Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 569
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 24.03.2023 18:31

No, ale kurs nie ma znaczenia skoro płaci się kartą swojego banku z eurowego subkonta. Płacisz euro w kraju euro. Wcześniej trzeba było płacić PLN>EUR>KN czyli dwukrotne przewalutowanie, wtedy kurs miał znaczenie. Sporo też zależało od banku. U mnie w 'żubrze" stosowany jest kurs MC, dość korzystny więc nigdy nie miałem zbytniego parcia na dodatkowe karty. A w revolucie trzeba pamiętać jeszcze o podpinaniu kont, limitach itd.

Ale rzeczywiście, niektórzy to lubią.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 24.03.2023 19:07

marecky81 napisał(a):No, ale kurs nie ma znaczenia skoro płaci się kartą swojego banku z eurowego subkonta. Płacisz euro w kraju euro. Wcześniej trzeba było płacić PLN>EUR>KN czyli dwukrotne przewalutowanie, wtedy kurs miał znaczenie. Sporo też zależało od banku. U mnie w 'żubrze" stosowany jest kurs MC, dość korzystny więc nigdy nie miałem zbytniego parcia na dodatkowe karty. A w revolucie trzeba pamiętać jeszcze o podpinaniu kont, limitach itd.

Ale rzeczywiście, niektórzy to lubią.


Trzy źródła - trzy kursy. Zakup 1000 € dwie minuty temu.

Revolut - 4696,5
Walutomat - 4699,41
Pekao SA - 4712,50

Każdy może ocenić sobie opłacalność. Co do limitów, przy płatnościach kartą problem znikomy. Przy Pekao SA problemem może być wymiana walut w wewnętrznym kantorze w soboty i niedziele. Bank ma wówczas chore kursy wyższe o dwadzieścia, trzydzieści groszy za euro.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 569
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 24.03.2023 19:41

Dokładnie. Bankowy kantor to bardzo kiepskie kursy. Omijam szerokim łukiem, tak samo jak kantory stacjonarne. Kupuję walutę w internecie gdzie mogę to robić 24/7. Natomiast jeśli różnica kursowa to grosz, albo 3 czy 4 miejsce po przecinku, to oszczędności są niewielkie. Dla lubiących i księgowych.

Ale pytanie w zasadzie o czymś innym. Chorwacja to teraz euro, więc można ze swojego konta płacić w euro bez angażowania fintechowych kart.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 24.03.2023 22:12

marecky81 napisał(a): Bankowy kantor to bardzo kiepskie kursy.

Bankowe kantory w Pekao SA są dwa. Ten dla posiadaczy konta walutowego w banku oferuje kursy niewiele różnice się od kursów fintechowych czy z kantorów internetowych. Różnica w kursie rzędu 1,5 grosza.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 25.03.2023 10:59

A wiecie jak to wygląda w Citibank? Czy lepiej tu czy dalej korzystać z Revolut?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 25.03.2023 11:40

Jeśli masz konto w Citibank złotowe i walutowe, możesz to sam sprawdzić. Citi Kantor dostępny jest raczej tylko dla posiadaczy kont. Sprawdziłem spread bankowy w kantorze "zewnętrznym" banku. W stosunku do Pekao SA różnica wynosi 10 groszy za euro na niekorzyść CB. Jeśli przenosi się to na kantor "wewnętrzny", to dupy nie urywa.
Mój "plan gry" na ten rok to wybranie większej kwoty euro z konta w Pekao SA w kraju (najtańszy koszt - 2 euro, niezależnie od kwoty), aby uniknąć surcharge w Chorwacji (apartament, wynajem skutera, itp. podobne opłaty), a gdzie się da opłaty kartą zarówno z Przekorzystnego i Revoluta (jedno i drugie razy dwa, moje i żony).
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 25.03.2023 12:08

W tym sezonie przewiduję intensywny rozwój wątku "Bankomaty bez prowizji" ;)
post2287639.html#p2287639
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 569
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 25.03.2023 18:36

Bravik napisał(a):Jeśli masz konto w Citibank złotowe i walutowe, możesz to sam sprawdzić. Citi Kantor dostępny jest raczej tylko dla posiadaczy kont. Sprawdziłem spread bankowy w kantorze "zewnętrznym" banku. W stosunku do Pekao SA różnica wynosi 10 groszy za euro na niekorzyść CB. Jeśli przenosi się to na kantor "wewnętrzny", to dupy nie urywa.
Mój "plan gry" na ten rok to wybranie większej kwoty euro z konta w Pekao SA w kraju (najtańszy koszt - 2 euro, niezależnie od kwoty), aby uniknąć surcharge w Chorwacji (apartament, wynajem skutera, itp. podobne opłaty), a gdzie się da opłaty kartą zarówno z Przekorzystnego i Revoluta (jedno i drugie razy dwa, moje i żony).


U mnie jak zwykle karta wielowalutowa i trochę gotówki euro. Wypłaty z zagranicznych bankomatów mam bez opłat.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 25.03.2023 19:19

marecky81 napisał(a):U mnie jak zwykle karta wielowalutowa i trochę gotówki euro. Wypłaty z zagranicznych bankomatów mam bez opłat.


Z tą wypłatą bez opłat to bym nie szarżował. Pekao SA i karta wielowalutowa też jest bez opłat, ale opłata surcharge jest pobierana mimo to. To niezależne od banku.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 569
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 25.03.2023 19:44

Tydzień temu wybierałem euro z bankomatu we Wiedniu. Żadnych opłat nie poniosłem.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 25.03.2023 19:54

marecky81 napisał(a):Tydzień temu wybierałem euro z bankomatu we Wiedniu. Żadnych opłat nie poniosłem.

W Austrii też nie ponosiłem, podobnie jak w Słowenii. Wszystko zmienia się w pazernej Chorwacji.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 569
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 25.03.2023 20:28

W Chorwacji 2 lata temu też nie. Chyba, że coś się zmieniło, chociaż bank twierdzi, że bez zmian.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 25.03.2023 20:41

marecky81 napisał(a):W Chorwacji 2 lata temu też nie. Chyba, że coś się zmieniło, chociaż bank twierdzi, że bez zmian.

Właśnie od dwóch lat jest ten myk grany...I o ile dwa lata temu można było jeszcze znaleźć bankomaty, które tej opłaty nie pobierały, to już rok temu szukaliśmy bankomatów, w których ta opłata była jak najniższa.
PS. Surcharge ściągają od 2020 roku.
Ostatnio edytowano 26.03.2023 09:35 przez Bravik, łącznie edytowano 1 raz
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 25.03.2023 21:31

marecky81 napisał(a):W Chorwacji 2 lata temu też nie. Chyba, że coś się zmieniło, chociaż bank twierdzi, że bez zmian.

Z roku na rok jest coraz gorszej. Coraz trudniej znaleźć bankomat bezprowizyjny.
Dlatego gotówkę lepiej wybrać gdzieś głębiej w Chorwacji albo gdzieś po drodze w innym kraju.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 569
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 25.03.2023 21:34

Tzn. "gdzieś głębiej" bankomat np. Zagrebacka nie pobierze prowizji, a na wybrzeżu pobierze?

Po drodze też bez sensu, już lepiej wziąć gotówkę z kraju, zamiast tracić czas na szukanie bankomatów zagranicznych.

Tak czy owak od lat unikam euronetu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 115
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone