Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kartą na bramkach W Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 21.09.2020 16:08

Potwierdzam,klopoty z Visa iPKO na niektorych bramkach i Mastercard Alior tez byly problemy...wrocilem do CRO po 5 latach i wczesniej nie bylo takich jaj z kartami...
Jaceł
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaceł » 21.09.2020 19:09

Płaciłem visa z PKO 31 sierpnia, 1 września oraz 13 i 14 września. Żadnych kłopotów nie miałem.
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 23.09.2020 14:42

Haweł napisał(a):Potwierdzam,klopoty z Visa iPKO na niektorych bramkach i Mastercard Alior tez byly problemy...wrocilem do CRO po 5 latach i wczesniej nie bylo takich jaj z kartami...


Na których bramkach były problemy z Mastercard Aliora?
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 27.09.2020 07:55

coglin napisał(a):
Haweł napisał(a):Potwierdzam,klopoty z Visa iPKO na niektorych bramkach i Mastercard Alior tez byly problemy...wrocilem do CRO po 5 latach i wczesniej nie bylo takich jaj z kartami...


Na których bramkach były problemy z Mastercard Aliora?


Jak wracalem z Orebicia to klopot byl z Mastercard Aliora na Zagreb Lucko,tam poszla Visa PKO,z ktora inni mieli klopoty na tych bramkach.Nie wiem,ale maja jakies klopoty z kartami w tym roku.
aegean11
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) aegean11 » 13.06.2021 18:00

Czy ktoś z was próbował w tym sezonie płacić kartą PKO BP na bramkach w Zagrzebiu?
grubybb
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 04.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) grubybb » 15.06.2021 20:54

Revolut zbliżeniowo bez problemów:)
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 15.06.2021 23:40

grubybb napisał(a):Revolut zbliżeniowo bez problemów:)

Dzięki za informację, ale ta informacja miałaby jeszcze większą wartość gdybyś napisał, na których bramkach płaciłeś. Bo bramka bramce nierówna ;)
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 23.06.2021 10:49

grubybb napisał(a):Revolut zbliżeniowo bez problemów:)


Zakładam, że chodzi o bramki na Lućko, na pasach wydzielonych tylko do płatności elektronicznych. Jeśli nie - popraw.
Odnośnie Revoluta - płaciłeś zbliżeniowo kartą fizyczną, czy zbliżeniowo telefonem z podpiętą kartą wirtualną?
O&M
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 14.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) O&M » 20.07.2021 09:27

Czy w tym roku są jakieś problemy z płaceniem kartami PKO BP na bramkach w Chorwacji? W zeszłym roku przeglądając forum pożyczylem awaryjnie kartę innego banku i faktycznie moja i żony karty debetowe pko bp nie działały na bramkach. W poprzednich latach nigdy takiej sytuacji nie mieliśmy.
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 20.07.2021 09:31

O&M napisał(a):Czy w tym roku są jakieś problemy z płaceniem kartami PKO BP na bramkach w Chorwacji? W zeszłym roku przeglądając forum pożyczylem awaryjnie kartę innego banku i faktycznie moja i żony karty debetowe pko bp nie działały na bramkach. W poprzednich latach nigdy takiej sytuacji nie mieliśmy.

U mnie karty PKO BP zarówno kredytowa jak i debetowa bez najmniejszych problemów. .... Ale w ubiegłym roku byłem jednym z tych , który pisał, że nie ma problemu. :wink:
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 20.07.2021 09:40

W moim przypadku wszystkie płatności na bramkach poszły bezproblemowo. Zarówno na zjeździe Zagvozd jadąc tam (zbliżeniowo wirtualny Revolut), jak i na powrocie: Lućko (stykowo Alior Mastercard - nie ma czytnika zbliżeniowego na bramkach bezobsługowych) oraz zbliżeniowo ten sam wirtualny Revolut na zjeździe Trakošćan.
toto83
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) toto83 » 20.07.2021 21:59

Witam.
Z których bramek należy korzystać aby płacić zblizeniowo wirtualna karta zen.com (odpowiednik revolta) jadąc od Węgier Letane w kierunku Splitu
stew666
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 15.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 21.07.2021 06:24

toto83 napisał(a):Witam.
Z których bramek należy korzystać aby płacić zblizeniowo wirtualna karta zen.com (odpowiednik revolta) jadąc od Węgier Letane w kierunku Splitu

Podłączam sie pod pytanie, mnie interesuje płatność zbliżeniowa NFC Revolut (karta wirtualna).
cirek
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) cirek » 21.07.2021 07:10

Banzu napisał(a):
Chris_M napisał(a):
ruwado napisał(a):To tez jakieś wyjście w przypadku korka na Lućko :D

A nie prościej wyrobić sobie kartę Revolut i nie mieć żadnych problemów, a w dodatku mieć kuny (korony, forinty itp.) po lepszym kursie niż bandycki kurs bankowy?

Mam dwa konta bankowe i pare walutowych czy rzeczywiście ten revolut jest tak dobry ? Z racji ze jest środa pewnie karta do piątku by mi nie przyszła ? Jest możliwość podpięcia wirtualnej karty do telefonu i płatność w taki sposób ?


W zeszłym roku Revolut wyrobiłem będąc na miejscu w Promajnie w połowie pobytu. Karta wirtualna dodała się do telefonu i od tego momentu wszystkie płatności szły zbliżeniowo. Na bramkach wszystkie płatności telefonem zbliżeniowo bez problemu. Kartą wirtualną oczywiście.
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 21.07.2021 07:39

stew666 napisał(a):
toto83 napisał(a):Witam.
Z których bramek należy korzystać aby płacić zblizeniowo wirtualna karta zen.com (odpowiednik revolta) jadąc od Węgier Letane w kierunku Splitu

Podłączam sie pod pytanie, mnie interesuje płatność zbliżeniowa NFC Revolut (karta wirtualna).


Jak pisałem wyżej - płaciłem zbliżeniowo wirtualną Revoluta czyli podpiętą do telefonu z NFC. Na każdych bramkach wyjazdowych tak można zapłacić. Terminal poda Ci obsługa, lub czytnik zbliżeniowy będzie na ścianie punktu poboru opłat.
Jedynie na pasach bezobsługowych na Lućko nie ma możliwości zapłacić zbliżeniowo. Trzeba włożyć fizyczną kartę w czytnik.

Nie wiem jak wygląda na pasach z obsługą na Lućko, bo nigdy z nich nie korzystałem... Z wiadomych względów.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kartą na bramkach W Cro - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone