpg
.


wysepka grecka?
02-wyspa.jpg
nie znam jej nazwy


Miasto, którego nie udało mi się zidentyfikować.
03-polwysep.jpg
.

Ale, tuż nad Egiptem zaciekawiło mnie inne z lotu ptaka bardzo interesujące miasto. Z okien samolotu wyglądało bardzo fajnie zaprojektowane architektonicznie. U wujka google znalazłem to miejsce. Amerykański pentagon może się schować – pod ziemię ze wstydu.
04-miasto.jpg
.

04a-miasto.jpg
.


Następnym punktem widokowym z okienka samolotu był ten sztuczny turystyczny twór.
05-egipt-hotele.jpg
.

05a-egipt-hotele-El_Gouna.jpg
.

A tutaj osiedla ogrodzone murami.
06-egipt-bloki.jpg
.


Tej zatoki nie udało mi się namierzyć.
07-zatoka.jpg
.

W głębi afrykańskiego lądu i chyba wiem gdzie, można zobaczyć takie, mhm na zdjęciu wyglądają mniej … majestatycznie, no cóż, taki urok techniki.

08-wulkan.jpg

08a-wulkan.jpg
.


Ostatnim punktem było jezioro, bo już robiło się szaro i "blisko" było do lotniska na Zanzibarze.
09-jezioro.jpg
.


:papa:
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1376
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 02.02.2024 00:13

Witaj :) ...

Zapisuję się do śledzenia relacji :) :) ...

Z tym Egiptem to tak już jest, że lepiej wygląda z dalek niż z bliska ;) :) :) ... ciekawie wygląda to wybrzeże Morza Czerwonego z góry ... my je podziwialiśmy z poziomu drogi jadąc z Suezu aż do Marasa Alam :) ...

PAP
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.02.2024 00:31

Piękna i ciekawa , egzotyczna destynacja :verryhappy: , będę śledził z przyjemnością


Pozdrawiam
Piotr
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 02.02.2024 08:14

Jestem i ja!
Mieliście bardzo fajną widoczność. Też ostrzyłam aparat na styczniowe widoczki z lotu samolotu, ale nawet nad Maroko były chmury.
Jer napisał(a): Wszystkie loty z Polski oprócz Okęcia mają międzylądowanie w Hurghadzie na tankowanie. (tak to się przedstawiało w styczniu tego roku)... W dzień, kiedy trwa ten 11 godzinny lot, ...

Jak to jest w praktyce, siedzicie w samolocie i czekacie? Jeśli tak to jak długo?
Nie przypuszczałam, że na Zanzibar leci się 11 h.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.02.2024 09:38

Wiola, niestety się siedzi w samolocie i co gorsze wyłączone są silniki (tankowanie, zbyt duże ryzyko), więc nie działa i klima i toalety... Zwykle taki postój trwa 1 h do 2h w zależności od sytuacji na lotnisku...

No chyba, że na tym locie było inaczej, to Jer nam napisze....


Zanzibar mnie kusi ze względu na plaże i palmy, ale nie wiem czy bym się tam nie zanudziła....
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 02.02.2024 09:52

Oczywiście też jestem i popatrzę co tam ciekawego pokażesz :)

pozdrawiam, Michał
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 02.02.2024 11:53

piekara114 napisał(a):Wiola, niestety się siedzi w samolocie i co gorsze wyłączone są silniki (tankowanie, zbyt duże ryzyko), więc nie działa i klima i toalety... Zwykle taki postój trwa 1 h do 2h w zależności od sytuacji na lotnisku...

No chyba, że na tym locie było inaczej, to Jer nam napisze....


Zanzibar mnie kusi ze względu na plaże i palmy, ale nie wiem czy bym się tam nie zanudziła....


My takie międzylądowanie mieliśmy podczas loty z Wysp Zielonego Przylądka na Teneryfie.
Trwało to około 1h.
Bardzo liczyłem na to, że samolot sie zepsuje i będa musieli nam ogarnąc nocleg na Teneryfie.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1376
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 02.02.2024 13:23

piekara114 napisał(a):Zanzibar mnie kusi ze względu na plaże i palmy, ale nie wiem czy bym się tam nie zanudziła....


Przy samodzielnym podejściu do organizacji takiego wyjazdu można ten Zanzibar śmiało połączyć z Tanzanią (jest prom i samolot oczywiście) czy nawet Kenią i Parkami Narodowymi tam :) ... plus lot można też innaczej ogarnąć :) :) ...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.02.2024 13:59

Tylko cenowo te loty tanie nie są, bp ma tu ogromną przewagę. Może kiedyś... Na dziś wolę kilka wyjazdów w ciągu roku niż jeden kosztowny.
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1613
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 02.02.2024 14:20

Samodzielne ogarnięcie parków Kenii/Tanzanii jest dość kosztowne...

Zanzi to raczej nie mój klimat ale na ładne plaże zawsze przyjemnie popatrzeć ;-) .
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1376
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 02.02.2024 14:22

piekara114 napisał(a):Tylko cenowo te loty tanie nie są, bp ma tu ogromną przewagę. Może kiedyś... Na dziś wolę kilka wyjazdów w ciągu roku niż jeden kosztowny.


Co prawda to prawda :) :) ...
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 02.02.2024 14:54

Jer napisał(a):Ale, tuż nad Egiptem zaciekawiło mnie inne z lotu ptaka bardzo interesujące miasto. Z okien samolotu wyglądało bardzo fajnie zaprojektowane architektonicznie. U wujka google znalazłem to miejsce. Amerykański pentagon może się schować – pod ziemię ze wstydu.


Al-Kahira al-Dżadida to dzielnica Kairu (nowy Kair)

Ale ciekawsze jest to dalsze jeszcze nienazwane miasto. To ma być nowa stolica Egiptu

https://obserwatorgospodarczy.pl/2022/1 ... egamiasta/
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1376
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 02.02.2024 17:19

mchrob napisał(a):
Jer napisał(a):Ale, tuż nad Egiptem zaciekawiło mnie inne z lotu ptaka bardzo interesujące miasto. Z okien samolotu wyglądało bardzo fajnie zaprojektowane architektonicznie. U wujka google znalazłem to miejsce. Amerykański pentagon może się schować – pod ziemię ze wstydu.


Al-Kahira al-Dżadida to dzielnica Kairu (nowy Kair)

Ale ciekawsze jest to dalsze jeszcze nienazwane miasto. To ma być nowa stolica Egiptu

https://obserwatorgospodarczy.pl/2022/1 ... egamiasta/


Bardzo ciekawy wątek :) ...

Życzę im powodzenia, ale mając świeżo w pamięci naszą październikową wizytę w Kairze i Gizie, przejazdy samochodem oraz spacery po różnych mniej turystycznych miejscach (będzie to można zobaczyć już bardzo niedługo, zapraszam :D ), i widząc ich jakość wykonania wszelkiej infrastruktury, o braku planowania już nie mówiąc, to mam szczere obawy i wątpliwości :) ... no chyba, że faktycznie Chińczycy im to od A do Z zaprojektują i zbudują to może :) ... z całą pewnością będzie warto to zobaczyć na żywo :) :) ...

PAP

P.S. Te piramidy to na 1000% pomagali im budować kosmici ;) ;) :) :) ... nie ma takiej opcji, że sami to ogarnęli, zwłaszcza jak się patrzy na koszmary architektoniczne Gizy w tle piramid :) ...
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 02.02.2024 18:57

PAP napisał(a):Witaj :) ...

Zapisuję się do śledzenia relacji :) :) ...

Z tym Egiptem to tak już jest, że lepiej wygląda z dalek niż z bliska ;) :) :) ... ciekawie wygląda to wybrzeże Morza Czerwonego z góry ... my je podziwialiśmy z poziomu drogi jadąc z Suezu aż do Marasa Alam :) ...

PAP

Cześć
Trochę po Egipcie pojeździłem, najwięcej oczywiście odwiedzane miejsca to wybrzeże. W Kairze też byłem, ale to co pokazałem powyżej mnie zaciekawiło. Te dzielnice poza ścisłym centrum tego miasta wyglądają ciekawie z lotu ptaka. Na ziemi może będzie rozczarowanie. :) W ubiegłym roku kilka godzin spędziłem w El Qoseir i czułem się tam, jakby to miasto zostało dotknięte jakąś katastrofą budowlaną.

A okolice Marsa Alam to najczęściej odwiedzane miejsce. :)
Następna strona

Powrót do Afryka



cron
na ZANZI w BARZE można odpocząć
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone