Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 22.06.2023 14:28

Nie, wyjdzie na to samo. Czy wymienisz "ręcznie" czy wymieni Ci z automatu ze złotówek to i tak w obu przypadkach doliczy ten weekendowy procent.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 22.06.2023 14:32

Dokładnie.
Po prostu przed weekendem sobie zakup € i nie pobierze prowizji przy płaceniu w € nawet jak będziesz płacić w weekend.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.06.2023 14:45

Lawliet napisał(a):Nie, wyjdzie na to samo. Czy wymienisz "ręcznie" czy wymieni Ci z automatu ze złotówek to i tak w obu przypadkach doliczy ten weekendowy procent.

Dlatego w weekend lepiej nie wymieniać tylko płacić kartą.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 22.06.2023 14:49

No nie do końca.
Jeżeli masz na koncie jedynie PLN to płacąc w weekend jesteś obciążony prowizją "weekendową".
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.06.2023 15:05

kaeres napisał(a):No nie do końca.
Jeżeli masz na koncie jedynie PLN to płacąc w weekend jesteś obciążony prowizją "weekendową".

Taką samą gdybyś w weekend kupił euro i płacił euro.
Dlatego korzystniej jest kupić walutę wcześniej.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.06.2023 15:18

Ok, wszystko jasne :wink:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 09.07.2023 14:25

Mam podobne pytanie.
Revolut ma limit wymiany 5000 zł miesięcznie - powyżej dolicza prowizję.

Nie dopatrzyłem tego i wymieniłem 5000 zł na euro - i teraz prze miesiąc nie mogę nic ruszyć bo jest limit. Mam teraz na 3 kontach 1150 euro, 1000 zł i 0 serbskich dinarów. Natomiast w ciągu najbliższego miesiąca będę najpierw w Serbii. I teraz tak: czy jeśli w Serbii będę płacić kartą Revoluta, to przy automatycznym przeliczaniu na dinary (z euro czy złotówek) wciąż będzie pobierało od każdej transakcji prowizję?
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 09.07.2023 22:27

Tak, z tego, co wiem, każde przeliczenie będzie obwarowane prowizją, jeśli zatem planujesz wydawanie większej kwoty, to może warto raz przewalutować, by potem się już nie martwić?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 10.07.2023 08:37

Tak właśnie myślałem, dzięki.

Trudno, przez 1 dzień będę płacił gotówką albo kartą PKO. A większych zakupów i tak nie planuję, więc starty będą nieodczuwalne.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 10.07.2023 17:38

marekkowalak napisał(a):Tak właśnie myślałem, dzięki.

Trudno, przez 1 dzień będę płacił gotówką albo kartą PKO. A większych zakupów i tak nie planuję, więc starty będą nieodczuwalne.

No ale za przekroczenie limitów masz tylko niewielką prowizję. Ja bym się tym nie przejmował.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 11.07.2023 11:28

Prowizja jest na tyle mała, że nawet nie zauważysz, groszowe sprawy przy małych kwotach. Jeszcze jedno rozwiązanie mi przychodzi - revolut dla osoby, która z Tobą jedzie. No chyba, że podróżujesz sam :hut:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 11.07.2023 22:27

Przy tak małych różnicach kursowych i statystycznie niewielkich wydatkach wakacyjnych nie opłaca się wyrabiać drugiego Revoluta. Prawdę mówiąc, ja sam zastanawiam się nad jego sensem. Wyrobiłem sobie kilka lat temu na Izrael i teraz jest bo jest, ale gdyby nie było, też bym nie płakał. Na wakacje średnio wydajemy jakieś 7-8 tys., więc różnica nie jest warta zachodu tak naprawdę.
Whitenyga2
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 13.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Whitenyga2 » 12.07.2023 09:27

Witam.
Jestem świeżym posiadaczem konta revolut. Podpowiedzcie proszę, czy żeby płacić w cro muszę sobie przewalutować złotówki w aplikacji, czy waluta automatycznie podczas płacenia jest zmieniana. Z góry dzięki za odpowiedź.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 12.07.2023 09:32

Whitenyga2 napisał(a):Witam.
Jestem świeżym posiadaczem konta revolut. Podpowiedzcie proszę, czy żeby płacić w cro muszę sobie przewalutować złotówki w aplikacji, czy waluta automatycznie podczas płacenia jest zmieniana. Z góry dzięki za odpowiedź.


W aplikacji musisz posiadać konto w danej walucie (w tym przypadku EUR), powstaje ono praktycznie automatycznie jak chcesz wymienić PLN na €. Środki są pobierane w walucie w której dokonywana jest transakcja. Dla kontroli wydatków zawsze sam robie przewalutowanie. Można to zrobić nawet w kolejce w sklepie więc zawsze coś tam trzymaj ;)

:papa:
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 12.07.2023 12:15

Whitenyga2 napisał(a):Witam.
Jestem świeżym posiadaczem konta revolut. Podpowiedzcie proszę, czy żeby płacić w cro muszę sobie przewalutować złotówki w aplikacji, czy waluta automatycznie podczas płacenia jest zmieniana. Z góry dzięki za odpowiedź.

Pamiętaj też o prowizji za wymiany w weekend, więc jeśli vplanujesz większe wydatki, warto wcześniej (w tygodniu) przewalutować trochę środków.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 118
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone