Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KOMENTARZ MODERACJI
KOMENTARZ MODERACJI:
Kilka postów przeniesiono do właściwego wątku.
Mod.JB

tomekj69
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 25.09.2005
Re: Bankomaty bez prowizji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekj69 » 20.06.2022 11:13

vin napisał(a):
tomekj69 napisał(a):Witam. Ktoś z Was używa może karty ZEN? Jak z jej funkcjonalnością?

O co dokładnie pytasz? korzystałem w zeszłym sezonie,w zasadzie bardzo podobnie jak revolut, płatności bez problemu, bakomaty też bardzo podobnie w zakresie bezprowizyjności. Gdy sprawdzałem w tym roku (bez płatnego abonamentu), to kurs był mniej korzystny od Revoluta, więc nie zdecydowałem się na reaktywację.


Dzięki za odpowiedź. Ta karta jest dla mnie nowością. Nie korzystałem również wcześniej z revolta. Chodziło mi głównie o płatności tą kartą w knajpach,na bramkach autostrady itp.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Bankomaty bez prowizji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 20.06.2022 12:26

tomekj69 napisał(a):Chodziło mi głównie o płatności tą kartą w knajpach,na bramkach autostrady itp.

Na płacenie kartą w knajpach to specjalnie się nie szykuj.
Nie mam w tym względzie wielkiego doświadczenia ale wiem, że w knajpach bardzo niechętnie przyjmują płatność kartą.
Łatwo się domyślić, dlaczego :D
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017
Re: Bankomaty bez prowizji

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 20.06.2022 13:43

Chris_M napisał(a):
tomekj69 napisał(a):Chodziło mi głównie o płatności tą kartą w knajpach,na bramkach autostrady itp.

Na płacenie kartą w knajpach to specjalnie się nie szykuj.
Nie mam w tym względzie wielkiego doświadczenia ale wiem, że w knajpach bardzo niechętnie przyjmują płatność kartą.
Łatwo się domyślić, dlaczego :D

A dlaczego ?
My zawsze w każdej konobie płaciliśmy karta i nikt się
krzywo nie patrzył...
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Bankomaty bez prowizji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 20.06.2022 13:47

yanek37 napisał(a):
Chris_M napisał(a):
tomekj69 napisał(a):Chodziło mi głównie o płatności tą kartą w knajpach,na bramkach autostrady itp.

Na płacenie kartą w knajpach to specjalnie się nie szykuj.
Nie mam w tym względzie wielkiego doświadczenia ale wiem, że w knajpach bardzo niechętnie przyjmują płatność kartą.
Łatwo się domyślić, dlaczego :D

A dlaczego ?
My zawsze w każdej konobie płaciliśmy karta i nikt się
krzywo nie patrzył...

Widocznie chorwaccy restauratorzy ostatnio zaczęli rzetelnie płacić podatki ;)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Bankomaty bez prowizji

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 20.06.2022 16:18

yanek37 napisał(a):
Chris_M napisał(a):
tomekj69 napisał(a):Chodziło mi głównie o płatności tą kartą w knajpach,na bramkach autostrady itp.

Na płacenie kartą w knajpach to specjalnie się nie szykuj.
Nie mam w tym względzie wielkiego doświadczenia ale wiem, że w knajpach bardzo niechętnie przyjmują płatność kartą.
Łatwo się domyślić, dlaczego :D

A dlaczego ?
My zawsze w każdej konobie płaciliśmy karta i nikt się
krzywo nie patrzył...

Zarówno w zeszłym roku jak i 2 lata temu w większości odwiedzonych przeze mnie konob nie można było płacić kartą.
Oczywiście można wybierać tylko te, gdzie taka możliwość istnieje.
chrom6
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 11.04.2021
Re: Bankomaty bez prowizji

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrom6 » 20.06.2022 16:31

Chris_M napisał(a):Widocznie chorwaccy restauratorzy ostatnio zaczęli rzetelnie płacić podatki ;)


to ma związek z wejściem euro, jest kwota chyba 60 000 kun którą można wymienić na euro bez zbędnych pytań, powyżej będą musieli się tłumaczyć chorwackiej skarbówce :D
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Bankomaty bez prowizji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.06.2022 19:37

empire13 napisał(a):Zarówno w zeszłym roku jak i 2 lata temu w większości odwiedzonych przeze mnie konob nie można było płacić kartą.
Oczywiście można wybierać tylko te, gdzie taka możliwość istnieje.


Potwierdzam - w Chorwacji konoby, które akceptują płatność kartą, to rzadkość. W ogromnej większości tylko gotówka.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Bankomaty bez prowizji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 20.06.2022 20:22

Zawsze płacę kartą i nie miałem z tym problemów zarówno w malutkich wioskach gdzie była jedna konoba, w nieco większych czy w miastach. Nie spotkałem nigdzie niemożności płacenia kartą.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 20.06.2022 20:57

Nawet w większych miejscowościach były bary, gdzie nie można było płacić kartą.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 20.06.2022 20:58

to moje doświadczenia są pośrodku - faktycznie spotkałem się z konobami/barami, gdzie można płacić tylko gotówką, natomiast były w mniejszości. Zazwyczaj karta nie stanowiła problemu. Są też miejsca takie jak Portun na Peljescu, gdzie płatność gotówką daje rabat rzędu bodaj 15%.
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 28.06.2022 07:30

empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 28.06.2022 18:52

Bidon napisał(a):Trochę o płatnościach kartą:
https://filarybiznesu.pl/ruszyly-wakacj ... wki/a15860

Faktycznie trochę ;)
>Biker<
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) >Biker< » 03.07.2022 10:09

Witam
Czy w cro jest dostępna i z jakimi kartami działa ( prawdopodobnie master) możliwość wypłaty gotówki przy zakupach tzw cashback? I czy można zrobić wypłatę gotówki z karty na poczcie?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Bankomaty bez prowizji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 03.07.2022 13:32

Garo&Justa napisał(a):Zawsze płacę kartą i nie miałem z tym problemów zarówno w malutkich wioskach gdzie była jedna konoba, w nieco większych czy w miastach. Nie spotkałem nigdzie niemożności płacenia kartą.

Zdarza się , wczoraj w Konobie Kunjak niedaleko Omis, standardowa karteczka ,, problemy z internetem, płatność tylko gotówką,,, mój internet LTE bez problemów działał u nich...paragon fiskalny również to nie był tylko jakaś opcja typu chyba nasza ,,wz,,...w Kremenko również mieliśmy podobną sytuację rok temu...widocznie nie do końca jak to ktoś tu wspomniał nie lubią odprowadzać podatków na,, pipidowkach,,.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 03.07.2022 21:52

>Biker< napisał(a):Witam
Czy w cro jest dostępna i z jakimi kartami działa ( prawdopodobnie master) możliwość wypłaty gotówki przy zakupach tzw cashback? I czy można zrobić wypłatę gotówki z karty na poczcie?

W Chorwacji ciężko znaleźć knajpę gdzie przyjmą płatność kartą, a Tobie się zachciewa jakichś cashbacków i innych zaawansowanych wynalazków bezgotówkowych :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 177
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone