Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kartą na bramkach W Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.06.2022 18:49

mr-owl napisał(a):A moze to bedzie glupie pytanie, troche offtopic. Jak wyglada placenie takimi kartami jak revolut/wise itd na bramkach w CRO? Nie planuje zabierac zadnej gotowki i to jest moj domyslny sposob na placenie za wszystko co trzeba.

Nie ma problemu z płaceniem na bramkach w marketach itp. Na straganie czy za lody już będziesz miał problem :papa:
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 06.06.2022 18:50

mr-owl napisał(a):A moze to bedzie glupie pytanie, troche offtopic. Jak wyglada placenie takimi kartami jak revolut/wise itd na bramkach w CRO? Nie planuje zabierac zadnej gotowki i to jest moj domyslny sposob na placenie za wszystko co trzeba.

W zasadzie nigdy mnie na bramkach Revolut nie zawiódł, poza jedną sytuacją, gdy coś nie zadziałało, i musiałem zapłacić gotówką na Lucko - dlatego Revoluta śmiało mogę polecić, ale gotówkę (przynajmniej euro), warto mimo wszystko zawsze mieć w jakimś zapasie, właśnie na takie nieprzewidziane ewentualności. Oczywiście mowa tylko o bramkach, sama karta nie sprawdzi się w wielu innych miejscach, jak choćby zakupy wina, oliwy, płatności i napiwki w niektórych konobach, itp.
Jareeq
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 19.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareeq » 14.06.2022 09:15

Czytam, i myślę ze teraz też powinniśmy pisać o płatnościach zbliżeniowych jako osobnym 'wydarzeniu'.
W 2019 roku płaciłem w wielu miejscach zbliżeniowo ponieważ nie mam fizycznej karty z Revolut.
W kilku miejscach w tym na bramkach w Zagrzebiu zaskoczyli mnie koniecznością użycia karty z paskiem.
Pan skakał przez barierki z gotówką - płatności bezdotykowych nie mieli.
jadę w tym roku , zabieram trochę gotówki rożnych walut ale mam nadzieję że bramki i konoby mnie nie zawiodą z płatnościami :-)
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 25.06.2022 22:01

Dawno mnie tu nie było. Za tydzień z kawałkiem wyjazd. Jak w końcu wygląda płacenie na Lućko kartą VISA wydaną przez PKO BP? Dalej są problemy, czy teraz jest płatność zbliżeniowa i działa?
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 16.07.2022 22:31

mchrob napisał(a):Obecnie nie ma już znaczenia ten pasek magnetyczny czy jest włączony czy nie bo jest możliwość zapłaty na bramkach zbliżeniowo. Tak płaciłem na Lucko w lutym tego roku.


Potwierdzam. Bramki automatyczne w drodze powrotnej, przed Zagrzebiem - karta PKO BP VISA - działa. Teraz faktycznie terminale są zbliżeniowe. Bez wkładania karty.
Soprano99
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 19.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Soprano99 » 17.07.2022 11:01

Na wszytkich bramkach od Trakoscan do Ploce bez problemu płatność zbliżeniowa revolutem
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 19.07.2022 18:00

U mnie również wszystkie płatności na bramkach Revolutem - zarówno w Chorwacji, jak i w BiH. Bezproblemowo.
Genzo
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 06.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Genzo » 26.07.2022 11:04

a możecie podpowiedzieć jak to teraz wygląda jeśli chodzi o płatności kartą na bramkach?
kiedyś były osobne bramki Cash only oraz Card only.
Teraz patrząc na google maps (Lucko w stronę Zagrzebia), widzę, że są tylko opcje CASH albo ENC. Rozumiem, że na bramkach CASH można płacić kartą, ale to znaczy, że już nie ma "uprzywilejowania" dla płacących kartą?
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 26.07.2022 11:13

Genzo napisał(a):a możecie podpowiedzieć jak to teraz wygląda jeśli chodzi o płatności kartą na bramkach?
kiedyś były osobne bramki Cash only oraz Card only.
Teraz patrząc na google maps (Lucko w stronę Zagrzebia), widzę, że są tylko opcje CASH albo ENC. Rozumiem, że na bramkach CASH można płacić kartą, ale to znaczy, że już nie ma "uprzywilejowania" dla płacących kartą?

Bramki do płatności są parę km wcześniej, opisane jako N. P. Demerje. Tam płacisz kartą albo ENC.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 26.07.2022 14:40

vin napisał(a):
Genzo napisał(a):a możecie podpowiedzieć jak to teraz wygląda jeśli chodzi o płatności kartą na bramkach?
kiedyś były osobne bramki Cash only oraz Card only.
Teraz patrząc na google maps (Lucko w stronę Zagrzebia), widzę, że są tylko opcje CASH albo ENC. Rozumiem, że na bramkach CASH można płacić kartą, ale to znaczy, że już nie ma "uprzywilejowania" dla płacących kartą?

Bramki do płatności są parę km wcześniej, opisane jako N. P. Demerje. Tam płacisz kartą albo ENC.

Nie jestem pewien w 100% ale wydaje mi się że w tym miejscu także można płacić gotówką.
Ale od razu podpowiem że od kilku lat płacę właśnie na tym wcześniejszym zjeździe i jest różnie, raz 5, raz 10 min. najdłużej stałem chyba z pół godziny. Ale zawsze to jest krótszy czas niż przy samym Lućko. Mijając z boku, widzę że korki tam są dużoooo większe
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 26.07.2022 15:10

yarko2000 napisał(a):Nie jestem pewien w 100% ale wydaje mi się że w tym miejscu także można płacić gotówką.
Ale od razu podpowiem że od kilku lat płacę właśnie na tym wcześniejszym zjeździe i jest różnie, raz 5, raz 10 min. najdłużej stałem chyba z pół godziny. Ale zawsze to jest krótszy czas niż przy samym Lućko. Mijając z boku, widzę że korki tam są dużoooo większe

Chyba nigdy nie widziałem tam bramki opisanej jako gotówkowa, zresztą, mijałoby się to chyba z ideą odrębnego korytarza. Płatność gotówką raczej jedynie w przypadku, jak Ci karta nie przejdzie, wtedy przyjdzie pan z obsługi i skasuje (raz to sam przerabiałem).
Ale tak, również wg moich doświadczeń na 'kartowych' bramkach jest szybciej niż na gotówkowych.
eXtreme
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 06.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) eXtreme » 27.07.2022 08:57

yarko2000 napisał(a):Nie jestem pewien w 100% ale wydaje mi się że w tym miejscu także można płacić gotówką.
Ale od razu podpowiem że od kilku lat płacę właśnie na tym wcześniejszym zjeździe i jest różnie, raz 5, raz 10 min. najdłużej stałem chyba z pół godziny. Ale zawsze to jest krótszy czas niż przy samym Lućko. Mijając z boku, widzę że korki tam są dużoooo większe

Nie można płacić gotówką. Dlatego czasem robi się tam kolejka, bo komuś karta nie przechodzi lub ma właśnie tylko gotówkę.
Po to jest tam tyle znaków NO CASH
lucko.jpg
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 27.07.2022 09:36

eXtreme napisał(a):
yarko2000 napisał(a):Nie jestem pewien w 100% ale wydaje mi się że w tym miejscu także można płacić gotówką.
Ale od razu podpowiem że od kilku lat płacę właśnie na tym wcześniejszym zjeździe i jest różnie, raz 5, raz 10 min. najdłużej stałem chyba z pół godziny. Ale zawsze to jest krótszy czas niż przy samym Lućko. Mijając z boku, widzę że korki tam są dużoooo większe

Nie można płacić gotówką. Dlatego czasem robi się tam kolejka, bo komuś karta nie przechodzi lub ma właśnie tylko gotówkę.
Po to jest tam tyle znaków NO CASH
lucko.jpg

ok :), zwracam honor :)
Nie widziałem napisów NO CASH :), za to rzeczywiście biega tam jakiś człowiek i pomaga przy płatnościach :)
stiflerek25
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.08.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) stiflerek25 » 05.08.2022 08:04

Witam
Szukam informacji czy na bramkach w Zagrzebiu (jadąc od Gorican) jest możliwość płątności kartą czy tylko ENC? W drodze powrotnej to chyba możliwość jest. Zastanawiam się nad zakupem ENC ale czy się opłaca skoro można na większości bramek płacić kartą i nie stać w korkach.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.08.2022 08:23

stiflerek25 napisał(a):Witam
Szukam informacji czy na bramkach w Zagrzebiu (jadąc od Gorican) jest możliwość płątności kartą czy tylko ENC? W drodze powrotnej to chyba możliwość jest. Zastanawiam się nad zakupem ENC ale czy się opłaca skoro można na większości bramek płacić kartą i nie stać w korkach.

Do bramek "karcianych", szczególnie w Lucko też są korki i to nawet spore. Posiadając ENC przejeżdżasz praktycznie bez zatrzymywania się bo są do tego osobne pasy. ENC działa jak podobnie jak kiedyś nasze ViaAuto :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kartą na bramkach W Cro - strona 39
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone