Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

na ZANZI w BARZE można odpocząć

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.03.2024 22:22

Dzięki , w takim razie nurkowali w innym miejscu , bo zdjęcia które widziałem były bardzo interesujące i bogate kolorystycznie


Pozdrawiam
Piotr
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 12.03.2024 23:45

Wieczorem, można było się zrelaksować siedząc przy barze z widokiem na palmy i morze.
ksiezyc1.jpg
.

noc3.jpg
.

noc4.jpg
.

Codziennie były jakieś występy, większych grup lub muzyka na żywo i tańce. :)
noc1.jpg
.

noc2.jpg
.

tance.jpg
.

tance1.jpg
.

tance2.jpg
.

Poza tym, było miejsce ciche i tu w cieple nocy siedziało się wyśmienicie.
ksiezyc.jpg
.

Wracając do pokoju, często spotykaliśmy między innymi takie stwory.
gad.jpg
.

gad2.jpg
.


;)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.03.2024 19:42

Te stwory całkiem ładne :spoko:

Jer napisał(a):Poza tym, było miejsce ciche i tu w cieple nocy siedziało się wyśmienicie.


Gdyby się dało teleportować w tamto miejsce . . . :sm:


Pozdrawiam
Piotr
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 15.03.2024 13:54

piekara114 napisał(a):Wiola, niestety się siedzi w samolocie i co gorsze wyłączone są silniki (tankowanie, zbyt duże ryzyko), więc nie działa i klima i toalety... Zwykle taki postój trwa 1 h do 2h w zależności od sytuacji na lotnisku...

No chyba, że na tym locie było inaczej, to Jer nam napisze....


Zanzibar mnie kusi ze względu na plaże i palmy, ale nie wiem czy bym się tam nie zanudziła....


Więc z tym jest różnie. Lecieliśmy czarterem marnym 737 i klimatyzacja podczas tankowania była włączona, było to chyba nawet zapisane w umowie, ofercie
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 15.03.2024 13:56

Aglaia napisał(a):Samodzielne ogarnięcie parków Kenii/Tanzanii jest dość kosztowne...

Zanzi to raczej nie mój klimat ale na ładne plaże zawsze przyjemnie popatrzeć ;-) .


Zanzi to nie tylko ładne plaże i właśnie tą całą resztę bardzo tam lubimy :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 15.03.2024 13:58

Jer napisał(a): A okolice Marsa Alam to najczęściej odwiedzane miejsce. :)


My uwielbiamy snurkować i bardzo polecam tamtejsze, niezniszczone jeszcze rafy. Zatoka Abu Dabbab i tym podobne :)

Na Zanzi lubimy również wschodnie, mniej malownicze wybrzeże, bardzo lubimy te pływy, które wielu przeszkadzają
Ostatnio edytowano 15.03.2024 14:18 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 15.03.2024 14:05

Jer napisał(a):Pierwszym punktem na lotnisku było zakupienie wizy w cenie 50 USD. Chciałem płacić kartą, ale gość w okienku zaczął marudzić, że to problematyczne. Wydaje mi się, że ściemniał, a my nie mieliśmy ochoty na dyskusje. Potem bramki i wyjście z budynku lotniska. Uderzenie ciepłego i wilgotnego powietrza.

Przed lotniskiem zakup karty sim – 30 USD za 10 GB, ale nie wiem, bo nie sprawdzałem potem czy można taniej. Pewnie tak. Firma to Zantel. Na stoisku chłopak włożył kartę do tel. i po chwili już działała. Tuż obok wyjścia są bankomaty. Wybrałem trochę gotówki i o ile dobrze pamiętam doliczyli 14 000 szylingów. Zawsze staram się mieć lokalną walutę. Gotówka przeznaczona na drobne zakupy w sklepikach i na tipy.
.


Tu polecam esim i aplikację Airalo, z kodem PIOTR7117 są 3$ zniżki i mi wpadają też kolejne wirtualne 3$ na następne karty

Otrzymałeś potwierdzenie wykupienia wizy za te 50$? Tam niestety popularne chowanie kasy w kieszeń ...

Myśmy wzięli jedynie $ w nominałach od 1 do 100 i lokalna waluta nigdy nie była potrzebna, czy to kokos za 1$ na plaży, wycieczki, czy taksówka na pół dnia za 50$ dzielone na 5 osób. Chyba tylko raz na targu w Stone Town kupując liczi, pierwsza cena padła w szylingach
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 15.03.2024 22:01

piotrulex napisał(a):
Jer napisał(a):Pierwszym punktem na lotnisku było zakupienie wizy w cenie 50 USD. Chciałem płacić kartą, ale gość w okienku zaczął marudzić, że to problematyczne. Wydaje mi się, że ściemniał, a my nie mieliśmy ochoty na dyskusje. Potem bramki i wyjście z budynku lotniska. Uderzenie ciepłego i wilgotnego powietrza.

Przed lotniskiem zakup karty sim – 30 USD za 10 GB, ale nie wiem, bo nie sprawdzałem potem czy można taniej. Pewnie tak. Firma to Zantel. Na stoisku chłopak włożył kartę do tel. i po chwili już działała. Tuż obok wyjścia są bankomaty. Wybrałem trochę gotówki i o ile dobrze pamiętam doliczyli 14 000 szylingów. Zawsze staram się mieć lokalną walutę. Gotówka przeznaczona na drobne zakupy w sklepikach i na tipy.
.


Tu polecam esim i aplikację Airalo, z kodem PIOTR7117 są 3$ zniżki i mi wpadają też kolejne wirtualne 3$ na następne karty

Otrzymałeś potwierdzenie wykupienia wizy za te 50$? Tam niestety popularne chowanie kasy w kieszeń ...



Co do e-sim to nigdy nie korzystałem. Od kilku lat mam stary telefon, który radzi sobie z miejscowymi kartami i służy jako ruter.

Nie pamiętam, czy dostałem potwierdzenie. Może faktycznie specjalnie chowają terminale płatnicze.

:)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.03.2024 12:31

Jer napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Tu polecam esim i aplikację Airalo, z kodem PIOTR7117 są 3$ zniżki i mi wpadają też kolejne wirtualne 3$ na następne karty

Otrzymałeś potwierdzenie wykupienia wizy za te 50$? Tam niestety popularne chowanie kasy w kieszeń ...



Co do e-sim to nigdy nie korzystałem. Od kilku lat mam stary telefon, który radzi sobie z miejscowymi kartami i służy jako ruter.

Nie pamiętam, czy dostałem potwierdzenie. Może faktycznie specjalnie chowają terminale płatnicze.

:)


Nam się e-sim bardzo sprawdza. Kupujemy i instalujemy przed wylotem, a zanim wyjdziemy z samolotu, już jest net w telefonach. Nie dość, że wygodne, to jeszcze niedrogie rozwiazanie no i nikt Cię nie oszuka, a różnie z tymi kartami przy lotniskach bywa ;) W lutym pytałem nawet o płatność kartą na lotnisku za wizę i usłyszałem, że tylko gotówka, ale potwierdzenie zapłaty otrzymaliśmy i chwilę później było to przez kolejnych pracowników lotniska weryfikowane
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 18.03.2024 22:08

piotrulex napisał(a):
Jer napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Tu polecam esim i aplikację Airalo, z kodem PIOTR7117 są 3$ zniżki i mi wpadają też kolejne wirtualne 3$ na następne karty

Otrzymałeś potwierdzenie wykupienia wizy za te 50$? Tam niestety popularne chowanie kasy w kieszeń ...



Co do e-sim to nigdy nie korzystałem. Od kilku lat mam stary telefon, który radzi sobie z miejscowymi kartami i służy jako ruter.

Nie pamiętam, czy dostałem potwierdzenie. Może faktycznie specjalnie chowają terminale płatnicze.

:)


Nam się e-sim bardzo sprawdza. Kupujemy i instalujemy przed wylotem, a zanim wyjdziemy z samolotu, już jest net w telefonach. Nie dość, że wygodne, to jeszcze niedrogie rozwiazanie no i nikt Cię nie oszuka, a różnie z tymi kartami przy lotniskach bywa ;) W lutym pytałem nawet o płatność kartą na lotnisku za wizę i usłyszałem, że tylko gotówka, ale potwierdzenie zapłaty otrzymaliśmy i chwilę później było to przez kolejnych pracowników lotniska weryfikowane


Zapamiętam to sobie, dzięki. Pozdrawiam
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 18.03.2024 22:44

Na ostatnią wycieczkę jedziemy zwiedzać farmę, miasto i wyspę. Ekipa zebrała się niewielka, więc fajnie. Podziwiamy z drogi widoki. Taki, trochę abstrakcyjny dla nas krajobraz uwiecznił się na zdjęciu. Majty na tle palm. :)
pranie.jpg
pranie i palmy

Nie tylko to co było powyżej jest dla nas nowością. W przydrożnej garkuchni można zrobić foto do paszportu...ciekawe.
paszport.jpg
a paszport gdzie?

Stop był na terenie szkoły, ta fotka dla zobrazowania. Tu też jak w poprzedniej szkole, dzieci ubrane w mundurki.
szkola.jpg
.

I tak, na lewo od szkoły znajdowały się poletka z różnymi dobrociami, które rosną na Zanzibarze. Czy można tu być głodnym?
palmy.jpg
.

Poletka z ananasami, ale nie z tej szkoły. avocado, banany, papaje, kawa … i przyprawy.
ananas.jpg
ananas

papaja.jpg
papaja

bananowiec.jpg
banany

motyl.jpg
.

chlebowiec.jpg
.

owoc2.jpg
.

avocado.jpg
.

galka_muszkatalowa.jpg
.
aloes.jpg
.

Czasami można spróbować i
01.jpg
.

tego raczej nie, ale ładnie się prezentuje
natomiast ten osobnik to
Gonimbrasia belina to gatunek ćmy cesarskiej występujący naturalnie w cieplejszych częściach południowej Afryki. Jej duża jadalna gąsienica, znana jako robak mopane, madora, amacimbi „ćma gołębi” lub masontja, żeruje głównie, ale nie wyłącznie, na liściach drzewa mopane.

gąsienica.jpg
.

To taki raczej bogatszy odpowiednik naszych ROD.
las.jpg
.

Na zakończenie był pokaz sprawności, oraz degustacja owoców. Przyjęliśmy potężną porcję owocowych słodkości. Ja nie rozumiem po co są cukiernie i te wszystkie sztuczne słodkości na świecie.
akrobata.jpg
specjalnie poziomy kadr - poza tym śpiewał

las1.jpg
.


I na koniec ta małpa, która tylko podobno dostępna w Jozani Park. Tu ją miejscowi gonili, ale jak zauważyli, że ją fotografuję to na chwilę odpuścili.
malpa.jpg
.


;)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.03.2024 09:23

Jer napisał(a):Na ostatnią wycieczkę jedziemy zwiedzać farmę, miasto i wyspę. Ekipa zebrała się niewielka, więc fajnie.


czyli tzw. 3w1 :spoko:
My mieliśmy kierowcę + PL przewodnika i wycieczka dla 5 osób. Koszt 45$ od głowy. Zdradzisz jak to u Was wyglądało? Tzw. rezydent proponował nam to samo za 90$, a grupy kilkunastoosobowe ;)
AgaGy
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 14.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaGy » 19.03.2024 15:48

Niezmiennie fajne zdjęcia. Chętnie bym się teleportowała tam, żeby zażyć ciepełka.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.03.2024 16:09

AgaGy napisał(a):Niezmiennie fajne zdjęcia. Chętnie bym się teleportowała tam, żeby zażyć ciepełka.


Zanzibar to nie tylko fajne zdjęcia, to Afryka, więc sterty śmieci, bieda i fatalna infrastruktura. Warto mieć to na uwadze, wybierając ten modny od czasu pandemii kierunek ;)

Ale faktycznie całym rokiem, całą dobę jest cieplutko, jedynie 2 pory deszczowe, gdzie oczywiście non stop nie pada i też można się relaksować :)
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 19.03.2024 19:27

Na zakończenie był pokaz sprawności, oraz degustacja owoców. Przyjęliśmy potężną porcję owocowych słodkości.

Ja to bym się bała, że mi tę gąsienicę przemycą ;). Niech będzie najładniejsza, nie zjadłabym :D .
Szkoła jak na ichniejsze warunki pewnie standardowa, za to przed szkołą śliczne dzieciaczki w białych bluzeczkach, fajnie :) .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afryka



cron
na ZANZI w BARZE można odpocząć - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone