Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

na ZANZI w BARZE można odpocząć

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 01.03.2024 19:03

Knajpka na skale , plaża z płyciutką wodą daleko od brzegu ( do latania na skrzydle idealna ) , przystępne ceny drinków - bardzo zachęcające do odwiedzin tam :D Tylko ta gromadka dzieci wyspecjalizowana w naciąganiu turystów na kasę . . .


Pozdrawiam
Piotr
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 01.03.2024 21:24

Co do cen - w knajpce za cole i piwo z widokiem na ocean. 13 000 szylingów. Piwo było chyba po 6000, a w sklepie po 4000. Marża akceptowalna. Nie to co nad naszym szarym morzem x3.
Jeśli chodzi o dzieci, niestety część, nie wiem jaki procent jest wysyłana, aby wyżebrać trochę kasy od turystów. Mimo wszytko, nie spotkałem się z nachalnym proszeniem.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 01.03.2024 21:49

Tym razem trochę koloru z hotelu. Jak ktoś lubi podpatrywać przyrodę, to jest tu co fotografować. Nie jestem pewien wszystkich nazw, ale umieszczam pod fotkami.
wioska.jpg
.

owad.jpg
sporych rozmiarów


Motyle
Pyrisitia lisa.jpg
Pyrisitia lisa

Spotted Joker.jpg
Spotted Joker

Spotted Joker2.jpg
Spotted Joker

Junonia oenone.jpg
Junonia oenone

Danaid Eggfly.jpg
Danaid Eggfly


Jaszczurki
Gerrhosaurus.jpg
Gerrhosaurus

Yellow-headed Dwarf Gecko.jpg
Yellow-headed Dwarf Gecko


a na koniec owoce, lub nasiona - rzodkiewki ;)
Załączniki:
owoce-nasiona.jpg
owoce-nasiona
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.03.2024 00:47

Motyle , motyle , u Danusi i u Ciebie - piękne :verryhappy:
Różnorodność smoków jest ogromna . . .


Pozdrawiam
Piotr
AgaGy
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 14.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaGy » 02.03.2024 21:04

Jer napisał(a):Następnym punktem wycieczki była „sławna” restauracja The Rock w Pingwe.
Załącznik res-rock.jpg nie jest już dostępny




Zanzibar! :serduszka:

Milo powspominać zeszłoroczny urlop na tej uroczej wyspie. Będę zaglądać, a jeśli pozwolisz to wrzucę fotkę z restauracji The Rock podczas przypływu:

IMG_1907.jpeg
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 02.03.2024 21:11

piotrf napisał(a):Motyle , motyle , u Danusi i u Ciebie - piękne :verryhappy:
Różnorodność smoków jest ogromna . . .


Pozdrawiam
Piotr


A co tam, jeszcze kilka baterflajow ;)
Mylothris xantholeuca.jpg
Mylothris xantholeuca

Junonia oenone.jpg
Junonia oenone

Belenois aurota.jpg
Belenois aurota
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 02.03.2024 21:15

AgaGy napisał(a):
Jer napisał(a):Następnym punktem wycieczki była „sławna” restauracja The Rock w Pingwe.
res-rock.jpg




Zanzibar! :serduszka:

Milo powspominać zeszłoroczny urlop na tej uroczej wyspie. Będę zaglądać, a jeśli pozwolisz to wrzucę fotkę z restauracji The Rock podczas przypływu:

IMG_1907.jpeg


Cześć,
Możesz wrzucać fotki, a także jak chcesz uzupełniać moje wpisy. ;)
O tych pływach jeszcze napiszę.

:)
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 04.03.2024 21:54

Taka ciekawostka. Pobieżnie szukając w sieci nie znalazłem takich fotek. Oczywiście można to zrobić w PS, lub w innym programie graficznym.
Nieświadomie uchwyciłem to:
zołw.jpg
.

Nie miałem czasu na idealną fotkę, bo była kolejka. Nie będzie raczej powtórki z tymi żółwiami. Widać zarys palm za moimi plecami i … ?
zołw1.jpg
.

Uchwycić własne realne odbicie w oczach ponad stuletniego żółwia – to ładna pamiątka.
zołw2.jpg
.


:)
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 08.03.2024 22:35

Wyspa Mnemba
Takie wpisy na internecie można przeczytać”
„Wyspa Mnemba to miejsce zarezerwowane dla wybrańców – znajduje się na niej 12 ekskluzywnych chatek, w których można wypocząć pośród dziewiczej natury. Nikt poza gośćmi oraz obsługą nie ma wstępu na wyspę, a ceny noclegów zaczynają się od 1200 $ za osobę.” To z biura z którego byliśmy.

„Odwiedź miejsce, które zauroczyło samego Billa Gatesa! Podczas wakacji na Zanzibarze twórca Microsoftu tak bardzo upodobał sobie wyspę Mnemba, że postanowił ją zakupić i stworzyć tam swoją prywatną posiadłość. Obecnie na wysepce znajduje się ekskluzywny lodge i wyłącznie jego goście mają prawo do zejścia na teren wyspy; każdy jednak może spróbować snorkelingu w wodach otaczających Mnembę. A warto, ponieważ ocean w tym miejscu ukazuje nam fantastyczną rafę koralową i ogrom kolorowych rybek, a przy odrobinie szczęścia zobaczymy również delfiny w ich naturalnym środowisku! Popłyniemy także na Sand Bank, czyli pocztówkową łachę piasku na oceanie, która pojawia się przy odpływie i znika wraz z przypływem. Biały jak mąka piasek niesamowicie kontrastuje tu z turkusową wodą oceanu, a zrobione na miejscu zdjęcia nie wymagają żadnych filtrów.” Rainbow

Tak brzmiała zachęta na tę wycieczkę.
plaza-wyspa1.jpg
Mnemba

Niestety nasz termin wycieczki został odwołany z powodu złych warunków pogodowych. Przenieśliśmy to na 3 dni później.

I to ważne są pływy, pierwotny plan wycieczki był w czasie odpływu. Niestety te kilka dni później odpływy i przypływy na kilka dni się odwróciły. Nasz rezydent tak nam wytłumaczył po 10 latach pobytu na Zanzibarze, że chyba sam nie wie jak działa. Warto samemu sobie sprawdzić w internecie „tide” na lokalnych stronach.

Zmiana terminu prawdopodobnie spowodowała, że na wycieczkę jedziemy niemalże limuzyną. :) Mamy ponownie tego samego przewodnika. Nasza grupa to rodzina 2+2 i my, przewodnik i kierowca. Przejazd z hotelu do „przystani” zajmuje około godziny z postojem w punkcie wydawania sprzętu do pływania. Kamizelki, maski, rurki, płetwy i to wszystko, co potrzebne jest do zwiedzania podwodnych okolic Zanzibaru.

Wiedziałem, że warunki mogą być niekorzystne, ale... no trzeba spróbować.
rejs1.jpg
.

rejs2.jpg
.

rejs3.jpg
.

Przebicie się łódką w pobliżu tej wyspy, to umiejętności sternika. W niedalekiej odległości było spokojniej jeśli chodzi o fale, ale prądy morskie były spore i te wszystkie łódki zacumowane w jednym miejscu zmieniały położenie. Dla pływających w wodzie nie jest to za bardzo bezpieczne. Jedni odpływają, a drudzy przypływają i ja sam kilka razy odpychałem jakąś inną łódkę. W wodzie nie można skupić się tylko na oglądaniu rybek, trzeba kontrolować co wokół się dzieje na wodzie.
rejs4.jpg
.

Pływanie z adrenaliną, przy takich warunkach umiejętności pływania są potrzebne plus płetwy, które dadzą możliwość płynięcia pod prąd.
rejs5.jpg
.

Powrót na ląd był bardzo wymagający. Każde z nas trzymało się kurczowo burt. Wyskoki na falach kończyły się głuchym, twardym plaskiem. Zdjęć nie mam wiele, bo wszyscy byliśmy mokrzy, a ja plecaka z aparatem nie otwierałem, tylko chowałem pod ławką.

Na koniec wycieczki przydał nam się relaks. Restauracja/hotel do której trafiliśmy, świetnie położona z widokiem na wyspę. Matemwe Rock, dostaliśmy pełne półmiski jedzenia sea food, do tego przystawki i napoje w cenie wycieczki. Smacznie! A do tego te widoki.
plaza.jpg
.

plaza-wyspa3.jpg
.

plaza-wyspa.jpg
.

plaza-wyspa2.jpg
.

plaza1.jpg
.


;)
AgaGy
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 14.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaGy » 09.03.2024 16:14

My też stamtąd wracaliśmy z przygodami. Ja, żeby nie dać się chorobie morskiej :wymiotuje: , położyłam się na dnie łódki, a woda z fal raz po raz mnie polewała. Ale dzięki temu dotarłam na brzeg bez szwanku. :lol:
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 09.03.2024 19:56

AgaGy napisał(a):My też stamtąd wracaliśmy z przygodami. Ja, żeby nie dać się chorobie morskiej :wymiotuje: , położyłam się na dnie łódki, a woda z fal raz po raz mnie polewała. Ale dzięki temu dotarłam na brzeg bez szwanku. :lol:


To podobnie, jak Pani z rodziny z którą wspólnie mieliśmy tę wycieczkę. :)
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 09.03.2024 21:51

Czytam i ja z zaciekawieniem. Nam kilka razy Zanzibar "uciekł". W tym rejonie byliśmy jedynie w Kenii, ale od znajomych (dwóch nieznających się par), którzy byli w Keni, Zanzibarze, Madagaskarze i Mauritiusie bez wahania wskazują, że najlepszy Zanzibar.

Dla mnie to lekki szok, bo jako Polak, który nie był, ale wie najlepiej - Zanzibar wybrałbym jako przereklamowany przez wszelkiej maści celebrytów.

Jeszcze parę groszy odnośnie lotów wąskokadłubowym z tankowaniem po drodze. Dwa lub trzy loty x2 takie miałem i nigdy więcej mam nadzieję (szczególnie enterem). W tych liniach to czuje się jak bydło w towarowym. Dla mnie lot dużym jest dużo bardziej komfortowy, nawet z przesiadką po drodze. Przynajmniej można się przejść itp.

PS ciekawostka odnośnie Madagaskaru. Dreamliner przy locie powrotnym i tak ląduje na tankowanie w Keni, bo nie ma możliwości zatankowania na Madagaskarze. Podobno niezbyt komfortowe, bo klimatyzacja podczas postoju nie działa, a samolot bardzo szybko nagrzewa się.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 10.03.2024 13:11

Snurkowanie z adrenaliną :oczko: , nie każdemu dane takie atrakcje . . . a jak z widokami rafy podczas takiego snurkowania :?: :?: Pytam , bo znajomi stwierdzili , że najpiękniejszą ( najbardziej bujną i różnorodną ) rafę spotkali właśnie na Zanzibarze , a nurkowali w Australii , Egipcie , na Karaibach i Afryce po stronie Atlantyku .


Pozdrawiam
Piotr
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 10.03.2024 21:12

ziemniak napisał(a):Czytam i ja z zaciekawieniem. Nam kilka razy Zanzibar "uciekł". W tym rejonie byliśmy jedynie w Kenii, ale od znajomych (dwóch nieznających się par), którzy byli w Keni, Zanzibarze, Madagaskarze i Mauritiusie bez wahania wskazują, że najlepszy Zanzibar.

Dla mnie to lekki szok, bo jako Polak, który nie był, ale wie najlepiej - Zanzibar wybrałbym jako przereklamowany przez wszelkiej maści celebrytów.

Jeszcze parę groszy odnośnie lotów wąskokadłubowym z tankowaniem po drodze. Dwa lub trzy loty x2 takie miałem i nigdy więcej mam nadzieję (szczególnie enterem). W tych liniach to czuje się jak bydło w towarowym. Dla mnie lot dużym jest dużo bardziej komfortowy, nawet z przesiadką po drodze. Przynajmniej można się przejść itp.

PS ciekawostka odnośnie Madagaskaru. Dreamliner przy locie powrotnym i tak ląduje na tankowanie w Keni, bo nie ma możliwości zatankowania na Madagaskarze. Podobno niezbyt komfortowe, bo klimatyzacja podczas postoju nie działa, a samolot bardzo szybko nagrzewa się.


Wycinek Tanzanii w postaci wyspy Zanzibar trudno porównywać z Kenią, gdzie przejechałem sporo więcej obszaru. Te dwa kraje z racji tego, że leżą obok siebie mają podobny klimat jeśli chodzi o ludzi.

Czy Zanzibar jest przereklamowany? Być może. Szukałem ofert na wczasy w kontynentalnej Tanzanii, ale nic nie znalazłem w naszym okrojonym mocno czasie/terminie/budżecie.

Nie mam specjalnego doświadczenia jeśli chodzi o dłuższe loty, ale ten jest do zapomnienia.
:)
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 10.03.2024 21:17

piotrf napisał(a):Snurkowanie z adrenaliną :oczko: , nie każdemu dane takie atrakcje . . . a jak z widokami rafy podczas takiego snurkowania :?: :?: Pytam , bo znajomi stwierdzili , że najpiękniejszą ( najbardziej bujną i różnorodną ) rafę spotkali właśnie na Zanzibarze , a nurkowali w Australii , Egipcie , na Karaibach i Afryce po stronie Atlantyku .


Pozdrawiam
Piotr


Tam, gdzie byliśmy na tym rejsie, obok wyspy to raf jako takich nie było. Z tego co udało mi się zaobserwować, to dwie rybki, których nie przypominam sobie z Egiptu. Rezydent z hotelu opowiadał, że są miejsca – niewiele ich zostało, gdzie coś więcej się pod wodą dzieje. Powiedział też, że miejscowi łowią wszystko, co jest w pobliskich wodach i nadaje się do jedzenia.
W ubiegłym roku w Marsa Alam miałem delfiny w stadach po kilkanaście sztuk, na wyciągnięcie dłoni, sporo żółwi, skrzydlic, płaszczek i masę kolorowych ryb. Także po raz pierwszy widziałem diugonia w naturze.
morskie.jpg
.

To zdjęcie na dole jest z Zanzibaru, zwykłe rybki wabione jedzeniem wrzucanym do wody.
Pozdrawiam
:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afryka



cron
na ZANZI w BARZE można odpocząć - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone