Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kartą na bramkach W Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
brachol
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 23.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) brachol » 11.08.2021 07:36

Wracałem z Cro w poniedziałek i na bramkach No Cash w Zagrzebiu od strony Rijeki nie przyjęło mi płatności kartą Revolut (wszędzie indziej w sklepach, na innych bramkach, na kempingu płatność przeszła). Teraz nie wiem czy ma to związek z zablokowaną możliwością płatności poprzez pasek magnetyczny, czy przez coś innego? Na tych automatach były naklejki z logiem MC, a nie Visa - może to z tego powodu? Zapłaciłem kartą MC z mBanku oczywiście po gorszym kursie niż Revolut.
Takie pytanie na przyszłość jak na takiej automatycznej bramce nie przejdzie mi płatność to jak zawołam obsługę to mogę zapłacić gotówką?
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 11.08.2021 10:07

brachol napisał(a):Wracałem z Cro w poniedziałek i na bramkach No Cash w Zagrzebiu od strony Rijeki nie przyjęło mi płatności kartą Revolut (wszędzie indziej w sklepach, na innych bramkach, na kempingu płatność przeszła). Teraz nie wiem czy ma to związek z zablokowaną możliwością płatności poprzez pasek magnetyczny, czy przez coś innego?

Prawie na pewno przez zablokowane płatności z użyciem paska magnetycznego. Sam kiedyś przerabiałem ten temat.
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 13.04.2022 06:28

ruwado napisał(a):
sjux55 napisał(a):Przydałoby się parę wpisów jak to jest z kartami PKO BP bo planuję jej używać jako główną..
Pozdr.

Po zeszłorocznych przebojach, nie próbowałem w tym roku ani w drodze do Cro, ani w drodze powrotnej, bo mało było potwierdzonych informacji. Też mam PKO Visa.


Zależy którą karte dokładnie masz.
Jeśli jest to karta kredytowa PKO Platinum, lub Infiniti to masz płatności po samym kursie organizacji wystawiającej kartę(Visa lub Mastercard). Bank PKO nie pobiera w tym przypadku dodatkowych opłat.
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 13.04.2022 12:19

tamtam napisał(a):
ruwado napisał(a):
sjux55 napisał(a):Przydałoby się parę wpisów jak to jest z kartami PKO BP bo planuję jej używać jako główną..
Pozdr.

Po zeszłorocznych przebojach, nie próbowałem w tym roku ani w drodze do Cro, ani w drodze powrotnej, bo mało było potwierdzonych informacji. Też mam PKO Visa.


Zależy którą karte dokładnie masz.
Jeśli jest to karta kredytowa PKO Platinum, lub Infiniti to masz płatności po samym kursie organizacji wystawiającej kartę(Visa lub Mastercard). Bank PKO nie pobiera w tym przypadku dodatkowych opłat.

Można też założyć konta walutowe w PKO BP na dane waluty
I płacić wszędzie gdzie się da...
W zależności jaka waluta płatności to z tego konta walutowego pobiorą bez żadnych opłat...
dorian13
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorian13 » 18.05.2022 07:04

Właśnie założyłem sobie takie konto walutowe PKO BP w kunach i euro. Mam nadzieję,że żadnych przebojów nie będzie z tą kartą.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 719
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 18.05.2022 08:49

Chris_M napisał(a):
brachol napisał(a):Wracałem z Cro w poniedziałek i na bramkach No Cash w Zagrzebiu od strony Rijeki nie przyjęło mi płatności kartą Revolut (wszędzie indziej w sklepach, na innych bramkach, na kempingu płatność przeszła). Teraz nie wiem czy ma to związek z zablokowaną możliwością płatności poprzez pasek magnetyczny, czy przez coś innego?

Prawie na pewno przez zablokowane płatności z użyciem paska magnetycznego. Sam kiedyś przerabiałem ten temat.


Nie do końca. U mnie revolut mastercard przechodził i inne też, revolut visa odrzucało. Rozwiązanie problemu jest bardzo proste. Wystarczy założyć konto w kunach i jak w telefonie masz włączone konto z kunami to wtedy revolut visa przechodzi.
brachol
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 23.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) brachol » 18.05.2022 11:33

ziemniak napisał(a):
Nie do końca. U mnie revolut mastercard przechodził i inne też, revolut visa odrzucało. Rozwiązanie problemu jest bardzo proste. Wystarczy założyć konto w kunach i jak w telefonie masz włączone konto z kunami to wtedy revolut visa przechodzi.

Nie pamiętam teraz jakie miałem włączone konto w aplikacji. Być może nie w kunach tylko w euro. Może sprawdzę w tym roku chociaż jeszcze decyzja co do kierunku nie została podjęta.
Problem zniknie w najbliższym czasie bo Chorwaci mają przyjąć euro.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 18.05.2022 14:38

ziemniak napisał(a):
Chris_M napisał(a):
brachol napisał(a):Wracałem z Cro w poniedziałek i na bramkach No Cash w Zagrzebiu od strony Rijeki nie przyjęło mi płatności kartą Revolut (wszędzie indziej w sklepach, na innych bramkach, na kempingu płatność przeszła). Teraz nie wiem czy ma to związek z zablokowaną możliwością płatności poprzez pasek magnetyczny, czy przez coś innego?

Prawie na pewno przez zablokowane płatności z użyciem paska magnetycznego. Sam kiedyś przerabiałem ten temat.


Nie do końca. U mnie revolut mastercard przechodził i inne też, revolut visa odrzucało. Rozwiązanie problemu jest bardzo proste. Wystarczy założyć konto w kunach i jak w telefonie masz włączone konto z kunami to wtedy revolut visa przechodzi.

Czy jesteś pewien, że na karcie Revolut VISA miałeś włączone płacenie przy pomocy paska magnetycznego wtedy gdy Ci płatności odrzucało?
Bo prawdę mówiąc, nie dostrzegam żadnego powodu, by konieczne było posiadanie konta w kunach (lub jakiejkolwiek innej lokalnej walucie) by dało się daną kartą w lokalnej walucie płacić.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 18.05.2022 14:44

Obecnie nie ma już znaczenia ten pasek magnetyczny czy jest włączony czy nie bo jest możliwość zapłaty na bramkach zbliżeniowo. Tak płaciłem na Lucko w lutym tego roku.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 18.05.2022 14:57

mchrob napisał(a):Obecnie nie ma już znaczenia ten pasek magnetyczny czy jest włączony czy nie bo jest możliwość zapłaty na bramkach zbliżeniowo. Tak płaciłem na Lucko w lutym tego roku.

Bardzo dobra wiadomość!
Widocznie wymienili terminale, bo (jak wynika z mojego doświadczenia) problemy z płaceniem kartą występowały tylko na tej bramce w Lucko oraz na bramce Benkovac.
Co charakterystyczne, na obydwu bramkach kasjerzy domagali się żeby dać im kartę do ręki, a oni tą kartą poza moim polem widzenia dokonywali płatności, co zawsze budziło moje obawy.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 18.05.2022 15:44

Chris_M napisał(a):
mchrob napisał(a):Obecnie nie ma już znaczenia ten pasek magnetyczny czy jest włączony czy nie bo jest możliwość zapłaty na bramkach zbliżeniowo. Tak płaciłem na Lucko w lutym tego roku.

Bardzo dobra wiadomość!
Widocznie wymienili terminale, bo (jak wynika z mojego doświadczenia) problemy z płaceniem kartą występowały tylko na tej bramce w Lucko oraz na bramce Benkovac.
Co charakterystyczne, na obydwu bramkach kasjerzy domagali się żeby dać im kartę do ręki, a oni tą kartą poza moim polem widzenia dokonywali płatności, co zawsze budziło moje obawy.

Całkiem tak dobrze nie ma. Pisałem o bramkach beż obsługi na Lucko. Na innych bramkach gdzie jest obsługa już dawałem kartę do ręki.
sandacz
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandacz » 30.05.2022 13:45

mchrob napisał(a):Obecnie nie ma już znaczenia ten pasek magnetyczny czy jest włączony czy nie bo jest możliwość zapłaty na bramkach zbliżeniowo. Tak płaciłem na Lucko w lutym tego roku.

Kurczę chyba coś nie w temacie jestem. A to jak ma się winiety wykupione wcześniej to jeszcze dodatkowo coś się na bramkach płaci?
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 30.05.2022 13:51

W Chorwacji nie ma winiet.
sandacz
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandacz » 30.05.2022 13:53

Ah no tak, za długo mnie tam nie było. Dzięki:)
KOMENTARZ MODERACJI
KOMENTARZ MODERACJI:
Aby nie było OT - posty przeniesione do właściwego wątku.

mr-owl
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 24.05.2022
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mr-owl » 06.06.2022 18:39

A moze to bedzie glupie pytanie, troche offtopic. Jak wyglada placenie takimi kartami jak revolut/wise itd na bramkach w CRO? Nie planuje zabierac zadnej gotowki i to jest moj domyslny sposob na placenie za wszystko co trzeba.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kartą na bramkach W Cro - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone