Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grundfos
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 16.01.2011
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Nieprzeczytany postnapisał(a) grundfos » 29.06.2011 22:16

Witam, za waszą radą postanowiłem że zabiorę kartę do Chorwacji i ją będę płacił jednak po przeczytaniu tego artykułu mam wątpliwości czy to się naprawdę opłaca :?

Oto Link:
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/527051,placenie_karta_platnicza_za_granica_wygodnie_ale_drogo.html[/code]
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 29.06.2011 22:25

grundfos napisał(a):Witam, za waszą radą postanowiłem że zabiorę kartę do Chorwacji i ją będę płacił jednak po przeczytaniu tego artykułu mam wątpliwości czy to się naprawdę opłaca :?
Tylko uważaj, żeby się nie okazało, że koszt zakupienia waluty w kantorze będzie wyższy niż kurs rozliczenia na karcie. Ale dla osób chcących zaoszczędzić 2-3 gr. na kunie to dobre rozwiązanie.
Sprawdziłem właśnie wyciągi. W zeszłym roku przelicznik na visie był 0,65 zł/kunę. Kurs kantorowy ok. 0,63 zł/kunę.
tatamarcela
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 14.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tatamarcela » 29.06.2011 22:46

ja placilem karta MC w piatek.
kurs wyszedl 0,556 zł.
mroczny
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mroczny » 29.06.2011 23:10

przy wybieraniu z bankomatu jest tak samo

kurs kuna/euro z dzisiaj: 745 kun za 100e
guniak
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 26.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guniak » 29.06.2011 23:49

Mi w polsce w kantorze policzyli po 0,59 a po przeliczeniu zapłatą kartą wyszło 0,54,czyli lepiej kartą
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 30.06.2011 07:21

Kantor w Polsce droższy, kartą troche taniej, a najlepiej wymiana Euro na miejscu, szczególnie jak Euro było kupione po dobrym kursie.
kuchtal
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 04.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuchtal » 02.07.2011 22:08

Ja jestem wlasnie na miejscu. Mam złotówki, euro i kartę.
Najwygodniej i praktycznie po tym samy kursie wychodzi karta w moim banku 0,55.
Jak wymienilem euro na kuny to wyszło 0,545.
Gra nie warta świeczki.
Tak więc najlepiej KARTĄ !!!!!!!!
Chyba, że ktoś ma do zapłacenia prowizję do banku za wypłatę z bankomatu to wtedy gorzej :-)
myszkin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1081
Dołączył(a): 15.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) myszkin » 02.07.2011 22:16

Karta zawsze była i jest najlepsza ale niestety nie da się wszystkich przekonać , no chyba że sami to sprawdzą
śmigi
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 12.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigi » 05.07.2011 15:54

Potwierdzam, jestem w Chorwacji i przy płaceniu kartą ING kurs wynosił 0,56 zł/kn, ale euro przeliczeniowe to 4,11 do 4,13 zł/euro. Przy wymianie EURO (kupowane po 4 zł) na KN kurs wynosił 0,54 w banku. W Krakowie kupowałem po 0,62 na autostrady.
audioguy
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) audioguy » 07.07.2011 00:48

Korzystam z MASTERCARD i zawsze kiedy analizowałem płatności w różnych krajach (również w Chorwacji) bardziej opłacalna była karta niż gotówka.

Tylko, że podobno jest różnica między VISA a MASTERCARD:
- VISA przelicza HRK na USD, potem na EUR, i póżniej na PLN
- MASTERCARD przelicza HRK na EUR i później na PLN

I z tego powodu VISA czasem jest nieopłacalna.
Nie jestem w 100% tego pewien, ostatnio przedstawiciel banku mi to potwierdził, ale chciał mi sprzedać MASTERCARD :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 07.07.2011 07:22

No łasnie nie wiem jak jest z tą Visą. Bo mi w mbank zapewniali że walutą rozliczeniową ich Visy jest Euro, przez co w krajach z Euro nie pobierają kasy za przewalutowania.
Kadi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 03.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kadi » 07.07.2011 07:36

Z kartami jest tak, a przynajmniej było jeszcze w ubiegłym roku, że z karty płatniczej (debetowej) przeliczają wypłacaną walutę na euro i dopiero na złotówki. Przeliczanie z wypłacanej waluty na dolary, później na euro i złotówki ma miejsce w przypadku kart kredytowych.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 07.07.2011 09:25

audioguy napisał(a):Korzystam z MASTERCARD i zawsze kiedy analizowałem płatności w różnych krajach (również w Chorwacji) bardziej opłacalna była karta niż gotówka.

Tylko, że podobno jest różnica między VISA a MASTERCARD:
- VISA przelicza HRK na USD, potem na EUR, i póżniej na PLN
- MASTERCARD przelicza HRK na EUR i później na PLN

I z tego powodu VISA czasem jest nieopłacalna.
Nie jestem w 100% tego pewien, ostatnio przedstawiciel banku mi to potwierdził, ale chciał mi sprzedać MASTERCARD :)

Chyba miał wyższą prowizję za sprzedaż Mastercard i chciał Ci ją wcisnąć :)
Nie wiem jak jest w innych bankach. Od kilku lat korzystam tylko z mBanku i tam walutą przelicznikową, na VISA również, jest EURO.
Każdego roku korzystniej wychodzi płacenie kartą niż zamiana złotówek na kuny w Polsce.
shadow1987
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) shadow1987 » 07.07.2011 10:08

CinnamonGirl napisał(a):No łasnie nie wiem jak jest z tą Visą. Bo mi w mbank zapewniali że walutą rozliczeniową ich Visy jest Euro, przez co w krajach z Euro nie pobierają kasy za przewalutowania.

Witam

Dokładnie mbank ma rozliczanie w eur dla karty Visa i również dla master ma też w euro
http://info.mbank.com.pl/indywidualny/k ... on_eKONTO/

a co do przewalutowania to tutaj jest też

http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/ ... tml#tabs=0
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 07.07.2011 10:42

Ja mam zwykłą VISĘ, zamówiłam sobie teraz MasterCard Debit PayPass, ona nie ma opłaty za przewalutowanie :) Jak zdąży przyjść ok, jak nie - trudno i tak pojadę :D
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone