Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kartą na bramkach W Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 21.07.2020 10:02

trajano napisał(a):A czy można bez problemu kupić ENC? Ja jadę w sierpniu i chce zakupić to urządzono zaraz po przekroczeniu granicy w Letenye

Poczytaj ten wątek: gdzie-kupic-urzadzenie-enc-szybki-przejazd-przez-bramki-t54918.html
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 21.07.2020 14:16

Dzięki, czytałem go, ale zastanawiałem się czy w tym roku można go także kupić bez problemów. Ale rozumiem że nie ma kłopotów i dostanę go zaraz nam ierwszych bramkach.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 05.08.2020 12:15

No to lipa z PKO :? :evil:

W razie tłoku, trzeba będzie objechać Lućko.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 05.08.2020 12:41

Mnie wczoraj, na bramce Macelj-Zapresic odrzuciło kartę Revolut, chociaż mam włączone płatności paskiem magnetycznym, a na pozostałych trzech bramkach płatności tą samą karta przebiegły bez problemu.
Co ciekawe, na tej samej bramce, przy czytniku kart była nalepka z przekreślonym logiem banku PKO BP. Na żadnej innej bramce takiego oznaczenia nie zauważyłem.
aegean11
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) aegean11 » 05.08.2020 13:42

Na bramkach w Zagrzebiu nie przyjęło mi żadnej z 3 kart (każda z PKO BP).
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 05.08.2020 13:48

A co jak wracając z Cro, zjadę na bramki automatyczne, tym wcześniejszym zjazdem i karty nie przyjmie....? Tam nie ma jak zawrócić.
aegean11
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) aegean11 » 05.08.2020 14:05

ruwado napisał(a):A co jak wracając z Cro, zjadę na bramki automatyczne, tym wcześniejszym zjazdem i karty nie przyjmie....? Tam nie ma jak zawrócić.
Przycisk HELP i pojawi się pracownik obsługi, a wtedy potrzebna będzie gotovina.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 05.08.2020 14:07

To tez jakieś wyjście w przypadku korka na Lućko :D
aegean11
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) aegean11 » 05.08.2020 14:10

ruwado napisał(a):To tez jakieś wyjście w przypadku korka na Lućko :D
Przerabiałem to dwa razy w tym roku nie mając pojęcia, że w tym miejscu karty PKO BP są...dyskryminowane. ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.08.2020 14:29

aegean11 napisał(a):
ruwado napisał(a):To tez jakieś wyjście w przypadku korka na Lućko :D
Przerabiałem to dwa razy w tym roku nie mając pojęcia, że w tym miejscu karty PKO BP są...dyskryminowane. ;)

Dwa razy, to znaczy gdzie. :?:
Bo chyba nie na wyjeździe z Zagrzebia w kierunku Splitu. :wink:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 05.08.2020 14:36

ruwado napisał(a):To tez jakieś wyjście w przypadku korka na Lućko :D

A nie prościej wyrobić sobie kartę Revolut i nie mieć żadnych problemów, a w dodatku mieć kuny (korony, forinty itp.) po lepszym kursie niż bandycki kurs bankowy?
Banzu
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Banzu » 05.08.2020 14:52

Hej
Czytając Wasze wpisy o PKO które chyba faktycznie wyłączyło opcje paska magnetycznego, mam tez konto ing i właśnie pisałem na czacie z konsultantem ze ing ma tez wyłączona opcje płatności za pomocą paska gdyż jest to niebezpieczne czytaj słabo zabezpieczone dlatego proponują płatność poprzez zbliżenie karty . Fajnie ze jest to forum i można przed wyjazdem który szykuje mi się w weekend troche wiadomości dowiedzieć i przygotować się na takie rzeczy, pozdrawiam
Banzu
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Banzu » 05.08.2020 14:54

Chris_M napisał(a):
ruwado napisał(a):To tez jakieś wyjście w przypadku korka na Lućko :D

A nie prościej wyrobić sobie kartę Revolut i nie mieć żadnych problemów, a w dodatku mieć kuny (korony, forinty itp.) po lepszym kursie niż bandycki kurs bankowy?

Mam dwa konta bankowe i pare walutowych czy rzeczywiście ten revolut jest tak dobry ? Z racji ze jest środa pewnie karta do piątku by mi nie przyszła ? Jest możliwość podpięcia wirtualnej karty do telefonu i płatność w taki sposób ?
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 05.08.2020 15:37

Banzu napisał(a):Mam dwa konta bankowe i pare walutowych czy rzeczywiście ten revolut jest tak dobry ?

Revolut ma swoje wady, ale w krajach spoza strefy EUR oraz USD jest bardzo użyteczny, gdyż pozwala uniknąć bandyckich kursów oraz prowizji banków, a poza tym masz pełniejsza kontrolę nad swoimi wydatkami w lokalnej walucie.

Z racji ze jest środa pewnie karta do piątku by mi nie przyszła ? Jest możliwość podpięcia wirtualnej karty do telefonu i płatność w taki sposób ?

Mój Syn ma podpiętą wirtualną kartę Revolut do telefonu i płacił nim w sklepach, chociaż na bramkach autostradowych chyba to się nie uda, bo tam są normalne czytniki paska magnetycznego karty.
aegean11
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) aegean11 » 05.08.2020 15:40

Janusz Bajcer napisał(a):
aegean11 napisał(a):
ruwado napisał(a):To tez jakieś wyjście w przypadku korka na Lućko :D
Przerabiałem to dwa razy w tym roku nie mając pojęcia, że w tym miejscu karty PKO BP są...dyskryminowane. ;)

Dwa razy, to znaczy gdzie. :?:
Bo chyba nie na wyjeździe z Zagrzebia w kierunku Splitu. :wink:
Właśnie tam, w tamtą stronę (po pierwszym odcinku) i w drodze powrotnej przed ZG.
Ostatnio edytowano 05.08.2020 15:57 przez aegean11, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kartą na bramkach W Cro - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone